d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Könyvek > Lol Rofl
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 4 2014 08:48am
Quote (TuskesVanek @ Nov 4 2014 02:42pm)
pedig ahogy én látom nálunk még nincs is olyan durva bullyzás, mint amiket a neten olvasni pl. amerikában, hogy kinyírja magát az osztálytársai szivatása miatt

de mondjuk egy-két osztálytársamra ráfére egy kis fenyítés, azt simán tágomatom :D


pont arról szól a könyv, hogy a bullyknak is sérüléseik vannak, azért olyanok amilyenek
több példában leírta, hogy otthon nem foglalkoztak vele és/vagy verték is - az agressziót tanulta meg mint problémakezelési módszert (mondjuk az másik kérdés, hogy a verésre ki hogyan és MIÉRT ugy reagál - mert ugye van aki áldozat lesz miatta mert értéktelennek érzi magát van akiből meg épp azt váltja ki, hogy ő is olyanná válik mint az aki veri etc)

tehát hogy a sérültet nem tovább fenyíteni kell (amit irtál h bullyk fenyítése) mert valszeg azt már otthon is kapja nagy ívben (nyilván más miatt - nem hozott sört cigit) és nem old meg semmit, csak még több dühöt generál benne, hogy megint őt basztatják
erre írta, hogy olyan feladatokat kell rábízni, ahol "uralkodhat" mások felett, vezetői dolgok de nyilván úgy meghatározva a célokat/feladatokat hogy az midnenkinek jó legyen - és nyilván jutalmazni vmivel ha sikerül neki csapatmunkában jó eredményt elérni v iesmi
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Nov 4 2014 08:49am
Quote (Senee @ Nov 4 2014 03:48pm)
pont arról szól a könyv, hogy a bullyknak is sérüléseik vannak, azért olyanok amilyenek
több példában leírta, hogy otthon nem foglalkoztak vele és/vagy verték is - az agressziót tanulta meg mint problémakezelési módszert (mondjuk az másik kérdés, hogy a verésre ki hogyan és MIÉRT ugy reagál - mert ugye van aki áldozat lesz miatta mert értéktelennek érzi magát van akiből meg épp azt váltja ki, hogy ő is olyanná válik mint az aki veri etc)

tehát hogy a sérültet nem tovább fenyíteni kell (amit irtál h bullyk fenyítése) mert valszeg azt már otthon is kapja nagy ívben (nyilván más miatt - nem hozott sört cigit) és nem old meg semmit, csak még több dühöt generál benne, hogy megint őt basztatják
erre írta, hogy olyan feladatokat kell rábízni, ahol "uralkodhat" mások felett, vezetői dolgok de nyilván úgy meghatározva a célokat/feladatokat hogy az midnenkinek jó legyen - és nyilván jutalmazni vmivel ha sikerül neki csapatmunkában jó eredményt elérni v iesmi


ja ez elég jó mondjuk

Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 4 2014 08:49am
bhagavad gíta ofc
Member
Posts: 13,320
Joined: Jul 19 2008
Gold: 21,598.00
Nov 4 2014 09:05am
az öreg halász és a tengert én tuti elolvasnám még egyszer mielőtt meghalok
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 4 2014 09:35am
Guns Germs and Steel by Jared Diamond

Ha elolvasod megerted hogy miert olyan a vilag, amilyen. Hogyan jutottunk oda, hogy az europaiak meghoditottak a vilagot.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 4 2014 09:37am
Quote (josheide @ 4 Nov 2014 16:35)
Guns Germs and Steel by Jared Diamond

Ha elolvasod megerted hogy miert olyan a vilag, amilyen. Hogyan jutottunk oda, hogy az europaiak meghoditottak a vilagot.


fel is irtam az elolvasandok koze, ty
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 4 2014 09:37am
Quote (josheide @ Nov 4 2014 03:35pm)
Guns Germs and Steel by Jared Diamond

Ha elolvasod megerted hogy miert olyan a vilag, amilyen. Hogyan jutottunk oda, hogy az europaiak meghoditottak a vilagot.


na erre kiváncsi vagyok
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Nov 4 2014 09:37am
Quote (josheide @ Nov 4 2014 04:35pm)
Guns Germs and Steel by Jared Diamond

Ha elolvasod megerted hogy miert olyan a vilag, amilyen. Hogyan jutottunk oda, hogy az europaiak meghoditottak a vilagot.


Átvertél a Brand new worldel akkor, multkor még azt ajánlottad :P
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 4 2014 09:39am
Quote (anyd @ 4 Nov 2014 16:37)
Átvertél a Brand new worldel akkor, multkor még azt ajánlottad :P


Az is tip top konyv, ez nehezebb olvasmany.

Es amugy Brave New World a cime.
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Nov 4 2014 09:41am
Quote (josheide @ Nov 4 2014 04:39pm)
Az is tip top konyv, ez nehezebb olvasmany.

Es amugy Brave New World a cime.


Magyarul szép új világ, rosszul emlékeztem ;>
Go Back To Magyar Topic List
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll