d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Extant
Prev14567819Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 21,625
Joined: Dec 25 2006
Gold: 2.00
Dec 1 2014 08:17am
Quote (josheide @ 1 Dec 2014 15:14)
Miert ne ismernenk a mukodesunket ? Mit nem ismerunk belole ?


rengeteg mindent nem ismerünk. az oké, h strukturálisan feltártunk mindent, de én pl. az agykutatásba és neurológiába látok bele, ahol kb csak kérdőjelek vannak. még egy egységes koncepciós sincs az agy működéséről, ami bizonyított lenne.

/mondjuk ez felvet egy érdekes kérdést, hogy képes lehet-e valaha az agy arra, hogy megismerje magát. mert lényegében itt erről van szó.

This post was edited by zsansaccount on Dec 1 2014 08:19am
Member
Posts: 21,625
Joined: Dec 25 2006
Gold: 2.00
Dec 1 2014 08:31am
Quote (Anarkin @ 1 Dec 2014 02:32)

1 Van-e lelkünk, vagy csak szigorú fizika az egész és mindenki egy program, ami a környezete hatására változik?
2 Ha kétszer lejátszanánk a történelmet, máshogy zajlana le? Hozhatnának az entitások más döntéseket, ugyanazon körülmények között?
3 Ergó van szabad akarat vagy nincs?
4 Ha elkészítjük a jövőben a robotokat, amik mondjuk emberi környezetben nőnek fel (hogy aktuálisak maradjunk a quotehoz), tanulnak, lesz bármi különbség kettőnk között?

mi van ha azt mondom, hogy mind a négyre nemleges a válasz? hogyan cáfolnád?


sztem (és a cáfolat a nem-re)

1 van (részben igaz, van egy hardware amin fut a program, nyilván függ is tőle - de pl a diablo 2-őt sem lehet azonosítani azzal a géppel, amin játszol vele)
2 igen (itt sztem nem lehet csak az egyéni döntésekre szűkíteni, de ha mégis, akkor is el tudom képzelni, hogy valami jelentéktelen dolog miatt máshogy döntsön az illető - pl. fosik xy alacsony rangú katona, de a 2. lejátszásra úgy dönt, h mégiscsak elmegy a megbeszélésre és nem jelent beteget, mert a lelkiismerete nem engedi, hogy kihagyja, ezért kicsit más az ülésrend és az előre bevitt bomba úgy robban fel, h kinyírja azt, akit eredetileg nem nyírt ki... ok, ez most nagyon túlkomplikált, de képzeld el hány ezer vagy millió ilyen véletlen történik naponta)
3 (sztem nem függ össze), van (inkább az a jellemző, hogy egy esetben több választási lehetőséged van és általában megtehetnéd, hogy a másik utat válaszd)
4 nem
Member
Posts: 30,728
Joined: May 29 2006
Gold: 30,927.92
Trader: Trusted
Dec 1 2014 08:39am
Views: 211


Total Votes: 7


...azért ez sokat elárul a topicról. :unsure:
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Dec 1 2014 08:40am
Quote (RiNGiSpiLeR @ 1 Dec 2014 15:39)
Views: 211


Total Votes: 7


...azért ez sokat elárul a topicról. :unsure:


tul mely nekunk
Member
Posts: 53,915
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Dec 1 2014 08:41am
Quote (RiNGiSpiLeR @ 1 Dec 2014 15:39)
Views: 211


Total Votes: 7


...azért ez sokat elárul a topicról. :unsure:


téged lehet hogy megbántottalak vele (sry), de a topiccal semmi baj nincs
Member
Posts: 49,978
Joined: Jul 1 2008
Gold: 29,000.00
Dec 1 2014 08:50am
Quote (Anarkin @ Dec 1 2014 03:41pm)
téged lehet hogy megbántottalak vele (sry), de a topiccal semmi baj nincs


de a pollal van
Member
Posts: 53,915
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Dec 1 2014 08:51am
Quote (Flutter @ 1 Dec 2014 15:50)
de a pollal van


a pollt csak úgy odahánytam, a postok érdekelnek
Member
Posts: 30,728
Joined: May 29 2006
Gold: 30,927.92
Trader: Trusted
Dec 1 2014 08:54am
Quote (Anarkin @ 1 Dec 2014 16:41)
téged lehet hogy megbántottalak vele (sry), de a topiccal semmi baj nincs


