d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1116117118119120249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 12 2015 12:55am
Quote (Karan2_Returned @ 12 Sep 2015 03:23)
Hat most pont az merlegelem hogy csinaljam a sulit, vagy menjek dolgozni, mivel lenne egy allas. Csak nem akarok eletem vegeig webfejlesztö lenni.


A sulit a jövődért csinálod. Rövidtávon a tapasztalat többet ér, de később a suli kifizetődik.
A webfejlesztés egyébként is az alja a szakmának fizuban és megbecsültségben.

De ha nem vagy motivált, akkor úgyis kibuksz.

This post was edited by CyberPunk666 on Sep 12 2015 12:55am
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Sep 12 2015 12:57am
Quote (CyberPunk666 @ Sep 12 2015 06:55am)
A sulit a jövődért csinálod. Rövidtávon a tapasztalat többet ér, de később a suli kifizetődik.
A webfejlesztés egyébként is az alja a szakmának fizuban és megbecsültségben.

De ha nem vagy motivált, akkor úgyis kibuksz.


én webre fejlesztek és nem panaszkodom se a fizura se a megbecsülésre :P
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 12 2015 12:58am
Quote (jarabekg @ 12 Sep 2015 03:44)
én végignyomtam c, c++, c#-ot meg egy labviewt, egyreszet viken hogy legyen ertelme, es igy felepultek bnnem a dolgok, br annyira nem merultem el benne, hogy rendesen megtanuljam magamtol akarmelyik nyelvet, csak ezert kerdeztem.


Tehát fogalmad nincs a programozásról. Mert belekapva fél-fél évet 4 nyelvbe kb semmilyen szintre nem lehet eljutni.

A labview-t meg inkább hagyjuk is... hasznos, de a hagyományos programozáshoz képest...
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 12 2015 01:00am
Quote (kuzdithom @ 12 Sep 2015 08:57)
én webre fejlesztek és nem panaszkodom se a fizura se a megbecsülésre :P


Ő, ha jól tudom php-zik és onnan mindig elég alacsony számokat hallok vissza, és hogy sokan vannak
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Sep 12 2015 01:05am
Quote (CyberPunk666 @ Sep 12 2015 07:00am)
Ő, ha jól tudom php-zik és onnan mindig elég alacsony számokat hallok vissza, és hogy sokan vannak


szerintem azzal is csak a junior fizu a szar, ha valaki ért a fejlesztéshez, azt mindig meg fogják fizetni, legyen az web vagy mobil vagy beágyazott, php vagy c++ vagy ruby vagy bármi.
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 12 2015 01:12am
Quote (kuzdithom @ 12 Sep 2015 09:05)
szerintem azzal is csak a junior fizu a szar, ha valaki ért a fejlesztéshez, azt mindig meg fogják fizetni, legyen az web vagy mobil vagy beágyazott, php vagy c++ vagy ruby vagy bármi.


Lehet. Mindenesetre szerintem a diploma hasznos, és próbáltam meggyőzni.
Elég szar olvasni, hogy szinte még el sem kezdődött, de már csak panaszkodik és rinyál mindenért...

De komolyan, egy hét után már baja van mindennel...

This post was edited by CyberPunk666 on Sep 12 2015 01:16am
Member
Posts: 20,791
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Sep 12 2015 01:23am
Quote (kuzdithom @ Sep 12 2015 08:05am)
szerintem azzal is csak a junior fizu a szar, ha valaki ért a fejlesztéshez, azt mindig meg fogják fizetni, legyen az web vagy mobil vagy beágyazott, php vagy c++ vagy ruby vagy bármi.


Nem a fizetessel van bajom, hanem hogy nem kapok erdekes munkat. Eddig ket dolgot csinaltam szivesen, az egyik egy online magazin volt amit felbehagytunk mert a konkurrencia hamarabb kesz lett es az megfelelt, masik meg egy ceges kalendar amibe be tudtak irni az alkalmazottak mikor szeretnenek nyaralni, es be lehetett allitani hogy hany szinten kell a feletteseknek leokezni hogy ervenyesüljön.
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Sep 12 2015 02:27am
Quote (Karan2_Returned @ Sep 12 2015 07:23am)
Nem a fizetessel van bajom, hanem hogynem kapok erdekes munkat. Eddig ket dolgot csinaltam szivesen, az egyik egy online magazin volt amit felbehagytunk mert a konkurrencia hamarabb kesz lett es az megfelelt, masik meg egy ceges kalendar amibe be tudtak irni az alkalmazottak mikor szeretnenek nyaralni, es be lehetett allitani hogy hany szinten kell a feletteseknek leokezni hogy ervenyesüljön.


