d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev15635645655665671441Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 20 2014 09:27am
amugymeg ha valamit elgepelek es nem ertheto akkor emeld ki, mert kozben hat fele figyelek.
Member
Posts: 1,206
Joined: Oct 25 2007
Gold: 1,196.75
Sep 20 2014 09:29am
Quote (Cpt_Ghost @ Sep 20 2014 04:17pm)
Igen voltam, a fidesz nagysagrendekkel tobb kart okozott mint az mszp osszesen, masreszt meg direkt kiemeltem, hogy az mszp-hez nem szivesen adtam a nevem, bajnai meg egy jo gazdasagi szakember, es a kormanyzasa alatt jelentos javulas tortent gazdasagilag, ez meg mindig pozitivabb volt mint akarmi amit eddig a fidesz csinalt.

Hat akkor ne hidd el, nem fogok sirni miatta.

En is ocsarolom mot, es miert ocsarolsz valamit? Mert valahol belul szereted, de latod, hogy ez igy egy rakas szar, es a gyerekeidnek szeretned, ha lenne mondjuk jovoje, es elmesz egy olyan orszagban, ahol ez lehetseges emberi korulmenyek kozott (en pl nem koltoznek el kulfoldre, bar megfordult mar a fejemben, de szeretek kuzdeni). Másrészt meg elég sok külföldi barátom van, meg alapból elég sokat járok külföldön, és jó lenne, ha amikor leülök valakivel beszélni akkor nem vona, orbán, nácik, fidesz lenne az első ami eszébe jut az illetőnek amikor mondom, hogy magyar vagyok.


Azért ismerjük el hogy nincs itt totális diktatúra, sem fasiszta apartheid rendszer. Egy kissé felfújják a jelenlegi helyzetet a külföldi médiumok. Egy kisebbségi végig mehet úgy az utcán hogy nem verik agyon érte. A zsidók tarthatnak rendezvényeket (gondoljunk a most lement zsidó fesztiválra) anélkül hogy vasvillás, fáklyás embertömeg megtámadná a rendezvényt. Nyáron tartották a Budapest pride-ot és tudtommal nem lőttek le 1 résztvevőt sem az ellenfelvonulók.
Szóval ha valaki nekem azzal jön hogy micsoda diktatúra van Mo.-n én azt hülyének nézem.
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 20 2014 09:32am
Quote (GRW @ 20 Sep 2014 16:29)
Azért ismerjük el hogy nincs itt totális diktatúra, sem fasiszta apartheid rendszer. Egy kissé felfújják a jelenlegi helyzetet a külföldi médiumok. Egy kisebbségi végig mehet úgy az utcán hogy nem verik agyon érte. A zsidók tarthatnak rendezvényeket (gondoljunk a most lement zsidó fesztiválra) anélkül hogy vasvillás, fáklyás embertömeg megtámadná a rendezvényt. Nyáron tartották a Budapest pride-ot és tudtommal nem lőttek le 1 résztvevőt sem az ellenfelvonulók.
Szóval ha valaki nekem azzal jön hogy micsoda diktatúra van Mo.-n én azt hülyének nézem.


na, azert ne mondjad mar, hogy nem mennek ki a jobbikosok hobologni minden egyes melegfelvonulasra (amit egyebkent en sem tartok jo otletnek), vagy akarmilyen zsido rendezvenyre, mert de. Masreszt meg felfujjak felfujjak, de azert valami van benne. Egyébként meg azért nem lőttek le senkit mert beszari szar alakok és leszeretnék, csak nem merik. De a masik postom is olvasd el meg reagalj ra, hamar bele elegyedtunk mar ebbe. (meg az azelottit amit mondtam, hogy olvass el, hogy kontextusba helyezzuk a dolgokat, nem tudom azt elolvastad-e)
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 20 2014 09:35am
Quote (GRW @ 20 Sep 2014 17:29)
Azért ismerjük el hogy nincs itt totális diktatúra, sem fasiszta apartheid rendszer. Egy kissé felfújják a jelenlegi helyzetet a külföldi médiumok. Egy kisebbségi végig mehet úgy az utcán hogy nem verik agyon érte. A zsidók tarthatnak rendezvényeket (gondoljunk a most lement zsidó fesztiválra) anélkül hogy vasvillás, fáklyás embertömeg megtámadná a rendezvényt. Nyáron tartották a Budapest pride-ot és tudtommal nem lőttek le 1 résztvevőt sem az ellenfelvonulók.
Szóval ha valaki nekem azzal jön hogy micsoda diktatúra van Mo.-n én azt hülyének nézem.


