d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev15475485495505511442Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 19 2014 02:08pm
Quote (suppa @ 19 Sep 2014 21:03)
Nem valószínű. A Jobbik az speciálisan megosztó téma. (ha éppen nem tabu :baby: )

Viszont ilyen jellegű topicban, ahol alap kéne hogy legyen egy minimális kommunikációs készség, mint pl. értelmes érvelések, emberi stílus stb. ajánlom hogy egyszerűen ignoráld aki szemmel láthatóan éretlen még a témához, továbbá a csőlátású barmokat (lásd: cpt ghost) akik képtelenek érvelni, rend szerint sokat káromkodnak, (menő) beskatulyáznak, és rövidre zárják az okfejtésüket mert nincsenek saját gondolataik azon kívül amit a padtársuktól hallottak múlthéten vagy éppen a tv-ből.


vagy inkabb telibe leszarom a velemenyeteket, es nem akarok veletek vitatkozni, mert olyan mintha egy bottal beszelgetnek es tobbnyire csak olvasni jarok a topicot, mert vannak erdekes cikkek esatobbi amit nem feltetlenul latnek meg egyebkent, de azert koszonom az interjut, te is vissza mehetnel oda ahonnan jottel.
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Sep 19 2014 02:09pm
5 User(s) are reading this topic (1 Guests and 1 Anonymous): Rawen, suppa, tavateve

mivan rici bannoltak
Member
Posts: 1,206
Joined: Oct 25 2007
Gold: 1,196.75
Sep 19 2014 02:28pm
Quote (CyberPunk666 @ Sep 19 2014 08:51pm)
Érdekes módon az usában aránylag magas a visszaeső bűnözők száma, miközben a börtöneik elég kemények.
A világon az egyik legalacsonyabb visszaesési rátával rendelkező országban cella helyett rendes házakban laknak, normálisan dolgoznak. Még megbilincselve sincsenek, nem szökik meg senki, mert nem megnyomorítják őket, hanem visszavezetik a társadalomba.

Bérrabtartás, hát hogyne.

Amúgy érdekes adalék, mert pont most aktuális Magyarországon a biológiakönyvek miatt, hogy a nők ott teljesítenek a legjobban matematikából, ahol a legnagyobb a nekem közti egyenlőség. Egyébként a gendersemleges hozzáállás rohadtul nem azt jelenti, hogy nekik nincs nemük, vagy hogy a fiúkat lányoknak nevelnék. Az egész csak annyiról szól, hogy amiben nincs különbség, abban nem tesznek különbséget. Például egy fiú attól nem lesz buzi, hogy lila ruhát vesz fel, és nem is árt vele senkinek.

Szerencsére jó rálátásom van a norvég rendszerre és nem nagyon tudok olyat mondani, ami ott rosszabbul működne.


Nem rossz gondolat az hogy felszámolják így a nemi sztereotípiákat, engedik a gyereknek hogy maga döntse el hogy most mit visel vagy nem, de nekem ez eléggé szélsőliberális megoldásnak tűnik, Konkrétan természetellenesnek. Az apa megtanítja a kisfiát focizni, az anya megtanítja a lányát főzni, a gyerek idomulni próbál a szülőjéhez, ez egy természetes folyamat, a felnövés része, de a genderizmussal ezt megbontják szerintem. Lehet hogy ha felnő a gyerek akkor nem lesz sztereotíp bizonyos kérdésekben de szerintem más jellegű problémái fognak jelentkezni.

Quote (Senee @ Sep 19 2014 08:59pm)
meg három csapás hát életfogyt ide vagy oda a gyerek éhen hal ha se munka se rablás se semmi
egyik se passziobol rabol vagy mert az a hobbija


Kijön a börtönviselt fazon a börtönből, elmegy munkainterjúra, megtudják hogy priusza van, nyomban kidobják az irodából. Egyetértek Cyberpunkal, itt a jó megoldás az hogy megpróbálják visszavezetni a társadalomba a volt bűnözőket.
Quote (suppa @ Sep 19 2014 09:03pm)
Nem valószínű. A Jobbik az speciálisan megosztó téma. (ha éppen nem tabu :baby: )

Viszont ilyen jellegű topicban, ahol alap kéne hogy legyen egy minimális kommunikációs készség, mint pl. értelmes érvelések, emberi stílus stb. ajánlom hogy egyszerűen ignoráld aki szemmel láthatóan éretlen még a témához, továbbá a csőlátású barmokat (lásd: cpt ghost) akik képtelenek érvelni, rend szerint sokat káromkodnak, (menő) beskatulyáznak, és rövidre zárják az okfejtésüket mert nincsenek saját gondolataik azon kívül amit a padtársuktól hallottak múlthéten vagy éppen a tv-ből.


