d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Ennyit A Bekés Felmondasrol :d
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Mar 29 2014 07:41am
en innek 1 sort
Member
Posts: 13,320
Joined: Jul 19 2008
Gold: 21,598.00
Mar 29 2014 07:46am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 29 Mar 2014 14:41)
en innek 1 sort


én egy oszlopot
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 29 2014 07:48am
Quote (Akizk @ Mar 29 2014 02:22pm)
3as pont igaz.. amúgy a szerződésben nincs benne, hogy meddig kell megkapnom a fizut. Van rá valami törvény?


Ha a fizetesed több mint 10%-at egy munkahetnel több kesessel fizetik ki, az kesesnek szamit.

Most megneztem pontosan mit irnak, mikor lehet felmondani. Nagyon nyitott az egesz szöveg, annyi a lenyeg, hogy a biro dönt, hogy eleg nyomos-e az indokod. Fizetesröl annyit irnak meg alpontokban, hogy akkor nyomos ok, ha feltetelezheted, hogy a ceg nem fog tudni türhetö idön belül kifizetni (pl. a csöd szelen allnaki).

Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 29 2014 07:53am
Egyebkent tajekoztattak valaha erröl a 45 napos felmondasi idöröl? Mert ha belecsempesznek ilyen dolgokat a szerzödesbe a tudtod nelkül (gondolom nemetül van a szerzödes), akkor alapbol a 30 napos hataridö vonatkozik.
Member
Posts: 45,902
Joined: Oct 8 2006
Gold: 59.00
Mar 29 2014 07:57am
Krisz rendesen megszakérti
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Mar 29 2014 08:03am
Quote (Karan2_Returned @ 29 Mar 2014 15:53)
Egyebkent tajekoztattak valaha erröl a 45 napos felmondasi idöröl? Mert ha belecsempesznek ilyen dolgokat a szerzödesbe a tudtod nelkül (gondolom nemetül van a szerzödes), akkor alapbol a 30 napos hataridö vonatkozik.


A magyar szerződésre hivatkozva mondták, de abba sincs beleírva. Fizetés nélküli szabadságon vagyok, hogy Svájcban dolgozhassak (az itteni fedőcégüknek).
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 29 2014 08:08am
Quote (Akizk @ Mar 29 2014 03:03pm)
A magyar szerződésre hivatkozva mondták, de abba sincs beleírva. Fizetés nélküli szabadságon vagyok, hogy Svájcban dolgozhassak (az itteni fedőcégüknek).


Akkor legfeljebb Magyarorszagon perelhetnek be, nem mesz haza fel evet es nem jelentkezel a cegnel semmilyen modon es nem tudnak semmit se csinalni.
Member
Posts: 8,400
Joined: Jul 31 2013
Gold: 95.00
Mar 29 2014 08:19am
Krisztijan nagyon vagja a dolgokat
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Mar 29 2014 08:19am
Quote (Karan2_Returned @ 29 Mar 2014 16:08)
Akkor legfeljebb Magyarorszagon perelhetnek be, nem mesz haza fel evet es nem jelentkezel a cegnel semmilyen modon es nem tudnak semmit se csinalni.


ennyi^^

ott se állná meg a helyét, egész cég minimálbéren van 15én meg jön a boríték :D
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Mar 29 2014 10:58am
Én is szívtam már meg magyar "céggel" és a következőre jutottam:
Soha nem szabad olyan cégnek dolgozni ami magyar vagy köze van Magyarországhoz (értsd: Magyarországra szolgáltat / termel akármit).

Quote (Akizk @ 29 Mar 2014 15:19)
ennyi^^

ott se állná meg a helyét, egész cég minimálbéren van 15én meg jön a boríték :D


Simán lehet őket ilyesmivel fenyegetni. Utána már máshogy beszélnek veled. Ez is tapasztalat.

This post was edited by ace07 on Mar 29 2014 10:59am
Go Back To Magyar Topic List
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll