d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > 130000ért Laptopot > Tudtok Ajánlani?
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jan 21 2015 06:27am
Quote (CyberPunk666 @ 21 Jan 2015 13:12)
Szerintem idővel el fog tűnni a hagyományos desktop PC és minden ilyen mobil lesz.
Már most is csak egy szűk rétegnek van szüksége olyan teljesítményre, amit egy low kategóriás! (<150k huf) laptop nem tud ellátni, és az intel gőzerővel fejleszti ezt az irányt.

Persze nem gondolom, hogy ez a következő 5 évben bekövetkezik, talán 10 sem, de a hagyományos PC-k piaca már most is iszonyatos zuhanásokat élt át az elmúlt években, és a piaca töredéke lett a réginek.


ha már logika, akkor a pici-nagy az fizikai és nem logikai :P


ja, én is csak az ultrámat használom mindenre, már csak 3d teljesítmény kéne bele jobb, mert így is tip top Intel Iris 5200 vagy mi van benne, és SC2-re épp hogy elég, és még így is le kell venni fullhd-ról a game-t

de azért nem dolgoznék azon napi 10 órát... már csak a 14" vs 2 * 24" dolog miatt se + jobban szeretek ilyen 1000 forintos keyboardon pötyögni, annak ellenére hogy Lenovo-nak van a legjobb laptop keyboardja és azt is szeretem



csak te azt írtad "ma még nem közelíti meg a high-end desktop pc-t a high-end laptop" -- erre reagáltam, hogy sose fogja
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 21 2015 06:33am
nem értek nagyon ehhez a gyengeáramos dologhoz, de milyen korlátok vannak? termodinamikai meg teljesítményelektronikai? Lehet valami tényleg okos ember valami új meglátással olyan dolgot tud kitalálni ami megreformálja a kütyük belsejét, és 10 éven belül teljesen máshogy fog kinézni az egész piac.

Teljesítménynövekedési igény is el fog érni egy határt, már kb csak a gamereknek van szüksége számítási kapacitásra, és ez az egyetlen húzó ágazat van ami görcsösen nyomja előre a hardware piacot is a fejlődés felé, de ott is el fog érkezni szerintem egy cap (egy ponton túl felesleges tovább fejleszteni egy játék grafikáját, mert az emberi szem úgyse veszi észre, a sikeres játékok fizikus motorja pedig mindig ockham borotvája mellett tudott érvényesülni.)

Már ezt arra reagálva, hogy a high-end laptop sose közelíti ad eg a high-end pc telesítényét, mert szerintem lesz az a pont, ahol ez lesz a fejlődési irány.

This post was edited by jarabekg on Jan 21 2015 06:35am
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 21 2015 06:39am
Quote (jarabekg @ Jan 21 2015 01:33pm)
nem értek nagyon ehhez a gyengeáramos dologhoz, de milyen korlátok vannak? termodinamikai meg teljesítményelektronikai? Lehet valami tényleg okos ember valami új meglátással olyan dolgot tud kitalálni ami megreformálja a kütyük belsejét, és 10 éven belül teljesen máshogy fog kinézni az egész piac.

Teljesítménynövekedési igény is el fog érni egy határt, már kb csak a gamereknek van szüksége számítási kapacitásra, és ez az egyetlen húzó ágazat van ami görcsösen nyomja előre a hardware piacot is a fejlődés felé, de ott is el fog érkezni szerintem egy cap (egy ponton túl felesleges tovább fejleszteni egy játék grafikáját, mert az emberi szem úgyse veszi észre, a sikeres játékok fizikus motorja pedig mindig ockham borotvája mellett tudott érvényesülni.)

Már ezt arra reagálva, hogy a high-end laptop sose közelíti ad eg a high-end pc telesítényét, mert szerintem lesz az a pont, ahol ez lesz a fejlődési irány.


pls respond
Member
Posts: 26,533
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Jan 21 2015 06:42am
Quote (jarabekg @ 21 Jan 2015 14:39)
pls respond


respond
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jan 21 2015 06:48am
Quote (jarabekg @ 21 Jan 2015 13:33)
nem értek nagyon ehhez a gyengeáramos dologhoz, de milyen korlátok vannak? termodinamikai meg teljesítményelektronikai? Lehet valami tényleg okos ember valami új meglátással olyan dolgot tud kitalálni ami megreformálja a kütyük belsejét, és 10 éven belül teljesen máshogy fog kinézni az egész piac.

