d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > 130000ért Laptopot > Tudtok Ajánlani?
Prev1345
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 21 2015 07:20am
Quote (Anarkin @ 21 Jan 2015 14:27)
ja, én is csak az ultrámat használom mindenre, már csak 3d teljesítmény kéne bele jobb, mert így is tip top Intel Iris 5200 vagy mi van benne, és SC2-re épp hogy elég, és még így is le kell venni fullhd-ról a game-t
de azért nem dolgoznék azon napi 10 órát... már csak a 14" vs 2 * 24" dolog miatt se + jobban szeretek ilyen 1000 forintos keyboardon pötyögni, annak ellenére hogy Lenovo-nak van a legjobb laptop keyboardja és azt is szeretem
csak te azt írtad "ma még nem közelíti meg a high-end desktop pc-t a high-end laptop" -- erre reagáltam, hogy sose fogja


dokkoló. Az egyik legkirályabb dolog a világon. Abban pedig lehet erős gpu is, már vannak ígéretes fejlesztések high-end gpus külső vga-s megoldásokra, csak ez még az 1-2 fehér hollós és irdatlan árak kategória, de pár év múlva... [normális megoldásokra gondolok, szarok tényleg léteznek régóta]

Quote (jarabekg @ 21 Jan 2015 14:33)
nem értek nagyon ehhez a gyengeáramos dologhoz, de milyen korlátok vannak? termodinamikai meg teljesítményelektronikai? Lehet valami tényleg okos ember valami új meglátással olyan dolgot tud kitalálni ami megreformálja a kütyük belsejét, és 10 éven belül teljesen máshogy fog kinézni az egész piac.

Teljesítménynövekedési igény is el fog érni egy határt, már kb csak a gamereknek van szüksége számítási kapacitásra, és ez az egyetlen húzó ágazat van ami görcsösen nyomja előre a hardware piacot is a fejlődés felé, de ott is el fog érkezni szerintem egy cap (egy ponton túl felesleges tovább fejleszteni egy játék grafikáját, mert az emberi szem úgyse veszi észre, a sikeres játékok fizikus motorja pedig mindig ockham borotvája mellett tudott érvényesülni.)

Már ezt arra reagálva, hogy a high-end laptop sose közelíti ad eg a high-end pc telesítényét, mert szerintem lesz az a pont, ahol ez lesz a fejlődési irány.


Ezek a határok összefüggnek egyébként. Jelenleg a fejlődési irányban az elektronikait abból a szempontból elértük, hogy a frekvencia növelésére nem nagyon van már mód. A csíkszélesség csökkentése a másik járható út, amin még döcögünk előre, ez jelenleg a csúcson 14nm, de azért ez baromira nem általános, a mai csúcsgpu-k (nvidia 980 például, de az amd új még meg sem jelent kártyái is) "csak" 28nm-nél tartanak.
A szakemberek azt mondják, hogy 8-10 alá nem fogunk tudni menni.
Pedig ez egyrészt jó hatással van a melegedésre, és még a lapkaméretet is csökkenti, hiszen ugyanaz kisebb helyen is elfér. így viszont egy csomó hozzá lehet még rakni. Nem véletlen, hogy egy-egy ilyennél a tranzisztorszámok is ilyen 20-40%-os emelkedést mutatnak.
Ezt a felszabadult helyet arra használják, amit anarkin is említett, hogy egy rakás kis natív hardwares cuccot raknak bele. Például nem is terheli a cpu általános számítási egységeit egy videólejátszás, mert natívan van benne, mintha lenne egy videó lejátszó ASIC a gépben.

A másik út még a párhuzamosítás, de ez sok esetben nem megoldható (olyan számításoknál, ahol a következőhöz kell az előző eredménye nem mész semmire a sok maggal, amíg nincs kész, addig nem mehetsz tovább).


A közeljövőbeni irányok olyanok, hogy az intel még csökkenti tovább a csíkszélességet, ezzel a fogyasztást is, és kb mindent natívan fog tudni, illetve a másik, hogy kísérletezik egy a cpu-ba épített FPGA-val, ami azt jelentené, hogy a program futtatója natív hw csinálhatna magának a programja futásához, ami elég durva lehetne, ha meg tudja csinálni az intel.

A másik fejlesztés amikkel kísérleteznek és a kvantumszámítógépnél azért reálisabb, az az optikai vezetékek a chipekben, így nem melegedne mint az állat, és a frekvencia is növelhető lenne úgy 1-2 nagyságrenddel. Ez lényegében csak a chipekben a "vezetékek" szerepét látná el, de innentől nem lenne nyomás, hogy minél kisebb legyen a mérete, és sokkal olcsóbb is lenne így. (jelenleg ugye muszáj kicsinek lennie, gondolj csak bele, hogy 3-4 GHZ-t vezetni ott benne milyen brutál dolog már, közben meg irdatlan nagy amperek szaladgálnak azon a nagyon apró helyen).
Ez az egyik legjobbnak tűnő verzió, de kérdés, hogy mikor lesz belőle bármi, illetve lesz-e egyáltalán.

