d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Bogyokak, Tanuljatok Kulfoldon! > Joshi Vallomasa
Prev12345617Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Apr 25 2016 11:07am
Quote (Cpt_Ghost @ 25 Apr 2016 16:36)
en azt nem vitatom amit itt mondasz, vannak gondok boseggel, csak azert is mondom, mert tudom h a tarsadalomtudomanyokat latod foleg, csak az az igazsag, hogy itthon nincs is akkora kereslete a dolognak, ezert mind az emberanyag mind az oktatas is silanyabb lesz, ez onmagaban problema, viszont nem fedi le a teljes valosagot meg a teljes magyar oktatast es nem szeretem ezt az altalanositast, mert nehez azert tenyleg jol merni, hogy mennyire "jo"


Tipikus cpt. Nem ertesz hozza, de jobban tudod, mint akik az ilyen rangsorokat keszitik.

Quote (Cpt_Ghost @ 25 Apr 2016 17:36)
amugy ja
meg meg amit te meseltel talan tomi, hogy class attendance a jegy 20 vagy mennyi szazaleka, meg meg volt 1-2 eleg eletidegen dolog
hat azon visitva rohogtem
en meg nem jarok be, jol megtagadjak az alairasomat, azt mehetek anyamba
meg ez az osztalyozasi rendszer is a-tol f-ig eleg erdekes


Valtozo volt, a tanar donthetett rola, hogy mit ertekel egy adott oran. De logikus, hogy egy olyan kurzuson ahova mondjuk 10-20 fo jar, mindenkinek reszt kell vennie az oran es aktivan reszt kell vennie az anyag feldolgozasaban.

Ha neked ez eletidegen, akkor javaslom maradj Magyarorszagon, jo helyen vagy most.
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Apr 25 2016 11:10am
Quote (Jancsipapa @ 25 Apr 2016 17:41)
Oké, valószínűleg mindenben igazad van a minőséget és a kinti életet tekintve... De mi van azokkal, akik nem szívesen hagyják el az országot?

Saját magamat tudom példaként felhozni, kezdjük ott, hogy az én munkám az nem igazán megy külföldön, véleményem szerint anyanyelvi szinten kellene annak beszélni, aki (nem felsőoktatásban) tanít. Érzem a saját óráimon is, hogy ha ezt angolul kéne pl megtartani, tökre mindegy, hány évig tanulnám még az angolt, nem lenne olyan, mint így.

Na de ha az elvet nézed megint, dolgoztam én tavaly külföldön 2 hónapot, valószínűleg idén 3 lesz belőle. Szép, jó, látom a különbségeket, azokat is, amiket te itt leírtál, de én mégis jobban érzem magam, hogy itthon vagyok, a hazámban.
Szerintem nem kell ahhoz kipattanni évekre, hogy legyen egy normális diplomád, munkád.


Nekem az ilyen nemzeti erzeseim kb. gimi vege fele elmultak es nem volt nehez mozdulnom.

De megertem azokat is, akik ertekelik az otthoni eletet, oda koti oket baratno, csalad, kutya, macska, etc. Csak azt mondom, hogy akinek van ra affinitasa es lehetosege de bizonytalan, annak nincs mitol felnie, jo lesz ott.
Member
Posts: 2,669
Joined: Oct 15 2010
Gold: 133.37
Apr 25 2016 11:10am
Egyrészt /care topicban azt hittem, hogy a munkára mondtad, hogy menjen külföldre, és élje ott le az életet (bár itt volt róla szó.).

Alapvetően a felsoroltakkal egyet tudok érteni, és azt gondolom, hogy jó érvek tudnak lenni. Talán még a nyelv tanulás nem volt annyira kiemelve, hogy az is kurva nagy plusz, de nyilván ez alapvető.
De amúgy ha magamra gondolok, én lehet, hogy akkor is így csináltam volna, mint ahogy most csináltam, enyhén introvertáltként, nem tudom mennyire álltam volna meg a saram, mennyire szocializálódtam volna megfelelően. (Mondom ezt úgy, hogy vidékről jöttem BP-re, és itt is jó pár évnek el kellett telnie, hogy igazán bele kerüljek egy szociális ,,ütőérbe"/nagyobb társaságokba. Szóval nekem még ez is úgymond kihívás volt, illetve enyhébben, de valamennyire nekem is kellett tanulni szülőtől való függetlenedést, hisz 200+ km-re voltunk egymástól. Hangsúlyozom, nem ugyanolyan szintű a dolog nyilván.)

