d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Beszélgessünk A Munkáról > Vita Attempt Vol Sok
Prev14567816Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 54,977
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,290.00
Nov 19 2014 01:51pm
Quote (jarabekg @ 19 Nov 2014 20:49)
tomi, a poker nem szerencsejatek, es ha te nem latod benne az emberi tenyezot az mar a te bajod (tudsz egyaltalan pokerezni?)

vagy ennyi erovel a katan is szimpla szerencsejatek

Azt meg elfogadnam ervnek, hogy nem teremt erteket. Az nem ertek, ha te elvezed (ergo szamodra nem teremt erteket a jatek?) vagy a jatszotarsaidnad?

Brokernek lenni sem munka akkor?


Persze, hogy az. Felepithetek en barmilyen komplex strategiat, ha te meg a baratnod full tardban toljatok es odaadjatok a gyozelmet valaki masnak. (vagy ha rossz szamokat dobunk)

A brokerkedes kicsit mas dolog.

This post was edited by josheide on Nov 19 2014 01:52pm
Member
Posts: 54,977
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,290.00
Nov 19 2014 01:53pm
Quote (Baleee @ 19 Nov 2014 20:51)
Mondtam, hogy az. Nem ertenek valamiben egyet veled es akkor jon a masik szavainak kiforgatasa. A politika inkabb 'ertekmegorzo/fenntarto'. A donteseivelvsegotheti a projekteket megvalosito cegeket akarmiket vagy gatolhatja, de ettol meg nem o erdeme.


Es ha egy politikus a sajat tudasa alapjan kivalasztja a tarsadalom szamara jotekony politikat?
Member
Posts: 35,525
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 19 2014 01:54pm
Quote (Baleee @ Nov 19 2014 08:51pm)
Mondtam, hogy az. Nem ertenek valamiben egyet veled es akkor jon a masik szavainak kiforgatasa. A politika inkabb 'ertekmegorzo/fenntarto'. A donteseivelvsegotheti a projekteket megvalosito cegeket akarmiket vagy gatolhatja, de ettol meg nem o erdeme.


Ha engedelyezel/letiltasz egy projektet, akkor a kovetkezmenyek lesznek a szellemi termekeid, valoban nem az amit gyartanak, de ettol meg amit csinalsz az ertekteremto marad.
Member
Posts: 53,915
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Nov 19 2014 01:56pm
Quote (josheide @ 19 Nov 2014 20:48)
Szoval a donteshozas nem ertekteremto de a poker az.



Mutasd meg hol a hiba az ervelesemben.


ott, hogy azt írtad hogy: "Egy sportot uzni se munka." :/
úgy hogy az _előtte_ lévő sorban meg: "KIVEVE ha azzal, hogy jatszol masokat szorakoztatni tudsz (=ertek)"
ez elég hibás azért, na

--
úszás, teniszezés, póker, the international
mutasd meg a különbséget ezek között
leszámítva hogy mindegyik 1) először is egy csomót dolgozik rajta, 2) közben szórakoztat, 3) utána meg forró dollárok millióiban úszik
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 19 2014 01:57pm
Annyira nem lettek jók a választási lehetőségek.

Szerintem minden munka becsülendő, de közben kurvára semmi közünk hozzá, hogy ki nem dolgozik.
Ameddig nem lop és nem bűnöző, addig felőlem azt csinál amit csak akar.


15 évesen kezdtem főállásban melózni, akkor kőműves segédmunkás voltam, aztán narkót árultam, majd dolgoztam kertépítőként, meg voltak rövidebb raktári vagy szalag melletti melók is. Voltam közalkalmazott a közterület felügyeletnél Rogánéknál (nem közterület-felügyelőként). Tanítottam is.

Szóval tulajdonképpen bejártam a létrát.
Mindenhol dolgozni kell, mindenhol fárasztó, mindegyiknek van haszna és fontos, hogy valaki elvégezze.
Persze a légkör és a megbecsültség az egész más, a fizetésről nem is beszélve.


Szerintem attól még nem lesz valami munka, hogy pénzt keresel vele. Akkor lesz munka a póker, ha hivatásszerűen űzöd. Azaz profiként, és abból is élsz. Amúgy csak egy hobbi...