azt tudom tanácsolni, hogy told le a bsc-t egy nagy levegővel, és ha megteheted, hogy nem dolgozol közben, akkor ne csináld, inkább otthoni projecteket fejlessz/kutass, vagy valami tanszéki projectben vegyél részt, mert a meló biztos a suli rovására fog menni. Az alapképzésen tényleg alapot tanítanak, ami elég fontos (hiába nem is érzed még annak most).
Diplomafélévben már lazább az egész, vagy esetleg ha megvan az alap diploma, már könnyebb is lesz jó melót találnod. Aztán eldöntöd, hogy akarsz -e MSc-t, vagy nem. Soha sehol nem lesz 100%ban érdekes a munkád, de kisebb cégeknél/startupoknál mindig több féle faladatod (és felelőséged!) lesz, mint multiknál. Én eddig 5-6 kkvnál dolgoztam, a legnagyobb talán 20 fős volt, teljesen más világ, mint a mostani 20ezer fős :P De nem bánom, szerintem jobban lehet fejlődni startupoknál fiatalon, kiégni meg ráérsz később is :D

This post was edited by kuzdithom on Sep 12 2015 02:28am
Member
Posts: 20,791
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Sep 12 2015 02:45am
Quote (kuzdithom @ Sep 12 2015 09:27am)
azt tudom tanácsolni, hogy told le a bsc-t egy nagy levegővel, és ha megteheted, hogy nem dolgozol közben, akkor ne csináld, inkább otthoni projecteket fejlessz/kutass, vagy valami tanszéki projectben vegyél részt, mert a meló biztos a suli rovására fog menni. Az alapképzésen tényleg alapot tanítanak, ami elég fontos (hiába nem is érzed még annak most).
Diplomafélévben már lazább az egész, vagy esetleg ha megvan az alap diploma, már könnyebb is lesz jó melót találnod. Aztán eldöntöd, hogy akarsz -e MSc-t, vagy nem. Soha sehol nem lesz 100%ban érdekes a munkád, de kisebb cégeknél/startupoknál mindig több féle faladatod (és felelőséged!) lesz, mint multiknál. Én eddig 5-6 kkvnál dolgoztam, a legnagyobb talán 20 fős volt, teljesen más világ, mint a mostani 20ezer fős :P De nem bánom, szerintem jobban lehet fejlődni startupoknál fiatalon, kiégni meg ráérsz később is :D


Angolrol inforol fel tudom mentetni magam elsö evben, meg alapbol nudli az egesz ev a felsösök szerint, ugyhogy megprobalom megbeszelni a ceggel hogy 60-70%ban dolgozok otthonrol.

Csoportmunkaval van csak baj, mivel nem ismerem a többieket, akikkel meg beszeltem azok nagyon furak. Van egy srac aki fel evet remeteskedett a hegyekben, es most lejött elvegezni a föiskolat.
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Sep 12 2015 03:19am
Quote (kuzdithom @ Sep 11 2015 08:11pm)
Akkor tanuld meg otthon magadtól és esetleg kérd ki a véleményét azoknak, akik már profik benne. És ja, egy BSc nem arra van, hogy szakosodj :P
Más nyelv is alkalmas lenne, de a Java is az, és nem mellesleg sokkal elterjedtebb, mint más nyelvek. Ne érts félre, én se szeretem a Javat, de ez egy más kérdés, attól még ugyanúgy megvan a létjogosultsága az oktatásban.
Valamit muszáj kiválasztani fő csapásiránynak, mert senkinek nem tenne jót, ha mindig máshoz kéne hozzászokni. És a java nem egy rossz választás.



Tfh. c#-ra gondoltál, és ugyanannyira lenne alkalmas rá, mint a Java. A BME-n például tanulunk mindkettőt erősen, mert a Javas és a .NETes környezet a meghatározó objektumorientált fejlesztés terén. Aztán választhatsz magadnak egy tanszéket, aszerint, hogy melyiket tolják.



Objective c és SWIFT van natív ios fejlesztésre, ez utóbbi "kicsit" javascriptes és teljes az átjárás a kettő között, úgy tudom.
Megvagyok köszi, másfél hónapja az EPAM-nál dolgozom (anarkinnal :P), sulit otthagytam.
Kész van már a verhetetlen csocsómasina?


Az en reszem (kepfeldolgozas) kesz van teszt szinten (matlabban), de a szakdoga temam mas, ugyhogy nem viszem tovabb egyelore

@jara
Cpnek sajnos igaza van
Sok villamosmernokkel ismerkedtem meg munkahelyen, akik szinten egy felev c++t tanultak es ugy jottek ide 'fejleszteni', ha lehet ezt annak nevezni
Go Back To Magyar Topic List
Prev1116117118119120249Next
Add Reply New Topic New Poll