A diktatúrák csak ritkán alakultak meg egy nap alatt (mármint a modern időkben). Főleg a "fejlettebb" országokban.
Az út az ami már kipróbált és látható irányba vezet.
Oroszországban, minden 3000 napi látogató feletti oldalon csak a saját igazi neveddel kommentelhetsz és társai.

Nem csak akkor van baj, amikor ott vagyunk. A lényeg, hogy akkor már látni kell az irányt, amikor még csak úton vagy.
Egy már ismert ösvényen vezetik végig az országot.
Már most elmondható, hogy van az országban olyan ember, aki egyszemélyben törvényeket hozhat. Egy normális országban erre semmilyen embernek nincs egyedül hatásköre. Mindenhol máshol látni, hogy ha az ország első embere, olyat akar amit a többiek nem, akkor leszavazzák, ha nem teszi a dolgát, akkor felelősségrevonják. Szerinted Orbánnal történhetne ilyen?
Member
Posts: 54,977
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Sep 20 2014 09:39am
Quote (GRW @ 20 Sep 2014 16:29)
Azért ismerjük el hogy nincs itt totális diktatúra, sem fasiszta apartheid rendszer. Egy kissé felfújják a jelenlegi helyzetet a külföldi médiumok. Egy kisebbségi végig mehet úgy az utcán hogy nem verik agyon érte. A zsidók tarthatnak rendezvényeket (gondoljunk a most lement zsidó fesztiválra) anélkül hogy vasvillás, fáklyás embertömeg megtámadná a rendezvényt. Nyáron tartották a Budapest pride-ot és tudtommal nem lőttek le 1 résztvevőt sem az ellenfelvonulók.
Szóval ha valaki nekem azzal jön hogy micsoda diktatúra van Mo.-n én azt hülyének nézem.


Na végre valami amiről beszélgethetünk megint. (Vanek, cpt légszives kultúráltan én mindkettőtöket szeretlek csak ne basszátok szét ezt)

Szóval ami a totális diktatúrát illeti. Az valóban nincs.
De sajnos a liberális demokrácia szinte minden alapkövét kikezdte az elmúlt 4 évben a Fidesz.
Mert mitől liberális demokrácia egy demokrácia?
A választási rendszer igazsásosságától.
A hatalmi ágak szétválasztásától.
A szabadságjogok érvényesülésétől.
etc.
Magyarország ezek alapján a kritériumok alapján teljesen elszakadt a liberál-demokratikus értékektől és egy popularista-demokrácia vagy majdnem nagyon puha diktatúra irányába indult meg.
Lehet hogy sokszor túl hangosnak tűnik a liberálisok jajveszékelése, de ha most nem jelezzük, hogy baj van, akkor mikor még nagyobb baj lesz már lehet nem lesz rá módunk.

Quote (CyberPunk666 @ 20 Sep 2014 16:35)
hivemind


pedig te meg csak nem is zerg vagy :D


This post was edited by josheide on Sep 20 2014 09:39am
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 20 2014 09:41am
Quote (josheide @ 20 Sep 2014 16:39)
Na végre valami amiről beszélgethetünk megint. (Vanek, cpt légszives kultúráltan én mindkettőtöket szeretlek csak ne basszátok szét ezt)

Szóval ami a totális diktatúrát illeti. Az valóban nincs.
De sajnos a liberális demokrácia szinte minden alapkövét kikezdte az elmúlt 4 évben a Fidesz.
Mert mitől liberális demokrácia egy demokrácia?
A választási rendszer igazsásosságától.
A hatalmi ágak szétválasztásától.
A szabadságjogok érvényesülésétől.
etc.
Magyarország ezek alapján a kritériumok alapján teljesen elszakadt a liberál-demokratikus értékektől és egy popularista-demokrácia vagy majdnem nagyon puha diktatúra irányába indult meg.
Lehet hogy sokszor túl hangosnak tűnik a liberálisok jajveszékelése, de ha most nem jelezzük, hogy baj van, akkor mikor még nagyobb baj lesz már lehet nem lesz rá módunk.



pedig te meg csak nem is zerg vagy :D


nem panaszkodhatsz, most van kedvem errol beszelgetni, es meg vanek sincs itt.
Member
Posts: 1,206
Joined: Oct 25 2007
Gold: 1,196.75
Sep 20 2014 10:09am
[QUOTE=Cpt_Ghost,Sep 20 2014 04:20pm]

Őszintén szólva azt kellett volna tennünk amit a lengyelek harcoltak ki a rendszerváltásukkor, ők konkrétan elérték nyugati tárgyalópartnereikkel hogy nézzék el nekik a hitelük egy részét. Nem, a mi politikusaink inkább jópofiztak, bólogattak ahelyett hogy megpróbálták volna elérni hogy minél kevesebb adóssággal kelljen nekimenni a 3. demokráciának.

