d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Bitcoin - Konstruktywna Dyskusja (i Hope...)
Prev12345617Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 13,446
Joined: Dec 6 2008
Gold: Locked
Jan 7 2018 11:30am
Quote (dawid9400 @ 7 Jan 2018 19:25)
Dobra, zły przykład podałem z tym złotem, mój fuckup, co nie zmienia przekazu posta dot. definicji pieniądza.


Żebyś nie nosił złota przy sobie bo to nie poręczne, masz jakiś papierkowy odpowiednik (takie byly początki banknotow). Teraz nie ma czegos takiego ale zamysł ten san
Member
Posts: 18,690
Joined: May 27 2008
Gold: Locked
Warn: 10%
Jan 7 2018 12:38pm
Quote (Nothus @ Jan 7 2018 05:30pm)
Żebyś nie nosił złota przy sobie bo to nie poręczne, masz jakiś papierkowy odpowiednik (takie byly początki banknotow). Teraz nie ma czegos takiego ale zamysł ten san


No tak, wcześniej był "update" środka płatniczego do wygodnej postaci, teraz jest update do postaci jeszcze lepszej dla obywateli, rząd może zacząć z tym walczyć.

Quote (dawid9400 @ Jan 7 2018 03:24pm)
Zaletą kryptowalut jest to, że nie są opodatkowane i nie są kontrolowane przez żaden rząd czy banki.



Same krypto również się rozwijają, niedawno wprowadzili instrument pochodny w postaci kontraktów terminowych, nie zakładałbym spadku ich popularności, przynajmniej w najbliższym czasie.
Member
Posts: 38,415
Joined: Aug 7 2009
Gold: 50.00
Jan 7 2018 01:00pm
Quote (dawid9400 @ 7 Jan 2018 18:25)
Dobra, zły przykład podałem z tym złotem, mój fuckup, co nie zmienia przekazu posta dot. definicji pieniądza.


zamknij już kurwa mordę bo za chuja nie wiesz o czym piszesz. złoto jest i zawsze było najlepszym środkiem płatniczym. pieniądz musi spełniać trzy warunki: być trwały, podzielny i mieć wartość. banknoty nie są trwałe, ani nie mają wartości samej w sobie, ale są podzielne a ich produkcja jest względnie tania. podobnie jest z kryptowalutami, same w sobie nie mają żadnej wartości, są mniej trwałe od monet czy banknotów. złoto jest jednym z niewielu materiałów które nie ulegają korozji posiadając jednocześnie wartość użytkową (świetne przewodnictwo elektryczne i cieplne). jedynym problemem ze złotem jest jego wysoka wartość i brak możliwości podziału. kiedyś próbowano wybijać monety wykonane ze stopu różnych metali ze złotem, ale prowadziło to do niekontrolowanej inflacji co w końcu niszczyło całe państwa i cesarstwa. do dzisiaj człowiek nie znalazł lepszego sposobu płatniczego, ale jak czytam że kurwa złoto nie ma zastosowania to mi się nóż w kieszeni otwiera. co was tam uczą na tych studiach ekonomicznych, ja pierdole.
Member
Posts: 18,690
Joined: May 27 2008
Gold: Locked
Warn: 10%
Jan 7 2018 01:26pm
Quote (Elfisher @ Jan 7 2018 07:00pm)
zamknij już kurwa mordę bo za chuja nie wiesz o czym piszesz. złoto jest i zawsze było najlepszym środkiem płatniczym. pieniądz musi spełniać trzy warunki: być trwały, podzielny i mieć wartość. banknoty nie są trwałe, ani nie mają wartości samej w sobie, ale są podzielne a ich produkcja jest względnie tania. podobnie jest z kryptowalutami, same w sobie nie mają żadnej wartości, są mniej trwałe od monet czy banknotów. złoto jest jednym z niewielu materiałów które nie ulegają korozji posiadając jednocześnie wartość użytkową (świetne przewodnictwo elektryczne i cieplne). jedynym problemem ze złotem jest jego wysoka wartość i brak możliwości podziału. kiedyś próbowano wybijać monety wykonane ze stopu różnych metali ze złotem, ale prowadziło to do niekontrolowanej inflacji co w końcu niszczyło całe państwa i cesarstwa. do dzisiaj człowiek nie znalazł lepszego sposobu płatniczego, ale jak czytam że kurwa złoto nie ma zastosowania to mi się nóż w kieszeni otwiera. co was tam uczą na tych studiach ekonomicznych, ja pierdole.


