d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Munkaügyi Témában Szeretnék > Segítséget Kérni
Prev12
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Mar 15 2014 08:21am
Quote (Anarkin @ Mar 15 2014 08:43am)
hát szerintem nem


én úgy tudom, hogy valami határideje van, talán következő év márciusig, vagy ilyesmi... nem tudom sajnos pontosan
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Mar 15 2014 08:36am
y, sok probléma van abból, hogy kijelentik, bejelentik de nem telik el 1 nap a kettő között, így nem történik tulajdonképpen semmi
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Mar 15 2014 08:41am
Quote (kuzdithom @ 15 Mar 2014 15:21)
én úgy tudom, hogy valami határideje van, talán következő év márciusig, vagy ilyesmi... nem tudom sajnos pontosan


én is márciusról tudtam, csak nem tudtam h ez globális-e vagy csak nálunk

mindig az van h egy napot se veszek ki aztán december-március időszakban rámtukmálják hogy osszam szét
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Member
Posts: 8,400
Joined: Jul 31 2013
Gold: 95.00
Mar 15 2014 09:59am
Quote (Anarkin @ Mar 15 2014 04:41pm)
én is márciusról tudtam, csak nem tudtam h ez globális-e vagy csak nálunk

mindig az van h egy napot se veszek ki aztán december-március időszakban rámtukmálják hogy osszam szét


Eszembejutott most az a resz bbtbol amikor sheldonnak muszaj szabadsagra mennie
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Mar 24 2014 06:01pm
Quote (Genthor @ 15 Mar 2014 16:42)


kösz, de ez MO-ra vonatkozik :D
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Mar 25 2014 02:17am
ne dolgozz kem nem all jol
Member
Posts: 21,013
Joined: Oct 12 2006
Gold: 35,050.00
Trader: Trusted
Mar 25 2014 03:15am
Quote (Akizk @ 13 Mar 2014 18:17)
Hali,A magyar HR-es azt mondta, hogy csak úgy tudnak kijelenteni, ha legalább 1 napra újra állományba vesznek. Ez igaz? Szerintem trükközni akarnak... Előző 2 kilépőtől is visszazsarolták a szabadságpénzt.


Nem igaz. Ahogy te is mondtad, valószínűleg valamit trükközni akarnak...

Quote (Akizk @ 13 Mar 2014 18:17)
tavaly ha jól emlékszem 1 napot sem vettem ki szabadságra. Ezek elvesztek? Vagy hogy tudom követelni a kifizetését? Gondolom az idei évre nincs szabadságom, mert fizetés nélkülin voltam.


A tavalyi évben esedékes szabadságot átvinni csak megállapodás alapján lehet az idei évre és fel kell használni március 31.-ig, abból is csak az életkor után járó szabadság fennmaradó részét ( bár gondolom rád amúgy is csak ez vonatkozik még :) ), abban az esetben ha te ilyen megállapodást nem írtál alá akkor valahol beletrükközték a béredbe mintha kiadták volna. Ki nem vett szabadság megállapodás nélkül nem maradhat bent év végére. Ha megvannak a bérpapírjaid ennek nézz utána. ( Ez csak Magyarországra vonatkozik. )

Quote (Akizk @ 13 Mar 2014 18:17)
Esetleg ha valaki Svájcban dolgozó is nézi a topicot: itt hogy vannak a szabadságok? Kifizetik? Kiadni már nem nagyon tudnák. De ha kiadják, akkor is ki kell fizetni nem? (csak nem duplán


A tárgyévben ki nem vett szabikat szerintem ott is ki kéne fizetniük, mert a fizetés nélküli szabadág egy más kategória, azt a dolgozó igényli, nem befolyásolja a törvényileg járó szabadságod. Legalábbis itthon így van, de nem tudom, Svájcban mi a helyzet. sry :(

This post was edited by Fezmin on Mar 25 2014 03:22am
Go Back To Magyar Topic List
Prev12
Add Reply New Topic New Poll