d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Beszélgetések Rögzítése > Jogszabály - Info Kellene
1239Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
May 16 2013 03:29am
google nem igazán segít.
mesht már meg sem merem kérdezni.


tehát hozzátok fordulok:

nem találtam normális infót magánszemélyek közötti telefonos / élő beszélgetések rögzítéséről.

mikor lehet, mikor nem?
ha rögzítem a beszélgetést (anélkül, hogy erre figyelmeztetném a másik felet) az jogellenes? minden esetben, vagy vannak kivételek? (ha jogellenes, akkor milyen következményei vannak?)
a rögzített hanganyag felhasználhatóságának vannak korlátai?

hátha tudtok valamit a témáról.

tyvm.
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
May 16 2013 03:30am
asdfergasdf
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
May 16 2013 03:33am
félig krémeset szartam ma és nem akart kijönni az uccsó kis darab
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
May 16 2013 03:33am
Lehet páran csodálkozni fognak, de nekem az első "ujjazásom" óvodában történt...
Ezt eddig csak a jelenlegi páromnak meséltem... Rövid, ám emlékezetes élmény maradt!
Ebéd után délutáni csendes pihenő, alvás volt... és ahogy emlékszem, az ágyak szorosan egymás mellé voltak rakva. Volt egy lány, akivel nagyon sokat voltunk együtt amúgy is, és ezen alkalomkor ő került mellém. Ott volt közvetlen mellettem... és hát matattunk a takaró alatt... Már nem emlékszem pontosan, hogy miként kerültem a bugyijába, de megtörtént. Eleinte csak simogattam a punciját, majd be is dugtam az ujjam... ami bennem nagyon megmaradt, az az érdesnek, vagy redősnek tűnő érzés volt, amit a puncijában éreztem...
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
May 16 2013 03:34am
Igen, a másik félnek tudomására kell adni, hogy a beszélgetésről felvétel készül. Ettől még nem jogellenes, ha felveszed, amennyiben saját felhasználásra készül, de bírósági ügynél nem lehet hasznát venni. Másrészt amúgysem lehetne, mégha bele is egyezik a felvételbe, ritkán mondják el, hogy xy vagyok, ennyi az idő, ez a dátum. Az általános joggyakorlat szerint amúgysem fogadják el a bíróságok a hangfelvételt, eltekintve kivételes esetekről.
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
May 16 2013 03:34am
ja, jogellenes
asszem a beszélgetés elején tájékoztatnod kell a másikat, hogy rögzíted a beszélgetést
Member
Posts: 25
Joined: May 15 2013
Gold: 0.00
May 16 2013 03:36am
Ha nem figyelmezteted, hogy rögzíted a beszélgetést az max pénzbírsággal büntethető, 250 ezer a maximum határ.
Viszont a felvett anyag bárhol felhasználható, szóval választani kell, hogy megér-e neked =<250 ezret az, hogy lebuktassad..
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
May 16 2013 03:36am
Quote (Saenchai @ May 16 2013 10:34am)
ja, jogellenes
asszem a beszélgetés elején tájékoztatnod kell a másikat, hogy rögzíted a beszélgetést


nem kell feltétlen az elején, ha a végén tájékoztatod az is jó, csak ugye bele kell egyeznie
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
May 16 2013 03:45am
Quote (Vismajor @ 16 May 2013 10:34)
Igen, a másik félnek tudomására kell adni, hogy a beszélgetésről felvétel készül. Ettől még nem jogellenes, ha felveszed, amennyiben saját felhasználásra készül, de bírósági ügynél nem lehet hasznát venni. Másrészt amúgysem lehetne, mégha bele is egyezik a felvételbe, ritkán mondják el, hogy xy vagyok, ennyi az idő, ez a dátum. Az általános joggyakorlat szerint amúgysem fogadják el a bíróságok a hangfelvételt, eltekintve kivételes esetekről.


pl, ha gyilkossággal fenyegetnek?


konkrétan:

felhívta haveromat XY, hogy megy és szétveri a pofáját, megöli, etc.
XY pszichiátriai kezelés alatt állt többször. és máskor is folyamodott már tettlegességhez.

ebben az esetben felveheti-e a haver a beszélgetéseiket, hogy azt később rendőrségen / bíróságon bemutathassa?
(nyilván XY nem menne bele a felvételbe, ebben a helyzetben - de a felvétel lehet-e bizonyíték értékű?)
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
May 16 2013 03:57am
Quote (TassassinHc @ May 16 2013 10:45am)
pl, ha gyilkossággal fenyegetnek?


konkrétan:

felhívta haveromat XY, hogy megy és szétveri a pofáját, megöli, etc.
XY pszichiátriai kezelés alatt állt többször. és máskor is folyamodott már tettlegességhez.

ebben az esetben felveheti-e a haver a beszélgetéseiket, hogy azt később rendőrségen / bíróságon bemutathassa?
(nyilván XY nem menne bele a felvételbe, ebben a helyzetben - de a felvétel lehet-e bizonyíték értékű?)


kizárt,h ogy a bíróság elfogadja mint bizonyíték
Go Back To Magyar Topic List
1239Next
Add Reply New Topic New Poll