[QUOTE=Cpt_Ghost,Sep 20 2014 04:32pm]

Nem is állítottam olyat hogy a Jobberek nem mennek ki ellentüntetni. Na már most vannak pozitív és negatív értékek. ha olyan felvonulást rendeznek ami kimeríti bizonyos csoportok negatív értékeit akkor joguk van kinyilvánítani nemtetszésüket, de csak békésen, demokratikus módon, szóval ne az legyen hogy Molotov koktélt vágnak a felvonulók közé. Ha ez békésen történik akkor szerintem ezzel nincs baj.

[QUOTE=CyberPunk666,Sep 20 2014 04:35pm]

Az igaz hogy elég erősen tartunk egy puha diktatúra, azaz autokrácia felé. Ez megfigyelhető, mint említetted, Oroszországban is. (vagyis ott már az van). Az oktatási rendszer egységesítése és túlbürokratizálása (klik rendszer), különböző vállalatok állami kézbevétele, a választási törvény alkotmányellenes átalakítása és még sorolhatnánk a jeleket amik erre mutatnak,.
Ha pedig abból indulunk ki hogy a végső döntéseket csupán 1 ember vagy "legfelsőbb" csoportok hozhatják meg, akkor nincs olyan ország a Földön ahol ne lenne autokrácia.

[QUOTE=josheide,Sep 20 2014 04:39pm]

Sajnos aligha lesz olyan szavazás amit ne próbálnának meg elcsalni.
Hatalmi ágak szétválasztásáról, itt például az ügyészség és a bíróság elfogultságára gondolsz? Igen ez például egy elég erős negatívum, elég erősen elfogult az igazságszolgáltatás a kormányzati szereplők és támogatói felé.
Szabadságjogok érvényesítésén mely alapjogaink sérülését érted? Mert ez így elég nagy halmaznak tűnik.

Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 20 2014 10:15am
[QUOTE=GRW,20 Sep 2014 17:09][QUOTE=Cpt_Ghost,Sep 20 2014 04:20pm]

Őszintén szólva azt kellett volna tennünk amit a lengyelek harcoltak ki a rendszerváltásukkor, ők konkrétan elérték nyugati tárgyalópartnereikkel hogy nézzék el nekik a hitelük egy részét. Nem, a mi politikusaink inkább jópofiztak, bólogattak ahelyett hogy megpróbálták volna elérni hogy minél kevesebb adóssággal kelljen nekimenni a 3. demokráciának.

[QUOTE=Cpt_Ghost,Sep 20 2014 04:32pm]

Nem is állítottam olyat hogy a Jobberek nem mennek ki ellentüntetni. Na már most vannak pozitív és negatív értékek. ha olyan felvonulást rendeznek ami kimeríti bizonyos csoportok negatív értékeit akkor joguk van kinyilvánítani nemtetszésüket, de csak békésen, demokratikus módon, szóval ne az legyen hogy Molotov koktélt vágnak a felvonulók közé. Ha ez békésen történik akkor szerintem ezzel nincs baj.

[QUOTE=CyberPunk666,Sep 20 2014 04:35pm]

Az igaz hogy elég erősen tartunk egy puha diktatúra, azaz autokrácia felé. Ez megfigyelhető, mint említetted, Oroszországban is. (vagyis ott már az van). Az oktatási rendszer egységesítése és túlbürokratizálása (klik rendszer), különböző vállalatok állami kézbevétele, a választási törvény alkotmányellenes átalakítása és még sorolhatnánk a jeleket amik erre mutatnak,.
Ha pedig abból indulunk ki hogy a végső döntéseket csupán 1 ember vagy "legfelsőbb" csoportok hozhatják meg, akkor nincs olyan ország a Földön ahol ne lenne autokrácia.