A számítási kapacitás növelésének pedig mindig lesz értelme több okból:
A titkosítások minidig versenyt fognak jelenteni ebben a témában
Vannak fizikai szimulációk, ahol a számítások kb tarthatnak a végtelenhez.

Legfeljebb nem egy átlag ember fogja ezeket használni, de van elég sok dolog, amit nagyon sokáig lehetne fejleszteni még és egyértelműen a hw a határa.
De az is igaz, hogy egyre kisebb réteget érintenek ezek a dolgok.

Quote (Anarkin @ 21 Jan 2015 14:55)
eddig mindent pure órajellel akartak megoldani, ami elég tard, és ugye ennek az ideje pont a fizikai határok miatt le is járt
most meg mindenre csinálnak egy chipet vagy valami (lásd: 4th gen intelek már 16 fullhd videót játszanak natívan, legyen az akármilyen deviceban)
szóval ilyeneket mindig ki fognak tudni találni


Az intel atm egy fpga-t akar a procikra tenni ^^ szóval abszolút a natívé a jövő úgy néz ki... (hányok a hdl-től)

This post was edited by CyberPunk666 on Jan 21 2015 07:22am
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jan 21 2015 07:22am
Quote (jarabekg @ 21 Jan 2015 14:10)
nem értük még el a pontot, ha az eberek ég vesznek nagyobb teljesítményt, ha majd az emberek nem vesznek nagyobb teljesítményt akkor értük el a pontot :D

ez nem technológiai, hanem gazdasági kérdés, értem én, hogy a racionalitás mást diktálna, és hogy már inden tehcnológiai overkill, de a fogyasztói társadalomban sok köze ezeknek nincs egymáshoz (hogy sanos avgy nemm sajnos, döntse el mindenki maga)


mondjuk ez a párbeszéd érdekes gondolatokat ébreszetett bennem

de szerintem manapság már eléggé leesett azoknak a száma, akik azért vesznek új telefont, mert egy hűdekirály dolog jelent meg -- veszik, ha tönkrement, nem?
lassan pont átmegy abba a kategóriába, hogy mikrót és porszívót se veszünk azért mert "hűdekirály az új, sokkal jobb wattok vannak ráírva, jobban dől a falnak"
a desktop ebben pont hátrébb tart, mert ott jellemzően nem tudjuk megvárni hogy tönkremenjen (de persze azt nem is hordjuk magunkkal, így nem is megy)
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 21 2015 07:25am
Quote (Anarkin @ 21 Jan 2015 15:22)
mondjuk ez a párbeszéd érdekes gondolatokat ébreszetett bennem

de szerintem manapság már eléggé leesett azoknak a száma, akik azért vesznek új telefont, mert egy hűdekirály dolog jelent meg -- veszik, ha tönkrement, nem?
lassan pont átmegy abba a kategóriába, hogy mikrót és porszívót se veszünk azért mert "hűdekirály az új, sokkal jobb wattok vannak ráírva, jobban dől a falnak"
a desktop ebben pont hátrébb tart, mert ott jellemzően nem tudjuk megvárni hogy tönkremenjen (de persze azt nem is hordjuk magunkkal, így nem is megy)


Az, hogy egy eszköz mikor menjen tönkre (nagy szériánál és az átlagra értendő nyilván) előre meg van tervezve. Aztán az ahhoz képest történő meghibásodás valami gauss görbe szerű dolog. A nagy része akkor megy tönkre, amikorra azt tervezték, a korábbiak meg későbbiek meg egyre kevesebben vannak.
Előre eldöntött műszaki kérdés. Nem ilyen összeesküvés szinten, semmi összeesküvés nincs benne, de előre ki van számolva. Tök komolyan.


A harmadik szakasz bekövetkezése egy előre eldöntött műszaki tervezési kérdés (nyilván fizikai határokon belül).
Semmi problémát nem jelentene mondjuk 30 évig üzemelő mosógép tervezése. Csak nem arra tervezik.


This post was edited by CyberPunk666 on Jan 21 2015 07:27am
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jan 21 2015 07:28am
Quote (CyberPunk666 @ 21 Jan 2015 14:25)
Az, hogy egy eszköz mikor menjen tönkre (nagy szériánál és az átlagra értendő nyilván) előre meg van tervezve. Aztán az ahhoz képest történő meghibásodás valami gauss görbe szerű dolog. A nagy része akkor megy tönkre, amikorra azt tervezték, a korábbiak meg későbbiek meg egyre kevesebben vannak.
Előre eldöntött műszaki kérdés. Nem ilyen összeesküvés szinten, semmi összeesküvés nincs benne, de előre ki van számolva. Tök komolyan.


