d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Jarabekg Szomoru Tortenete > Egyeszsegugy Tl;dr
Prev1234511Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Nov 17 2014 03:10pm
na fajinul a buli
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 17 2014 03:12pm
Quote (josheide @ 17 Nov 2014 23:10)
na fajinul a buli


*kezd
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 17 2014 03:13pm
Quote (josheide @ 17 Nov 2014 23:10)
na fajinul a buli


*elfajulni
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 17 2014 03:15pm
Quote (rapiddani @ Nov 17 2014 09:55pm)
külön gratulálok ahhoz, hogy anyádék vesznek neked egy lakást, arra vered a nyálad hogy televagy zsével, de első dolgod nem az volt hogy a szüleidet megkérd hogy küldjenek zsét / segítsenek

10/10

e/ mondjuk azon nem csodálkozok hogy a haverjaid leszarták a pofád hogy inkább dögölj meg XD!


egyaltalan nem szoktam ferni magam arra, hoyg tele vagyok zsevel, vagy hogy anyamek vettek nekem lakast, csak jspn cseszegetnek vele, en meg megjegyeztem, hogy engem ez egyaltalan nem zavar. Egyaltalan nem szeretek a terhukre lenni, de ha megvan a lehetosegem egy jo eletre akkor azt miert utasitsam vissza/szegyeljem magam miatta? Baratokkal ugyan ez, nem akarok senkinek sem a terhere lenni, egyedula baratnomtol vartam volna el, hogy segitsen, de o meg kulfoldon volt.

nem is ertem honnan jott az, hogy en verem magam arra hogy gazdagok a szuleim ^^
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 17 2014 03:17pm
Quote (jarabekg @ 17 Nov 2014 23:15)
egyaltalan nem szoktam ferni magam arra, hoyg tele vagyok zsevel, vagy hogy anyamek vettek nekem lakast, csak jspn cseszegetnek vele, en meg megjegyeztem, hogy engem ez egyaltalan nem zavar. Egyaltalan nem szeretek a terhukre lenni, de ha megvan a lehetosegem egy jo eletre akkor azt miert utasitsam vissza/szegyeljem magam miatta? Baratokkal ugyan ez, nem akarok senkinek sem a terhere lenni, egyedula  baratnomtol vartam volna el, hogy segitsen, de o meg kulfoldon volt.

nem is ertem honnan jott az, hogy en verem magam arra hogy gazdagok a szuleim ^^


Hat meshtol hiaba vartad volna, az teny.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 17 2014 03:17pm
Quote (jarabekg @ Nov 17 2014 09:07pm)
Mult het elotti heten csutortokon este elmentem focizni a barataimmal, picit kestem, nem melegitettem be rendesen, rosszul leptem, megtekeredtem a terdem korul, hallottam hogy reccsen, fajt, volt mar ilyen csak a bokammal pont egy evvel ezelott, enm esten tulzottan ketsegbe.

Nem akartam bemenni az ugyeletre, mivel ott kurvara leszarjak az embert, tele van verzo reszeg csovesekkel, meg ejszakaizni kellett volna a janos korhazba, este nem fajt annyira, hogy azt higyjem tores/szakadas, remeltem jobb lesz reggelre.
Hat nem. Egesz ejszaka roahdtul fajt, nem tudtam aludni, reggelre biztos voltam benne, hogy csak meg kene mutatni orvosnak.

Ezen a ponton meg kell emlitenem, hogy 5 k ezer forint volt osszesen a kartyamon, a janos korhaz pedig egy utra 3 k, szoval ha kimegyek taxival nem tudok visszajonni vele, egyetlen ismerosomnek sincs pesten kocsija, raadasul meg a baratnom is kulfoldon volt, szoval penzt sem tudtam volna hirtelen kolcsonkerni senkitol. Persze ujbudan csak a janoskorhazban van trauma, sehol a kozelben nincs, ez egy reggeli gyors guglizas utan eldolt. Ezen a ponton azt hittem, ha mankoval es bkvval kell kiugralnom egylabon a janosig, akkor meg fogom olni magam. Felhivtam a kozelben levo szent kristofot, hogy a sima sebeszetre kaphatnek-e idopontot pentek delelottre. Jofejek voltak velem, adtak nekem idopontot 11:30-ra (elotte azert bementem orara 9:15-tol ofc mankovla fellabon), 12:30-ra pedig nagyjabol sorra is kerultem. Itt egy nagyon jofej fiatal sebesz faszi volt, megvizsgalt, megrontgeneztett. (persze a sebeszet a 3.-on volt, mig a rontgen az elson, jo volt a ketto kozt utazgatni, ezen a ponton azt hittem hoyg szet fog robbanikolnia  terdem a fajdalomtol) Rongten orvos diagnozisa szerint volt egy tores a sipcsontom tetejen, 1 milimetereres levallas, mondom cool. Visszavittem a leleletet a sebesznek, azt mondja, hogy szerinte orthezist kene kapjak (fem szar, amit a nadragon kivulre kell erositeni, hogy helyen tartsa a dolgokat amig megkotnek), de o ezt nem irhatja nekem fel, mivel o nem traumatologus, csak sima sebesz, ezert ki kell mennem a janoskorhazba. Mondtam, hogy okj de hivjon nekem betegszallitot, mert nem tudok kimenni egyedul. Mondtak hogy okj, de varni kell ra. 3 orat vartam ra, kozben lementem a bufebe, mert egesz nap etlen szomjan voltam, meg a rongtenhez is le kellett mennem egyszer, hogy kiirjak a leleteimet cdre, ugyhogy tovabb gyotortem magamat, kurvajo volt.

