d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Fizika Feladat, Ecceru > Adok Fgt A Megoldasert, Levezetve
Prev123417Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 39,899
Joined: Dec 16 2008
Gold: 19.00
Sep 22 2010 02:30pm
Ez mekkora fail feladat. 300m-t kell megtenni 10m/s2 gyorsulással. Kit érdekel h mit csinál a léggömb amikor a kidobott kő független test hozzá képest? xDDDDDDDDddd

S=a * t négyzet /2

beírod:
300 = 10x t négyzet / 2

60 = t négyzet

t = gyökhatvan.

nincs nyolc másodperc mire a kő leesik. Elégedett vagy?
Member
Posts: 10,723
Joined: Jul 27 2005
Gold: 10,915.26
Sep 22 2010 02:32pm
Quote (Makkertest @ 22 Sep 2010 22:30)
Ez mekkora fail feladat. 300m-t kell megtenni 10m/s2 gyorsulással. Kit érdekel h mit csinál a léggömb amikor a kidobott kő független test hozzá képest? xDDDDDDDDddd

S=a * t négyzet /2

beírod:
300 = 10x t négyzet / 2

60 = t négyzet

t = gyökhatvan.

nincs nyolc másodperc mire a kő leesik. Elégedett vagy?


olvasd el meg egyszer a feladatot Einstein.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Sep 22 2010 02:33pm
Quote (fene_vad @ 22 Sep 2010 22:32)
olvasd el meg egyszer a feladatot Einstein.


magyarazd mar el nekem hogy a leggomb sullyedesenek es emelkedesenek sebessege miben befolyasolja a kavicsnak az esesi sebesseget?

This post was edited by Cpt_Ghost on Sep 22 2010 02:34pm
Member
Posts: 39,899
Joined: Dec 16 2008
Gold: 19.00
Sep 22 2010 02:34pm
Quote (fene_vad @ Sep 22 2010 08:32pm)
olvasd el meg egyszer a feladatot Einstein.


kurvára elolvastam eke, ha kidobod a fos követ a léggömbből akkor az a kő lefelé esik, a dobás pillanatától kezdve kurvára mind1 h a léggömb mit csinál, az adott kezdőmagasságából elkezd zuhanni a kő lefelé. Jézusom...

Vagy rosszul van megfogalmazva a feladat vagy nem tudod leírni rendesen ami a kérdés. De a megoldásom jó.
Member
Posts: 22,564
Joined: Jul 1 2007
Gold: 7,149.00
Sep 22 2010 02:35pm
Quote (Makkertest @ 22 Sep 2010 22:34)
kurvára elolvastam eke, ha kidobod a fos követ a léggömbből akkor az a kő lefelé esik, a dobás pillanatától kezdve kurvára mind1 h a léggömb mit csinál, az adott kezdőmagasságából elkezd zuhanni a kő lefelé. Jézusom...

Vagy rosszul van megfogalmazva a feladat vagy nem tudod leírni rendesen ami a kérdés. De a megoldásom jó.


szerintem is és most vagy mi vagyunk idioták vagy tényleg rosszul van leirva a feladat, de elvileg amit irtal az jo..
Member
Posts: 10,723
Joined: Jul 27 2005
Gold: 10,915.26
Sep 22 2010 02:35pm
Quote (Cpt_Ghost @ 22 Sep 2010 22:33)
magyarazd mar el nekem hogy a leggomb sullyedesenek es emelkedesenek sebessege miben befolyasolja a kavicsnak az esesi sebesseget?




gyanitom abban, hogy ha a leggomb mozog, a ko is mozog. Akkor is mozog, amikor leejted. csak jon meg ra a g gyorsulas, pozitiv vagy negativ elojellel

Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Sep 22 2010 02:36pm
Quote (fene_vad @ 22 Sep 2010 22:35)
gyanitom abban, hogy ha a leggomb mozog, a ko is mozog. Akkor is mozog, amikor leejted. csak jon meg ra a g gyorsulas, pozitiv vagy negativ elojellel


hogyha a ko a levegoben esik 50 meterre a kibaszott leggombtol akkor nem teljesen mindegy hogy hol a faszban van a leggomb?
Member
Posts: 10,723
Joined: Jul 27 2005
Gold: 10,915.26
Sep 22 2010 02:37pm
Quote (hedgehogsword @ 22 Sep 2010 22:35)
szerintem is és most vagy mi vagyunk idioták vagy tényleg rosszul van leirva a feladat, de elvileg amit irtal az jo..


lehet hogy nem toketeletesn irtam le, de szerinted az a valoszinubb, hogy kidobas utan kezd el mozogni a leghajo?
Member
Posts: 22,564
Joined: Jul 1 2007
Gold: 7,149.00
Sep 22 2010 02:37pm
Quote (fene_vad @ 22 Sep 2010 22:35)
gyanitom abban, hogy ha a leggomb mozog, a ko is mozog. Akkor is mozog, amikor leejted. csak jon meg ra a g gyorsulas, pozitiv vagy negativ elojellel


najo majd jön valami fizikazseni és megszakérti mert nemhiszem hogy az befolyasolna az esését a kőnek onnantól hogy elengedted, de 6éve nem tanultam fizikát szóval kussolok inkább.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Sep 22 2010 02:38pm
Quote (fene_vad @ 22 Sep 2010 22:37)
lehet hogy nem toketeletesn irtam le, de szerinted az a valoszinubb, hogy kidobas utan kezd el mozogni a leghajo?


de akkor meg azt irnad hogy a kidobas pillanataban mozdul el a leggomb.
Go Back To Magyar Topic List
Prev123417Next
Add Reply New Topic New Poll