d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev15625635645655661441Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Sep 20 2014 08:59am
Quote (Cpt_Ghost @ Sep 20 2014 03:58pm)
szerintem ha elolvasnad a tobbi reszet is a postnak, meg ugy a postjaimat altalaban akkor csak osszeallna a kep, bar rolad van szo, szoval megsem, bocsanat.
Egyébként meg mi is csak a fényt próbáljuk neked bemutatni, de nagyon nem találod, ilyenkor már csak az ajtót szokták mutatni haver.


ne hazudj levente

tudom én, hogy élvezed, ha lenézheted a másikat :)

This post was edited by TuskesVanek on Sep 20 2014 08:59am
Member
Posts: 1,206
Joined: Oct 25 2007
Gold: 1,196.75
Sep 20 2014 08:59am
Quote (Cpt_Ghost @ Sep 20 2014 03:47pm)
a baloldali összefogásra voltam kénytelen szavazni (az mszp-hez nem igazán szivesen adtam a szavazatom, de más alternatíva nem nagyon volt), mivel szerettem volna elkerülni még egy fidesz kormányt, illetve a jobbikot is. Egyébként meg az együttpm meg az lmp között vaciláltam (az europai parlamentes választásokon az együttre szavaztam), de sajnos nincs igazán jól képviselve az az irányzat itthon amit én ideálisnak tartok. Skandináv országok politikáját tartom olyannak amiből tanulni lehetne, persze, az se tükrözi teljesen az elképzeléseimet.


Na igen az a koalíció ami a zsírpubik támogatását élvezi (értékítélet, ha már te is megteheted). Ja meg te konkrétan azért mentél el szavazni hogy "ellenszavazzál" ergo 2 párt ne kerülhessen uralomra (bár ez nem jött össze mert bejött a 2/3)
Lefogadom hogy nem tudnál fölsorolni 5 olyan problémakört és megoldási tervezetet amit a favorizált pártod képvisel. feltételezem te az alapján adtad le a szavazatod hogy melyik párt dobálta a sárt a legjobban a többire.
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 20 2014 09:02am
Quote (Cpt_Ghost @ Sep 20 2014 02:56pm)
majd joshival jól elinfláljuk a pénzedet aztán a nyeremény elég lesz egy kiló kenyérre  :evil:


amúgy ja ezen én is gondolkodtam, hogy 10 évre 185 millió az havi másfél milliós fizetés
most ha akkora barmok lesznek orbánék dehát csak nem hogy annyira elbasszanak mindent , hogy ne legyenek elegek a tartalékaim
hát 200k-nál nem költenék többeket

sztem azért egy 20 évig csak eléldegélhetnék belőle
aztán lehet meghalni rákba
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 20 2014 09:05am
Quote (GRW @ 20 Sep 2014 15:59)
Na igen az a koalíció ami a zsírpubik támogatását élvezi (értékítélet, ha már te is megteheted). Ja meg te konkrétan azért mentél el szavazni hogy "ellenszavazzál" ergo 2 párt ne kerülhessen uralomra (bár ez nem jött össze mert bejött a 2/3)
Lefogadom hogy nem tudnál fölsorolni 5 olyan problémakört és megoldási tervezetet amit a favorizált pártod képvisel. feltételezem te az alapján adtad le a szavazatod hogy melyik párt dobálta a sárt a legjobban a többire.


ajanlom figyelmedbe a masik postomat is, ismerem az osszes part elkepzeleseit bizonyos problemak megoldasarol, mar csak az ideologiakbol kiindulva amit kepviselnek, es igen, valoban csak ellenszavazni mentem el, mert ha nem lenne ennyire katasztrofalis a fidesz es nem lenne ennyire fenyegeto a jobbik, akkor nem ereztem volna, hogy barmelyik magyar partot is szivesen tamogatnam a szavazatommal (mar csak a legtobbjuk multja miatt sem), igy viszont mivel szivemen viselem valamelyest, hogy mi lesz ebbol az orszagbol es nem szeretnek szegyenkezni kulfoldon sem amiatt, hogy en innen jottem (mar pedig a fidesz es a jobbik miatt van ok ra boven, meg ha a tobbiek sem adnak okot buszkesegre, legalabb nekik nincs kulfoldi visszhangja) kenytelen voltam probalni a legkisebb rosszat erore segiteni a tobbi kozul.
Quote (TuskesVanek @ 20 Sep 2014 15:59)
ne hazudj levente

tudom én, hogy élvezed, ha lenézheted a másikat :)


actually rossz erzes, de engem marcsak a gyulolet eltet ))
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 20 2014 09:07am
ontropic

