d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Est-ce Que Tu Est Charlie? > Mit Gondolsz A Szolasszabadsagrol
Prev14567843Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 54,977
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,290.00
Jan 17 2015 03:25am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 10:23)
De nem mindegy hogy hogyan.


De miert ne lenne mindegy?

Ha te ki akarsz adni egy ujsagot, ami szidja az anyam, hat hajra! Valoszinuleg nem fogja senki megvenni es egy ido utan rajossz hogy ez baromsag.
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 03:26am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 11:25am)
De miert ne lenne mindegy?

Ha te ki akarsz adni egy ujsagot, ami szidja az anyam, hat hajra! Valoszinuleg nem fogja senki megvenni es egy ido utan rajossz hogy ez baromsag.


Wow.
Member
Posts: 35,525
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 17 2015 03:27am
Quote (Baleee @ Jan 17 2015 10:17am)
Most arra nincs idom, hogy masok ostjait elolvassam, majd delutan. De a sajatom.

Ezek a keleti vallasok ott tartanak jelenleg, mint a keresztenyseg a 11-13. szazadban. Haborukat inditanak a neveben. Jelen esetben haboru = terrorcselekmenyek. Olnek a vallas neveben. Nem ismerem egyiknek sem az alaptorvenyeit, fo erkolcsi kerdeseit azzal kapcsolatban, hogy mas vallasok tisztelete, de akar csak erre utalo reszletek.

Szolasszabadsag pedig nem arrol szol, amit Charlie Hebdoek csinaltak. Megint az van, mint szokott, atesunk a lo tulso oldalara. Tiszteletbe kell tartani masok erzeseit, plane egy ilyen temaban. 'Az a vilag' kicsit 'le van maradva' (?) europahoz kepest. Kevesbe liberalis, kevesbe szabad gondolkodasu. Szerintem ne csodalkozzanak a franciak, hogy ez tortent, maguknak kerestek a bajt.

Magyarorszagi pelda: le akarjak a liberalis ertekrendet, az egyenlosegeket nyomni a videki emberek (foleg idosek) torkan, foleg varosi ertelmisegi gondolkodasu emberek. Nem lenne ezzel semmi baj, ha nem eroltetnek, hanem engednek, hogy felkeszuljenek ra, de ha mas nem a generaciovaltasok megoldjak majd.

Ez nem szolasszabadsag amit Hebdoek csinaltak, hanem provokacio. A kettot meg kellene tudni kulonboztetni.


Ha valakinek provokativ veleenye van ahhoz nincs joga? Es ha en peldaul a faistenben hiszek, es egy fat sem enged abrazolni a vallasom, akkor ezt is tiszteletben kene tartania egy egesz asik tavoli kulturanak? Ha az egyiknek engednk, akkor a tobbinek is kell? Enegdhetnk barbar nepek erkolcseinek, csak azert, mert az altalauk gyalazasnak velt dolog ellen ok kepesek eroszakkal fellepni?

A kerdes meg mindig az, hogy hol a hatar provokacio, es provokacio mentes szolasszabadsag kozt, es ki mondhatja meg, es milyen alapon hogy hol a hatar.
Member
Posts: 54,977
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,290.00
Jan 17 2015 03:27am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 10:26)
Wow.


Na de komolyan, en most nagyon erosen probalok olyan temat talalni ahol korlatozni kene a szolas szabadsagat es nem jut eszembe semmi.
Member
Posts: 35,525
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 17 2015 03:29am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 10:27am)
Na de komolyan, en most nagyon erosen probalok olyan temat talalni ahol korlatozni kene a szolas szabadsagat es nem jut eszembe semmi.


en tudnek mondani peldat.
Member
Posts: 54,977
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,290.00
Jan 17 2015 03:30am
Quote (jarabekg @ 17 Jan 2015 10:29)
en tudnek mondani peldat.


Kerlek!
Member
Posts: 20,791
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jan 17 2015 03:30am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 10:30am)
Kerlek!