Teljesítménynövekedési igény is el fog érni egy határt, már kb csak a gamereknek van szüksége számítási kapacitásra, és ez az egyetlen húzó ágazat van ami görcsösen nyomja előre a hardware piacot is a fejlődés felé, de ott is el fog érkezni szerintem egy cap (egy ponton túl felesleges tovább fejleszteni egy játék grafikáját, mert az emberi szem úgyse veszi észre, a sikeres játékok fizikus motorja pedig mindig ockham borotvája mellett tudott érvényesülni.)

Már ezt arra reagálva, hogy a high-end laptop sose közelíti ad eg a high-end pc telesítényét, mert szerintem lesz az a pont, ahol ez lesz a fejlődési irány.


a te kerdesed szerintem az hogy "eleg jo tud-e lenni"
igen, elnezve az en 14"-es pockomet, orommel fejlesztek rajta otthon
(inteltol fuggoen 5 even belul a vga is eleg jo lehet, az most nem az)

ezzel szemben regen a legtiptopabb 600k-s pcmen se mondtam volna azt, hogy kurva jo minden, mert nem volt az
de par eve behozta a hw a sw-t, szoval "eleg jo?", y, mar most is

de a nagyobb hwek mindig is sokkal erosebbek lesznek, csak ezaltal kevesbe erzed es kevesbe akarod
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 21 2015 06:52am
Quote (Anarkin @ Jan 21 2015 01:48pm)
a te kerdesed szerintem az hogy "eleg jo tud-e lenni"
igen, elnezve az en 14"-es pockomet, orommel fejlesztek rajta otthon
(inteltol fuggoen 5 even belul a vga is eleg jo lehet, az most nem az)

ezzel szemben regen a legtiptopabb 600k-s pcmen se mondtam volna azt, hogy kurva jo minden, mert nem volt az
de par eve behozta a hw a sw-t, szoval "eleg jo?", y, mar most is

de a nagyobb hwek mindig is sokkal erosebbek lesznek, csak ezaltal kevesbe erzed es kevesbe akarod


a meglátás amit itt próbáltam hozzátenni, hogy lehet, hogy az asztali cccok egy ponton nem fognak tovább fejlődni, mert lesz egy marginális tecnika ai felett már felesleges vásárolni, és eljön ez az idő, onnantól a fejlődési irány az lesz, hogy a mobil cccok beérjék az asztali cccok telesítményét, ami elképzelhető, ha ne is a technika mostani állása szerint, hanem valami forced innovációval.

A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy pontosan mi is okoz gondod a mobil cccok esetében
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jan 21 2015 06:55am
Quote (jarabekg @ 21 Jan 2015 13:52)
a meglátás amit itt próbáltam hozzátenni, hogy lehet, hogy az asztali cccok egy ponton nem fognak tovább fejlődni, mert lesz egy marginális tecnika ai felett már felesleges vásárolni, és eljön ez az idő, onnantól a fejlődési irány az lesz, hogy a mobil cccok beérjék az asztali cccok telesítményét, ami elképzelhető, ha ne is a technika mostani állása szerint, hanem valami forced innovációval.

A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy pontosan mi is okoz gondod a mobil cccok esetében


eddig mindent pure órajellel akartak megoldani, ami elég tard, és ugye ennek az ideje pont a fizikai határok miatt le is járt
most meg mindenre csinálnak egy chipet vagy valami (lásd: 4th gen intelek már 16 fullhd videót játszanak natívan, legyen az akármilyen deviceban)
szóval ilyeneket mindig ki fognak tudni találni
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 21 2015 07:00am
Quote (Anarkin @ Jan 21 2015 01:55pm)
eddig mindent pure órajellel akartak megoldani, ami elég tard, és ugye ennek az ideje pont a fizikai határok miatt le is járt
most meg mindenre csinálnak egy chipet vagy valami (lásd: 4th gen intelek már 16 fullhd videót játszanak natívan, legyen az akármilyen deviceban)
szóval ilyeneket mindig ki fognak tudni találni


