d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Tfw
Prev1234513Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 31 2015 08:32am
Quote (llllllllllll @ 31 Jan 2015 15:57)
Anyd is irhatna majd a topicba, mert o is foglalkozik eletrejzokkal

En amellett a csavo mellett ultem aki hozzank veszi fel az embereket, meg most abban a szobaban dolgozok, ahiva neha bejarnak ilyenekrol beszelgetni es altalaban annyit latok/hallok, hogy van a kezukben 20-30 oneletrajz, azokat osszesen 10 perc alatt atnezik es vegul behivnak egy vagy ket embert :D majd beszelek veluk hogy ok miket neznek benne, bar ez nyilvan elegge szakma specifikus


Engem többen is felhívtak, amikor beadtam. Elég meglepő volt, hogy már le volt beszélve az interjúm és felhívnak, hogy lebeszéljenek velem egy másikat is ^^. Sok gyakorlati dolgot beleírtam, meg egy rakás rövidítést, amiről tudok mondani legalább 3 mondatot :D.
A főnököm, aki interjúztatott azt mondta, hogy rengeteg vállalhatatlan jelentkező megfordul náluk. Volt aki elkezdte a lábaid dicsérni kifele menet (nő a főnököm), volt aki nyíltan megmondta, hogy ő két éven belül ki akar menni Németországba és csak ugródeszka lenne neki ez az állás (ezt az állásinterjún mondta), meg olyanok, akik nem tudnak felöltözni normálisan egy interjúra. Meg volt aki annyira izgult, hogy egy szót sem tudott kinyögni még magyarul sem, hiába sajnálta, nem tud vele mit kezdeni.

Quote (llllllllllll @ 31 Jan 2015 15:59)
Mondjuk az elso layert mar vagom : gepeszeket kivagjak a kukaba es maradnak a mernokifosok meg a villamosmernokok


Mondjuk ez azért van, mert az itteni területek 95%-át kb hatszor jobban lefedi ez a két szakma, mint a gépész, nem pedig azért mert a gépészek beceneve a gyépésmérnök :D [csak vicc, nem kell megsértődni]


Quote (beni @ 31 Jan 2015 16:14)
Mert mondjuk mikor mi kerestünk közgazdász elemzőt és jelentkezett 35 ember, akkor fogtam azokat akik főiskolán végeztek és nem volt semmi más extra az életrajzukban és betoltam őket a kukába.


Pont tegnap beszéltem erről a főnökömmel és azt mondta, hogy itt ez a módszer nem működik, mert a jó nevű iskolák is ontják a szemetet, de még a legszarabbról is jönnek tehetségesek, ezért hiába válogatna így, semmire nem menne vele. Másik két részleg vezetője is osztotta a véleményét.
Bár ez lehet erősen szakma specifikus dolog, lehet a közgazdászoknál van komoly különbség.
[itt a társaság elég vegyes, mind az intézményt, mind a bsc-msc-phd fokozatokat tekintve.]

This post was edited by CyberPunk666 on Jan 31 2015 08:35am
Member
Posts: 43,694
Joined: Oct 4 2008
Gold: 160,818.52
Trader: Trusted
Jan 31 2015 08:33am
If you can observe your thoughts just like you can observe other objects, who’s doing the observing?
Member
Posts: 41,752
Joined: Nov 12 2007
Gold: 5,610.00
Jan 31 2015 08:33am
Quote (beni @ Jan 31 2015 02:49pm)
Nekem is első gondolatom szabika volt, aki topicot csinált a végzésnek n


:hug:
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 31 2015 08:37am
Quote (llllllllllll @ Jan 31 2015 03:26pm)
joke volt, lel



ja, hát kábé én is így képzelek el egy normális helyen egy ilyen processt


A nagy helyeken, ahol fellkészült HR gárda van, ott sokkal több lépcsőre bontott a felvételi eljárás. Van ahol előzetesen fejvadász beszélget veled és ő továbbít a cég HR-esének. Ott esetleg iratnak veled egy beugró tesztet/teszteket, majd beszélget veled a HR-es baromságokról, majd szakma beszélgetés a közvetlen feletteseddel, majd a cégvezető is meghallgat. Van ahol 4-5 forduló is van, egész napos tesztelgetés (AC) és stb.

A HR kiválasztás amúgy külön szakterület, de én nem hiszek azokban, amiknél a kérdéseket nem adaptálják a pozicióra és nincs valamiféle teszt, hanem csak bullshit elbeszélgetés, meg általánosságok, meg hol látod magad 5 év múlva. Pláne a pályakezdőknél. Egy nagypofájú ember simán lenyom egy rutintalan, de szakmailag sokkal kompetensebb kezdőt. Amikor én interjúztattam, akkor is ez volt. Bejött, hogy mindent megold, mindent tud, aztán (nem vicc) két számot nem tudott excelben összeadni (én még ilyet nem is láttam).

