d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev15465475485495501440Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 54,977
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Sep 19 2014 01:24pm
Quote (GRW @ 19 Sep 2014 20:23)
Te az alapján ítéled meg az embereket hogy melyik pártra szavaztak? Ha valaki a Seres Mária Szövetségeseire szavazott azzal szóba sem állsz :d?


Te szoktal otthon disznovenyekkel tarsalogni? Mert en nem. Rgyszeruen idopazarlas az ilyenekkel.
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 19 2014 01:27pm
Quote (GRW @ 19 Sep 2014 20:23)
Te az alapján ítéled meg az embereket hogy melyik pártra szavaztak? Ha valaki a Seres Mária Szövetségeseire szavazott azzal szóba sem állsz :d?


igen, eléggé sokat elmond egy emberről, hogy melyik pártra szavaz, például nem igazán találkoztam még jobbikos szavazóval aki okosabb lett volna egy keréknél
Member
Posts: 1,206
Joined: Oct 25 2007
Gold: 1,196.75
Sep 19 2014 01:42pm
Quote (josheide @ Sep 19 2014 08:19pm)
Aki a jobbik mellett kiall igy 2014-ben annak sincs koze a politikahoz.

Nagyon keves valogatott otletuk van ami egyaltalan vedheto es nem netto ongyilkossag.

Btw en is mennek az orszagbol egy jobbik kormany alatt es valszeg a romo ainat is ugyanerre buzditanam.


Szerintem nincs olyan párt ami ne venne át elemeket, megoldási módszereket más országok/pártok/kormányok programjaiból.
1-2 példa erre,

Fideszes példa: A három csapás törvénye nem a kormány találmánya, hanem az usatól vették át, pár amcsi államban még érvényben van, legtöbből kivezették már. Ugyanis van egy lényeges hibája a törvénynek. A visszaeső bűnöző sokkal brutálisabban jár el 3. alkalommal, ugyanis a törvény életfogytiglani börtönbüntetést ír elő számára, tehát ha valaki 2x kirabolt 1 bankot, leülte a büntetést és harmadszorra is elmegy bankot rabolni akkor azt az elvet követi hogy "ha elkapnak akkor nekem úgyis mindegy" ergo megöl egy csomó embert ( ne maradjon szemtanú). Ergo ennek rossz pszichológiai hatása van a bűnözőkre és több halálesetet idéz elő, ezért elavultnak tartják Amerikában, legtöbb államból ki is vezették már.

Jobbikos példa: a bérrabtartás rendszer sem magyar találmány, a lényege az hogy a börtöntöltelékeket külföldi zárdákba viszik ki, konkrétan helyet bérelnek számukra Oroszországi börtönökben. Na már most az oroszok nem bánnak olyan finoman a rabokkal, mint mi magyarok, sokkal kevesebb pénzt költ az államuk a rabtartásra, Mo.-val szemben. Ergo milliókat spórolnánk a bűnözők eltartásából és nem lennének fullra telítve a hazai börtönök.
Mondjuk elég embertelen megoldásnak tűnhet ez.

Baloldali összefogásos példa: Genderista nevelés. Északi országokban már egyre inkább bevett dolognak számít hogy a kisfiúk lila ruhában babákkal játszanak, a kislányok pedig fiús ruhában kamionokat tologatnak. Az északiak úgy vélik hogy ha már a kezdetektől így, semlegesen nevelik a gyerekeiket akkor elkerülnek mindennemű nemi diszkriminációt. Svédországról tudom hogy ez norma, ott az is botrányt kavar ha egy fiú előre engedi a lányt az ajtóban.
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Sep 19 2014 01:48pm
Quote (GRW @ 19 Sep 2014 21:42)
Szerintem nincs olyan párt ami ne venne át elemeket, megoldási módszereket más országok/pártok/kormányok programjaiból.
1-2 példa erre,