Megjott a betegszallito, segitettek, atvittek a janosba, ahol kb egy ora vaarakozas utan behivtak. Egy kibaszott bunko no volt bent, ment volna mar muteni, minden baja volt. (Persze egyszer meg kozben jol lecsesztek amiert az egy darab nalam maradt papirt nem adtam oda az asszisztenskiscsajnak, mert azt hittem mar mindent odaadott a betegszallito a recepciosnak) Ugye kb delutan 5 fele jarunk, eddigre az egesznapos baszakodastola  terdem nagyjabol akkor lett mint egy kisebb meretu focilabda. Fogta a no, egy disznoolo javelinnel 4 (=40 ml) adag vert szivott le a terdembol, es hazazavart, hogy ez csak egy zuzodas(!!!!!), jojjek kontrollra ide vissza egy het mulva.

Felhivtam fateromat, mondtam neki hogy nagy gaz van, mert leszartak, (es addigra pontosan ereztem, hogy ez biztos nem csak sima zuzodas) es hazazavartak egy sima zuzodassal, meg a masik helyen is mast mondtak, valamit kene csinalni. Felautozott ertem Szegedrol, hogy majd szombat delelott keritunk nekem orvost. Keritettunk is egy normalis traumatologust ismeroson keresztul, elmeseltem mi tortent, mondta, hogy jo, most azonnal fekudjek be, meg ma mutenek, arthoszkopias mutet kell, delutan 3-kor fognak muteni,a ddig ne egyek/igyak semmit. Este 7-re kerultem sorra (addig nem ettem/ittam semmit), altattak, a mutet sikeres volt, es megtalaltak a teljes elulso keresztszalag szakadasomat, amit nagyjabol rendbetettek, hogy tudjak jarni nyarig, amikor majd vegelgesen rendbeteszik egy mutettel meg 3 honap fizikoterapiaval. 3 napig voltam bent, addig egy cso logott ki a terdembol, amibol persze folyt a ver, es a vegen volt egy cuki kis gyujto tegely. (errol szivesen posztolok kepet ha van ra igeny, de atm nincs usb kabelem : ( ) Es azt hogy vegre megmutottek, es megkaptam a normalis ellatast 30 kilo (smatnak 300) forinttal koszontuk meg.

Ma a szent kristofban a jofej orvos kiszedte a varratokat, es irt fel gyogtornat, ugyhogy vegulis kb happyend van.

tl:dr: Ha nincs ismerosunk, es/vagy nem adunk egy valag penzt valakinek, akkor valoszinuleg egy orok eletre santa maradtam volna, ennyire jo a magyar egeszsegugy.


Nekem sokmindenem serult mar meg, es kisebb serulessel is mindig a traumatologiara megyek. Igazabol nem is tudom hova tartoznek, de a papirra mindig annyit kellett rairni hogy a kornyeken serultem meg es szevasz(legutoljara ilyen ~2 eve volt, lehet h most elzavarnanak). Eloszor enis ismeroson at kerultem oda, azota elegedett visszajaro vendeg vagyok.
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 17 2014 03:19pm
Quote (Baleee @ Nov 17 2014 10:17pm)
Hat meshtol hiaba vartad volna, az teny.


mesht felhivtam, de azt mondta hogy nem segit, mert egy onzo geci
Member
Posts: 49,982
Joined: Sep 10 2006
Gold: 3,857.00
Nov 17 2014 03:23pm
nemtom mire fel ez a nagy sirás
amikor eltörtem a lábam (kb tömeg közepén, és annyit reagáltak rá hogy miközben arrébb mentek belém rugtak), akkor simán bementem tömegközlekedéssel a legelsö helyre, aztán ott a kezembe baszták a gipszet hogy na akkor viszonlátásra 1 hét mulva
és ugy mentem haza szintén tömegközlekedéssel
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 17 2014 03:27pm
Quote (sylke @ Nov 17 2014 10:23pm)
nemtom mire fel ez a nagy sirás
amikor eltörtem a lábam (kb tömeg közepén, és annyit reagáltak rá hogy miközben arrébb mentek belém rugtak), akkor simán bementem tömegközlekedéssel a legelsö helyre, aztán ott a kezembe baszták a gipszet hogy na akkor viszonlátásra 1 hét mulva
és ugy mentem haza szintén tömegközlekedéssel


az elso labtoresemmel meg lenyomtam egy fel tesi orat, egy tancorat es hazasetaltam a hegyre(~1km), aholis anyam elmondta hogy azert faja labam mert eltort

kisebb tores volt a labfejen, de azert na
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Nov 17 2014 03:31pm
Soha nem tort el semmim.

Go Back To Magyar Topic List
Prev1234511Next
Add Reply New Topic New Poll