This post was edited by CyberPunk666 on Nov 19 2014 01:58pm
Member
Posts: 31,218
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Nov 19 2014 01:58pm
Quote (josheide @ Nov 19 2014 08:51pm)
Persze, hogy az. Felepithetek en barmilyen komplex strategiat, ha te meg a baratnod full tardban toljatok es odaadjatok a gyozelmet valaki masnak. (vagy ha rossz szamokat dobunk)

A brokerkedes kicsit mas dolog.


He,nem azert nyertunk
Member
Posts: 17,321
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Nov 19 2014 02:00pm
Engem csak az érdekel, hogy miből él Fless.
Member
Posts: 35,525
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 19 2014 02:02pm
Quote (CyberPunk666 @ Nov 19 2014 08:57pm)
Annyira nem lettek jók a választási lehetőségek.

Szerintem minden munka becsülendő, de közben kurvára semmi közünk hozzá, hogy ki nem dolgozik.
Ameddig nem lop és nem bűnöző, addig felőlem azt csinál amit csak akar.


15 évesen kezdtem főállásban melózni, akkor kőműves segédmunkás voltam, aztán narkót árultam, majd dolgoztam kertépítőként, meg voltak rövidebb raktári vagy szalag melletti melók is. Voltam közalkalmazott a közterület felügyeletnél Rogánéknál (nem közterület-felügyelőként). Tanítottam is.

Szóval tulajdonképpen bejártam a létrát.
Mindenhol dolgozni kell, mindenhol fárasztó, mindegyiknek van haszna és fontos, hogy valaki elvégezze.
Persze a légkör és a megbecsültség az egész más, a fizetésről nem is beszélve.


Szerintem attól még nem lesz valami munka, hogy pénzt keresel vele. Akkor lesz munka a póker, ha hivatásszerűen űzöd. Azaz profiként, és abból is élsz. Amúgy csak egy hobbi...



nyilvan adott esetben errol van szo, senki nem arrol beszel, hogy valaki hetvegente osszejar a haverokkal a jatek kedvejert

tomi szerint ebben az esetben sem munka, errol szol a vita
Member
Posts: 54,977
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,290.00
Nov 19 2014 02:03pm
Quote (Anarkin @ 19 Nov 2014 20:56)
ott, hogy azt írtad hogy: "Egy sportot uzni se munka." :/
úgy hogy az _előtte_ lévő sorban meg: "KIVEVE ha azzal, hogy jatszol masokat szorakoztatni tudsz (=ertek)"
ez elég hibás azért, na

--
úszás, teniszezés, póker, the international
mutasd meg a különbséget ezek között
leszámítva hogy mindegyik 1) először is egy csomót dolgozik rajta, 2) közben szórakoztat, 3) utána meg forró dollárok millióiban úszik


Ha azzal hogy kartyazol, szamitogepes jatekot jatszol, teniszezel, vagy barmi mas... kepes vagy embereket szorakoztatni (~erteket teremteni) akkor lehet azt munkanak tekinteni. De onmagukban, ezek az elfoglaltsagok nem szamitanak munkanak.

Ha minden nap elmaszatolnam a szaromat egy darab papiron, nem hivnatok festonek, nem gondolnatok, hogy munkat vegzek.

De ha egy ido utan olyat lennek kepes alkotni amit meg senki mas, es masok ezt szepnek latnak, ok ezt erteknek tartanak, akkor az elfoglaltsagom hirtelen munkanak szamitana. (es meg az is lehet hogy sok forro dollart is keresnek)

"Beauty is in the eye of the beholder"

szerintem
Member
Posts: 54,977
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,290.00
Nov 19 2014 02:05pm
Quote (jarabekg @ 19 Nov 2014 21:02)
nyilvan adott esetben errol van szo, senki nem arrol beszel, hogy valaki hetvegente osszejar a haverokkal a jatek kedvejert

tomi szerint ebben az esetben sem munka, errol szol a vita


Ha veszek egy kest es elkezdek embereket kirabolni az utcan az munka? Profin, teljes allasban uznem az ipart, csak ebbol elnek meg.
Go Back To Magyar Topic List
Prev14567816Next
Add Reply New Topic New Poll