lényegtelen, hogy mit találnak ki, lesz egy vásárlási határ, ahonnan teljesítményből egyszerűen nem éri meg majd többet venni, és úgy is a piac határozza meg a fejlődési irányokat, ez basic közgazdaságtan
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jan 21 2015 07:09am
Quote (jarabekg @ 21 Jan 2015 14:00)
lényegtelen, hogy mit találnak ki, lesz egy vásárlási határ, ahonnan teljesítményből egyszerűen nem éri meg majd többet venni, és úgy is a piac határozza meg a fejlődési irányokat, ez basic közgazdaságtan


igen, ez a határ évek óta mögöttünk van
teljesítményről csak annyit, hogy a mostani 30-40e-s Windows Phone abszolút 100k ezer százalékos arra amire kitalálták
(ennek ellenére 3GB ram van a mai drágább telefonokban és az én szememben mindegyik egy darab bot, még cikket is nyögvenyelősen akarok olvasni rajta)
=> szóval már elértük azt a pontot jara egy ideje, és tolják ennek ellenére is
egy kis pixel itt, egy kis marketing a kamerán ott, bumm megszületett a 250e-s iPhone6 -> lényegében semmit nem fejlődtek a telefonok évek óta, és ez onnan látszik hogy itt van a kezemben a 2011-es Note1 legújabb Androiddal és ha mellé teszel egy Galaxy S250-et, semmivel se tud mást, semmivel se tudok rajta hatékonyabban elérni bármit is (ezek content consumer cuccok, és még a kontentet se tudom hatékonyabban konzumálni)

http://www.windowscentral.com/it-time-reclassification-what-pc-really
Gartner vs IDC
Gartner use case alapján írja le ugyanezt a cikk vége felé 3 quote-ban

és a mobil oprendszereket is lehetne multitaskosabb sw-el szállítani, csak nem akarják, mert fos hypeolt ARM fut benne, ami 10 perc játék után égési sérülést okoz (jó..., kis túlzás)
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 21 2015 07:10am
Quote (Anarkin @ Jan 21 2015 02:09pm)
igen, ez a határ évek óta mögöttünk van
teljesítményről csak annyit, hogy a mostani 30-40e-s Windows Phone abszolút 100k ezer százalékos arra amire kitalálták
(ennek ellenére 3GB ram van a mai drágább telefonokban és az én szememben mindegyik egy darab bot, még cikket is nyögvenyelősen akarok olvasni rajta)
=> szóval már elértük azt a pontot jara egy ideje, és tolják ennek ellenére is
egy kis pixel itt, egy kis marketing a kamerán ott, bumm megszületett a 250e-s iPhone6 -> lényegében semmit nem fejlődtek a telefonok évek óta, és ez onnan látszik hogy itt van a kezemben a 2011-es Note1 legújabb Androiddal és ha mellé teszel egy Galaxy S250-et, semmivel se tud mást, semmivel se tudok rajta hatékonyabban elérni bármit is (ezek content consumer cuccok, és még a kontentet se tudom hatékonyabban konzumálni)

http://www.windowscentral.com/it-time-reclassification-what-pc-really
Gartner vs IDC
Gartner use case alapján írja le ugyanezt a cikk vége felé 3 quote-ban

és a mobil oprendszereket is lehetne multitaskosabb sw-el szállítani, csak nem akarják, mert fos hypeolt ARM fut benne, ami 10 perc játék után égési sérülést okoz (jó..., kis túlzás)


nem értük még el a pontot, ha az eberek ég vesznek nagyobb teljesítményt, ha majd az emberek nem vesznek nagyobb teljesítményt akkor értük el a pontot :D

ez nem technológiai, hanem gazdasági kérdés, értem én, hogy a racionalitás mást diktálna, és hogy már inden tehcnológiai overkill, de a fogyasztói társadalomban sok köze ezeknek nincs egymáshoz (hogy sanos avgy nemm sajnos, döntse el mindenki maga)

This post was edited by jarabekg on Jan 21 2015 07:13am
Go Back To Magyar Topic List
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll