d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Munkaügyi Témában Szeretnék > Segítséget Kérni
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Mar 13 2014 11:17am
Hali,

Picit googleztem, de választ nem találtam a kérdésemre.

Magyar cégnél voltam állományban 2013. 08-ig majd fizetés nélküli szabadságra mentem, hogy külföldön munkaviszonyt létesíthessek.

2014 Febr. 26-ával felmondtam mind a magyar, mind a külföldi cégnél. A külföldi szerződésemben 30, a magyarban 45 nap felmondási idő van.

A magyar HR-es azt mondta, hogy csak úgy tudnak kijelenteni, ha legalább 1 napra újra állományba vesznek. Ez igaz? Szerintem trükközni akarnak... Előző 2 kilépőtől is visszazsarolták a szabadságpénzt.

Szabadságok: tavaly ha jól emlékszem 1 napot sem vettem ki szabadságra. Ezek elvesztek? Vagy hogy tudom követelni a kifizetését? Gondolom az idei évre nincs szabadságom, mert fizetés nélkülin voltam.

Esetleg ha valaki Svájcban dolgozó is nézi a topicot: itt hogy vannak a szabadságok? Kifizetik? Kiadni már nem nagyon tudnák. De ha kiadják, akkor is ki kell fizetni nem? (csak nem duplán)

Köszi!
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Mar 13 2014 11:20am
igen
Member
Posts: 5,907
Joined: Feb 3 2012
Gold: 43.51
Mar 13 2014 11:30am
igen
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Mar 13 2014 11:30am
igen
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Mar 13 2014 01:49pm
igen
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 13 2014 01:59pm
Svajcban negy het a fizetett szabadsag, minimum ket hetet egyben kell megkapnod. Ha nem veszed ki ev vegeig a szabadsagodat akkor elveszik, nem karpotolhatnak semmilyen modon. Ha kevesebb mitn egy evet dolgoztal, akkor aranyosan csökken a negy het. Ha hosszabb ideig voltal beteg akkor is levonhatnak belöle.

Irhatsz PM-et is ha van hasonlo kerdesed.
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Mar 14 2014 10:57am
Quote (Karan2_Returned @ 13 Mar 2014 21:59)
Svajcban negy het a fizetett szabadsag, minimum ket hetet egyben kell megkapnod. Ha nem veszed ki ev vegeig a szabadsagodat akkor elveszik, nem karpotolhatnak semmilyen modon. Ha kevesebb mitn egy evet dolgoztal, akkor aranyosan csökken a negy het. Ha hosszabb ideig voltal beteg akkor is levonhatnak belöle.

Irhatsz PM-et is ha van hasonlo kerdesed.


Szia, köszi!

Az új cégem HR-je azt mondta, hogy átcsúszik a köv évre a szabadság és ki kell fizetniük, ha elmegyek.
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Mar 14 2014 11:09am
nem
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Mar 15 2014 02:43am
Quote (Akizk @ 14 Mar 2014 17:57)
Szia, köszi!

Az új cégem HR-je azt mondta, hogy átcsúszik a köv évre a szabadság és ki kell fizetniük, ha elmegyek.


hát szerintem nem
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 15 2014 02:53am
Quote (Akizk @ Mar 14 2014 05:57pm)
Szia, köszi!

Az új cégem HR-je azt mondta, hogy átcsúszik a köv évre a szabadság és ki kell fizetniük, ha elmegyek.


Az atcsuszik az legfeljebb ugy, hogy az idei szünetet megkapod a jövö evre (ilyen esetben altalaban januar). A szabadsagot meg hogy fizetik ki az altalaban le van irva az allasszerzödesben, ha a cegben megmondtak akkor valoszinüleg ugy van.
Go Back To Magyar Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll