d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > An Hero
Prev13456710Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 2,901
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Sep 3 2017 10:44am
Quote (ecneB @ Sep 3 2017 06:37pm)
engem is erdekel
nagyjabol ugyanez a helyzet, megis kurvara nem vagyok melegedve a summaval


egy ilyen kvarterlajf krizises leirasnak enis elegge eleget teszek

a szar az elet topik elobb utobb eljut azokig a tomeges ongyilkossagokig
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Sep 3 2017 11:16am
en most hogy megint elkezdodott vegre a suli pont hogy feltoltodtem eletvaggyal, talan jobban, mint kb barmikor az elmult ~8 evben :I
szerintem a kapszinak meg a jbp videoknak koszonheto :)

aztan lehet ahogyan sotet meg tel lesz megint, elbaszodik az agyam ismet, ki tudja

This post was edited by SummertimeClothes on Sep 3 2017 11:16am
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 3 2017 11:23am
Quote (AngryBug @ 3 Sep 2017 17:37)
Pár éve találkoztam Senee-vel, irl pont mikor mindenki elmondta őt minden szarnak, és egy barátságos, értelmes srác volt. Örülök hogy túllépett a múlton, és motiváltabbá vált


Én akkor is normális voltam vele mikor mindenki elmondta őt minden szarnak. Szerintem ez akkor is sokkal inkább a sub hibája volt, mint senee.
Már akkor sokkal menőbb lett mielőtt motivált lett volna és egyebek. Volt más, akit lehetett rugdosni és menő lett amiért addig utálták.
Aztán később váltott csak az életében, de addigra már nem volt basztatva. Lehet pont ezért is tudott váltani.
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Sep 3 2017 11:34am
Quote (SummertimeClothes @ Sep 3 2017 07:16pm)
en most hogy megint elkezdodott vegre a suli pont hogy feltoltodtem eletvaggyal, talan jobban, mint kb barmikor az elmult ~8 evben :I
szerintem a kapszinak meg a jbp videoknak koszonheto :)

aztan lehet ahogyan sotet meg tel lesz megint, elbaszodik az agyam ismet, ki tudja


uhh
akos :wacko:

mi az a jbp?
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Sep 3 2017 11:57am
En mindig csiptem Karcsyt, az egyik legjobb fej ember itt
Member
Posts: 49,982
Joined: Sep 10 2006
Gold: 3,857.00
Sep 3 2017 12:02pm
Quote (XxPiTyUkAxX @ 3 Sep 2017 19:57)
En mindig csiptem Karcsyt, az egyik legjobb fej ember itt


rici tier féle emberke
Member
Posts: 2,708
Joined: Feb 16 2008
Gold: 2,280.00
Sep 3 2017 12:26pm
Nekem teljesen nulla. És nem azért, mert a vallásom explicite tiltja, bár az is igaz, a vallásos emberek között nagyságrendekkel kevesebb az öngyilkos (bár sajnos nem nulla, ismerek mélyen vallásos templomjárót, aki felakasztotta magát, többet is).

Nekem személy szerint olyan egészségügyi problémám még nem volt, hogy azt mondjam, inkább a halál, mint a szenvedés. Ebből a szempontból az öcsém a példaképem: ő tavalyelőtt halt meg 29 évesen rákban, öt év folyamatos kínlódás, kemoterápiák, műtétek, csonkolások után. A halála előtt 4 héttel már csak suttogni tudott a tüdőáttétek miatt, 180 centi magasan volt vagy 35 kiló, de még ontotta a poénokat, idézte a vicceket. Még a morfiumot sem engedte, ezzel is nyert pár hét életet, még ha folyamatos szenvedés árán is. Így kell meghalni.

Voltak olyan megszégyenüléseim 19 éves koromban, hogy azon elgondolkoztam, lehet jobb lenne most meghalni, mint ezzel a szégyennel élni életem végéig (kirúgtak a koliból és így közvetve az egyetemről is), de aztán felvettek egy másik egyetemre, ahol sikeres voltam, így visszanézve olyan kis nevetséges az a tragédia, amit akkor életre szóló tragédiának gondoltam. De az, hogy én magam oka legyek a halálomnak, akkor sem jutott eszembe, őszintén mondom, nekem az imádság segített.

Örülök neki, hogy a rendszerváltás óta Magyarország lekerült az öngyilkosságok dobogójáról. Most már igenis ki lehet menni külföldre, itt lehet hagyni mindent, új életet lehet kezdeni, szerintem ez igenis számít. A kommunista időkben, szovjet elnyomás, orosz katonai megszállás alatt nem kaptál útlevelet, ott kellett megrohadnod, ahová születtél, szerintem ez okozta az "össznépi depressziót", ma a helyzet sokkal jobb, aki akar, ki tudja magát kaparni a szarból. Erről mi a véleményetek? Szerintetek miért van ma sokkal kevesebb öngyilkos, mint 30 éve?
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 3 2017 01:00pm
Quote (AngryBug @ Sep 3 2017 04:37pm)
Pár éve találkoztam Senee-vel, irl pont mikor mindenki elmondta őt minden szarnak, és egy barátságos, értelmes srác volt. Örülök hogy túllépett a múlton, és motiváltabbá vált


Quote (CyberPunk666 @ Sep 3 2017 06:23pm)
Én akkor is normális voltam vele mikor mindenki elmondta őt minden szarnak. Szerintem ez akkor is sokkal inkább a sub hibája volt, mint senee.
Már akkor sokkal menőbb lett mielőtt motivált lett volna és egyebek. Volt más, akit lehetett rugdosni és menő lett amiért addig utálták.
Aztán később váltott csak az életében, de addigra már nem volt basztatva. Lehet pont ezért is tudott váltani.


