d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Extant
Prev15678919Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Dec 1 2014 09:06am
Quote (TresholdOfUniverse @ 1 Dec 2014 17:01)
A negyedik es az elso vagy ellentmond egymasnak, vagy feltetelezi hogy "adhatunk neki lelket".

Persze nem tudom hogy akkor most mit is ertsunk lelek alatt, szerintem kar egy robot softwarevel osszehasonlitani mert teljesen mas az alapegyseg. Az agyban sejtek kommunikalnak egymassal, bizonyos szintig onrendelkezoek es nem tudom hanyfelekeppen tudnak kommunikalni de valosinuleg  sokkal sokfelebben mint a jelenlegi tranzisztorok, mikrocsippek/kontrollerek/processzorok/barmi amit mi alapegysegnek krealunk.

Mivel a sejtek onrendelkezoek, ugyanarra az inputra tobbfelekeppen is reagalhatnak nincs szukseg alap SWre, legfeljebb egy "protokollra", de az mar azert ne legyen a lelek.

Ezt lehet jobban jarnek ha kitorolnem.


Wat? A sejtek onrendelkezeset fejtsd ki pls. A sejtek ugyan ugy be vannak programozva, hogy mukodesukkel, hogyan segitik a szervezetedet. Nem tud minden sejt funkciot modositani es alkalmazkodni, nyilvan ezert pusztulnak meg ha kedvezotlen korulmenyek koze helyezzuk oket. A sejteket is 'valami' beprogramozta, amikor letrojottek, vagy is meg elotte, szoval 'arra szuletnek', meg a mikrochippeket is mondjuk beproggoljak, arra a funkciora ami. Ha tovabbgondoljuk annyira, hogy kisebb rendszerek swben megkapjak, hogy alkalmazkodjanak es feljodjenek, akkor onrendelkezove valnak?


Jo nvm, tovabb olvastam. De akkor ha meg a protokollt irod, akkor is fail, hogy 'onrendelkeznek'. Mivel a protokoll is az alapjan dol el, hogy mondjuk teszem azt milyen a kornyzetukben a bizonyos ionok koncentracioja. Arra celzok, akkor sem 'onkenysen' dontenek, de ha meg csak arra celoztal, hogy az onrendelkezes az, hogy el tudjak donteni, hogy 3 opciobol mit valasszak, ilyen alapon ha a gepeknek is megvan az a kepessege, hogy logikus dontest hozzanak es az x lehetpsegbol ok is azt fogjak valasztani a 'kornyezeti ingereik' alapjan.

This post was edited by Baleee on Dec 1 2014 09:12am
Member
Posts: 21,625
Joined: Dec 25 2006
Gold: 2.00
Dec 1 2014 09:15am
Quote (RiNGiSpiLeR @ 1 Dec 2014 16:54)
? O.o

Anarkin macskája is emberi környezetben nő fel, mégis van külnbség kettőnk között...


nem állatról volt szó hanem futurisztikus robotról. amúgy a macskára is ragad valami a "vadakhoz" képest.

Quote (TresholdOfUniverse @ 1 Dec 2014 17:01)
A negyedik es az elso vagy ellentmond egymasnak, vagy feltetelezi hogy "adhatunk neki lelket".

Persze nem tudom hogy akkor most mit is ertsunk lelek alatt, szerintem kar egy robot softwarevel osszehasonlitani mert teljesen mas az alapegyseg. Az agyban sejtek kommunikalnak egymassal, bizonyos szintig onrendelkezoek es nem tudom hanyfelekeppen tudnak kommunikalni de valosinuleg  sokkal sokfelebben mint a jelenlegi tranzisztorok, mikrocsippek/kontrollerek/processzorok/barmi amit mi alapegysegnek krealunk.

Mivel a sejtek onrendelkezoek, ugyanarra az inputra tobbfelekeppen is reagalhatnak nincs szukseg alap SWre, legfeljebb egy "protokollra", de az mar azert ne legyen a lelek.

