d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev15485495505515521442Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 3,166
Joined: May 9 2007
Gold: 1,257.00
Sep 19 2014 03:18pm
Quote (CyberPunk666 @ Sep 19 2014 08:53pm)
Már miért lenne elrendelt női szerep a főzés? Ha mondjuk a nő többet dolgozik, és mondjuk a férfi szeret főzni?
Persze férfiként könnyebb, ha a házimunka női munka, csak amúgy nem túl fair.

Ma már a nők is dolgoznak annyit a munkahelyükön, mint a férfiak. Ezek a dolgok abból a korból maradtak ránt, amikor a nőknek más dolga nem volt, mint a házat rendben tartani, gyereket nevelni (ami persze akkoriban még a mainál is sokkal nagyobb meló volt).
Mára ez viszont elég nagy kibaszás velük, mert ugyanannyit dolgoznak + gyerek+takarítás+főzés.

Nem mondom, hogy a fasz ezen végén ez rossz, de azért belátom, hogy egyáltalán nem igazságos.


edit: oké, kicsit fáradok bocsi :D
A negatív meg pozitív diszkrimináció férfi és női viszonylatban SZERINTEM úgy néz ki, hogy az iskola rendszer pl. úgy van felépítve, hogy alapvetően a nőknek kedvez. Gondolj bele, pl több nő kap érettségi bizonyítványt, ezáltal a pályájuk elején nagyon nagy előnyben vannak a férfiakkal szemben. Ez fair? Persze hogy nem, egyszerűen élettani különbségek vannak mert ügye a lányoknak gyorsabb az érésük szellemileg és testileg is, ügye egy nő 15 évesen már gyereket tud szülni, meg egyáltalán sokkal érettebben viselkedik, ellenben megnézel egy 15 éves fiút, még csak egy kis szaros. Ez persze csak egy példa, és csak arra mondom hogy annyira azért nem egyoldalú a dolog.

This post was edited by suppa on Sep 19 2014 03:22pm
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 19 2014 03:30pm
Quote (suppa @ 19 Sep 2014 23:18)
edit: oké, kicsit fáradok bocsi  :D
A negatív meg pozitív diszkrimináció férfi és női viszonylatban SZERINTEM úgy néz ki, hogy az iskola rendszer pl. úgy van felépítve, hogy alapvetően a nőknek kedvez. Gondolj bele, pl több nő kap érettségi bizonyítványt, ezáltal a pályájuk elején nagyon nagy előnyben vannak a férfiakkal szemben. Ez fair? Persze hogy nem, egyszerűen élettani különbségek vannak mert ügye a lányoknak gyorsabb az érésük szellemileg és testileg is, ügye egy nő 15 évesen már gyereket tud szülni, meg egyáltalán sokkal érettebben viselkedik, ellenben megnézel egy 15 éves fiút, még csak egy kis szaros. Ez persze csak egy példa, és csak arra mondom hogy annyira azért nem egyoldalú a dolog.


Az iskolarendszer azt veri bele a lányokba, hogy a matematika a fiúk dolga, pedig kb a matematika az a tárgy ami a vízválasztó a siker és a nyomor között (mérnök, közgazdász egyéb random biztos megélhetést biztosító dolgok vs matek nélküli lehetőségek nélküli dolgok, mint pl kommunikáció és társai).
Az iskolarendszer a lányoktól jobb viselkedést vár el, a fiúk lehetnek picit rosszak, sokkal inkább szerepbe kényszeríti őket.
Viszont az is igaz, hogy ma már több nő szerez diplomát, mint férfi, ennek az is az oka, hogy velük szemben nagyobb az elvárás, hogy a kötelességüket teljesítsék és a lehetőség ebből a szempontból legalább adott.