Szerintem is adott 1 minimális kultúraszint amit ha betartunk akkor nagyon tanulságos beszélgetéseket tudunk lefolytatni.
Member
Posts: 3,166
Joined: May 9 2007
Gold: 1,257.00
Sep 19 2014 02:29pm
Quote (Cpt_Ghost @ Sep 19 2014 08:08pm)
vagy inkabb telibe leszarom a velemenyeteket, es nem akarok veletek vitatkozni, mert olyan mintha egy bottal beszelgetnek es tobbnyire csak olvasni jarok a topicot, mert vannak erdekes cikkek esatobbi amit nem feltetlenul latnek meg egyebkent, de azert koszonom az interjut, te is vissza mehetnel oda ahonnan jottel.


Nincs mit, bár nem is neked írtam.
Nekem nincs okom visszamenni, te viszont éppen felsoroltad az okokat amik miatt nem kéne ide jönnöd. Vagy ha ide jössz mert ahogy te is mondod vannak érdekes politikai cikkek, akkor miért nem csak olvasod??

"viszont az, hogy valaki ennyire fogyatekos felbasz, es szova teszem"
Ne tedd szóvá. Ha szar vagy értelmet adni az idebüfögésednek akkor mi értelme van??
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 19 2014 02:34pm
Quote (GRW @ 19 Sep 2014 22:28)
Nem rossz gondolat az hogy felszámolják így a nemi sztereotípiákat, engedik a gyereknek hogy maga döntse el hogy most mit visel vagy nem, de nekem ez eléggé szélsőliberális megoldásnak tűnik, Konkrétan természetellenesnek. Az apa megtanítja a kisfiát focizni, az anya megtanítja a lányát főzni, a gyerek idomulni próbál a szülőjéhez, ez egy természetes folyamat, a felnövés része, de a genderizmussal ezt megbontják szerintem. Lehet hogy ha felnő a gyerek akkor nem lesz sztereotíp bizonyos kérdésekben de szerintem más jellegű problémái fognak jelentkezni.



Kijön a börtönviselt fazon a börtönből, elmegy munkainterjúra, megtudják hogy priusza van, nyomban kidobják az irodából. Egyetértek Cyberpunkal, itt a jó megoldás az hogy megpróbálják visszavezetni a társadalomba a volt bűnözőket.


Szerintem is adott 1 minimális kultúraszint amit ha betartunk akkor nagyon tanulságos beszélgetéseket tudunk lefolytatni.


Nem a nemi szerepeket törlik el, hanem a társadalmiakat.
Például az is az, hogy a nőnek kell megtanulnia főzni. Ez azokból az időkből való, amikor a nők nem dolgozhattak, vagy nem rendesen.
A lányok is focizhatnak, semmi gond nincs vele.

De a férfinek lesz farka és a nő fog szülni továbbra is. De ez akár még egy külön topicot is megérdemelne.
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 19 2014 02:35pm
Quote (suppa @ 19 Sep 2014 21:29)
Nincs mit, bár nem is neked írtam.
Nekem nincs okom visszamenni, te viszont éppen felsoroltad az okokat amik miatt nem kéne ide jönnöd. Vagy ha ide jössz mert ahogy te is mondod vannak érdekes politikai cikkek, akkor miért nem csak olvasod??

