d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Bogyokak, Tanuljatok Kulfoldon! > Joshi Vallomasa
Prev123417Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Apr 25 2016 08:57am
HAT EN NEM ERRE SZAMITOTTAM, HAT HOGY LESZ EBBOL FLAME

azert azt erdemes lenne hozzatenned hogy te hol tanultal/eltel, mert elegge meghatarozza a varhato elmenyt es nem mindenki tudja(abudhabi, NYC, brusszel asszem - amik azert nem szar helyek ilyen szempontbol)
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Apr 25 2016 09:02am
Quote (Cpt_Ghost @ 25 Apr 2016 15:45)
kicsit ugyerzem, hogy nagyon a szadba lett ragva, hogy a magyar felsoktatas annyira szar lenne, ami szerintem nem all tul messze a valosagtol, de azert annyira kozel sincs hozza, meg azert ezt ugy irtad, hogy soha nem tanultal itthon egyetemen, hogy lattad volna kicsit belulrol is a rendszert (a ceu csak földrajzilag van itthon kb)
amugy jol leirtad, de ahogy balu leirta, van azert arnyoldala is, tobb is az emlitetteknel talan


Nem, valoban nem tanultam otthon soha, de mindig kertem a barataimat, hogy meseljenek az otthoni tapasztalataikrol, kuldjek at a szakdolgozatukat, beadandoikat, etc.

Persze foleg a tarsadalomtudomanyokrol tajekozodtam, de amiket lattam, hallottam, azok eleg ijesztoek.

Megint csak anekdotalis leszek, de mikor a mentorom hazakoltozott, felkertek hogy tanitson a Corvinuson egy PhD kurzust.

Elovette a leggyengebb, bevezeto kurzusat (pontosan tudom milyen volt mert en is vegigcsinaltam anno), lecsokkentette a kovetelmenyeket, kevesebb beadandora, olvasmanyra etc. es egy vajszivu tanarnal bukdacsoltak a magyar PhDsek.

Hatalmas bajok vannak a magyar tudomanyos elettel, minden objektiv meroszam ezt mutatja. Ezen nincs ertelme vitatkozni.
Member
Posts: 31,213
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 25 2016 09:31am
Quote (josheide @ Apr 25 2016 04:02pm)
Nem, valoban nem tanultam otthon soha, de mindig kertem a barataimat, hogy meseljenek az otthoni tapasztalataikrol, kuldjek at a szakdolgozatukat, beadandoikat, etc.

Persze foleg a tarsadalomtudomanyokrol tajekozodtam, de amiket lattam, hallottam, azok eleg ijesztoek.

Megint csak anekdotalis leszek, de mikor a mentorom hazakoltozott, felkertek hogy tanitson a Corvinuson egy PhD kurzust.

Elovette a leggyengebb, bevezeto kurzusat (pontosan tudom milyen volt mert en is vegigcsinaltam anno), lecsokkentette a kovetelmenyeket, kevesebb beadandora, olvasmanyra etc. es egy vajszivu tanarnal bukdacsoltak a magyar PhDsek.

Hatalmas bajok vannak a magyar tudomanyos elettel, minden objektiv meroszam ezt mutatja. Ezen nincs ertelme vitatkozni.


Mondjuk a corvinust szerintem fosikolanak kellene nevezni
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Apr 25 2016 09:36am
Quote (josheide @ 25 Apr 2016 17:02)
Nem, valoban nem tanultam otthon soha, de mindig kertem a barataimat, hogy meseljenek az otthoni tapasztalataikrol, kuldjek at a szakdolgozatukat, beadandoikat, etc.

Persze foleg a tarsadalomtudomanyokrol tajekozodtam, de amiket lattam, hallottam, azok eleg ijesztoek.

Megint csak anekdotalis leszek, de mikor a mentorom hazakoltozott, felkertek hogy tanitson a Corvinuson egy PhD kurzust.

Elovette a leggyengebb, bevezeto kurzusat (pontosan tudom milyen volt mert en is vegigcsinaltam anno), lecsokkentette a kovetelmenyeket, kevesebb beadandora, olvasmanyra etc. es egy vajszivu tanarnal bukdacsoltak a magyar PhDsek.