Igen az iskolarendszer amúgy szar mindenkinek, főleg mióta az integrált oktatást (ami amúgy alapjaiban még nem rossz) nagyon rosszul alkalmazták. Tehát az integrál és felzárkóztatból csak az integrálás maradt meg. Tehát a speciális nevelési igényűek kezelésére fel nem készített tanároknak odaadták őket, hogy ne kelljen külön suli, meg külön spéci tanerő, és így kibasztak mindenkivel.
Amúgy annak is az iskolarendszer nemi megkülönböztetése tehet, hogy egy lány képes sírni, mert négyes lett, a fiúk meg leszarják csak görbüljön (nyilván nem lehet ráhúzni mindenkire ezt, de átlagolva hasonló jön ki).
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Sep 19 2014 04:01pm
Quote (CyberPunk666 @ 19 Sep 2014 23:30)
Az iskolarendszer azt veri bele a lányokba, hogy a matematika a fiúk dolga, pedig kb a matematika az a tárgy ami a vízválasztó a siker és a nyomor között (mérnök, közgazdász egyéb random biztos megélhetést biztosító dolgok vs matek nélküli lehetőségek nélküli dolgok, mint pl kommunikáció és társai).
Az iskolarendszer a lányoktól jobb viselkedést vár el, a fiúk lehetnek picit rosszak, sokkal inkább szerepbe kényszeríti őket.
Viszont az is igaz, hogy ma már több nő szerez diplomát, mint férfi, ennek az is az oka, hogy velük szemben nagyobb az elvárás, hogy a kötelességüket teljesítsék és a lehetőség ebből a szempontból legalább adott.

Igen az iskolarendszer amúgy szar mindenkinek, főleg mióta az integrált oktatást (ami amúgy alapjaiban még nem rossz) nagyon rosszul alkalmazták. Tehát az integrál és felzárkóztatból csak az integrálás maradt meg. Tehát a speciális nevelési igényűek kezelésére fel nem készített tanároknak odaadták őket, hogy ne kelljen külön suli, meg külön spéci tanerő, és így kibasztak mindenkivel.
Amúgy annak is az iskolarendszer nemi megkülönböztetése tehet, hogy egy lány képes sírni, mert négyes lett, a fiúk meg leszarják csak görbüljön (nyilván nem lehet ráhúzni mindenkire ezt, de átlagolva hasonló jön ki).


huha
Member
Posts: 3,166
Joined: May 9 2007
Gold: 1,257.00
Sep 19 2014 04:02pm
Quote (CyberPunk666 @ Sep 19 2014 09:30pm)
Az iskolarendszer azt veri bele a lányokba, hogy a matematika a fiúk dolga, pedig kb a matematika az a tárgy ami a vízválasztó a siker és a nyomor között (mérnök, közgazdász egyéb random biztos megélhetést biztosító dolgok vs matek nélküli lehetőségek nélküli dolgok, mint pl kommunikáció és társai).

Azt hogy érted hogy azt veri a lányokba hogy a fiúk dolga a matematika? Gondolom itt a felsőoktatásról beszélsz. Nekem az otthoni felsőoktatásból szerencsére nincs tapasztalatom.

Quote (CyberPunk666 @ Sep 19 2014 09:30pm)
Az iskolarendszer a lányoktól jobb viselkedést vár el, a fiúk lehetnek picit rosszak, sokkal inkább szerepbe kényszeríti őket.

Itt a középiskolára gondolsz? Mert akkor így van, és pont az említett példám az oka. (nőknél gyorsabb szellemi érés)

Quote (CyberPunk666 @ Sep 19 2014 09:30pm)

Amúgy annak is az iskolarendszer nemi megkülönböztetése tehet, hogy egy lány képes sírni, mert négyes lett, a fiúk meg leszarják csak görbüljön (nyilván nem lehet ráhúzni mindenkire ezt, de átlagolva hasonló jön ki).

Biztos hogy az iskola nemi megkülönböztetése (ami szerintem nem létezik ilyen szinten) tehet róla hogy a lányok érzelmileg gyengébbek, főleg olyan korban még, és adott esetben elpityerednek ilyesmin?
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 19 2014 04:03pm
Quote (GoreKnight9 @ 20 Sep 2014 00:01)
huha


nyilván lehet mással is boldogulni, de legkönnyebben egy sikeres szakkal. A könnyen boldogulós szakokhoz, meg matek kell.