Ezt lehet jobban jarnek ha kitorolnem.


sztem nem mond ellent, nem volt róla szó, hogy veleszületett vagy tanult a dolog. ha egy tanítható hálózatról van szó, sztem képes megtanulni ezeket is.
a kivitelezésről meg végképp nem volt szó, nem állunk sztem azon a szinten technikailag és ki tudja, h mi lesz a jövőben, egyelőre úgyis csak a jelenlegi terminusokban tudjuk magyarázni a dolgokat - amik egyértelműen nem elégségesek, különben már lennének ilyen robotok. amit írtam példa az meg azért van, h nagyjából sejtessem mire gondoltam, nyilván nem így működik.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Dec 1 2014 09:37am
Quote (zsansaccount @ Dec 1 2014 04:15pm)
nem állatról volt szó hanem futurisztikus robotról. amúgy a macskára is ragad valami a "vadakhoz" képest.



sztem nem mond ellent, nem volt róla szó, hogy veleszületett vagy tanult a dolog. ha egy tanítható hálózatról van szó, sztem képes megtanulni ezeket is.
a kivitelezésről meg végképp nem volt szó, nem állunk sztem azon a szinten technikailag és ki tudja, h mi lesz a jövőben, egyelőre úgyis csak a jelenlegi terminusokban tudjuk magyarázni a dolgokat - amik egyértelműen nem elégségesek, különben már lennének ilyen robotok. amit írtam példa az meg azért van, h nagyjából sejtessem mire gondoltam, nyilván nem így működik.


Tehat van lelkunk, es ha egy emberi robotot emberi kornyezetben nevelunk fel az pont olyan lesz mint egy ember.

Ezekszerint a leleknek vagy nincs jelentosege, vagy tudunk lelket adni az emberi robotoknak.

Quote (Baleee @ Dec 1 2014 04:06pm)
Wat? A sejtek onrendelkezeset fejtsd ki pls. A sejtek ugyan ugy be vannak programozva, hogy mukodesukkel, hogyan segitik a szervezetedet. Nem tud minden sejt funkciot modositani es alkalmazkodni, nyilvan ezert pusztulnak meg ha kedvezotlen korulmenyek koze helyezzuk oket. A sejteket is 'valami' beprogramozta, amikor letrojottek, vagy is meg elotte, szoval 'arra szuletnek', meg a mikrochippeket is mondjuk beproggoljak, arra a funkciora ami. Ha tovabbgondoljuk annyira, hogy kisebb rendszerek swben megkapjak, hogy alkalmazkodjanak es feljodjenek, akkor onrendelkezove valnak?


Jo nvm, tovabb olvastam. De akkor ha meg a protokollt irod, akkor is fail, hogy 'onrendelkeznek'. Mivel a protokoll is az alapjan dol el, hogy mondjuk teszem azt milyen a kornyzetukben a bizonyos ionok koncentracioja. Arra celzok, akkor sem 'onkenysen' dontenek, de ha meg csak arra celoztal, hogy az onrendelkezes az, hogy el tudjak donteni, hogy 3 opciobol mit valasszak, ilyen alapon ha a gepeknek is megvan az a kepessege, hogy logikus dontest hozzanak es az x lehetpsegbol ok is azt fogjak valasztani a 'kornyezeti ingereik' alapjan.


A sejtek igenis onrendelkezoek, mert egy bizonyos szintig kepesek donteseket hozni es uj kapcsolatokat kiepiteni. Nyilvan ezt egy sema alapjan teszik, en arra utaltam hogy ez lenyegesen osszetettebb mint barmi amit mi eddig letrwehoztunk es ennek megfeleloen a software rossz pelda(illetve nem rossz pelda, csak ebbe az iranyba kar elmenni ha az a kerdes hogy mi a lelek). Abba ne menjunk bele hogy a sejtek programozva vannak, mert ez megintcsak egy olyan folyamat amibol keveset ertunk ahhoz hogy igy leegyszerusitsuk.

