d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Co Jsp Sądzi O Kupnie Nieruchomości?
Prev123456Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 5,688
Joined: Aug 20 2012
Gold: 0.07
Jun 28 2017 05:31am
To prawda, ze na zachodzie duzo mniej ludzi kupuje mieszkanie na wlasnosc i sa bardziej mobilni. Wiele zalezy od dochodu jaki generujesz. Ja np nie widze kredytu jako "uwiazanie". A koedy juz go splace, bedzie kapital na kolejne mieszkanie/wieksze mieszkanie/dom. Potomnym tez sie przyda.
Member
Posts: 13,446
Joined: Dec 6 2008
Gold: Locked
Jun 28 2017 05:38am
Quote (Gdzie_jest_krzysz @ 28 Jun 2017 13:31)
To prawda, ze na zachodzie duzo mniej ludzi kupuje mieszkanie na wlasnosc i sa bardziej mobilni. Wiele zalezy od dochodu jaki generujesz. Ja np nie widze kredytu jako "uwiazanie". A koedy juz go splace, bedzie kapital na kolejne mieszkanie/wieksze mieszkanie/dom. Potomnym tez sie przyda.


Tak to właśnie osobiście widzę, tylko interesowało mnie to podejscie do wynajmu. Przeciez po kilkunastu latach i tak płacenia w chuj hajsu, nie ma sie niczego.

Ktoś na poprzedniej stronie podał ciekawą tezę, którą sobie pogoogluje w bibliotece odnośnie sprzezenia statystyk rozwodowych z utratą zdolnosci kredytowej w krajach zamożnych. Może to być to.
Member
Posts: 5,918
Joined: Dec 22 2016
Gold: 1.01
Jun 28 2017 06:20am
Strażnik miejski kupuje mieszkanie ;DDD żona cię będzie utrzymywała?
Member
Posts: 16,692
Joined: Nov 19 2015
Gold: 306.44
Jun 28 2017 06:24am
Quote (Nothus @ 28 Jun 2017 13:38)
Tak to właśnie osobiście widzę, tylko interesowało mnie to podejscie do wynajmu. Przeciez po kilkunastu latach i tak płacenia w chuj hajsu, nie ma sie niczego.

Ktoś na poprzedniej stronie podał ciekawą tezę, którą sobie pogoogluje w bibliotece odnośnie sprzezenia statystyk rozwodowych z utratą zdolnosci kredytowej w krajach zamożnych. Może to być to.


Page 1 of 1
Member
Posts: 13,446
Joined: Dec 6 2008
Gold: Locked
Jun 28 2017 08:33am
Quote (Niemowmi @ 28 Jun 2017 14:20)
Strażnik miejski kupuje mieszkanie ;DDD żona cię będzie utrzymywała?


Nie :) ty jako podatnik :))))))
Member
Posts: 38,415
Joined: Aug 7 2009
Gold: 50.00
Jun 28 2017 09:30am
Quote (Nothus @ 28 Jun 2017 10:35)
[...]polskie prawo chroni lokatorow nawet jesli nie płacą ci odstępnego. Nie możesz ich wywalić i juz. Nie rozumiem tego.


to jest pojebane opur. w normalnym kraju jak ktoś podpisuje umowę najmu i nie płaci czynszu, to właściciel mieszkania powinien mieć prawo odstąpienia od umowy z kilkoma dniami okresu wypowiedzenia a potem eksmisja dobrowolna lub nie. ale tak samo jest na przykład z wodą, możesz nie płacić a nikt ci nie może zakręcić.
Member
Posts: 13,446
Joined: Dec 6 2008
Gold: Locked
Jun 28 2017 09:41am
Quote (Elfisher @ 28 Jun 2017 17:30)
to jest pojebane opur. w normalnym kraju jak ktoś podpisuje umowę najmu i nie płaci czynszu, to właściciel mieszkania powinien mieć prawo odstąpienia od umowy z kilkoma dniami okresu wypowiedzenia a potem eksmisja dobrowolna lub nie. ale tak samo jest na przykład z wodą, możesz nie płacić a nikt ci nie może zakręcić.


