d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Engem Igazoltatnak, Téged Nem.
Prev123Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Aug 12 2015 02:44am
szerintem úgy gyökér az egész ahogy van, ez sose arról szólt ,hogy mi lenne az értelmes. Sokkal egyszerűbb egy hajléktalant igazoltatni, mint amikor egy 50tagu cigánycsalád egymásnak megy és rendet tenni. Balcsin is röhögök mindig ,hogy ezek a balfaszok a strandolókat igazoltatják, mintha lenne bármi értelme.
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Aug 12 2015 02:48am
Itt ahol melozom az ügyintézők foglalkoznak szabálysértési ügyekkel is és egy csomó ügy van ahol az ügyfél hajléktalan, megy ki nekik a levél (szállóra, volt -még papíron élő- lakhelyre etc) és rendre jön vissza a levél, hogy "nem kereste", "elköltözött" etc és akkor jön a rendőrség megkeresése, hogy kutassák fel stb
irdatlan mennyiségű levél meg ja, erőforrás megy el arra amit sose fognak megoldani

mert ilyen ügyekről van szó h pisált vhova és akkor köztisztasági szabálysértés vagy csendháborítás vagy közterületen alkoholfogyasztás, koldulás etc

a rendőrök ugye meglátják az utcán h pisál, iszik vagy kiabál v koldul akkor megbasszák 10-25 ezer forintra amit nyilván nem tud kifizetni

akkor az ügye ide érkezik ahol az ügyintéző küldi a levelet ide-oda aminek az a vége, hogy megy a járásbíróságra ahol (mivel nem tudja kifizetni) átváltoztatást kérnek és akkor leülheti 5 ezer forint=1 nap elzárás arányban

szal a rendőrség, mi, bíróság meg értesítés a BV-nek, ők is foglalkozik azzal, hogy toth sándor odapisált a fa alá
gecisok levél idő energia elmegy erre ja


közben a fideszmaffia meg kedvére fosztja az országot gg
az nem probléma :o)



persze ok, nem azt mondom; kell ez mert ha nem tartaná őket vissza semmi akkor meg fosnának hánynának mindenhova mert kurvára nem érdekli őket semmi
csak rossz nézni ahogy megy ki a sok pénz az ablakon azért h a nyomorultja üljön 3-4 napot a hűvösön
Member
Posts: 20,790
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Aug 12 2015 02:49am
Quote (rapiddani @ Aug 12 2015 09:44am)
szerintem úgy gyökér az egész ahogy van, ez sose arról szólt ,hogy mi lenne az értelmes. Sokkal egyszerűbb egy hajléktalant igazoltatni, mint amikor egy 50tagu cigánycsalád egymásnak megy és rendet tenni. Balcsin is röhögök mindig ,hogy ezek a balfaszok a strandolókat igazoltatják, mintha lenne bármi értelme.


ha rendör lennek en is kerülnem a ciganyokat mint a pestist

mondjuk igy is ))))))))))
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Aug 12 2015 02:51am
mondjuk az eredeti kerdes nem az volt, hogy erdemes-e erre eroforrast pazarolni, hanem hogy mennyire tiproja ez labbal a csovesek jogait, emberseget, lehetosegeit
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Aug 12 2015 03:25am
Amugy most tok folosleges ezen agyalni. Jonnek a bevandorlok es a magyar csovesek mar ezt a kis figyelmet se fogjak megkapni.



Tegnap talaltam ezt a csodalatos dokumentumvideot. Tudom 7 perc de a szaras itt mindenkinek szivugye szoval hajra.
Member
Posts: 38,169
Joined: Jul 24 2005
Gold: 16,758.07
Aug 12 2015 04:24am
Quote (josheide @ Aug 12 2015 10:25am)
Amugy most tok folosleges ezen agyalni. Jonnek a bevandorlok es a magyar csovesek mar ezt a kis figyelmet se fogjak megkapni.

http://www.youtube.com/watch?v=ixJgY2VSct0

Tegnap talaltam ezt a csodalatos dokumentumvideot. Tudom 7 perc de a szaras itt mindenkinek szivugye szoval hajra.


hogy lehet így élni
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Aug 12 2015 04:52am
Quote (josheide @ Aug 12 2015 10:25am)
Amugy most tok folosleges ezen agyalni. Jonnek a bevandorlok es a magyar csovesek mar ezt a kis figyelmet se fogjak megkapni.

http://www.youtube.com/watch?v=ixJgY2VSct0

Tegnap talaltam ezt a csodalatos dokumentumvideot. Tudom 7 perc de a szaras itt mindenkinek szivugye szoval hajra.


"a video feltoltoje nem tette elerhetove videojat orszagodban"

szegeny hollandok, nem nezhetik ahogy kumarek a folyoba szarnak?? milyen elet ez??
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Aug 12 2015 04:57am
liberalizmus tul tolasa
ki a faszt érdekel, hogy kit igazoltatnak, úgy csinálnak mintha ez valami súlyos dolog lenne.
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Aug 12 2015 05:03am
Quote (BOSCH_CEO @ Aug 12 2015 09:24am)
csak rávilágítok, hogy ez miért nem túl jó gondolat, és fordítok rajta egyet mindenféle meggyőzési célzat nélkül
azért amikor csövesekről beszélünk, akkor nem punkokról van szó, akik önként választották ezt az életmódot, és ebből ráadásul nagyon nehéz kitörni is, ha rendőrök basztatják őket, az biztos nem segít. arról nem is beszélve, hogy mekkora erőforrás pazarlás a semmire, biztos lenne jobb dolguk a szarrugdosó disznóknak is. Ezt a rengeteg erőforrást lehetne arra fordítani, hogy visszaintegráljuk őket a társadalomba.

bár a hajléktalant sem tudom miért zavarja ha igazoltatják, nem késik el sehonnan, hátránya nem lesz belőle, legalább is remélem az emberek 90%-a azért vágja, hogy csak basztatásból igazoltatják őket, nem azért mert bűnöztek valamit


Szerintem elég naívan körvonalaztad ezt a problémát. A hajléktalanok "visszaintegrálása" is sokkal nagyobb feladat, mint néhány szálló létesítése vagy szociális háló kiterjesztése.

