d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Izmos Vitatopic Attempt # 2 > Vote Or Die
Prev123412Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 30,302
Joined: May 24 2008
Gold: 39,210.00
Nov 8 2014 02:29am
Quote (josheide @ 8 Nov 2014 08:41)
mondjuk 16 ev oktatas utan az eredendo kepessegek hatterbe szorulnak.

Mindketten ugyanolyan kepesitessel rendelkeznek, ugyanoda jartak, ugyanolyan eredmenyeket ertek el.

Ne az interjuztato szemelyebe kepzeld magad hanem egy kulso szemlelo vagy aki mindket ember eletet latta.

Miert azt kene favorizalni aki jobb kepessegekkel szuletett?

Hol dolgozott meg azokert a kepessegekert ? Ugyanolyan random kapta oket, mint a masik gyerek a jo anyagi hatteret.


Zsófi is ugy volt leirva mint kemenyen dolgozó, szóval miért gondolod ugy hogy nem dolgozott meg a képességéért/tudásáért?

Zsófit, jobb képességekkel nagyobb az esely a fejlödésre, a jobb módú embernek meg több ideje van megtalalnia a neki megfelelö munkat.

This post was edited by qkatz on Nov 8 2014 02:31am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 8 2014 02:32am
Quote (CyberPunk666 @ 8 Nov 2014 09:18)
Zsófi rosszabb helyzetből indulva érte el ugyanazt?

Akkor most, ha bekerülnek ugyanarra a munkahelyre, akkor azonos körülmények között várhatóan többet fog elérni, nem?
Míg Annának ehhez szüksége van arra, hogy fogják a kezét, addig Zsófi erre önállóan is képes.

Vagy félreértettem valamit?



Ilyen esetekben nem hiszem, hogy a morális szempontokat figyelembe kellene venni. Az számít, hogy mit ért el és várhatóan mit fog majd elérni.



Azért, mert ha azonos körülményeket biztosítok nekik, akkor a születetten jobb képességű jobban fog teljesíteni.
Hiszen eddig a gazdagabbnak egy csomó extrára volt szüksége ahhoz, hogy tartani tudja a lépést.
Most pedig azonos bánásmódban lesz részük.


Tegyuk fel, hogy ugyanarra lesznek kepesek a munkaban. Csupan az ut ami soran oda jutottak mas.
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Nov 8 2014 02:33am
aki jobban szop
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 8 2014 02:34am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 8 Nov 2014 09:33)
aki jobban szop


Ferfi neveket kellett volna valasztanom....
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Nov 8 2014 02:38am
egyébként Zsófi : hiszen a jövőt tekintve ő biztosan szorgalmasabb lesz (de legrosszabb esetben is ugyanolyan), mivel ő csak magára fog tudni támaszkodni, nem engedheti meg magának, hogy munka nélkül maradjon
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 8 2014 02:39am
Quote (josheide @ 8 Nov 2014 09:32)
Tegyuk fel, hogy ugyanarra lesznek kepesek a munkaban. Csupan az ut ami soran oda jutottak mas.


Quote (josheide @ 8 Nov 2014 09:34)
Ferfi neveket kellett volna valasztanom....

ha ugyan úgy fognak teljesíteni a munkában akkor tényleg ez az egyetlen szempont
ki az a munkáltató akit ez érdekelne, ha ugyan úgy fog teljesíteni mind a kettő?
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,976.27
Trader: Trusted
Nov 8 2014 02:39am
Mivel fiktív személyekről van szó, ezért az egyéb szempontokat ki lehet zárni (felvételi interjú során azért x+1 dolog van, ami számít ész x az sok), így mindenképp Zsófira esne a választásom szerintem. Mivel szinte biztos, hogy kitartóbb, illetve jobb a probléma megoldó képessége.

De persze munkakörtől is függ. Ha inkább "értelmiségibb" beosztásba keresnék illetőt (felsővezető, egyetemi tanár, politikus, stb.), akkor elég valószínű, hogy Annára esne a választásom, mert a család, az életkörülmények, a környezet eléggé befolyásolja az illető kommunikációját, szóhasználatát és viselkedését, ami pedig bizonyos pozíciókban megkívántatik.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 8 2014 02:40am
Quote (josheide @ 8 Nov 2014 10:32)
Tegyuk fel, hogy ugyanarra lesznek kepesek a munkaban. Csupan az ut ami soran oda jutottak mas.


Tehát jósok is vagyunk?

Ha ugyanarra lesznek képesek, és ezt előre tudjuk, akkor tökmindegy.
Gondolom mivel hipotetikus dologról van szó, ezért semmilyen különbséget nem lehet felhozni közöttük az úton kívül.
Szóval neveltetéssel, szorgalommal, a munkahely megbecsülésével nem érdemes jönni, ha jól gondolom.


A jelenlegi anyagi helyzetük még mindig nagyon különbözik? Mert ha Anna nem hal éhen, Zsófi pedig igen, akkor kapja Zsófi, mert az étel és lakhatás alapvető szükséglet.
De, ha ilyen eset nem áll fent, akkor dobjanak kockával.

This post was edited by CyberPunk666 on Nov 8 2014 02:43am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 8 2014 02:43am
Quote (CyberPunk666 @ 8 Nov 2014 09:40)
Tehát jósok is vagyunk?

Ha ugyanarra lesznek képesek, és ezt előre tudjuk, akkor tökmindegy.
Gondolom a dolog mivel hipotetikus dologról van szó, ezért semmilyen különbséget nem lehet felhozni közöttük az úton kívül.
Szóval neveltetéssel, szorgalommal, a munkahely megbecsülésével nem érdemes jönni, ha jól gondolom.


A jelenlegi anyagi helyzetük még mindig nagyon különbözik? Mert ha Anna nem hal éhen, Zsófi pedig igen, akkor kapja Zsófi, mert az étel és lakhatás alapvető szükséglet.
De, ha ilyen eset nem áll fent, akkor dobjanak kockával.


Inkabb filozofusok. :D

Amugy igen letezik egy ilyen 'szukseg-alapu' megkozelitese is a problemanak.

Meg persze a veletlen is.

This post was edited by josheide on Nov 8 2014 02:44am
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 8 2014 02:45am
Nekem van Anna és Zsófi nevű ismerősöm is. Annának nagyobb a Kannája, a Zsófinak meg jobb az alakja.
Go Back To Magyar Topic List
Prev123412Next
Add Reply New Topic New Poll