Member
Posts: 1,206
Joined: Oct 25 2007
Gold: 1,196.75
Sep 20 2014 09:12am
"kenytelen voltam probalni a legkisebb rosszat erore segiteni a tobbi kozul."

Te figyelj te éltél egyáltalán 2010 előtt, az "elmúlt nyóc évben"? Vagy legalábbis belehallgattál néha a hírekbe hogy miket vitt véghez a "legkisebb rossz pártod" :d?

"ismerem az osszes part elkepzeleseit bizonyos problemak megoldasarol, mar csak az ideologiakbol kiindulva amit kepviselnek"

Ahogy a közhely tartja, ez nettó hazugság.

"nem szeretnek szegyenkezni kulfoldon sem amiatt, hogy en innen jottem"

Nekem a baloldali összefogásra szavazó ismerőseim állandóan ócsárolják Mo.-t, írogatják hogy ki kell menni külföldre és itt kell hagyni ezt a szar országot. Most ugyan általánosítok veled kapcsolatban, de hogy te neked számít az hogy milyen fény vetül hazánkra, szerintem ez a második nettó hazugságod 1 bekezdésen belül.
Member
Posts: 54,977
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Sep 20 2014 09:17am
Quote (GRW @ 20 Sep 2014 16:12)
"kenytelen voltam probalni a legkisebb rosszat erore segiteni a tobbi kozul."

Te figyelj te éltél egyáltalán 2010 előtt, az "elmúlt nyóc évben"?  Vagy legalábbis belehallgattál néha a hírekbe hogy miket vitt véghez a "legkisebb rossz pártod" :d?

"ismerem az osszes part elkepzeleseit bizonyos problemak megoldasarol, mar csak az ideologiakbol kiindulva amit kepviselnek"

Ahogy a közhely tartja, ez nettó hazugság.

"nem szeretnek szegyenkezni kulfoldon sem amiatt, hogy en innen jottem"

Nekem a baloldali összefogásra szavazó ismerőseim állandóan ócsárolják Mo.-t, írogatják hogy ki kell menni külföldre és itt kell hagyni ezt a szar országot. Most ugyan általánosítok veled kapcsolatban, de hogy te neked számít az hogy milyen fény vetül hazánkra, szerintem ez a második nettó hazugságod 1 bekezdésen belül.


Szia! Visszatértem és bár tudom hogy fáj neked a stílusom azért megpróbálok hozzászólni a témához.

Az elmúlt nyolc év egy nagyon hasznos propagandaszlogen amit a Fidesz adott nekünk de ha egymás mellé teszed a számokat amiket a korrupció és hibás lépések miatt bukott az ország az MSZP és a Fidesz kormányzásai alatt akkor láthatod hogy egyértelműen a baloldal a kisebb rossz.

This post was edited by josheide on Sep 20 2014 09:17am
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 20 2014 09:17am
Quote (GRW @ 20 Sep 2014 16:12)
"kenytelen voltam probalni a legkisebb rosszat erore segiteni a tobbi kozul."

Te figyelj te éltél egyáltalán 2010 előtt, az "elmúlt nyóc évben"?  Vagy legalábbis belehallgattál néha a hírekbe hogy miket vitt véghez a "legkisebb rossz pártod" :d?

"ismerem az osszes part elkepzeleseit bizonyos problemak megoldasarol, mar csak az ideologiakbol kiindulva amit kepviselnek"

Ahogy a közhely tartja, ez nettó hazugság.