Én évekig nagyon azt terveztem, hogy vége a sulinak, meg lesz az MSc diplomám, és irány külföld, és Nyugat-EU, és sok eurós fizetés. De az az igazság, hogy az elmúlt fél-egy évben eléggé átalakult bennem most ez valamiért. Ahogy janou is írta, ennek a legfőbb oka az a baráti kör. Nekem most valahogy olyan jó baráti kört sikerül kialakítanom, és annyira élvezem ezt a ,,pezsgést", hogy nagyon nehezen mondanék most le erről. Illetve, bár most sem látom gyakran a családom, de ha külföldön lennék nyilván még ritkábban tudnék haza járni.
A másik érv ami miatt azt gondolom, hogy át alakult ez most bennem valamiért az a lustaság/komzortzónából való kilépés nem akarása, ami talán összefügg nyilván a fentebbivel, hogy most extrán jól érzem magam ebben a baráti közegben.

Szóval most ezen szoktam dilemmázni, hogy ha csak emiatt, hogy itt vannak a barátaim és nem akarom elhagyni őket, lemondok a külföldön való életről, vajon mennyire baszok ki magammal, mennyire nagy lehetőségektől esek el, egy jobb élet lehetőségétől? (Mert persze én is szeretnék ,,gondtalanul" élni, szép házban lakni, jó környéken, jó környezetben.) Nem tartom kizártnak, hogy azért 3-4-5 évet elmegyek, és dolgozok kint, de most már egyre valószínűbbnek tartom azt, hogy ez után az időszak után visszajöjjek. (mondom ezt úgy, hogy a kinti létet nem próbáltam még)
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Apr 25 2016 11:15am
Quote (BmA_BeMyAngel @ 25 Apr 2016 17:46)
Sajnos ricivel kell hogy egyetertsek most, foleg hogy lattam par orarended tomikam, meg lattam csilla diplomajat is. Csinaltam par courseras kurzust is es semmivel sem nehezebb egy mit-s tantargy mint egy bme-s. Yale-s tantargyak is ilyen ezpz szintuek, nemhiszem hogy annyira lelennenek butitva csak mert coursera. Annyi a kulonbseg hogy ott szarasig van penz kutatasra meg kapsz free macbookot meg minden szart, itthon meg a kretat se tudjak kifizetni, de a leadott anyag az majdnem ugyanaz mindenhol

De azert aki megteheti az szerintem is tanuljon egy jo kulfoldi egyetemen inkabb mint itthon


Hat ezaz, hogy nem feltetlen sokkal nehezebbek a kurzusok, es nincs is annyi mint a kurvaelet, mert nem attol lesz jo egy egyetem hogy vert fosol mig elvegzed.

Van valasztek, tenyleges valasztek, azt tanulhatsz amit szeretnel es mellette van idod dolgozni, gyakornoknak lenni, kutatni _tenylegesen_ es nem arra a bullshitre amit sok otthoni diplomamunka neven osszeszarnak.

Es igen, a penz is nagy faktor. Szarbol nem lehet varat epiteni. Az pedig, hogy a Fidesz elvette a felsooktatas forrasainak a ~40%-at az bun.
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Apr 25 2016 11:17am
Quote (Cpt_Ghost @ 25 Apr 2016 17:48)
amugy epp ezt fogalmaztam en is magamban, hogy mivel a publikaciokat meg a tudomanyos tevekenyseget nezik ezeken a listakon ezert nem adja vissza jol, hogy milyen az oktatas minosege, van osszefugges a ketto kozott, de csak erre kihegyezni nem ad realis kepet imo
mert ott inkabb tamogatjak a tudomanyos tevekenyseget, mint itthon, tanarokat se fizetik meg elegge ahhoz, hogy erdemben tudjanak mentoralni, nincs tamogatas rendes etc


