d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Nincs Mikulás! > Details Inside
1235Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 32,949
Joined: Jan 3 2008
Gold: 3,555.00
Warn: 30%
Jan 23 2008 12:36pm
1.Egyetlen fajta ismert rénszarvas sem tud repülni, de több mint 300,000 fajta élõ organizmus létezik, amely még besorolásra vár, és bár ezek többsége ízeltlabú vagy baktérium, nem zárhatjuk ki teljesen annak lehetõségét, hogy a Télapó mégis repülõ rénszarvasok vontatta szánon közlekedik.
2.A világon kétmilliárd gyerek (18 éven aluli) van. De minthogy a Télapó (szemmel láthatólag) nem törõdik a mohamedán, hindu, zsidó vagy buddhista gyerekekkel, így a munka 15%-ra mérséklõdik - 378 millióra (az ENSZ Népességügyi Hivatala szerint). Háztartásonként átlagosan 3.5 gyerekkel számolva ez 91.8 millió otthont jelent. Feltételezzük, hogy mindben van legalább egy jó gyerek.
3.A Télapónak, hála a különbözõ idõzónáknak és a Föld forgásának, 31 órája van feladata elvégzésére, ha feltételezzük, hogy keletrõl nyugatra halad (ami logikusnak tûnik). Igy 822.6 látogatást tesz másodpercenként. Ez azt jelenti, hogy minden jó gyerekkel rendelkezõ keresztény otthon esetén 1/1000 másodperce van, hogy leparkoljon, lepattanjon a szánról, beugorjon a kéménybe, megtöltse a zoknikat, a maradék cuccot szétszórja a fa alatt, fogyasszon a kitett csemegékbõl, felmásszon a kéményen át, vissza a szánra és átmenjen a következõ házhoz. Feltételezve, hogy az említett 98.1 millió megálló egyenletesen oszlik el a Föld felszínén (ami persze nem így van, de számításainkhoz ez is megteszi), két ház között átlagosan 1.2 km távolság adódik, a teljes útra pedig 117 millió km, nem számolva azokat a megállásokat, amikre mindnyájunk rászorul legalább egyszer minden 31 órában, plusz a táplálkozás, stb.
4.Ez azt jelenti, hogy a Télapó szánja mintegy 1000 km/s-os sebességgel mozog, a hang sebességenél mintegy 3000-szer gyorsabban. Az összehasonlítás kedvéért a leggyorsabb emberalkotta szerkezet, az Ulysses ûrszonda, mindossze 44.6 km/s-mal vánszorog, egy hagyományos rénszarvas pedig 25 km-t tesz meg óránként - ha nagyon siet.
5.A szán rakománya egy újabb érdekes elem vizsgálódásunkban. Feltéve, hogy egy gyerek sem kap többet, mint egy közepes Lego (1 kg), a szán mintegy 321,300 tonnát szállít, nem számítva a Télapót, aki így túlsúlynak minõsül. A földön egy hagyományos rénszarvas maximum 150 kg-ot tud elhúzni. Még ha feltételezzük is, hogy a repülõ rénszarvas (l. 1. pont) tízszer ennyit húz, a szán nem mozdul nyolc, de még kilenc rénszarvassal sem. 214,200-ra van szükség. Ez megnöveli a súlyt (ha magát a szánt nem is számoljuk) 353,430 tonnára. Csak az összehasonlítás kedvéért, ez négyszer annyi, mint a világ legnagyobb hajójának, a Queen Elizabeth-nek a súlya. (A hajót a Titanic katasztrófája után építették, 1962-ben vonták ki az atlanti-óceáni forgalomból, most Los Angeles-ben áll.)
6.Ha 353,000 tonna 1000 km/s sebességgel halad, az nagy légellenállásba ütközik - ez felmelegíti a rénszarvasokat, kb. úgy, ahogy az ûrhajók felmelegednek, amikor visszatérnek a Föld légkörébe. A két vezér-rénszarvas 14.3 milliárdszor egymillió (összesen 14300000000000) Joule energiát nyel el. Másodpercenként. Mind a kettõ. Vagyis szinte azonnal kigyulladnak, felgyújtva maguk mögött az egész fogatot, miközben fülsüketítõ robaj hallatszik. Az egész rénszarvassereg 4.26 ezremásodperc alatt ég el. Eközben a Télapó 17,500-szor akkora centrifugális erõnek van kitéve, mint a Föld gravitációja (ez 17 ezer g). Egy 120 kilós Télapó (ami röhejesen kicsi) mintegy 8,207,123 kilogrammos erõvel préselõdik majd szánja háttámlájának.
7.Összegezve: Ha a Télapó valaha is megpróbált Karácsony éjszakáján ajándékokat kihordani, mostanra biztos halott szegény.
Ui: a Télapó kommunista kitalálmány a szemét imperialista Mikulásra, ami szintén a kapitalisták torz elméjének szüleménye és nem létezik (de valamivel meg kell magyarázniuk korcs imperialista világuk

Valaki még kételkedik?
Member
Posts: 10,537
Joined: Apr 7 2007
Gold: 15.00
Jan 23 2008 12:38pm
+1
Member
Posts: 2,462
Joined: Jan 21 2008
Gold: 20.00
Jan 23 2008 12:38pm
Quote (TheStriker @ Wed, Jan 23 2008, 06:38pm)
+1


Member
Posts: 38,217
Joined: Jul 24 2005
Gold: 22,413.07
Jan 23 2008 12:38pm
ol'd.
de amugy jó smile.gif
Member
Posts: 11,030
Joined: Jan 20 2007
Gold: 10.49
Jan 23 2008 12:39pm
ez téélleg OLD
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jan 23 2008 12:39pm
Quote (TheStriker @ Wed, 23 Jan 2008, 19:38)
+1


Member
Posts: 2,202
Joined: Oct 29 2006
Gold: 139.03
Jan 23 2008 12:43pm
Quote (Fuxy0415 @ Wed, Jan 23 2008, 06:39pm)
ez téélleg OLD


Member
Posts: 22,564
Joined: Jul 1 2007
Gold: 7,149.00
Jan 23 2008 12:45pm
Bazzeg, ki az a pihentagyú állat aki ilyen illúzióromboló hülyeségeket ír? XD
Member
Posts: 22,564
Joined: Jul 1 2007
Gold: 7,149.00
Jan 23 2008 12:46pm
Quote (Fuxy0415 @ Wed, 23 Jan 2008, 19:39)
ez téélleg OLD

nem mindenkinek mad.gif
lol ez edit akart lenni, sry.
Quote (Fuxy0415 @ Wed, 23 Jan 2008, 19:48)
sokszor eljátszottad
egyszeruen csak spammolsz
ahogy énis^^


mikor utoljara ?!!!

This post was edited by hedgehogsword on Jan 23 2008 12:53pm
Member
Posts: 11,030
Joined: Jan 20 2007
Gold: 10.49
Jan 23 2008 12:48pm
Quote (hedgehogsword @ Wed, 23 Jan 2008, 19:46)
nem mindenkinek mad.gif
lol ez edit akart lenni, sry.


sokszor eljátszottad
egyszeruen csak spammolsz
ahogy énis^^
Go Back To Magyar Topic List
1235Next
Closed New Topic New Poll