d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Jarabekg Szomoru Tortenete > Egyeszsegugy Tl;dr
12311Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 17 2014 02:07pm
Mult het elotti heten csutortokon este elmentem focizni a barataimmal, picit kestem, nem melegitettem be rendesen, rosszul leptem, megtekeredtem a terdem korul, hallottam hogy reccsen, fajt, volt mar ilyen csak a bokammal pont egy evvel ezelott, enm esten tulzottan ketsegbe.

Nem akartam bemenni az ugyeletre, mivel ott kurvara leszarjak az embert, tele van verzo reszeg csovesekkel, meg ejszakaizni kellett volna a janos korhazba, este nem fajt annyira, hogy azt higyjem tores/szakadas, remeltem jobb lesz reggelre.
Hat nem. Egesz ejszaka roahdtul fajt, nem tudtam aludni, reggelre biztos voltam benne, hogy csak meg kene mutatni orvosnak.

Ezen a ponton meg kell emlitenem, hogy 5 k ezer forint volt osszesen a kartyamon, a janos korhaz pedig egy utra 3 k, szoval ha kimegyek taxival nem tudok visszajonni vele, egyetlen ismerosomnek sincs pesten kocsija, raadasul meg a baratnom is kulfoldon volt, szoval penzt sem tudtam volna hirtelen kolcsonkerni senkitol. Persze ujbudan csak a janoskorhazban van trauma, sehol a kozelben nincs, ez egy reggeli gyors guglizas utan eldolt. Ezen a ponton azt hittem, ha mankoval es bkvval kell kiugralnom egylabon a janosig, akkor meg fogom olni magam. Felhivtam a kozelben levo szent kristofot, hogy a sima sebeszetre kaphatnek-e idopontot pentek delelottre. Jofejek voltak velem, adtak nekem idopontot 11:30-ra (elotte azert bementem orara 9:15-tol ofc mankovla fellabon), 12:30-ra pedig nagyjabol sorra is kerultem. Itt egy nagyon jofej fiatal sebesz faszi volt, megvizsgalt, megrontgeneztett. (persze a sebeszet a 3.-on volt, mig a rontgen az elson, jo volt a ketto kozt utazgatni, ezen a ponton azt hittem hoyg szet fog robbanikolnia terdem a fajdalomtol) Rongten orvos diagnozisa szerint volt egy tores a sipcsontom tetejen, 1 milimetereres levallas, mondom cool. Visszavittem a leleletet a sebesznek, azt mondja, hogy szerinte orthezist kene kapjak (fem szar, amit a nadragon kivulre kell erositeni, hogy helyen tartsa a dolgokat amig megkotnek), de o ezt nem irhatja nekem fel, mivel o nem traumatologus, csak sima sebesz, ezert ki kell mennem a janoskorhazba. Mondtam, hogy okj de hivjon nekem betegszallitot, mert nem tudok kimenni egyedul. Mondtak hogy okj, de varni kell ra. 3 orat vartam ra, kozben lementem a bufebe, mert egesz nap etlen szomjan voltam, meg a rongtenhez is le kellett mennem egyszer, hogy kiirjak a leleteimet cdre, ugyhogy tovabb gyotortem magamat, kurvajo volt.

Megjott a betegszallito, segitettek, atvittek a janosba, ahol kb egy ora vaarakozas utan behivtak. Egy kibaszott bunko no volt bent, ment volna mar muteni, minden baja volt. (Persze egyszer meg kozben jol lecsesztek amiert az egy darab nalam maradt papirt nem adtam oda az asszisztenskiscsajnak, mert azt hittem mar mindent odaadott a betegszallito a recepciosnak) Ugye kb delutan 5 fele jarunk, eddigre az egesznapos baszakodastola terdem nagyjabol akkor lett mint egy kisebb meretu focilabda. Fogta a no, egy disznoolo javelinnel 4 (=40 ml) adag vert szivott le a terdembol, es hazazavart, hogy ez csak egy zuzodas(!!!!!), jojjek kontrollra ide vissza egy het mulva.

Felhivtam fateromat, mondtam neki hogy nagy gaz van, mert leszartak, (es addigra pontosan ereztem, hogy ez biztos nem csak sima zuzodas) es hazazavartak egy sima zuzodassal, meg a masik helyen is mast mondtak, valamit kene csinalni. Felautozott ertem Szegedrol, hogy majd szombat delelott keritunk nekem orvost. Keritettunk is egy normalis traumatologust ismeroson keresztul, elmeseltem mi tortent, mondta, hogy jo, most azonnal fekudjek be, meg ma mutenek, arthoszkopias mutet kell, delutan 3-kor fognak muteni,a ddig ne egyek/igyak semmit. Este 7-re kerultem sorra (addig nem ettem/ittam semmit), altattak, a mutet sikeres volt, es megtalaltak a teljes elulso keresztszalag szakadasomat, amit nagyjabol rendbetettek, hogy tudjak jarni nyarig, amikor majd vegelgesen rendbeteszik egy mutettel meg 3 honap fizikoterapiaval. 3 napig voltam bent, addig egy cso logott ki a terdembol, amibol persze folyt a ver, es a vegen volt egy cuki kis gyujto tegely. (errol szivesen posztolok kepet ha van ra igeny, de atm nincs usb kabelem : ( ) Es azt hogy vegre megmutottek, es megkaptam a normalis ellatast 30 kilo (smatnak 300) forinttal koszontuk meg.