"viszont az, hogy valaki ennyire fogyatekos felbasz, es szova teszem"
Ne tedd szóvá. Ha szar vagy értelmet adni az idebüfögésednek akkor mi értelme van??


a te velemenyedet szarom le te kreten, mert buta vagy mint a faek a masik jobbikos baratoddal egyutt, masokkal szoktam beszelgetni akar vitatkozni is, bar azt is inkabb fb-n vagy eloben mert abba nem pofazik bele mindenfele hulye.
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 19 2014 02:36pm
Quote (Cpt_Ghost @ 19 Sep 2014 21:35)
a te velemenyedet szarom le te kreten, mert buta vagy mint a faek a masik jobbikos baratoddal egyutt, masokkal szoktam beszelgetni akar vitatkozni is, bar azt is inkabb fb-n vagy eloben mert abba nem pofazik bele mindenfele hulye.


masreszt meg nem is a politikai vonalhoz szoltam hozza az elso postommal, hanem vanek nyomoreksagahoz, ami szinten offtopic shit volt egyebkent, de kurva nehez ertelmezni meg osszekapcsolni a dolgokat latom
Member
Posts: 3,166
Joined: May 9 2007
Gold: 1,257.00
Sep 19 2014 02:49pm
Quote (Cpt_Ghost @ Sep 19 2014 08:35pm)
a te velemenyedet szarom le te kreten, mert buta vagy mint a faek a masik jobbikos baratoddal egyutt, masokkal szoktam beszelgetni akar vitatkozni is, bar azt is inkabb fb-n vagy eloben mert abba nem pofazik bele mindenfele hulye.

k

Quote (CyberPunk666 @ Sep 19 2014 08:34pm)
Nem a nemi szerepeket törlik el, hanem a társadalmiakat.
Például az is az, hogy a nőnek kell megtanulnia főzni. Ez azokból az időkből való, amikor a nők nem dolgozhattak, vagy nem rendesen.
A lányok is focizhatnak, semmi gond nincs vele.

De a férfinek lesz farka és a nő fog szülni továbbra is. De ez akár még egy külön topicot is megérdemelne.

Az hogy a nő főz az szerintem igen is nemi szerep, társadalmi szerep csak abban a korban volt amiről te is beszéltél. Ez egyébként már súrolja a feminizmus határait, mint témát. Az egyébként egy tévhit hogy a feminizmus mindenképp feküdne a nőknek. Az SZDSZ féle kvótarendszert meg nem is érdemes említeni.
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 19 2014 02:53pm
Quote (suppa @ 19 Sep 2014 22:49)
Az hogy a nő főz az szerintem igen is nemi szerep, társadalmi szerep csak abban a korban volt amiről te is beszéltél. Ez egyébként már súrolja a feminizmus határait, mint témát. Az egyébként egy tévhit hogy a feminizmus mindenképp feküdne a nőknek. Az SZDSZ féle kvótarendszert meg nem is érdemes említeni.


Már miért lenne elrendelt női szerep a főzés? Ha mondjuk a nő többet dolgozik, és mondjuk a férfi szeret főzni?
Persze férfiként könnyebb, ha a házimunka női munka, csak amúgy nem túl fair.

Ma már a nők is dolgoznak annyit a munkahelyükön, mint a férfiak. Ezek a dolgok abból a korból maradtak ránt, amikor a nőknek más dolga nem volt, mint a házat rendben tartani, gyereket nevelni (ami persze akkoriban még a mainál is sokkal nagyobb meló volt).
Mára ez viszont elég nagy kibaszás velük, mert ugyanannyit dolgoznak + gyerek+takarítás+főzés.

Nem mondom, hogy a fasz ezen végén ez rossz, de azért belátom, hogy egyáltalán nem igazságos.
Member
Posts: 964
Joined: Sep 10 2014
Gold: 28.76
Warn: 10%
Sep 19 2014 03:03pm
Quote (Cpt_Ghost @ Sep 19 2014 10:36pm)
masreszt meg nem is a politikai vonalhoz szoltam hozza az elso postommal, hanem vanek nyomoreksagahoz, ami szinten offtopic shit volt egyebkent, de kurva nehez ertelmezni meg osszekapcsolni a dolgokat latom


elfelejtetted a vegerol hogy: "mert komaromban ez a szokas"
Go Back To Magyar Topic List
Prev15475485495505511442Next
Add Reply New Topic New Poll