Nie wiem co mnie podkusiło, ale przeczytałem twojego posta do końca.
Brawo Maciusiu - tak, złoto to dobra waluta, dostajesz plusika za aktywność na dzisiejszej lekcji, jakbyś się nie spóźnił z odkryciem o kilka tysięcy lat byłaby piątka ;)
Member
Posts: 25,815
Joined: May 30 2010
Gold: 200.69
Jan 7 2018 03:08pm
XDDD troche dawidek pocisnal. Mowcie kurwa co chcecie.
Member
Posts: 13,114
Joined: Feb 26 2016
Gold: 21,060.01
Jan 7 2018 08:46pm
Quote (Elfisher @ Jan 7 2018 08:00pm)
zamknij już kurwa mordę bo za chuja nie wiesz o czym piszesz. złoto jest i zawsze było najlepszym środkiem płatniczym. pieniądz musi spełniać trzy warunki: być trwały, podzielny i mieć wartość. banknoty nie są trwałe, ani nie mają wartości samej w sobie, ale są podzielne a ich produkcja jest względnie tania. podobnie jest z kryptowalutami, same w sobie nie mają żadnej wartości, są mniej trwałe od monet czy banknotów. złoto jest jednym z niewielu materiałów które nie ulegają korozji posiadając jednocześnie wartość użytkową (świetne przewodnictwo elektryczne i cieplne). jedynym problemem ze złotem jest jego wysoka wartość i brak możliwości podziału. kiedyś próbowano wybijać monety wykonane ze stopu różnych metali ze złotem, ale prowadziło to do niekontrolowanej inflacji co w końcu niszczyło całe państwa i cesarstwa. do dzisiaj człowiek nie znalazł lepszego sposobu płatniczego, ale jak czytam że kurwa złoto nie ma zastosowania to mi się nóż w kieszeni otwiera. co was tam uczą na tych studiach ekonomicznych, ja pierdole.


jak ci idioci nigdy złota w ręce nie mieli, chyba że na wycieczce z podstawówki do nbp.. czego od nich oczekujesz XD
właśnie dzięki takim baranom można jebać grube szekle, bo HURR DURR BIDKOJN LEPSZY OD ZŁOTA

krypto leżą w interesie bogatych skurwoli/posiadaczy botów do flipowania coinami. dobowe wahania kursów są kurwa takie że kto ma przyjebać hajs, ten to zrobi i na dodatek można nimi manipulować w chuj. przeciętny janusz wkłada w to 100-1000 zł i to jeszcze jak mu żonka pozwoli, ale ogrom takich frajerów sprawia że hype stale wzrasta (oczywiście póki co zgarniają jakieś ochłapy i dalej to wszystko nakręcają XD). Funkcjonalność samego btc jako środka płatniczego jest przekurwazajebista, wszędzie jebie się frajerów na prowizje - niezależnie czy chcą coś wpłacić/wypłacić/przelać. do tego problemy z wypłatą gdy jakaś giełda stwierdzi że tak i chuj, albo dopierdolą xxxxxxxxxx transakcji. do tego podatki i konieczność podania personaliów przy wypłacie XDDD no kurwa cały plan uberwaluty poszedł w pizdu

nie wiem kiedy ta banda kiepów zrozumie, że jedyne czym dysponuje to kurwa wykopany coin o zerowej wartości gdy nagle ktoś zadecyduje 'chuj sprzedajemy' i nie znajdą się tłuściochy/ludzie/boty/frajerzy którzy to kupią. założenie jest dobre - wykonanie chujowe, dlatego prędzej do użycia dla plebsu przyjmie się inny coin, a btc >może< zostanie czymś w stylu e-złota z sentymentu frajerów/chujwieczego. chyba że jebnie, to wtedy gg i mam nadzieję że się zajebią z rozpaczy

This post was edited by nestlecornflakes on Jan 7 2018 08:47pm
Member
Posts: 11,404
Joined: Jul 24 2013
Gold: 0.00
Jan 8 2018 01:01am
Co ja czytam.
Member
Posts: 35,124
Joined: Jun 28 2006
Gold: 1,000.01
Jan 8 2018 01:06am
Ponoć najlepiej inwestować w złoto bo ma najstabilniejsze ceny
Member
Posts: 13,446
Joined: Dec 6 2008
Gold: Locked
Jan 8 2018 08:20am
Quote (hef @ 8 Jan 2018 09:06)
Ponoć najlepiej inwestować w złoto bo ma najstabilniejsze ceny


I stale rosnące, ze względu na duży popyt.
Member
Posts: 18,690
Joined: May 27 2008
Gold: Locked
Warn: 10%
Jan 8 2018 09:45am
Quote (hef @ Jan 8 2018 07:06am)
Ponoć najlepiej inwestować w złoto bo ma najstabilniejsze ceny


Póki co raczej tak średnio, jeśli BTC, a raczej rynek kryptowalut miał jakiś poważny krah to by się na pewno opłaciło, bo to by wykreowało dużą liczbę inwestorów, tych mniejszych i większych, którzy po sparzeniu się na krypto by szukali bezpiecznej inwestycji jaką jest złoto, więc skoczy popyt i cena złota.

Teraz na krypto jest duża korekta - poszedł w dół market cap, pewnie grubasy spieniężają swoje coiny, niedługo dobry czas na zakupy, janusze w panice wyprzedają krypto, cena spadnie - wtedy grubasy znów wejdą żeby odbić cenę. To jest oczywisty "scam" tylko zgodnie z prawem, ale wielu januszy i maciusiów o tym nie wie, żeby zarobić na krypto należy "śledzić" zachowania miliarderów i starać się podpiąć do ich interesu. Oczywiście to tylko taka moja uwaga, a nie podsumowanie całego rynku.
Go Back To Polska Topic List
Prev12345617Next
Add Reply New Topic New Poll