Fideszes példa: A három csapás törvénye nem a kormány találmánya, hanem az usatól vették át, pár amcsi államban még érvényben van, legtöbből kivezették már. Ugyanis van egy lényeges hibája a törvénynek. A visszaeső bűnöző sokkal brutálisabban jár el 3. alkalommal, ugyanis a törvény életfogytiglani börtönbüntetést ír elő számára, tehát ha valaki 2x kirabolt 1 bankot, leülte a büntetést és harmadszorra is elmegy bankot rabolni akkor azt az elvet követi hogy "ha elkapnak akkor nekem úgyis mindegy" ergo megöl egy csomó embert ( ne maradjon szemtanú). Ergo ennek rossz pszichológiai hatása van a bűnözőkre és több halálesetet idéz elő, ezért elavultnak tartják Amerikában, legtöbb államból ki is vezették már.

Jobbikos példa: a bérrabtartás rendszer sem magyar találmány, a lényege az hogy a börtöntöltelékeket külföldi zárdákba viszik ki, konkrétan helyet bérelnek számukra Oroszországi börtönökben. Na már most az oroszok nem bánnak olyan finoman a rabokkal, mint mi magyarok, sokkal kevesebb pénzt költ az államuk a rabtartásra, Mo.-val szemben. Ergo milliókat spórolnánk a bűnözők eltartásából és nem lennének fullra telítve a hazai börtönök.
Mondjuk elég embertelen megoldásnak tűnhet ez.

Baloldali összefogásos példa: Genderista nevelés. Északi országokban már egyre inkább bevett dolognak számít hogy a kisfiúk lila ruhában babákkal játszanak, a kislányok pedig fiús ruhában kamionokat tologatnak. Az északiak úgy vélik hogy ha már a kezdetektől így, semlegesen nevelik a gyerekeiket akkor elkerülnek mindennemű nemi diszkriminációt. Svédországról tudom hogy ez norma, ott az is botrányt kavar ha egy fiú előre engedi a lányt az ajtóban.


vágod, hogy ez csak ilyen 1 a millióból, és azt se gondolja a normális ember jónak. ez egy elég szélsőséges példa, és ez alapján általánosítani nem szerencsés
az északi modell csak annyi, hogy nem kényszerítenek rá senkire semmit nemi alapon
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 19 2014 01:51pm
Quote (GRW @ 19 Sep 2014 21:42)
Szerintem nincs olyan párt ami ne venne át elemeket, megoldási módszereket más országok/pártok/kormányok programjaiból.
1-2 példa erre,

Fideszes példa: A három csapás törvénye nem a kormány találmánya, hanem az usatól vették át, pár amcsi államban még érvényben van, legtöbből kivezették már. Ugyanis van egy lényeges hibája a törvénynek. A visszaeső bűnöző sokkal brutálisabban jár el 3. alkalommal, ugyanis a törvény életfogytiglani börtönbüntetést ír elő számára, tehát ha valaki 2x kirabolt 1 bankot, leülte a büntetést és harmadszorra is elmegy bankot rabolni akkor azt az elvet követi hogy "ha elkapnak akkor nekem úgyis mindegy" ergo megöl egy csomó embert ( ne maradjon szemtanú). Ergo ennek rossz pszichológiai hatása van a bűnözőkre és több halálesetet idéz elő, ezért elavultnak tartják Amerikában, legtöbb államból ki is vezették már.

Jobbikos példa: a bérrabtartás rendszer sem magyar találmány, a lényege az hogy a börtöntöltelékeket külföldi zárdákba viszik ki, konkrétan helyet bérelnek számukra Oroszországi börtönökben. Na már most az oroszok nem bánnak olyan finoman a rabokkal, mint mi magyarok, sokkal kevesebb pénzt költ az államuk a rabtartásra, Mo.-val szemben. Ergo milliókat spórolnánk a bűnözők eltartásából és nem lennének fullra telítve a hazai börtönök.
Mondjuk elég embertelen megoldásnak tűnhet ez.

