Quote (TuskesVanek @ Nov 4 2014 02:42pm)
pedig ahogy én látom nálunk még nincs is olyan durva bullyzás, mint amiket a neten olvasni pl. amerikában, hogy kinyírja magát az osztálytársai szivatása miatt
de mondjuk egy-két osztálytársamra ráfére egy kis fenyítés, azt simán tágomatom

pont arról szól a könyv, hogy a bullyknak is sérüléseik vannak, azért olyanok amilyenek
több példában leírta, hogy otthon nem foglalkoztak vele és/vagy verték is - az agressziót tanulta meg mint problémakezelési módszert (mondjuk az másik kérdés, hogy a verésre ki hogyan és MIÉRT ugy reagál - mert ugye van aki áldozat lesz miatta mert értéktelennek érzi magát van akiből meg épp azt váltja ki, hogy ő is olyanná válik mint az aki veri etc)
tehát hogy a sérültet nem tovább fenyíteni kell (amit irtál h bullyk fenyítése) mert valszeg azt már otthon is kapja nagy ívben (nyilván más miatt - nem hozott sört cigit) és nem old meg semmit, csak még több dühöt generál benne, hogy megint őt basztatják
erre írta, hogy olyan feladatokat kell rábízni, ahol "uralkodhat" mások felett, vezetői dolgok de nyilván úgy meghatározva a célokat/feladatokat hogy az midnenkinek jó legyen - és nyilván jutalmazni vmivel ha sikerül neki csapatmunkában jó eredményt elérni v iesmi