Holokauszt
Member
Posts: 31,873
Joined: May 14 2005
Gold: 124.45
Jan 17 2015 03:31am
Na facéról kimásolom hogy mit írtam nemrég, mert irkálni nincs kedvem

A szólásszabadság fontos, bárki mondhat bármit, elvégre szabad. Megsérthetek akárkit, viccből, heccből, olyan alpári módon ahogy csak akarom, elvégre JOGOM van hozzá. Sajnos náci jelképeket nem szabad használni, meg zsidó áldozatokon mulatni - kár, pedig az is kurvajó poén lenne, de majdcsak elérjük a liberalizmus azon fokát mikor majd lehet, és akkor igazán, de jót röhöghetünk, karaj csárlik lehetünk. Alig várom!

(És aki azt hiszi, hogy a holokauszt áldozatain akarok röhögni, azt szívből sajnálom)

Ha huzogatom egy oroszlán bajszát, az biza leharapja a fejem. Ha kurvának állok, megbasznak. Ha csalánosban szarok, viszketni fog a seggem. Nem kell folytatni. Igen, egyáltalán nem ismertem eddig a lapot, de miután az első hírek után megláttam munkásságát, megmondom őszintén, nem csodálkoztam a történteken. Nem, nem örülök hogy megölték őket, de nem is csodálom. A két legfontosabb alapjog mindenkor megilletik az embert, akkor is, ha azok nincsenek törvénybe foglalva: az élethez való jog, és az emberi méltósághoz való jog. A lap sokak emberi méltóságát sérti, olyanokét is, akik kevésbé toleránsak ilyesmire.
Member
Posts: 30,171
Joined: Jun 9 2008
Gold: 90.00
Jan 17 2015 03:34am
Quote (jarabekg @ Jan 17 2015 10:21am)
Ezeket az ebereket a sajat joizlesuk nem allitotta meg. A joizles pedig szubjektiv dolog.
Ezek utan nyilvan a kerdes az, hogy ha az emebrkben nincs meg a belso kenyszer, kulso kenyszerrel lehet-e korlatozni a a szolasszabadsagukat,


de ez nem a szolasszabadsagrol szol, most bazdmeg ateista vagyok es megsem szolom le senkinek a vallasat celzottan, mire feltette az eletet, ha ennyi jutott neki minek meg megserteni is?
megvan a velemenyem a vallasokrol es megis szoktam ezt osztani, de nem annak fogom a vallasat kritizalni aki halal komolyan veszi
ilyen teljesen folosleges dolgok miatt alakul ki ellentet, unszimpatia. utaljuk egmast mert eltero a vallasunk, borunk szine, tarsadalmi helyzetunk, foldrajzi helyunk stb, annak ellenere, hogy iagazbol sose beszeltunk egy szot se az emberrel, nem ismerjuk a kulturajat, gondolatait. arrol meg hogy hova szuletett nem tehet
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 03:39am
Quote (Coolface @ Jan 17 2015 11:34am)
de ez nem a szolasszabadsagrol szol, most bazdmeg ateista vagyok es megsem szolom le senkinek a vallasat celzottan, mire feltette az eletet, ha ennyi jutott neki minek meg megserteni is?
megvan a velemenyem a vallasokrol es megis szoktam ezt osztani, de nem annak fogom a vallasat kritizalni aki halal komolyan veszi
ilyen teljesen folosleges dolgok miatt alakul ki ellentet, unszimpatia. utaljuk egmast mert eltero a vallasunk, borunk szine, tarsadalmi helyzetunk, foldrajzi helyunk stb, annak ellenere, hogy iagazbol sose beszeltunk egy szot se az emberrel, nem ismerjuk a kulturajat, gondolatait. arrol meg hogy hova szuletett nem tehet


Sajnos nagyon sokan a szólásszabadság mögé bújnak, amikor másokat vallás, faji hovatartozás, politikai irányultság stb. alapján ítélnek meg.

Pedig ebben az esetben inkább erkölcsről és illemről kellene beszélni, ami azt a bizonyos határt meghúzza.

Szólásszabadság? Igen. Egy tökéletes világban, ahol nem arra használják hogy másokat megalázzanak.
Go Back To Magyar Topic List
Prev14567843Next
Add Reply New Topic New Poll