Quote (Vismajor @ 16 May 2013 10:34)
Igen, a másik félnek tudomására kell adni, hogy a beszélgetésről felvétel készül. Ettől még nem jogellenes, ha felveszed, amennyiben saját felhasználásra készül, de bírósági ügynél nem lehet hasznát venni. Másrészt amúgysem lehetne, mégha bele is egyezik a felvételbe, ritkán mondják el, hogy xy vagyok, ennyi az idő, ez a dátum. Az általános joggyakorlat szerint amúgysem fogadják el a bíróságok a hangfelvételt, eltekintve kivételes esetekről.
pl, ha gyilkossággal fenyegetnek?
konkrétan:
felhívta haveromat XY, hogy megy és szétveri a pofáját, megöli, etc.
XY pszichiátriai kezelés alatt állt többször. és máskor is folyamodott már tettlegességhez.
ebben az esetben felveheti-e a haver a beszélgetéseiket, hogy azt később rendőrségen / bíróságon bemutathassa?
(nyilván XY nem menne bele a felvételbe, ebben a helyzetben - de a felvétel lehet-e bizonyíték értékű?)