Mondj olyat, amit ha elvégzel biztosan lesz munkád, biztosan jól fogsz vele keresni, és nem kell hozzá matek.
(btw nem felsőbbrendű a műszaki vagy a közg, de azzal könnyebben lehet érvényesülni, sokkal)

This post was edited by CyberPunk666 on Sep 19 2014 04:13pm
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 19 2014 04:08pm
Quote (suppa @ 20 Sep 2014 00:02)
Azt hogy érted hogy azt veri a lányokba hogy a fiúk dolga a matematika? Gondolom itt a felsőoktatásról beszélsz. Nekem az otthoni felsőoktatásból szerencsére nincs tapasztalatom.


http://444.hu/2014/09/12/az-uj-allami-biologia-tankonyv-szerint-a-fiuk-es-a-lanyok-bizonyos-szellemi-kepessegekben-kulonbozoek/

Quote (suppa @ 20 Sep 2014 00:02)
Itt a középiskolára gondolsz? Mert akkor így van, és pont az említett példám az oka. (nőknél gyorsabb szellemi érés)


Nem, mert akkor pár év különbséggel ez kiegyenlítődne, de tulajdonképpen a felsőoktatásig végig jelent van.
egy 14 éves fiú lehet rosszabb, mint egy 10 éves lány.

Quote (suppa @ 20 Sep 2014 00:02)
Biztos hogy az iskola nemi megkülönböztetése (ami szerintem nem létezik ilyen szinten) tehet róla hogy a lányok érzelmileg gyengébbek, főleg olyan korban még, és adott esetben elpityerednek ilyesmin?


Szerintem igen. Sokkal kisebb a különbség, mint gondolnád. A fiúkat az érzelmeik elfojtására nevelik. "Ne sírj mint egy lány" és társai.
Ez egyrészt azt sugallja, hogy a lányok valami alsóbbrendűek, hiszen, ha olyat csinál, akkor gyenge és megvetendő lesz a fiú.
De szerintem ez a fórum nem alkalmas a teljes téma kifejtésére, ha érdekel olvass utána.

This post was edited by CyberPunk666 on Sep 19 2014 04:08pm
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Sep 19 2014 04:22pm
inkább mate

This post was edited by rapiddani on Sep 19 2014 04:27pm
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 19 2014 04:28pm
Quote (rapiddani @ 20 Sep 2014 00:22)
Nem olvastam el amirol beszeltek de annak ellenére h drága szívem gazdinfosnak tanul sőt még jól is megy neki azért mindig megkerdezi melyik barom nő volt az aki harcolt hogy a nők is dolgozhassanak


Gondolom még nem volt anyagilag kiszolgáltatott kapcsolatban, mint azok a nők.
Régen kapott egy agresszív férjet, és esélye sem volt szabadulni. Lelépni sem nagyon lehetett, mert nem tudta eltartani magát, mert nem volt munka számára.


Gondolom azt hiszi a nő régen csak elszórakozott otthon és a férfi meg dolgozott, de a valóság amúgy kurvára nem ez.
Régen is dolgoztak, csak nem munkahelyen, hanem otthon (gépesítés előtti háztartás), nevelték a gyerekeket, házkörül segítettek hajnaltól. Pénzt meg nem kaptak érte.
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Sep 19 2014 04:33pm
Quote (CyberPunk666 @ Sep 19 2014 10:28pm)
Gondolom még nem volt anyagilag kiszolgáltatott kapcsolatban, mint azok a nők.
Régen kapott egy agresszív férjet, és esélye sem volt szabadulni. Lelépni sem nagyon lehetett, mert nem tudta eltartani magát, mert nem volt munka számára.


Gondolom azt hiszi a nő régen csak elszórakozott otthon és a férfi meg dolgozott, de a valóság amúgy kurvára nem ez.
Régen is dolgoztak, csak nem munkahelyen, hanem otthon (gépesítés előtti háztartás), nevelték a gyerekeket, házkörül segítettek hajnaltól. Pénzt meg nem kaptak érte.


Igazából próbáltam viccesre fogni a figurát , mert nyilván ő is csak poenkodni szokott csak aztán láttam h itt srs téma van azért editeltem. De most annyira voltam poénos mint vanek postjai.

btw múlt félévben elég sokat puskaztam de úgy néz ki idén diplomazok, bár ez csak Győr, holmi vidék szóval ezt se kellett volna leirnom
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 19 2014 04:35pm
Quote (rapiddani @ 20 Sep 2014 00:33)
btw múlt félévben elég sokat puskaztam


Go Back To Magyar Topic List
Prev15485495505515521442Next
Add Reply New Topic New Poll