d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Tfw
Prev123413Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 31 2015 07:49am
Quote (Anarkin @ Jan 31 2015 01:58pm)
mi meg megszerezzük a BSc-t és "such impressive"


Nekem is első gondolatom szabika volt, aki topicot csinált a végzésnek (miközben a nyelvvizsga még hiányzik is).

Quote (josheide @ Jan 31 2015 02:25pm)
Keszultek tanulmanyok arrol, hogy nem erdemes 25 eves kor alatt 1 oldalnal hosszabb oneletrajzot irni, mert a munkaltatok egyszeruen nem neznek ra a tobbi oldalra.


Én nem vagyok profi HR-es, de én döntök az emberfelvételről és én is interjúztatom őket.

Ha meghirdetünk egy junior állást, akkor kb 10-20 önéletrajzot kapok és tényleg csak nagy vonalakban futom át őket, de nekem nem számít ha hosszabb, csak az a lényeges, hogy átlátható és tömör legyen. Az Europassosat például utálom, de ez csak személyes preferencia kérdése.

25 éves kor alatt általában tényleg nem sok releváns infót tudnak az emberek beleírni, ezért mondják, hogy bele kell férni egy oldalba. De tesómé kb 6 oldal volt miután végzett a phd-val és csak pontokba szedett releváns dolgok voltak benne

Amúgy nekem ez az önéletrajz se tetszik. Nagyon impresszív a tartalma, durván okos lehet ez a csávó, de
1. hiányzik a kép
2. annyi végzettsége van, hogy én nem kronológiai sorrendet tartottam volna a felsorolásnál, hanem tematikusat (egyetemi diplomák alpont alá behúznám, hogy mit végeztem, phd alpont alá behúznám, hogy azt hol végeztem, oktatási tevékenyésg alá behúznám, hogy mit oktattam)
3. publikációs listához elég lenne egy link (úgyis tudjuk, hogy csomó mindent publikált)
4. lehet lehúznám a tengeralattjáró hadviselést, mert az emberek fele arra fog asszociálni, hogy egy autista náci :D

Quote (llllllllllll @ Jan 31 2015 02:23pm)
Lol.
Nekem alig egy oldal az oneletrajzom


nekem is, de persze én gyík vagyok

(az angol 1.5 oldal, mert ott részletesebben kifejtem, hogy mivel foglalkoztam egyes poziciókban

This post was edited by beni on Jan 31 2015 07:50am
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jan 31 2015 07:57am
Anyd is irhatna majd a topicba, mert o is foglalkozik eletrejzokkal

En amellett a csavo mellett ultem aki hozzank veszi fel az embereket, meg most abban a szobaban dolgozok, ahiva neha bejarnak ilyenekrol beszelgetni es altalaban annyit latok/hallok, hogy van a kezukben 20-30 oneletrajz, azokat osszesen 10 perc alatt atnezik es vegul behivnak egy vagy ket embert :D majd beszelek veluk hogy ok miket neznek benne, bar ez nyilvan elegge szakma specifikus
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jan 31 2015 07:59am
Mondjuk az elso layert mar vagom : gepeszeket kivagjak a kukaba es maradnak a mernokifosok meg a villamosmernokok
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Jan 31 2015 08:06am
Quote (beni @ 31 Jan 2015 14:49)
Nekem is első gondolatom szabika volt, aki topicot csinált a végzésnek (miközben a nyelvvizsga még hiányzik is).



Én nem vagyok profi HR-es, de én döntök az emberfelvételről és én is interjúztatom őket.

Ha meghirdetünk egy junior állást, akkor kb 10-20 önéletrajzot kapok és tényleg csak nagy vonalakban futom át őket, de nekem nem számít ha hosszabb, csak az a lényeges, hogy átlátható és tömör legyen. Az Europassosat például utálom, de ez csak személyes preferencia kérdése.

25 éves kor alatt általában tényleg nem sok releváns infót tudnak az emberek beleírni, ezért mondják, hogy bele kell férni egy oldalba. De tesómé kb 6 oldal volt miután végzett a phd-val és csak pontokba szedett releváns dolgok voltak benne

Amúgy nekem ez az önéletrajz se tetszik. Nagyon impresszív a tartalma, durván okos lehet ez a csávó, de
1. hiányzik a kép
2. annyi végzettsége van, hogy én nem kronológiai sorrendet tartottam volna a felsorolásnál, hanem tematikusat (egyetemi diplomák alpont alá behúznám, hogy mit végeztem, phd alpont alá behúznám, hogy azt hol végeztem, oktatási tevékenyésg alá behúznám, hogy mit oktattam)
3. publikációs listához elég lenne egy link (úgyis tudjuk, hogy csomó mindent publikált)
4. lehet lehúznám a tengeralattjáró hadviselést, mert az emberek fele arra fog asszociálni, hogy egy autista náci :D



nekem is, de persze én gyík vagyok

(az angol 1.5 oldal, mert ott részletesebben kifejtem, hogy mivel foglalkoztam egyes poziciókban


Vannak orszagok ahol imadjak a kepet (azsia, kozel kelet), mashol egyenesen megy a kukaba a kepes oneletrajz mert a cegek nem akarjak, hogy azzal vadoljak meg oket hogy csak szep embereket vesznek fel.
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jan 31 2015 08:09am
Quote (josheide @ Jan 31 2015 02:06pm)
Vannak orszagok ahol imadjak a kepet (azsia, kozel kelet), mashol egyenesen megy a kukaba a kepes oneletrajz mert a cegek nem akarjak, hogy azzal vadoljak meg oket hogy csak szep embereket vesznek fel.


Nalatok a noknek el kell takarniuk az arcukat egy oneletrajzos foton?
Member
Posts: 26,533
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Jan 31 2015 08:11am
ki nem szarja le
azt irja le, hogy hany fb haverja van
+ hanyan sunaznak tinderrol
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Jan 31 2015 08:13am
Quote (llllllllllll @ 31 Jan 2015 15:09)
Nalatok a noknek el kell takarniuk az arcukat egy oneletrajzos foton?


Az Emiratusokban nem lol. :D
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 31 2015 08:14am
Quote (llllllllllll @ Jan 31 2015 02:57pm)
Anyd is irhatna majd a topicba, mert o is foglalkozik eletrejzokkal

En amellett a csavo mellett ultem aki hozzank veszi fel az embereket, meg most abban a szobaban dolgozok, ahiva neha bejarnak ilyenekrol beszelgetni es altalaban annyit latok/hallok, hogy van a kezukben 20-30 oneletrajz, azokat osszesen 10 perc alatt atnezik es vegul behivnak egy vagy ket embert :D majd beszelek veluk hogy ok miket neznek benne, bar ez nyilvan elegge szakma specifikus


Ez a technika akkor elég, ha nagyon erős prekoncepciókkal indulsz és a CV-k egy ismérv szerint többé kevésbé homogenizálhatóak. Például ha jelentkezik 10 mérnök informatius és 10 gépész és te az első kategória felé hajlasz, akkor máris csak a felével kell foglalkoznod.

Mert mondjuk mikor mi kerestünk közgazdász elemzőt és jelentkezett 35 ember, akkor fogtam azokat akik főiskolán végeztek és nem volt semmi más extra az életrajzukban és betoltam őket a kukába. Maradt 15 Corvinusos vagy vidéki közgazdász, akik közül megint kiszűröd a felét (mondjuk 5 mondatot szentel a szekszológus baromságoknak a motivációs levelébe és még a feje is psizchopata).

De amikor legutóbb juniorokat kerestünk akkor mind a 10 jelentkezővel leültem 2 órás interjúra, amiben eléjük toltam egy szakmai tesztet. Akik nagyon szarok voltak, azokat kiszórtam. Mivel senki nem volt kiemelkedő, ezért a személyiség alapján próbáltam döntést hozni.
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 31 2015 08:25am
Quote (josheide @ Jan 31 2015 03:06pm)
Vannak orszagok ahol imadjak a kepet (azsia, kozel kelet), mashol egyenesen megy a kukaba a kepes oneletrajz mert a cegek nem akarjak, hogy azzal vadoljak meg oket hogy csak szep embereket vesznek fel.


Jah, de szerintem ez baromság és nem is vagyok hajlandó elfogadni ezt a hippi szarságot. Ez az egész hozzáállás tök álszent szerintem.

Eleve az interjún személyesen meghallgatod őket, akkor meg gondolom nem raknak papírzacskót a fejükre. Plusz a kinézet, megjelenés is egy "value" lehet bizonyos munkakörben, mint ahogy a kedvesség, jó kommunikációs képesség és analitikus szemlélet is. A diszgráfiások is felvonulhatnának zászlókat lengetve, hogy diszkriminálják őket a magyar tanári állásoknál, úgyhogy a rondák, szarul öltözők, mogorvák és hadarók se legyen felháborodva, hogy nem őket választják orvoslátogatónak.

Engem például kollégák agyon szidtak, mert nem vettem fel egy kurva csinos nagymellű szőke csajt egyszer, mert szar volt a teszten, de most ugyanúgy nem vagyok hajlandó felvenni egy egészség-gazdaságtani területen doktorált csajt a főnök kérésének ellenére sem, mert szar volt a szakmai interjún.


Egy csatolt fénykép nem csak a külcsínyről ad képet, hanem minimálisan a felkészültségről is ad egy benyomást. Például 4 megás e miatta a file, vagy sikerült normális méretűre konvertálnia...
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jan 31 2015 08:26am
Quote (josheide @ Jan 31 2015 02:13pm)
Az Emiratusokban nem lol. :D


joke volt, lel

Quote (beni @ Jan 31 2015 02:14pm)
Ez a technika akkor elég, ha nagyon erős prekoncepciókkal indulsz és a CV-k egy ismérv szerint többé kevésbé homogenizálhatóak. Például ha jelentkezik 10 mérnök informatius és 10 gépész és te az első kategória felé hajlasz, akkor máris csak a felével kell foglalkoznod.

Mert mondjuk mikor mi kerestünk közgazdász elemzőt és jelentkezett 35 ember, akkor fogtam azokat akik főiskolán végeztek és nem volt semmi más extra az életrajzukban és betoltam őket a kukába. Maradt 15 Corvinusos vagy vidéki közgazdász, akik közül megint kiszűröd a felét (mondjuk 5 mondatot szentel a szekszológus baromságoknak a motivációs levelébe és még a feje is psizchopata).

De amikor legutóbb juniorokat kerestünk akkor mind a 10 jelentkezővel leültem 2 órás interjúra, amiben eléjük toltam egy szakmai tesztet. Akik nagyon szarok voltak, azokat kiszórtam. Mivel senki nem volt kiemelkedő, ezért a személyiség alapján próbáltam döntést hozni.


ja, hát kábé én is így képzelek el egy normális helyen egy ilyen processt
Go Back To Magyar Topic List
Prev123413Next
Add Reply New Topic New Poll