Quote (BmA_BeMyAngel @ 24 May 2014 09:33)
úgy hívják hogy escapism, és nem csak játékokkal lehet csinálni hanem bármivel, drog, internet, tv, kaja, etc
escapism nem működik, ha nem élvezed, elveszik az egész lényege
Quote (ElCapitano @ 24 May 2014 09:31)
Igen de pont ezt mondtam, hogy nem úgy értem hogy kocka valaki, hogy nincs élete hanem inkább úgy, hogy pl akkor is játszik ha éppen nem élvezi, nincs kedve. Ami azért lássuk be pl a wowosok között elég jellemző.
de lehet, hogy azért játszik akkor is ha nem élvezi vagy nincs kedve mert tudja, hogy ha most mégis leül játszani akkor annak valami olyan következménye lesz később, ami miatt majd jobban fogja élvezni vagy jobb lesz neki később
mint pl ha semmi kedved megcsinálni valamit a munkádban de mégis megcsinálod, mert tudod, hogy később előnyöd lesz belőle
és akkor most lehet azzal jönni, hogy miért hasonlítom össze a kettőt, amikor az egyik meghatározó az életedben a másik meg nem, de azért nem ennyire egyértelmű a dolog
egyébként nem tudom igazából miről beszélek mert a túlzott függőség mindig elbaszottság de mindegy is lel