? O.o

Most komolyan, mivel bántottál volna meg? :o



Quote (zsansaccount @ 1 Dec 2014 16:31)
sztem (és a cáfolat a nem-re)

1 van (részben igaz, van egy hardware amin fut a program, nyilván függ is tőle - de pl a diablo 2-őt sem lehet azonosítani azzal a géppel, amin játszol vele)
2 igen (itt sztem nem lehet csak az egyéni döntésekre szűkíteni, de ha mégis, akkor is el tudom képzelni, hogy valami jelentéktelen dolog miatt máshogy döntsön az illető - pl. fosik xy alacsony rangú katona, de a 2. lejátszásra úgy dönt, h mégiscsak elmegy a megbeszélésre és nem jelent beteget, mert a lelkiismerete nem engedi, hogy kihagyja, ezért kicsit más az ülésrend és az előre bevitt bomba úgy robban fel, h kinyírja azt, akit eredetileg nem nyírt ki... ok, ez most nagyon túlkomplikált, de képzeld el hány ezer vagy millió ilyen véletlen történik naponta)
3 (sztem nem függ össze), van (inkább az a jellemző, hogy egy esetben több választási lehetőséged van és általában megtehetnéd, hogy a másik utat válaszd)
4 nem


Hanem?

Anarkin macskája is emberi környezetben nő fel, mégis van külnbség kettőnk között...
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Dec 1 2014 09:01am
Quote (zsansaccount @ Dec 1 2014 03:31pm)
sztem (és a cáfolat a nem-re)

1 van (részben igaz, van egy hardware amin fut a program, nyilván függ is tőle - de pl a diablo 2-őt sem lehet azonosítani azzal a géppel, amin játszol vele)
2 igen (itt sztem nem lehet csak az egyéni döntésekre szűkíteni, de ha mégis, akkor is el tudom képzelni, hogy valami jelentéktelen dolog miatt máshogy döntsön az illető - pl. fosik xy alacsony rangú katona, de a 2. lejátszásra úgy dönt, h mégiscsak elmegy a megbeszélésre és nem jelent beteget, mert a lelkiismerete nem engedi, hogy kihagyja, ezért kicsit más az ülésrend és az előre bevitt bomba úgy robban fel, h kinyírja azt, akit eredetileg nem nyírt ki... ok, ez most nagyon túlkomplikált, de képzeld el hány ezer vagy millió ilyen véletlen történik naponta)
3 (sztem nem függ össze), van (inkább az a jellemző, hogy egy esetben több választási lehetőséged van és általában megtehetnéd, hogy a másik utat válaszd)
4 nem


A negyedik es az elso vagy ellentmond egymasnak, vagy feltetelezi hogy "adhatunk neki lelket".

Persze nem tudom hogy akkor most mit is ertsunk lelek alatt, szerintem kar egy robot softwarevel osszehasonlitani mert teljesen mas az alapegyseg. Az agyban sejtek kommunikalnak egymassal, bizonyos szintig onrendelkezoek es nem tudom hanyfelekeppen tudnak kommunikalni de valosinuleg sokkal sokfelebben mint a jelenlegi tranzisztorok, mikrocsippek/kontrollerek/processzorok/barmi amit mi alapegysegnek krealunk.

Mivel a sejtek onrendelkezoek, ugyanarra az inputra tobbfelekeppen is reagalhatnak nincs szukseg alap SWre, legfeljebb egy "protokollra", de az mar azert ne legyen a lelek.

Ezt lehet jobban jarnek ha kitorolnem.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Dec 1 2014 09:02am
Quote (RiNGiSpiLeR @ 1 Dec 2014 16:54)
Anarkin macskája is emberi környezetben nő fel, mégis van külnbség kettőnk között...


Kozted es a macska kozott lehet van. Anarkin es a mcsakaja kozott nincs.
Go Back To Magyar Topic List
Prev14567819Next
Add Reply New Topic New Poll