Gdzies byla mowa o sprawie, ze wlasciciel mial takich dzikich lokatorow i nie chcieli sie wyprowadzic. Co wiecej pozmieniali zamki. Wlasciciel sie z nimi sądził o to i przegrywał, wiec postanowił ich wykurzyc przez zakrecenie mediów i odcięcie prądu. To te skurwysyny złożyły pozew do sądu ze musza siedziec przy swieczkach i... wygrali lol.
Member
Posts: 18,690
Joined: May 27 2008
Gold: Locked
Warn: 10%
Jun 28 2017 10:22am
Da się przed tym zabezpieczyć, wykładowca od prawa tłumaczył ale to było z rok temu i nie pamiętam dokładnie, ale poprzez specjalną umowę, najmu okazjonalnego czy jakoś tak, jak kogoś interesuje to niech pogoogluje co i jak. Przy zwykłej umowie najmu często zdarzają się patologie, bo trzeba im zapewnić lokum o określonym standardzie przed wypierdoleniem na bruk, szczególnie jeśli najemcy mają dzieci.
Member
Posts: 14,117
Joined: Jul 4 2006
Gold: 4.00
Jun 28 2017 10:36am
Quote (Nothus @ 28 Jun 2017 08:37)
Pytanie niby proste - warto kupować własną nieruchomość czy nie warto?
Coraz częściej w swoim życiu napotykam osoby twierdzące, że kupno własnego domu/mieszkania przybija nas do jednego miejsca, drastycznie zwiększa zobowiązania i praktycznir uzależnia nas od ciągłej pracy. Wynajem można zakończyć kiedy się chce bez (w zależności od umowy) żadnych konsekwencji finansowych i przenieść się na drugi koniec świata. Moi znajomi mieszkaja w Australii i mówią, że tam nikt nie kupuje sobie mieszkań tylko wynajmują, bo tak latwiej. Ale czy taniej?

Ile średnio kosztuje Was wynajem średniej wielkości mieszkania o średnim standardzie? Obstawiam jakies 1700zl/mc.
Pytanie czy lepiej płacić komuś taką sumkę, nie mieć wciąż nic i być niezależnym czy w tej samej kwocie zawrzeć ratę kredytu, posiadać własne cztery ściany, ale być uziemionym.
Dlaczego ludzie coraz częściej odchodzą od kupowania nieruchomości na rzecz najmu?

Ty pytasz czy o kupno mieszkania na kredyt, a nie o kupnie mieszkania ogólnie. I to mieszkania dla siebie. "Kupno nieruchomości" to zwrot, który lepiej zostawić grubym rybom.

Ja dopóki nie będę miał albo planował dzieci to pierdole i nie kupuje. Dla zasady nie chce zarzucać żadnej kotwicy.
Mam dużo kasy na koncie, czuje się bezpiecznie, a zawsze coś na boku kombinuje z tymi pieniędzmi i wpada jakaś dodatkowa kasa.
Teraz wsadziłem znowu troche $$ w bitcoiny.

Argument "lepiej płacić rate za swoje niż oddawać komuś pieniądze" jest troche z dupy, bo:
a) i oddajesz bankowi sporo kasy jako odsetki
b) pasuje głównie do ludzi o zerowej przedsiębiorczości, których jedyna inwestycja w życiu to właśnie wzięcie mieszkania na kredyt.

Kupie sobie pewnie ze 2-3 lata coś za gotówke, ew. dobiore jakąś niedużą pożyczkę, jak będę chciał kupić coś na bogato. Zaczynam pracować nad tym, żeby na wszelki wypadek dobrze wyglądać w BIK-u.
Miałem też pomysł wzięcia czegoś teraz, puszczenia pod najem (np. coś na krakowskiej Avii [koszmar]), a samemu dalej mieszkania w wynajmowanym, ale troche nie chce mi się o tym myśleć w tym roku.

This post was edited by toyo on Jun 28 2017 10:37am
Member
Posts: 14,117
Joined: Jul 4 2006
Gold: 4.00
Jun 28 2017 10:38am
Quote (dawid9400 @ 28 Jun 2017 18:22)
Da się przed tym zabezpieczyć, wykładowca od prawa tłumaczył ale to było z rok temu i nie pamiętam dokładnie, ale poprzez specjalną umowę, najmu okazjonalnego czy jakoś tak, jak kogoś interesuje to niech pogoogluje co i jak. Przy zwykłej umowie najmu często zdarzają się patologie, bo trzeba im zapewnić lokum o określonym standardzie przed wypierdoleniem na bruk, szczególnie jeśli najemcy mają dzieci.


Najem okazjonalny, ten łysy gość z jakoszczedzacpieniadze.pl ma o tym chyba cały odcinek podcastu nawet.
Go Back To Polska Topic List
Prev123456Next
Add Reply New Topic New Poll