[QUOTE=josheide,Sep 20 2014 04:39pm]

Sajnos aligha lesz olyan szavazás amit ne próbálnának meg elcsalni.
Hatalmi ágak szétválasztásáról, itt például az ügyészség és a bíróság elfogultságára gondolsz? Igen ez például egy elég erős negatívum, elég erősen elfogult az igazságszolgáltatás a kormányzati szereplők és támogatói felé.
Szabadságjogok érvényesítésén mely alapjogaink sérülését érted? Mert ez így elég nagy halmaznak tűnik.[/QUOTE]

nem igazán voltunk olyan helyzetben mint a lengyelek. Meg egyébként nem az államadóssággal van a baj, nem az a kérdés, hogy van-e, hanem hogy az állam tudja-e azt finanszírozni, illetve, hogy csökken-e.
Azt meg lássuk be, hogy nem szoktak azért olyan hú de békésen zajlani ezek, másrészt pedig azt is remélem mindketten tudjuk, hogy csak a következményektől való félelmük miatt nem kezdenek vérengzést minden ilyen eseménynél, és nem azért, mert olyan békés teremtmények lennének.

a többihez meg akkor megkérdezném, hogy és szerinted ez így jó?
Member
Posts: 3,166
Joined: May 9 2007
Gold: 1,257.00
Sep 20 2014 10:28am
Picit visszatérnék a josheide cp női kvótás témához mert nem teljesen tiszta 1-2 dolog



Quote (CyberPunk666 @ Sep 20 2014 10:40am)

Nem szeretném, ha a lányom azért nem választana majd olyan szakot, amiben jó lenne és szeretné, mert azt verik a fejébe, hogy az nem lányoknak való.


Ezért szerintem majd magadat okolhatod, senki mást. Eddig is voltak hülyeségek tankönyvekben, amiket a szülőknek kellett kicsit helyre tenni a gyerek fejében, de jobb esetben a gyerek magától, racionális gondolkodással ráeszmél. Egyszerűen helyes értékrenddel kell nevelni.

Quote (CyberPunk666 @ Sep 20 2014 10:40am)

Nem szeretném, ha a lányom azért nem léphetne előre a ranglétrán, mert nőként lehet, hogy szülni fog.


Igen, ez a feministák joker kártyája. Sajnos kapitalizmus van és nem kockáztatnak a cégek mert csak a profit felhalmozása a cél semmi más. Viszont erre egymagába nem lehet a kvótát alapozni.

Quote (CyberPunk666 @ Sep 20 2014 10:40am)

Nem szeretném, ha a lányom olyan világban élne, ahol neki ugyanannyit kell dolgoznia, mint a férjének, de a házimunkát és a gyereknevelést is teljesen tőle várná el a társadalom.

Azt, hogy a lányod a párjával nem tudja ésszerűen felosztani a család ügyeit szintén nem foghatod a kvóta hiányára. Ha ugyan annyit dolgozik az asszony a családban mint a férfi, akkor egy egészséges kapcsolatban kölcsönösen oda figyelnek egymás állapotára.

Quote (CyberPunk666 @ Sep 20 2014 10:40am)
Nem szeretném, ha a lányomnak kötelező lenne mosolyogva tűrni, mert ez a társadalom elvárása.

Mit?

Quote (CyberPunk666 @ Sep 20 2014 10:40am)

Azt akarom, hogy bármit megtehessen, amit a többi ember a nemétől függetlenül, és azonos elbírálás alá essen velük. Ne legyen sem negatívan, sem pozitívan diszkriminálva a neme miatt.


Ha egy munkát ő kap meg terhesen, a kvóta tartása miatt, sem mint egy feladatra rátermettebb és tehetségesebb férfi, akkor nem fordul visszájára a diszkrimináció?

Quote (CyberPunk666 @ Sep 20 2014 10:40am)

Persze a fasznak ezen a végén kényelmesebb az élet, de a gyerekemet nem ilyen helyen akarom nevelni. Nem ilyen jövőt szánok neki.

Én olyat nem szánok a lányomnak-fiamnak amilyet te szeretnél :D

Amúgy ezt az egész kvóta hisztit nem a nők szeretnék, hanem csak a nők egy harcos kisebbsége, na meg a férfiaknak az ezekkel a nőkkel együtt élő szolgalelkű töredéke. Ugyan annyi joguk van a nőknek minden tekintetben mint a férfiaknak. Ugyan annyi joguk van dolgozni mint otthon maradni. Miért kéne ezt leszabályozni?? Hogy egy hivatalban adott esetben igen is 50% nő és 50% férfi legyen? Hát nórmális?
Member
Posts: 1,206
Joined: Oct 25 2007
Gold: 1,196.75
Sep 20 2014 10:36am
"a többihez meg akkor megkérdezném, hogy és szerinted ez így jó?"

Szerintem nincs olyan hogy ultimate jó megoldás. Minden döntés egy bizonyos csoportnak kedvez, amíg egy másikat hátrányos helyzetbe hoz.
mindazonáltal vannak dolgok amiken változtatni kellene, ebben egyetértek.
Go Back To Magyar Topic List
Prev15635645655665671441Next
Add Reply New Topic New Poll