d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Görögország Szavaz
Prev16789Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jul 6 2015 04:22pm
Quote (beni @ 6 Jul 2015 19:15)
Utazási biztosítást se szoktál kötni, ha elmész síelni? Csak mert átlagban ott is ráfizetnek az emberek, mégsem akarja senki bevállalni, hogy mentőhelikopterrel kelljen ausztriai kórházba szállítani, ahol fekszik egy hétig.

Egyébként a mostani TB befizetésedet tolhatnád be a rendszerbe 15 évig és még mindig nem jönne ki belőle egy havi Stivarga gyógyszerköltség (mondjuk colorectalis carcinoma esetén), vagy 5 napot meghaladó kórházi lélegeztetés az intenzíven.... Szóval sosem tudod, hogy nem éppen te leszel aki feléli 20 másik TB-jét.



Oké, ott van lehetőség belépni magán rendszerbe, de ahhoz olyan magas fizetés is kell. Ráadásul az egészségügyi ellátás még mindig túlnyomó többségben adókból, járulékokból, kormányzati befizetésekből származik.


Nem azt mondom, hogy nem kéne megreformálni a rendszert. Én is ki vagyok bukva attól, hogy nálunk mindenkinek minden jár a befizetéstől függetlenül, de pl. Senee a 100 ezer forintos fizetésével örülhet, hogy mások tolják be neki a pénzt.


Hat kurvara meg kene. En inkabb mashonnan kisporolom most is aztan a fel evente 10-15k-t amit, allergia/tudogyogyaszati magan-szakrendelsre koltok, mint, hogy a tetves TB finanszirozott fosra hagyjam a lelkem, az eddigi tapasztalatok utan.

Nem azt mondom, hogy a felszavakbol felvazolt verzio, amire gondotlam jo lenne, de ez se az.

Nyilvan akkor is kellene valami altalany, hogy ha pl a legkozelebbi egeszsegugyi szolgaltatocsoport, amihez altalaban fizetsz, nincs a kozelben, akkor a basic 'eletmento'/surgossegi ellatastol barmelyiknel megkaphasd egy altalany aron (szoval ne keruljon tul sokba egy csoronak se, etc), aztan meg az 'utokezelest' megoldja a 'te korhazad', vagy nem tudom.
Biztos lenne erre otlet/szakmai instrukcio eleg, ha ki kellene dolgozni a hatteret hozza, csak kevesebb forro $ menne az allam kezebe akkor, amit lenyulhatnak.
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jul 6 2015 04:28pm
Quote (Baleee @ Jul 6 2015 10:22pm)
Hat kurvara meg kene. En inkabb mashonnan kisporolom most is aztan a fel evente 10-15k-t amit, allergia/tudogyogyaszati magan-szakrendelsre koltok, mint, hogy a tetves TB finanszirozott fosra hagyjam a lelkem, az eddigi tapasztalatok utan.

Nem azt mondom, hogy a felszavakbol felvazolt verzio, amire gondotlam jo lenne, de ez se az.

Nyilvan akkor is kellene valami altalany, hogy ha pl a legkozelebbi egeszsegugyi szolgaltatocsoport, amihez altalaban fizetsz, nincs a kozelben, akkor a basic 'eletmento'/surgossegi ellatastol barmelyiknel megkaphasd egy altalany aron (szoval ne keruljon tul sokba egy csoronak se, etc), aztan meg az 'utokezelest' megoldja a 'te korhazad', vagy nem tudom.
Biztos lenne erre otlet/szakmai instrukcio eleg, ha ki kellene dolgozni a hatteret hozza, csak kevesebb forro $ menne az allam kezebe akkor, amit lenyulhatnak.


én is így gondolkodtam amíg egyszer be nem gennyesedett a torkom úgy, hogy azonnal műteni kellett
nem 2 forint volt a kórházi számlán
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jul 6 2015 11:53pm
Quote (Baleee @ Jul 6 2015 11:22pm)
Hat kurvara meg kene. En inkabb mashonnan kisporolom most is aztan a fel evente 10-15k-t amit, allergia/tudogyogyaszati magan-szakrendelsre koltok, mint, hogy a tetves TB finanszirozott fosra hagyjam a lelkem, az eddigi tapasztalatok utan.

Nem azt mondom, hogy a felszavakbol felvazolt verzio, amire gondotlam jo lenne, de ez se az.