Hatalmas bajok vannak a magyar tudomanyos elettel, minden objektiv meroszam ezt mutatja. Ezen nincs ertelme vitatkozni.


en azt nem vitatom amit itt mondasz, vannak gondok boseggel, csak azert is mondom, mert tudom h a tarsadalomtudomanyokat latod foleg, csak az az igazsag, hogy itthon nincs is akkora kereslete a dolognak, ezert mind az emberanyag mind az oktatas is silanyabb lesz, ez onmagaban problema, viszont nem fedi le a teljes valosagot meg a teljes magyar oktatast es nem szeretem ezt az altalanositast, mert nehez azert tenyleg jol merni, hogy mennyire "jo"

This post was edited by Cpt_Ghost on Apr 25 2016 09:49am
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Apr 25 2016 09:48am
implying a bme nem jobb mint a világ összes egyeteme
Member
Posts: 1,319
Joined: Oct 6 2008
Gold: 0.00
Apr 25 2016 10:23am
En delfranciaorszagban akarok elni a tobbi plebejus meg leszophat
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Apr 25 2016 10:31am
Quote (josheide @ Apr 25 2016 05:02pm)
Nem, valoban nem tanultam otthon soha, de mindig kertem a barataimat, hogy meseljenek az otthoni tapasztalataikrol, kuldjek at a szakdolgozatukat, beadandoikat, etc.

Persze foleg a tarsadalomtudomanyokrol tajekozodtam, de amiket lattam, hallottam, azok eleg ijesztoek.

Megint csak anekdotalis leszek, de mikor a mentorom hazakoltozott, felkertek hogy tanitson a Corvinuson egy PhD kurzust.

Elovette a leggyengebb, bevezeto kurzusat (pontosan tudom milyen volt mert en is vegigcsinaltam anno), lecsokkentette a kovetelmenyeket, kevesebb beadandora, olvasmanyra etc. es egy vajszivu tanarnal bukdacsoltak a magyar PhDsek.

Hatalmas bajok vannak a magyar tudomanyos elettel, minden objektiv meroszam ezt mutatja. Ezen nincs ertelme vitatkozni.


lehet azért bukdácsoltak, mert nálunk nem évi 2 tantárgy van, hanem ~15 ?

épp pere hete mesélt ákos 1-2 dolgoz a svéd zegyeteméről
meg keresett valami ranglistát, hogy hányadik azon százharminc valamennyi asszem
megnéztem ugyanazt a listát, bme rajt se volt, az első magyar valami szegedi egyetem ~450. helyen, ok
képzelem az ilyen listákat valami jarabek tier titkárnők állíthatják össze, akik még az excelhesz se értenek valószínűleg
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Apr 25 2016 10:36am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ 25 Apr 2016 18:31)
lehet azért bukdácsoltak, mert nálunk nem évi 2 tantárgy van, hanem ~15 ?

épp pere hete mesélt ákos 1-2 dolgoz a svéd zegyeteméről
meg keresett valami ranglistát, hogy hányadik azon százharminc valamennyi asszem
megnéztem ugyanazt a listát, bme rajt se volt, az első magyar valami szegedi egyetem ~450. helyen, ok
képzelem az ilyen listákat valami jarabek tier titkárnők állíthatják össze, akik még az excelhesz se értenek valószínűleg


amugy ja
meg meg amit te meseltel talan tomi, hogy class attendance a jegy 20 vagy mennyi szazaleka, meg meg volt 1-2 eleg eletidegen dolog
hat azon visitva rohogtem
en meg nem jarok be, jol megtagadjak az alairasomat, azt mehetek anyamba
meg ez az osztalyozasi rendszer is a-tol f-ig eleg erdekes

This post was edited by Cpt_Ghost on Apr 25 2016 10:45am
Member
Posts: 20,790
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Apr 25 2016 10:40am
Quote (Sorvatkutyuska @ Apr 25 2016 05:23pm)
En delfranciaorszagban akarok elni a tobbi plebejus meg leszophat


A sok neger között?
Member
Posts: 8,211
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Apr 25 2016 10:41am
Oké, valószínűleg mindenben igazad van a minőséget és a kinti életet tekintve... De mi van azokkal, akik nem szívesen hagyják el az országot?

Saját magamat tudom példaként felhozni, kezdjük ott, hogy az én munkám az nem igazán megy külföldön, véleményem szerint anyanyelvi szinten kellene annak beszélni, aki (nem felsőoktatásban) tanít. Érzem a saját óráimon is, hogy ha ezt angolul kéne pl megtartani, tökre mindegy, hány évig tanulnám még az angolt, nem lenne olyan, mint így.

Na de ha az elvet nézed megint, dolgoztam én tavaly külföldön 2 hónapot, valószínűleg idén 3 lesz belőle. Szép, jó, látom a különbségeket, azokat is, amiket te itt leírtál, de én mégis jobban érzem magam, hogy itthon vagyok, a hazámban.
Szerintem nem kell ahhoz kipattanni évekre, hogy legyen egy normális diplomád, munkád.
Go Back To Magyar Topic List
Prev123417Next
Add Reply New Topic New Poll