Ezenkivul az ember kepes rosszul donteni, mig a gep legfeljebb hibat vet.
Member
Posts: 53,915
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Dec 1 2014 10:03am
Quote (RiNGiSpiLeR @ 1 Dec 2014 15:54)
? O.o

Most komolyan, mivel bántottál volna meg? :o





Hanem?

Anarkin macskája is emberi környezetben nő fel, mégis van külnbség kettőnk között...


a gondolataimmal, amikről azt hittem kisugároztak a postjaimra is, de ezek szerint nem eléggé

vagy azzal, hogy szerintem nincs különbség közted és egy macska között (kutyát nem írok mert azt negatív értelemben is szokták)

de többek között azzal, hogy személyesen nem tudnám elrejteni a reakciómat erre:

Quote (RiNGiSpiLeR @ 1 Dec 2014 10:24)
Az embernek van egyedül lelke szerintem.

próbálnám leplezni, de biztos hogy több mint megbántanálak, még ha nem is akarnálak: vagy kiröhögnélek, vagy megkérdezném hogy hogy lehet valaki annyira pöcs, hogy ilyen kijelentést tesz (vagy mindkettő tetszőleges sorrendben)

te többször is a kreativitással húztál párhuzamot, amikor a lélek szóbakerült -- wtf köze van ennek? tessék, egy autistának van lelke? szegények semmire se képesek
abszolút nyitott vagyok, miért nekünk van lelkünk egyedül?
Member
Posts: 12,371
Joined: May 26 2005
Gold: 931.79
Dec 1 2014 02:12pm
Fel szoktam nézni gyakran jsp-re de soha nem találok érdekes témát, ez végre az. :O

Érdekes, hogy a lélek létezése mennyire általánosan elfogadott még mindig miközben a teizmus egyre inkább háttérbe szorul a deizmus és az ateizmus árnyékában. Én nem hiszek a lélekben, egyáltalán. Szerintem irracionális, nincs szükség a létezésére és bizonyíték sincs rá. Gyakran azzal érvelnek mellette, hogy hogyan tudunk különbséget tenni jó és rossz között ha nincs lélek. Szerintem törvényszerű, hogy így alakult hiszen ha nem így lenne nem jutottunk volna el idáig, hogy beszéljünk róla. Ez kb olyan mint az a - szerintem - nagyon buta vallásos érv, hogy miért olyan tökéletes a Föld az ember számára, lehetetlen hogy a véletlennek köszönhetjük, intelligens tervezésnek kell állnia a háttérben. Ez is ugyanúgy törvényszerű, hiszen ha másképp alakul (pl gyengébb az elektromágneses pajzs a Föld körül) akkor most nem lennénk itt, esetleg egy teljesen más faj vetné fel ugyanezeket a dilemmákat, mondjuk 4 km-rel a vízfelszín alatt. Vagy gondolkodhatunk nagyobb távlatokban is: "miért pont olyanok a fizika törvényei amilyenek?" Ha a gravitációs állandó vagy az erős kölcsönhatás kisebb értéket kapott volna akkor nem létezne semmi az univerzumban csak atomok, vagy az se... és nem lenne ami/aki ezen elmélkedjen.

tldr.: Fuck lélek

This post was edited by iFeelAlone on Dec 1 2014 02:16pm
Member
Posts: 31,218
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Dec 1 2014 02:18pm
Quote (iFeelAlone @ Dec 1 2014 09:12pm)
Fel szoktam nézni gyakran jsp-re de soha nem találok érdekes témát, ez végre az. :O