A harmadik szakasz bekövetkezése egy előre eldöntött műszaki tervezési kérdés (nyilván fizikai határokon belül).
Semmi problémát nem jelentene mondjuk 30 évig üzemelő mosógép tervezése. Csak nem arra tervezik.
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:Bathtub_curve.svg


tudom, valszámból 200 ilyen feladatot csináltunk ( :wacko: )
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Jan 21 2015 07:35am
Quote (CyberPunk666 @ 21 Jan 2015 14:25)
Az, hogy egy eszköz mikor menjen tönkre (nagy szériánál és az átlagra értendő nyilván) előre meg van tervezve. Aztán az ahhoz képest történő meghibásodás valami gauss görbe szerű dolog. A nagy része akkor megy tönkre, amikorra azt tervezték, a korábbiak meg későbbiek meg egyre kevesebben vannak.
Előre eldöntött műszaki kérdés. Nem ilyen összeesküvés szinten, semmi összeesküvés nincs benne, de előre ki van számolva. Tök komolyan.


A harmadik szakasz bekövetkezése egy előre eldöntött műszaki tervezési kérdés (nyilván fizikai határokon belül).
Semmi problémát nem jelentene mondjuk 30 évig üzemelő mosógép tervezése. Csak nem arra tervezik.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/78/Bathtub_curve.svg/800px-Bathtub_curve.svg.png


ez a graf csak nekem tul mely?
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 21 2015 07:39am
Quote (SummertimeClothes @ 21 Jan 2015 15:35)
ez a graf csak nekem tul mely?


szerintem igen.
Member
Posts: 20,785
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jan 21 2015 08:21am
Quote (CyberPunk666 @ Jan 21 2015 02:25pm)
Az, hogy egy eszköz mikor menjen tönkre (nagy szériánál és az átlagra értendő nyilván) előre meg van tervezve. Aztán az ahhoz képest történő meghibásodás valami gauss görbe szerű dolog. A nagy része akkor megy tönkre, amikorra azt tervezték, a korábbiak meg későbbiek meg egyre kevesebben vannak.
Előre eldöntött műszaki kérdés. Nem ilyen összeesküvés szinten, semmi összeesküvés nincs benne, de előre ki van számolva. Tök komolyan.


Villanykörte az pl örökke egne, csak direkt ugy tervezik hogy folyamatosan cserelni kelljen.
Member
Posts: 9,407
Joined: Jul 4 2006
Gold: 1.69
Jan 21 2015 08:35am
Quote (CyberPunk666 @ 21 Jan 2015 12:43)
Mint mondtam laptopnak ez rendben van, én az asztali high-end-re reagáltam, hogy attól messze van.
De nincs is semmilyen laptop amit azt megközelítené, ennek ma még mindig komoly fizikai akadályai vannak.


jaja, nekem is lejött rögtön, össze sem lehet hasonlítani egy névlegesen hasonló teljesítményt nyújtó laptop-ot egy pc-vel már csak az alapvető korlátok miatt is

csak kicsit fel akartam vágni vele, hogy azért sikerült egy elég brutal configot szerválni röhejesen alacsony áron :P

This post was edited by text_killer on Jan 21 2015 08:35am
Member
Posts: 3,016
Joined: Jun 20 2010
Gold: 265.00
Jan 21 2015 08:42am
Quote (Karan2_Returned @ 21 Jan 2015 16:21)
Villanykörte az pl örökke egne, csak direkt ugy tervezik hogy folyamatosan cserelni kelljen.


jé előkerült megint a villanykörte összeesküvés jo film megéri azt a 23 percet hogy megnézze az ember
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 21 2015 08:44am
Quote (Karan2_Returned @ 21 Jan 2015 16:21)
Villanykörte az pl örökke egne, csak direkt ugy tervezik hogy folyamatosan cserelni kelljen.


Az túlzás, hogy örökké normálisan égne, de sokkal tovább. A hangsúly a normálison van elsősorban.
Viszont manapság a ledek élettartama ilyen 10-15 év (egyelőre legalábbis), szóval nincs okod a panaszra, ha beruházol egyszer egy normális lámpára és égőkre.

Quote (text_killer @ 21 Jan 2015 16:35)
jaja, nekem is lejött rögtön, össze sem lehet hasonlítani egy névlegesen hasonló teljesítményt nyújtó laptop-ot egy pc-vel már csak az alapvető korlátok miatt is

csak kicsit fel akartam vágni vele, hogy azért sikerült egy elég brutal configot szerválni röhejesen alacsony áron :P


Tök rendben van.
Amúgy a proci órajele kb 40%-kal alacsonyabb (és nyilván kevesebbet megy aktívan a turbó is), cserébe 100%-kal kevesebbet fogyaszt. A többiben megegyezik az asztali high-endekkel. De a 40% az 40%...
[a sorban neki kb megfelelő asztalihoz hasonlítottam, szóval nem a 2011-es foglalatú i7-hez, azok 140-150 wattosak és tényleg elmebetegek, de talán már nem is sima dekstop inkább fél workstation kategóia]

This post was edited by CyberPunk666 on Jan 21 2015 08:48am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1345
Add Reply New Topic New Poll