Quote (XxPiTyUkAxX @ Sep 3 2017 06:57pm)
En mindig csiptem Karcsyt, az egyik legjobb fej ember itt


<3
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Sep 3 2017 01:02pm
Quote (ToldiSenior @ Sep 3 2017 07:26pm)
Nekem teljesen nulla. És nem azért, mert a vallásom explicite tiltja, bár az is igaz, a vallásos emberek között nagyságrendekkel kevesebb az öngyilkos (bár sajnos nem nulla, ismerek mélyen vallásos templomjárót, aki felakasztotta magát, többet is).

Nekem személy szerint olyan egészségügyi problémám még nem volt, hogy azt mondjam, inkább a halál, mint a szenvedés. Ebből a szempontból az öcsém a példaképem: ő tavalyelőtt halt meg 29 évesen rákban, öt év folyamatos kínlódás, kemoterápiák, műtétek, csonkolások után. A halála előtt 4 héttel már csak suttogni tudott a tüdőáttétek miatt, 180 centi magasan volt vagy 35 kiló, de még ontotta a poénokat, idézte a vicceket. Még a morfiumot sem engedte, ezzel is nyert pár hét életet, még ha folyamatos szenvedés árán is. Így kell meghalni.

Voltak olyan megszégyenüléseim 19 éves koromban, hogy azon elgondolkoztam, lehet jobb lenne most meghalni, mint ezzel a szégyennel élni életem végéig (kirúgtak a koliból és így közvetve az egyetemről is), de aztán felvettek egy másik egyetemre, ahol sikeres voltam, így visszanézve olyan kis nevetséges az a tragédia, amit akkor életre szóló tragédiának gondoltam. De az, hogy én magam oka legyek a halálomnak, akkor sem jutott eszembe, őszintén mondom, nekem az imádság segített.

Örülök neki, hogy a rendszerváltás óta Magyarország lekerült az öngyilkosságok dobogójáról. Most már igenis ki lehet menni külföldre, itt lehet hagyni mindent, új életet lehet kezdeni, szerintem ez igenis számít. A kommunista időkben, szovjet elnyomás, orosz katonai megszállás alatt nem kaptál útlevelet, ott kellett megrohadnod, ahová születtél, szerintem ez okozta az "össznépi depressziót", ma a helyzet sokkal jobb, aki akar, ki tudja magát kaparni a szarból. Erről mi a véleményetek? Szerintetek miért van ma sokkal kevesebb öngyilkos, mint 30 éve?


orbán viktor miatt
Member
Posts: 2,708
Joined: Feb 16 2008
Gold: 2,280.00
Sep 3 2017 01:51pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ Sep 3 2017 08:02pm)
orbán viktor miatt
:)

Szerintem azok közül, akik kimentek külföldre, sokan már rég öngyilkosok lettek volna itthon. Mondjuk sok mindenre nem megoldás világgá menni, de jó pár dologra meg igen. Mondjuk ha elégedetlen vagy a fizetéseddel, menj ki Ausztriába-Németországba-Angliába-akárhova oszt keress tízszer ennyit, nem kell sírni.

"Az 1987 után bekövetkezett folyamatos csökkenés pontos okai nem ismertek. Csaknem
kizárólagosan pszichiátriai okokkal történő magyarázatok jelentek meg, melyekre
indokolt lenne visszatérni a statisztikai adatok tükrében. A kérdést komplexebben
megközelítő vizsgálatok száma meglehetősen kevés. Meglepő, hogy a csökkenés
okainak vizsgálatában eddig alig nyert említést az a tény, hogy a hazai öngyilkossági
hajlandóság markáns csökkenése egybeesett az országot 1990-ben elérő,
tektonikusnak mondható társadalmi-gazdasági-politika-morális változással,
pontosabban annak már 1988-ban ugyancsak megnyilvánuló előjeleivel, mely főként a
hazai magas öngyilkossági rátákat meghatározó férfiak körében volt észlelhető. "

"1987 és 2010 között az öngyilkossági ráta az országban, a két nemre nézve 44,8 %-os
csökkenést mutatott, (férfiaknál 37,9 %, nőknél 59,4%) a nyers adatokra nézve."

Részletesebben:

http://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/idoszaki/pdf/muhelytanulmanyok2.pdf
Go Back To Magyar Topic List
Prev13456710Next
Add Reply New Topic New Poll