Érdekes, hogy a lélek létezése mennyire általánosan elfogadott még mindig miközben a teizmus egyre inkább háttérbe szorul a deizmus és az ategyeeizmus árnyékában. Én nem hiszek a lélekben, egyáltalán. Szerintem irracionális, nincs szükség a létezésére és bizonyíték sincs rá. Gyakran azzal érvelnek mellette, hogy hogyan tudunk különbséget tenni jó és rossz között ha nincs lélek. Szerintem törvényszerű, hogy így alakult hiszen ha nem így lenne nem jutottunk volna el idáig, hogy beszéljünk róla. Ez kb olyan mint az a - szerintem - nagyon buta vallásos érv, hogy miért olyan tökéletes a Föld az ember számára, lehetetlen hogy a véletlennek köszönhetjük, intelligens tervezésnek kell állnia a háttérben. Ez is ugyanúgy törvényszerű, hiszen ha másképp alakul (pl gyengébb az elektromágneses pajzs a Föld körül) akkor most nem lennénk itt, esetleg egy teljesen más faj vetné fel ugyanezeket a dilemmákat, mondjuk 4 km-rel a vízfelszín alatt. Vagy gondolkodhatunk nagyobb távlatokban is: "miért pont olyanok a fizika törvényei amilyenek?" Ha a gravitációs állandó vagy az erős kölcsönhatás kisebb értéket kapott volna akkor nem létezne semmi az univerzumban csak atomok, vagy az se... és nem lenne ami/aki ezen elmélkedjen.

tldr.: Fuck lélek


egyetértek. amit az emberek jó és rossz felismerésének neveznek, meg lelkiismeretnek stb, az az ösztöneinkbe beépült erkölcs tulmisztifikációja.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Dec 1 2014 02:20pm
Quote (iFeelAlone @ Dec 1 2014 09:12pm)
Fel szoktam nézni gyakran jsp-re de soha nem találok érdekes témát, ez végre az. :O

Érdekes, hogy a lélek létezése mennyire általánosan elfogadott még mindig miközben a teizmus egyre inkább háttérbe szorul a deizmus és az ateizmus árnyékában. Én nem hiszek a lélekben, egyáltalán. Szerintem irracionális, nincs szükség a létezésére és bizonyíték sincs rá. Gyakran azzal érvelnek mellette, hogy hogyan tudunk különbséget tenni jó és rossz között ha nincs lélek. Szerintem törvényszerű, hogy így alakult hiszen ha nem így lenne nem jutottunk volna el idáig, hogy beszéljünk róla. Ez kb olyan mint az a - szerintem - nagyon buta vallásos érv, hogy miért olyan tökéletes a Föld az ember számára, lehetetlen hogy a véletlennek köszönhetjük, intelligens tervezésnek kell állnia a háttérben. Ez is ugyanúgy törvényszerű, hiszen ha másképp alakul (pl gyengébb az elektromágneses pajzs a Föld körül) akkor most nem lennénk itt, esetleg egy teljesen más faj vetné fel ugyanezeket a dilemmákat, mondjuk 4 km-rel a vízfelszín alatt. Vagy gondolkodhatunk nagyobb távlatokban is: "miért pont olyanok a fizika törvényei amilyenek? Ha a gravitációs állandó vagy az erős kölcsönhatás kisebb értéket kapott volna akkor nem létezne semmi az univerzumban csak atomok, vagy az se... és nem lenne ami/aki ezen elmélkedjen.

tldr.: Fuck lélek


En nemigen tudok mit gondolni a lelekrol, szeretnem azt hinni hogy letezik valamilyen forma amiben a tudatom tovabb elhet ha mar meghalltam - de nem ertem ez miert ennyire sarkallatos kerdes(marmint az hogy akkor ez most a lelek, nem a halal utani let). Attol hogy nincs ra bizonyitek meg kar kizarni, ellene sincs bizonyitek illetve azt sem tudjuk hogy szukseg van e ra, csak hinni lehet benne.
Member
Posts: 21,625
Joined: Dec 25 2006
Gold: 2.00
Dec 1 2014 02:28pm
Quote (TresholdOfUniverse @ 1 Dec 2014 17:37)
Tehat van lelkunk, es ha egy emberi robotot emberi kornyezetben nevelunk fel az pont olyan lesz mint egy ember.