Ma a szent kristofban a jofej orvos kiszedte a varratokat, es irt fel gyogtornat, ugyhogy vegulis kb happyend van.

tl:dr: Ha nincs ismerosunk, es/vagy nem adunk egy valag penzt valakinek, akkor valoszinuleg egy orok eletre santa maradtam volna, ennyire jo a magyar egeszsegugy.
Member
Posts: 29,401
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Nov 17 2014 02:09pm
kk
Member
Posts: 42,981
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Nov 17 2014 02:12pm
csb
en olyan helyekre szoktam jarni, ahol a falon 15 helyre van kiteve, hogy az itt dolgozo orvosokat megfizetik, es halapenzt senki nem fogad el
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 17 2014 02:12pm
A javelinen nevettem. Amúgy a János kórházat érdemes elkerülni. Ha területileg oda tartozol akkor érdemes inkább átvitetned magad egy normlis helyre (mentő nem fog átvinni) taxival vagy akárhogy és azt mondani, hogy abban a kerületben ment ki a bokád/térded/akármi.

This post was edited by beni on Nov 17 2014 02:13pm
Member
Posts: 8,211
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Nov 17 2014 02:17pm
igazából azt nem értem (és fogadd őszinte együttérzésemet), ha itt van akkora arcod, mint ide Buda, akkor ott, amikor már cipónyi térddel pislogtál, miért nem tudtál elküldeni mindenkit a kurva anyjába? Azért bizonyára te is érzed, meg tudod, mivel volt már hasonló (azaz nem hasonló, de komolyabb) sérülésed, hogy ez nem zúzódás...

Ha én járok így, akkor megérteném, mert alapból nem vagyok egy hőzöngő típus, másrészt egy szemölcseltávolításnál komolyabb dologért még nem kellett kórházba mennem soha életemben

Na mindegy, azt nem vágom, miért nem álltál ki jobban magadért - ennyire fosul voltál esetleg?

A 300 kiló meg egész fasza, még jó, hogy mindenkinek van tb-je
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 17 2014 02:18pm
Remenykedtem a happy endben, hogy levagtak a fel labad, de semmi.. Kar volt elolvasni.
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Nov 17 2014 02:19pm
Fel labbal hogyan fogunk holnap walkolni ???
Member
Posts: 26,533
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Nov 17 2014 02:20pm
te se hiszed el, hogy el fogom olvasni
Member
Posts: 8,211
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Nov 17 2014 02:21pm
Quote (bazdmegmarnemtudom @ Nov 17 2014 10:20pm)
te se hiszed el, hogy el fogom olvasni


nem várt el tőled senki ilyen, számodra megoldhatatlan dolgot
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 17 2014 02:26pm
Quote (Jancsipapa @ Nov 17 2014 09:17pm)
igazából azt nem értem (és fogadd őszinte együttérzésemet), ha itt van akkora arcod, mint ide Buda, akkor ott, amikor már cipónyi térddel pislogtál, miért nem tudtál elküldeni mindenkit a kurva anyjába? Azért bizonyára te is érzed, meg tudod, mivel volt már hasonló (azaz nem hasonló, de komolyabb) sérülésed, hogy ez nem zúzódás...

Ha én járok így, akkor megérteném, mert alapból nem vagyok egy hőzöngő típus, másrészt egy szemölcseltávolításnál komolyabb dologért még nem kellett kórházba mennem soha életemben

Na mindegy, azt nem vágom, miért nem álltál ki jobban magadért - ennyire fosul voltál esetleg?

A 300 kiló meg egész fasza, még jó, hogy mindenkinek van tb-je


Szerintem orvosnál az emberek legtöbbje elég indiszponáltan vizselkedik. A többség alig tudja elmondani, hogy mi a baja. Meg ha pokróc módon bánnak vele, akkor sok esetben lefagy, holott a boltban vagy az utcán kapásból visszaszólna.

Tök más story, de erről eszembe jutott, hogy egyszer mentővel kimentünk egy idősebb házaspárhoz, ahol a férfinek mellkasi fájdalmai voltak. Csináltunk a helyszínen EKG-t és látszott, hogy ezzel nem ártana meglátogatni a kórházat. De a kórházak területi elven működnek, szóval az orvos megkérdezte a beteget, hogy ez a lakás e az állandó bejelentett lakcíme (mert akkor az XY kórházba tartozik).

Erre a felesége totál kiakadt, hogy 25 éve házasok és hogy mégis mit gondol, mégis hol lakna a csávó....és stb. Hiába magyaráztuk, hogy a kórházi szállítás miatt volt csak kérdés, csak nem kussolt be és 10 percig kikérte magának a dolgot.
Go Back To Magyar Topic List
12311Next
Add Reply New Topic New Poll