Mi alapjan merjek szerinted az egyetemeket? Naponta elfogyasztott sör alapjan?
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Apr 25 2016 11:19am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ 25 Apr 2016 17:53)
neked is kevesebb van ahogy néztem, de inkább joshyról volt szó, pár éve postolta az órarendjét, átlagban napi 2 órát tölt egyetemen, ok, nekem volt olyan napom hogy reggel 8tól este 8ig bennvoltam összesen 2 óra szünettel :wacko:
az oké, hogy azokból többet is tudsz, mi ilyesmiket amihez matlab kell nem csináltunk első évben pl, de ez még mindig nem ugyanaz


Es szerinted a tudasnak amit ott leadtak 8-tol 8-ig annak mekkora reszet fogod megorizni magadnak? Mennyit fogsz a munkadhoz hasznositani?

Megint csak azt kell mondjam, nem az a merceje egy egyetemnek, hogy mennyire faj.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Apr 25 2016 11:20am
Quote (josheide @ Apr 25 2016 06:15pm)
Hat ezaz, hogy nem feltetlen sokkal nehezebbek a kurzusok, es nincs is annyi mint a kurvaelet, mert nem attol lesz jo egy egyetem hogy vert fosol mig elvegzed.

Van valasztek, tenyleges valasztek, azt tanulhatsz amit szeretnel es mellette van idod dolgozni, gyakornoknak lenni, kutatni _tenylegesen_ es nem arra a bullshitre amit sok otthoni diplomamunka neven osszeszarnak.

Es igen, a penz is nagy faktor. Szarbol nem lehet varat epiteni. Az pedig, hogy a Fidesz elvette a felsooktatas forrasainak a ~40%-at az bun.


bolcsesz/10
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Apr 25 2016 11:24am
Quote (TresholdOfUniverse @ 25 Apr 2016 18:20)
bolcsesz/10


Nah, inkabb arrol van szo, hogy a tudas ami elerheto az tul nagy, el kell kezdened kivalogatni egy iranyt.

A political sciencenek is egy csomofajta kifutasa van.

Political Economy
Political Philosophy
Political Psychology
Game Theory and Rational Choice
....es meg ezernyi mas dolog

Es ezek meg csak a megkozelitesek, akkor meg kene ismerkedned egy regioval amire alkalmazod a tudasod

Nem erthetsz mindegyikhez, es ezt elfogadja a kulfoldi rendszer, nem probal ertelmetlenul sok szart lenyomni a torkodon.
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Apr 25 2016 11:25am
Quote (josheide @ Apr 25 2016 06:15pm)
Hat ezaz, hogy nem feltetlen sokkal nehezebbek a kurzusok, es nincs is annyi mint a kurvaelet, mert nem attol lesz jo egy egyetem hogy vert fosol mig elvegzed.

Van valasztek, tenyleges valasztek, azt tanulhatsz amit szeretnel es mellette van idod dolgozni, gyakornoknak lenni, kutatni _tenylegesen_ es nem arra a bullshitre amit sok otthoni diplomamunka neven osszeszarnak.

Es igen, a penz is nagy faktor. Szarbol nem lehet varat epiteni. Az pedig, hogy a Fidesz elvette a felsooktatas forrasainak a ~40%-at az bun.


egyebkent pontosan kinek címezted ezt a topicot? mert egyedül sunyimarci az aki még továbbtanulhat innen, de senki másnak sem aktuális már
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Apr 25 2016 11:26am
Quote (Karan2_Returned @ Apr 25 2016 07:02pm)
meg nem kesö


inkább dolgozom azt keresem a milliokat ofc
max mscre még elmegyek vlhova

Quote (josheide @ Apr 25 2016 07:19pm)
Es szerinted a tudasnak amit ott leadtak 8-tol 8-ig annak mekkora reszet fogod megorizni magadnak? Mennyit fogsz a munkadhoz hasznositani?

Megint csak azt kell mondjam, nem az a merceje egy egyetemnek, hogy mennyire faj.


kinek mi fáj
én élvezem ha szopatnak ofc
nyílván nem ez a mércéje, de valami összefüggés van a kettő között, még ha nem is egyenesen arányos
Go Back To Magyar Topic List
Prev12345617Next
Add Reply New Topic New Poll