d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Engem Igazoltatnak, Téged Nem.
Prev123
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 22,305
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,542.77
Aug 12 2015 05:17am
Quote (beni @ Aug 12 2015 09:15am)
Felröhögtem :D Jogos.

Mindenesetre arról szól, hogy a hajléktalanokat többet igazoltatják, mint a normálisan öltözött alakokat és a Helsinki Bizottság és a Város a mindenkié szervezet szerint ezt a diszkriminációt és társadalmi egyenlőtlenséget a rendőrök edukációjával kéne megszüntetni.


Itt most megint arról van szó, hogy néhány ultraliberális bölcsész a Gozsduban iszogatva megszakérti más dolgát, ha már neki nincs semmi. Az igazoltatásban semmi kellemetlen nincs, maximum annak az, akinek valami vaj van a füle mögött. Az is teljesen természetes, hogy egy rendőr azt szúrja ki hamarabb, aki a megjelenésével, viselkedésével stb. valahogy kitűnik a környezetből. Ha pedig ezt a kettőt összerakod, akkor mi a probléma tulajdonképpen?

This post was edited by -joey- on Aug 12 2015 05:17am
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Aug 12 2015 05:19am
Quote (josheide @ Aug 12 2015 10:25am)
Amugy most tok folosleges ezen agyalni. Jonnek a bevandorlok es a magyar csovesek mar ezt a kis figyelmet se fogjak megkapni.

http://www.youtube.com/watch?v=ixJgY2VSct0

Tegnap talaltam ezt a csodalatos dokumentumvideot. Tudom 7 perc de a szaras itt mindenkinek szivugye szoval hajra.


Első gondolatom az volt, hogy francnak vagyunk ennyien a világon. A másik meg, hogy itt kurvára szakítanánk a "van otthon saját wc-m" csajozós dumálval.

This post was edited by beni on Aug 12 2015 05:19am
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Aug 12 2015 05:29am
Quote (-joey- @ Aug 12 2015 12:17pm)
Itt most megint arról van szó, hogy néhány ultraliberális bölcsész a Gozsduban iszogatva megszakérti más dolgát, ha már neki nincs semmi. Az igazoltatásban semmi kellemetlen nincs, maximum annak az, akinek valami vaj van a füle mögött. Az is teljesen természetes, hogy egy rendőr azt szúrja ki hamarabb, aki a megjelenésével, viselkedésével stb. valahogy kitűnik a környezetből. Ha pedig ezt a kettőt összerakod, akkor mi a probléma tulajdonképpen?


Nekem is ez a véleményem. Én azt is hiányolom, hogy a kurvanagy kutatásukkal nem kérdeznek meg minden stakeholdert (például a rendőröket) nem járnak utána releváns statisztikáknak, vagy annak, hogy egy random utcán sétáló ember igazoltatása vs egy hajléktalan/lepusztult külsejű fazon/"gyanús" alak igazoltatása mekkora nyereséggel (=bűnelkövetés/szabálysértés felgöngyölítése) kecsegtet. Köcsög jogvédők mindenhol.

Quote (BOSCH_CEO @ Aug 12 2015 12:16pm)
egyébként biztos érdekes ez is, tuti van egy csomó kutatás olyan dolgokra, mint, hogy a hajléktalanok mekkora rész elvált, mekkora százalékuk alkoholista, mekkora a metszet, kb ki hány évesen kerül utcára, minek kéne szerintük történnie ahhoz, hogy megpróbáljanak visszailleszkedni

nem nagyon foglalkozok a dologgal, az önkéntes hajléktalanságot nem lehet megszüntetni, a legjólétibb államokban is van csöves. Persze már csak az is durva, hogy mennyivel ocsmányabb egy pesti csöves mint a szegedi (itt azok patinás külvárosi panelesnek is elmennének :DD)

De abban azért egész biztos vagyok, hogy jobb gazdasági helyzetben meg jobb erőforrás allokációval, a jelenlegi demagóg nemfoglalkozás helyett biztos lehetne redukálni a jelenséget.


Biztos lehetne valamit csinálni, de az én ötleteim nem tűnnek működőképesnek... Mert szerintem értelmes elfoglaltságot, munkát kéne nekik biztosítani (pl. közmunka) de erősen kérdéses, hogy erre ki lenne alkalmas/hajlandó.

Egyébként az is szar volt, hogy amikor kaját osztottunk, akkor szerintem a környező panelekből is lejönnek az emberek. Két szendvics, egy pohár tea...ez is belekerül néhány száz forintba, ami egy 90 ezret kereső valakinek komoly segítség tud lenni.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Aug 12 2015 05:50am
Szerintem az igazoltato rendorok eloiteleteihez az is hozzatartozik, hogy tomik a fejuket a bunugyi statisztikakkal, aminek van alapjan, ehhez hozzatartoznak a gyuloletkampanyok, stb is. En szemely szerint nem vagyok empatikus a hajlektalanokkal szemben, vagy is ez se igaz, nem altalanositanek, de amikor tobbszor tapasztaltam, hogy a 4-6 villamos ELTE/BME-s megallojanal, az aluljaroba tobbszor odaszarnak, hanynak... Akkor nehez empatikusnak lenni.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Aug 12 2015 05:59am
Btw nagyvarad ternel volt egy hajlektalan, vagy is meg van, de mar nem sokaig lesz ott, annyira nem igenytelen, tabla volt nala mindig, hogy munkat keres, stb, stb.

Multkor amikor mentem a metrohoz es jegyet vettem, odament hozza egy csavo (aki valoszinuleg rendszeresebben beszelgetett mar vele) es mondja, hogy gratulal neki, hallotta, hogy talalt melohelyet, mondja, hogy igen, egy ur hivta ot szalag melle dolgozni kicsit tobb mint minimalberert, a szerzodest is alairtak mar,, ugy, hogy remeli, hogy hamarosan nem kell az utcan aludnia mar.

De ahogy Beni is irta a tl;dr postban, a legtobbnek az alkohol/drog, ki/miert adja el a lelket, az egyetlen 'kiut', nincs akaratereje valtoztatni, sokuk valoszinuleg ezert is csuszott le idaig.

Quote (beni @ 12 Aug 2015 13:29)
Biztos lehetne valamit csinálni, de az én ötleteim nem tűnnek működőképesnek... Mert szerintem értelmes elfoglaltságot, munkát kéne nekik biztosítani (pl. közmunka) de erősen kérdéses, hogy erre ki lenne alkalmas/hajlandó.

Egyébként az is szar volt, hogy amikor kaját osztottunk, akkor szerintem a környező panelekből is lejönnek az emberek. Két szendvics, egy pohár tea...ez is belekerül néhány száz forintba, ami egy 90 ezret kereső valakinek komoly segítség tud lenni.


Jah, regen en is voltam a Budapest Bringas Mafiaval ilyen projekteken, bar nem a hajlektalanok szamara gyujtes, stb szervezeseken, hanem inkabb a gyujtes gyermekotthonoknak, anyaotthonoknak karacsonyra. Lehet, hogy csak a szervezok valogattak ezeket meg jol, de meg csak nem is cigany volt a dominans tomeg ezeken a helyeken sem.

This post was edited by Baleee on Aug 12 2015 06:03am
Member
Posts: 26,526
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Aug 12 2015 06:00am
idahanyok vmit
Go Back To Magyar Topic List
Prev123
Add Reply New Topic New Poll