Sok ember számára a hajléktalan lét kényelmes: nem kell munkába járni, felelősséget vállalni, csekket befizetni. Aki 40 éves, fogatlan és az utcán él 2 éve, annak nem biztos, hogy motiváló tud lenni egy olyan jövőkép, ami mondjuk neked (család, ház, stb). A legtöbb eleve alkoholistaként kerül utcára és ennek megfelelően az igényszintjük is kapásból alacsonyabb, ami idővel csak tovább zsugorodik. Leszoktatni őket erővel nem lehet, önként meg csak kevesen kérnek segítséget (azon túl, hogy ilyen helyzetből eleve nehéz felállni). Kicsit olyan ez, mint a depressziósnak mondani, hogy ne búsuljon, süt a nap.

Én jártam/járok telente teát és szendvicset osztani a hajléktalanokhoz, és beszéltem "visszakapaszkodott" hajléktalanokkal is, akik hajléktalangondozással foglalkoznak. Mondták, hogy iszonyat nehéz a többieket kirántani az apátiából és erre csak kevés százalékuk képes. Index is csinált hajléktalanokkal interúkat és sokan (az értelmesebbje) kifejezetten azt mondta, hogy ennél jobb életük nem is lehetne (pl. erdőben laknak, saját kis faházukban, miközben az emberek többsége a belvárosi panelekben "nyomorog").

Btw nekem a volt énektanárom is hajléktalan lett. Megcsalta az asszonyt, aki kidobta. Egy ideig a kollégák béreltek neki garzont, de elhatalmasodott az alkoholizmusa és nem lehetett megállítani. Azótan a kocsmákban a volt tanítványaitól kuncsogorja ki a piát. Nagyon sajnálatos.

Member
Posts: 1,422
Joined: Jul 9 2015
Gold: 0.00
Aug 12 2015 05:16am
Quote (beni @ Aug 12 2015 01:03pm)
Szerintem elég naívan körvonalaztad ezt a problémát. A hajléktalanok "visszaintegrálása" is sokkal nagyobb feladat, mint néhány szálló létesítése vagy szociális háló kiterjesztése.

Sok ember számára a hajléktalan lét kényelmes: nem kell munkába járni, felelősséget vállalni, csekket befizetni. Aki 40 éves, fogatlan és az utcán él 2 éve, annak nem biztos, hogy motiváló tud lenni egy olyan jövőkép, ami mondjuk neked (család, ház, stb). A legtöbb eleve alkoholistaként kerül utcára és ennek megfelelően az igényszintjük is kapásból alacsonyabb, ami idővel csak tovább zsugorodik. Leszoktatni őket erővel nem lehet, önként meg csak kevesen kérnek segítséget (azon túl, hogy ilyen helyzetből eleve nehéz felállni). Kicsit olyan ez, mint a depressziósnak mondani, hogy ne búsuljon, süt a nap.

Én jártam/járok telente teát és szendvicset osztani a hajléktalanokhoz, és beszéltem "visszakapaszkodott" hajléktalanokkal is, akik hajléktalangondozással foglalkoznak. Mondták, hogy iszonyat nehéz a többieket kirántani az apátiából és erre csak kevés százalékuk képes. Index is csinált hajléktalanokkal interúkat és sokan (az értelmesebbje) kifejezetten azt mondta, hogy ennél jobb életük nem is lehetne (pl. erdőben laknak, saját kis faházukban, miközben az emberek többsége a belvárosi panelekben "nyomorog").

Btw nekem a volt énektanárom is hajléktalan lett. Megcsalta az asszonyt, aki kidobta. Egy ideig a kollégák béreltek neki garzont, de elhatalmasodott az alkoholizmusa és nem lehetett megállítani. Azótan a kocsmákban a volt tanítványaitól kuncsogorja ki a piát. Nagyon sajnálatos.


egyébként biztos érdekes ez is, tuti van egy csomó kutatás olyan dolgokra, mint, hogy a hajléktalanok mekkora rész elvált, mekkora százalékuk alkoholista, mekkora a metszet, kb ki hány évesen kerül utcára, minek kéne szerintük történnie ahhoz, hogy megpróbáljanak visszailleszkedni

nem nagyon foglalkozok a dologgal, az önkéntes hajléktalanságot nem lehet megszüntetni, a legjólétibb államokban is van csöves. Persze már csak az is durva, hogy mennyivel ocsmányabb egy pesti csöves mint a szegedi (itt azok patinás külvárosi panelesnek is elmennének :DD)

De abban azért egész biztos vagyok, hogy jobb gazdasági helyzetben meg jobb erőforrás allokációval, a jelenlegi demagóg nemfoglalkozás helyett biztos lehetne redukálni a jelenséget.
Go Back To Magyar Topic List
Prev123Next
Add Reply New Topic New Poll