Ezekszerint a leleknek vagy nincs jelentosege, vagy tudunk lelket adni az emberi robotoknak.


El tudok képzelni egy olyan tanuló hálózatot, ami képes elsajátítani. Ha belegondolsz, akkor a csecsemő is valahol egy "tiszta lap", amit a környezet nagyban alakít. Nyilván, ha fejlődik a technika, képes lehet az ember megalkotni egy ilyen "alap hálózatot", ami képes a tanulásra, így aztán ugyan úgy, mint egy csecsemő, képes lesz tanulni.
Azt akkor lehet nem írtam le, hogy a lelket nem úgy gondoltam, hogy van egy külön álló kis szellem. Biológiai, kémiai, fizikai folyamatokból áll össze, de azoknál több. Egy gép már átment a Turing próbán is, szóval akár az is lehetséges, amit írtam.

De amúgy ez elég kérdéses bennem is, tanultunk sokat az MI problémáról és olvastam a témában... sztem a jelenlegi fejlettségi szintünkön csak álmodozni lehet róla és teóriákat szőni (olyanokat mint az előbb írtam), nem vagyunk birtokában annak a tudásnak, ami lehetővé tenné a megvalósítást, így nem is tudhatjuk, hogy mi lesz az. szóval én csak azt írtam, h elképzelhető!
Member
Posts: 12,371
Joined: May 26 2005
Gold: 931.79
Dec 1 2014 02:33pm
Quote (TresholdOfUniverse @ Dec 1 2014 09:20pm)
En nemigen tudok mit gondolni a lelekrol, szeretnem azt hinni hogy letezik valamilyen forma amiben a tudatom tovabb elhet ha mar meghalltam - de nem ertem ez miert ennyire sarkallatos kerdes(marmint az hogy akkor ez most a lelek, nem a halal utani let). Attol hogy nincs ra bizonyitek meg kar kizarni, ellene sincs bizonyitek illetve azt sem tudjuk hogy szukseg van e ra, csak hinni lehet benne.


Nem is az a baj, hogy nincs rá bizonyíték hanem hogy nincs olyan kérdés amire a lélek létezése meggyőző választ jelentene. Az egyetlen ok amiért hiszünk benne az, hogy félünk szembenézni a végleges és teljes halandósággal.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Dec 1 2014 02:36pm
Quote (zsansaccount @ Dec 1 2014 09:28pm)
El tudok képzelni egy olyan tanuló hálózatot, ami képes elsajátítani. Ha belegondolsz, akkor a csecsemő is valahol egy "tiszta lap", amit a környezet nagyban alakít. Nyilván, ha fejlődik a technika, képes lehet az ember megalkotni egy ilyen "alap hálózatot", ami képes a tanulásra, így aztán ugyan úgy, mint egy csecsemő, képes lesz tanulni.
Azt akkor lehet nem írtam le, hogy a lelket nem úgy gondoltam, hogy van egy külön álló kis szellem. Biológiai, kémiai, fizikai folyamatokból áll össze, de azoknál több. Egy gép már átment a Turing próbán is, szóval akár az is lehetséges, amit írtam.

De amúgy ez elég kérdéses bennem is, tanultunk sokat az MI problémáról és olvastam a témában... sztem a jelenlegi fejlettségi szintünkön csak álmodozni lehet róla és teóriákat szőni (olyanokat mint az előbb írtam), nem vagyunk birtokában annak a tudásnak, ami lehetővé tenné a megvalósítást, így nem is tudhatjuk, hogy mi lesz az. szóval én csak azt írtam, h elképzelhető!


elkezdtem googlezni a lelek definicioja utan, de csak bonyolitanak a helyzeten
Go Back To Magyar Topic List
Prev15678919Next
Add Reply New Topic New Poll