Quote (szabika @ Jan 31 2015 03:33pm)
:hug:


a második gondolatom, meg ez volt



This post was edited by beni on Jan 31 2015 08:38am
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 31 2015 08:51am
Quote (CyberPunk666 @ Jan 31 2015 03:32pm)

Pont tegnap beszéltem erről a főnökömmel és azt mondta, hogy itt ez a módszer nem működik, mert a jó nevű iskolák is ontják a szemetet, de még a legszarabbról is jönnek tehetségesek, ezért hiába válogatna így, semmire nem menne vele. Másik két részleg vezetője is osztotta a véleményét.
Bár ez lehet erősen szakma specifikus dolog, lehet a közgazdászoknál van komoly különbség.
[itt a társaság elég vegyes, mind az intézményt, mind a bsc-msc-phd fokozatokat tekintve.]


Ez van mindenhol (közgazdászoknál is gondolom), de ha van 30 jelentkező, akkor muszáj valahogy szűkíteni a jelentkezők számát, mert nagyon sok időd elmenne az interjúztatásra. Ezért ha külkeren végez valaki, akkor kevésbé hiszem, hogy egészség-gazdaságtannal akar foglalkozni, mintha elemző szakirányon lett volna a közgázon.

Amúgy végiginterjúztatni 10 embert is kurva nagy időpazarlás volt, de sokat tanultam belőle és most a legutolsónál már tematikusan felépített kérdéseken lépdestem végig és emberenként fele annyi idő is elég lett volna a döntéshez. Minél többet csinálod, annál inkább képet kapsz arról, hogy mit tud egy kezdő és az adott jelentkező hol helyezkedik el az átlaghoz. Ha pedig sok ember felvettél és kipróbáltál élesben, akkor visszamenőleg képhet kaphatsz arról is, hogy milyen tulajdonságoktól lesz valaki nyerő.

Aki régóta csinálja, az lehet, hogy egy 10 perces telefonos interjúval megoldja az első kört, vagy ha van egy kidolgozott tesztsora (mondjuk régi cég sok emberrel, volt idő validálni és egy pozicióra sokan jelentkeznek) akkor előzetesen kiadhat egy "házi feladatot" aminek az eredményét pár napon belülre visszavárja. Ez kiszűri a komolytalan (ide is beadom, lesz ami lesz) jelentkezőket, plusz az eredményekre elég egy pillantást vetni.

Szóval szerintem ha valaki normális HR-es akar lenni akkor leül az egyes területek vezetőivel beszélgetni, hogy neki milyen típusu emberre van szüksége és kb közösen kidolgoznak egy tesztet.
Member
Posts: 5,054
Joined: Dec 27 2011
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jan 31 2015 09:02am
vaok aki vaok kerdez askon
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jan 31 2015 09:08am
Jo de mondjuk szabikabak a nyelvvizsga meg annyiba se kerulne minta diploma. Felsofoku angolja van, meg kb anyanyelvi szinten beszeli.
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jan 31 2015 09:09am
Quote (Lacii @ Jan 31 2015 03:02pm)
vaok aki vaok kerdez askon


ha megnyerem a lottót beküldöm ezt mint önéletrajz pár helyre
hadd legyen vmi vidámság az életükben nekik is akik elbiraljak az öneletrajzokat
Member
Posts: 31,698
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Jan 31 2015 09:10am
A referenciái hol vannak? Anélkül én is tudok egy ilyen önéletrajzot alkotni, aztán ha behívnak akkor meg nyomhatom a csöves dumát hogy ja hát ezeket otthon hagytam blablabla..
A maratoni futás eredményei pedig eléggé gyengék, 1:40:53 félmaratonon meg 3:56 teljes maratonon azért eléggé foscsi..
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jan 31 2015 09:11am
Quote (Smat @ 31 Jan 2015 17:10)
A referenciái hol vannak? Anélkül én is tudok egy ilyen önéletrajzot alkotni, aztán ha behívnak akkor meg nyomhatom a csöves dumát hogy ja hát ezeket otthon hagytam blablabla..
A maratoni futás eredményei pedig eléggé gyengék, 1:40:53 félmaratonon meg 3:56 teljes maratonon azért eléggé foscsi..


Bme focistakepzo kar kapumernok
Go Back To Magyar Topic List
Prev1234513Next
Add Reply New Topic New Poll