Nyilvan akkor is kellene valami altalany, hogy ha pl a legkozelebbi egeszsegugyi szolgaltatocsoport, amihez altalaban fizetsz, nincs a kozelben, akkor a basic 'eletmento'/surgossegi ellatastol barmelyiknel megkaphasd egy altalany aron (szoval ne keruljon tul sokba egy csoronak se, etc), aztan meg az 'utokezelest' megoldja a 'te korhazad', vagy nem tudom.
Biztos lenne erre otlet/szakmai instrukcio eleg, ha ki kellene dolgozni a hatteret hozza, csak kevesebb forro $ menne az allam kezebe akkor, amit lenyulhatnak.


miert nem eleg a jelenlegiben rendet tenni?

csak azert mert egy rendszernek vannak rosszul karbantartott reszei miert kell egy gyokeresen masikra atallni ahelyett hogy rendberaknad a meglevod? uj rendszerrel uj hibak jonnek, a regi se rossz csak nem tartjak be a szabalyokat

ez a legkozelebbi korhazas dolog ez eleg hulyesegnek hangzik, en csak az elmult ket hetben harom helyen jartam: ketton eveztem az egyiken meg ejtoernyoeztem - nekem nagyon nem erdekem hogy egy barmelyik masik korhazban altalany aron lassanak el.
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jul 7 2015 12:30pm
Quote (Baleee @ Jul 6 2015 11:22pm)
Hat kurvara meg kene. En inkabb mashonnan kisporolom most is aztan a fel evente 10-15k-t amit, allergia/tudogyogyaszati magan-szakrendelsre koltok, mint, hogy a tetves TB finanszirozott fosra hagyjam a lelkem, az eddigi tapasztalatok utan.

Nem azt mondom, hogy a felszavakbol felvazolt verzio, amire gondotlam jo lenne, de ez se az.

Nyilvan akkor is kellene valami altalany, hogy ha pl a legkozelebbi egeszsegugyi szolgaltatocsoport, amihez altalaban fizetsz, nincs a kozelben, akkor a basic 'eletmento'/surgossegi ellatastol barmelyiknel megkaphasd egy altalany aron (szoval ne keruljon tul sokba egy csoronak se, etc), aztan meg az 'utokezelest' megoldja a 'te korhazad', vagy nem tudom.
Biztos lenne erre otlet/szakmai instrukcio eleg, ha ki kellene dolgozni a hatteret hozza, csak kevesebb forro $ menne az allam kezebe akkor, amit lenyulhatnak.


Oké, de azt érzed, hogy ez az egész egy kockázatközösség, szóval amolyan biztosítás jelleggel működik a dolog. Mindenki befizet és aki nagyot szív valami egészségügyi probléma miatt, azt megsegíti a rendszer. Nyilván kell egy csomó nettó befizető, hogy működhessen a rendszer de nem feltétlenül érdemes rávetíteni a 20 éves egészséges emberek évi 2x háziorvosi megjelenését, meg 1 adag antibiotikumát az egész problémakörre. Te nettó befizető vagy (ebben a pillanatban...bár ha összeadjuk egész életedet, akkor még ez sem biztosan igaz), de ha 20 év múlva vastagbélrákod lesz vagy stentelni kell 3 szívinfarktus miatt, akkor átbillen a dolog.

A probléma ott van, hogy van 3,8 millió járulékfizető és 10 millió biztosított, aki úgy áll az egészségügyhöz, hogy neki MINDEN jár. Jár a 25 millás csontvelőtranszplantáció, a műbillentyű, a csípőprotézis, a havonta milliós tételt jelentő onkológiai gyógyszer...stb.


És oké, hogy bejön neked a magánrendelő, ahol légkondis szobában felírnak neked egy receptet meg csinálnak egy spirometriát 10 ezerért, de nézd meg, hogy mondjuk a magán klinikán mennyit kell csengetni egy szülésért, vagy vakbélért. A magán is arra megy rá, amiben van biznisz. Senki nem fog hajléktalan fej-nyak tumoros betegeket ellátni Miskolcon, ha százszor nagyobb keresőképességgel bíró jól szituált ügyvédektől beszedheti a pénzt egy terheléses EKG-ra, tized annyi beruházással.

Most például mi történt amerikában: egy csávó olyan embereknek adott kurva drága kemoterápiát, akik nem is voltak rákosok. Miért? Hogy benyúlja a pénzt, hiszen ott a biztosító csenget neki. Nem biztos, hogy az a rendszer a megfelelő, ahol közvetlen az orvost teszed anyagilag érdekeltté az egészségügyi ellátásodról hozott döntésében. Szóval sokrétű kérdés ez, szerintem a jelenlegit kéne javítani (plusz forrást bevinni mondjuk magánbiztosítással) nem pedig alapvetően átnyergelni magán kórházakra.

Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jul 7 2015 12:38pm
Quote (Baleee @ Jul 6 2015 11:22pm)
Biztos lenne erre otlet/szakmai instrukcio eleg, ha ki kellene dolgozni a hatteret hozza, csak kevesebb forro $ menne az allam kezebe akkor, amit lenyulhatnak.


Ezt nem értem. Szerinted az egészségügy olyan, mint egy fejős tehén, mint a kőolaj? Dől be az emberektől a befizetés és abból építjük a holdkompot is? Én speciel úgy tudom, hogy egy feneketlen kút, amibe öntik a pénzt és mégis folyamatosan forráshiánnyal küszködik, az egészségügyi dolgozók alulfizetettek, a kórházak óriási adósságállományt halmoznak fel, a beszállító gyógyszer nagykerek likviditási problémákkal közdenek, stb...

This post was edited by beni on Jul 7 2015 12:38pm
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jul 7 2015 02:01pm
Quote (beni @ Jul 7 2015 07:38pm)
Ezt nem értem. Szerinted az egészségügy olyan, mint egy fejős tehén, mint a kőolaj? Dől be az emberektől a befizetés és abból építjük a holdkompot is? Én speciel úgy tudom, hogy egy feneketlen kút, amibe öntik a pénzt és mégis folyamatosan forráshiánnyal küszködik, az egészségügyi dolgozók alulfizetettek, a kórházak óriási adósságállományt halmoznak fel, a beszállító gyógyszer nagykerek likviditási problémákkal közdenek, stb...


szerintem bali arra utalt, hogy a jelenlegi társadalombiztosítási rendszer nem úgy működik, hogy van egy számlád amire befizetsz, és ez alapján ellátnak hanem befizeted az állambácsinak az általános (ráadásul %-os) hozzájárulást, aztán ő meg úgy töltögeti a stadionos meg haveros zsebekbe ahogy akarja, és az egészségügyes zsebbe meg úgy tölt kevesebbet, hogy közben sokkal nagyobb a társadalmi hozzájárulás.

De kihangsúlyoznám, hogy ez nem az én véleményem, mert bár könnyű lenne utána nézni, ezt most nem fogom megtenni.


Szerintem valami olyasmi megoldás lenne jó, mint franciaországban, ami így a világon kb a legelismertebb társadalombiztosítási rendszer, hogy mindenkinek kötelező egy alap fix összeget fizetni, és ezért cserébe megkapja a minimum ellátást, és ezen felül köthet akárki egy magánbiztosítást (akár állami biztosítónál is), ami fedezi az egyéb/magán ellátást (szerződés szerint ofc).

Member
Posts: 49,978
Joined: Jul 1 2008
Gold: 29,000.00
Jul 7 2015 02:03pm
mi lett a mai megbeszelesek vege?
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jul 7 2015 02:05pm
Quote (jarabekg @ Jul 7 2015 09:01pm)
szerintem bali arra utalt, hogy a jelenlegi társadalombiztosítási rendszer nem úgy működik, hogy van egy számlád amire befizetsz, és ez alapján ellátnak hanem befizeted az állambácsinak az általános (ráadásul %-os) hozzájárulást, aztán ő meg úgy töltögeti a stadionos meg haveros zsebekbe ahogy akarja, és az egészségügyes zsebbe meg úgy tölt kevesebbet, hogy közben sokkal nagyobb a társadalmi hozzájárulás.

De kihangsúlyoznám, hogy ez nem az én véleményem, mert bár könnyű lenne utána nézni, ezt most nem fogom megtenni.


Szerintem valami olyasmi megoldás lenne jó, mint franciaországban, ami így a világon kb a legelismertebb társadalombiztosítási rendszer, hogy mindenkinek kötelező egy alap fix összeget fizetni, és ezért cserébe megkapja a minimum ellátást, és ezen felül köthet akárki egy magánbiztosítást (akár állami biztosítónál is), ami fedezi az egyéb/magán ellátást (szerződés szerint ofc).



De az eü járulékból nem éppen stadionokat építenek. Sőt a büdzsét adóbevételből egészítik ki. (az tökre más tészta, hogy amúgy mit hogyan lopnak)

Plusz oké, hogy valami hasonló rendszer kéne, csak nehéz az alapellátást meghatározni.

This post was edited by beni on Jul 7 2015 02:06pm
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jul 7 2015 02:07pm
This post is a violation of the site rules and appropriate action was taken.

Quote (Flutter @ Jul 7 2015 09:03pm)
mi lett a mai megbeszelesek vege?


megallapitasra került, hogy anyad egy olcso kurva
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jul 7 2015 03:25pm

mi ez a csődület
ezeknek mi bajuk

riótarendőrség kappa
Go Back To Magyar Topic List
Prev16789Next
Add Reply New Topic New Poll