Baloldali összefogásos példa: Genderista nevelés. Északi országokban már egyre inkább bevett dolognak számít hogy a kisfiúk lila ruhában babákkal játszanak, a kislányok pedig fiús ruhában kamionokat tologatnak. Az északiak úgy vélik hogy ha már a kezdetektől így, semlegesen nevelik a gyerekeiket akkor elkerülnek mindennemű nemi diszkriminációt. Svédországról tudom hogy ez norma, ott az is botrányt kavar ha egy fiú előre engedi a lányt az ajtóban.


Érdekes módon az usában aránylag magas a visszaeső bűnözők száma, miközben a börtöneik elég kemények.
A világon az egyik legalacsonyabb visszaesési rátával rendelkező országban cella helyett rendes házakban laknak, normálisan dolgoznak. Még megbilincselve sincsenek, nem szökik meg senki, mert nem megnyomorítják őket, hanem visszavezetik a társadalomba.

Bérrabtartás, hát hogyne.

Amúgy érdekes adalék, mert pont most aktuális Magyarországon a biológiakönyvek miatt, hogy a nők ott teljesítenek a legjobban matematikából, ahol a legnagyobb a nekem közti egyenlőség. Egyébként a gendersemleges hozzáállás rohadtul nem azt jelenti, hogy nekik nincs nemük, vagy hogy a fiúkat lányoknak nevelnék. Az egész csak annyiról szól, hogy amiben nincs különbség, abban nem tesznek különbséget. Például egy fiú attól nem lesz buzi, hogy lila ruhát vesz fel, és nem is árt vele senkinek.

Szerencsére jó rálátásom van a norvég rendszerre és nem nagyon tudok olyat mondani, ami ott rosszabbul működne.
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 19 2014 01:54pm
Quote (tevetavamultija @ 19 Sep 2014 21:05)
erzelmek alapjan dont
rohognom kell


Jah elég faszul fogalmaztam tényleg.
Úgy értettem, hogy kitalálja a saját józan paraszti esszel módszerét, és szarik a kutatásokra.

Például a 3 csapás. Azt hiszik, hogy akkor majd harmadszor nem mernek elkövetni bűncselekményt, mert "józan paraszti ésszel" úgy gondolja, hisz milyen logikus már, ha instant életfogy, akkor nem csinálja.
Közben meg a valóság az, hogy elköveti és mindent megtesz, hogy megússza.
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 19 2014 01:59pm
meg három csapás hát életfogyt ide vagy oda a gyerek éhen hal ha se munka se rablás se semmi
egyik se passziobol rabol vagy mert az a hobbija
Member
Posts: 54,977
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Sep 19 2014 02:03pm
Quote (Senee @ 19 Sep 2014 20:59)
meg három csapás hát életfogyt ide vagy oda a gyerek éhen hal ha se munka se rablás se semmi
egyik se passziobol rabol vagy mert az a hobbija


De igen a politikusok.
Member
Posts: 3,166
Joined: May 9 2007
Gold: 1,257.00
Sep 19 2014 02:03pm
Quote (GRW @ Sep 19 2014 07:07pm)
és ha most kiállok a kormány 1-2 intézkedése mellett akkor nyomorult FIDESZ fannak leszek titulálva? Vagy ha egy liberális eszmével egyetértek akkor meg nyomorult libsinek fogtok engem elátkozni?


Nem valószínű. A Jobbik az speciálisan megosztó téma. (ha éppen nem tabu :baby: )

Viszont ilyen jellegű topicban, ahol alap kéne hogy legyen egy minimális kommunikációs készség, mint pl. értelmes érvelések, emberi stílus stb. ajánlom hogy egyszerűen ignoráld aki szemmel láthatóan éretlen még a témához, továbbá a csőlátású barmokat (lásd: cpt ghost) akik képtelenek érvelni, rend szerint sokat káromkodnak, (menő) beskatulyáznak, és rövidre zárják az okfejtésüket mert nincsenek saját gondolataik azon kívül amit a padtársuktól hallottak múlthéten vagy éppen a tv-ből.
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 19 2014 02:06pm


This post was edited by CyberPunk666 on Sep 19 2014 02:06pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev15465475485495501440Next
Add Reply New Topic New Poll