"nem szeretnek szegyenkezni kulfoldon sem amiatt, hogy en innen jottem"

Nekem a baloldali összefogásra szavazó ismerőseim állandóan ócsárolják Mo.-t, írogatják hogy ki kell menni külföldre és itt kell hagyni ezt a szar országot. Most ugyan általánosítok veled kapcsolatban, de hogy te neked számít az hogy milyen fény vetül hazánkra, szerintem ez a második nettó hazugságod 1 bekezdésen belül.

Igen voltam, a fidesz nagysagrendekkel tobb kart okozott mint az mszp osszesen, masreszt meg direkt kiemeltem, hogy az mszp-hez nem szivesen adtam a nevem, bajnai meg egy jo gazdasagi szakember, es a kormanyzasa alatt jelentos javulas tortent gazdasagilag, ez meg mindig pozitivabb volt mint akarmi amit eddig a fidesz csinalt.

Hat akkor ne hidd el, nem fogok sirni miatta.

En is ocsarolom mot, es miert ocsarolsz valamit? Mert valahol belul szereted, de latod, hogy ez igy egy rakas szar, es a gyerekeidnek szeretned, ha lenne mondjuk jovoje, es elmesz egy olyan orszagban, ahol ez lehetseges emberi korulmenyek kozott (en pl nem koltoznek el kulfoldre, bar megfordult mar a fejemben, de szeretek kuzdeni). Másrészt meg elég sok külföldi barátom van, meg alapból elég sokat járok külföldön, és jó lenne, ha amikor leülök valakivel beszélni akkor nem vona, orbán, nácik, fidesz lenne az első ami eszébe jut az illetőnek amikor mondom, hogy magyar vagyok.

Member
Posts: 54,977
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Sep 20 2014 09:20am
Quote (Cpt_Ghost @ 20 Sep 2014 16:17)
Igen voltam, a fidesz nagysagrendekkel tobb kart okozott mint az mszp osszesen, masreszt meg direkt kiemeltem, hogy az mszp-hez nem szivesen adtam a nevem, bajnai meg egy jo gazdasagi szakember, es a kormanyzasa alatt jelentos javulas tortent gazdasagilag, ez meg mindig pozitivabb volt mint akarmi amit eddig a fidesz csinalt.

Hat akkor ne hidd el, nem fogok sirni miatta.

En is ocsarolom mot, es miert ocsarolsz valamit? Mert valahol belul szereted, de latod, hogy ez igy egy rakas szar, es a gyerekeidnek szeretned, ha lenne mondjuk jovoje, es elmesz egy olyan orszagban, ahol ez lehetseges emberi korulmenyek kozott (en pl nem koltoznek el kulfoldre, bar megfordult mar a fejemben, de szeretek kuzdeni). Másrészt meg elég sok külföldi barátom van, meg alapból elég sokat járok külföldön, és jó lenne, ha amikor leülök valakivel beszélni akkor nem vona, orbán, nácik, fidesz lenne az első ami eszébe jut az illetőnek amikor mondom, hogy magyar vagyok.


Amúgy szerintem nem az ócsárolás a jó szó erre. Inkább ostorozás vagy nem is tudom mi.

4 User(s) are reading this topic (0 Guests and 0 Anonymous): ItzMissAbby
, josheide
, Saenchai, Cpt_Ghost

oh hey Abby

god damn it I still owe you an article :D

This post was edited by josheide on Sep 20 2014 09:20am
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 20 2014 09:20am
Egyébként meg, hogy az mszp idején miért volt főként szar az ország az történelmi okokra vezethető vissza (na azt nem mondom, hogy az mszp milyen kurva jó volt, de indokolt volt, hogy szar legyen). A kommunizmusban megcsömörlött gazdaságunk (hatalmas hitelek, amik az életszinvonal fenntartását szolgálták, mert ugye a kádár rendszer azzal próbálta megnyerni az emberek támogatását, hogy folyamatosan próbálta emelni az életszinvonalat, ami nem ment, csak nyugati hitelekkel) beleroppant a gazdaság és egy kurva fos helyzetben voltunk a rendszerváltás után és ezt még mindig nyögjük, mert az mszp szarul kezelte, a fidesz meg egyenesen rászart az asztalra.
Go Back To Magyar Topic List
Prev15625635645655661441Next
Add Reply New Topic New Poll