d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1115116117118119249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 20,791
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Sep 11 2015 07:53am
Quote (llllllllllll @ Sep 11 2015 02:42pm)
Nyilvan, mivel iost abban kell programozni asszem
Mi mast ismernenek


Ne is mondd, osztaly több mint felenek imacje van.

Amugy azert javaban kell programozni mert csak azt tanuljuk, nem nagyon ertem ezt a gondolkodast.
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Sep 11 2015 09:14am
Quote (llllllllllll @ Sep 11 2015 01:42pm)
Nyilvan, mivel iost abban kell programozni asszem
Mi mast ismernenek


what? :D

Quote (Karan2_Returned @ Sep 11 2015 01:53pm)
Ne is mondd, osztaly több mint felenek imacje van.

Amugy azert javaban kell programozni mert csak azt tanuljuk, nem nagyon ertem ezt a gondolkodast.


Szerintem tekints erre úgy, mint a szükséges rosszra. A javan keresztül elég sok mindent be lehet mutatni, ha nem tetszik a nyelv maga, akkor inkább csak a mögötte lévő szemléletet próbáld megérteni és megtanulni.
Jobban jársz azzal, ha alaposan megtanítanak progelméletre egy közös nyelven keresztül, mintha bemutató órát tartanának néhány hypeolt technológiából (erre vannak általában a szabadon választható tárgyak)
Member
Posts: 20,791
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Sep 11 2015 10:12am
Quote (kuzdithom @ Sep 11 2015 04:14pm)
what? :D



Szerintem tekints erre úgy, mint a szükséges rosszra. A javan keresztül elég sok mindent be lehet mutatni, ha nem tetszik a nyelv maga, akkor inkább csak a mögötte lévő szemléletet próbáld megérteni és megtanulni.
Jobban jársz azzal, ha alaposan megtanítanak progelméletre egy közös nyelven keresztül, mintha bemutató órát tartanának néhány hypeolt technológiából (erre vannak általában a szabadon választható tárgyak)


Semmit nem valaszthatunk szabadon, csak utolso evben, mivel nem akarjak hogy tul koran specializalodjunk.

Az meg addig oke hogy megtanitanak az elmeletre, de erre a celra mas nyelv is megfelelne, es esetleg valami ertelmi haszna is lenne.
Member
Posts: 35,524
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Sep 11 2015 10:23am
Quote (kuzdithom @ Sep 11 2015 04:14pm)
what? :D



Szerintem tekints erre úgy, mint a szükséges rosszra. A javan keresztül elég sok mindent be lehet mutatni, ha nem tetszik a nyelv maga, akkor inkább csak a mögötte lévő szemléletet próbáld megérteni és megtanulni.
Jobban jársz azzal, ha alaposan megtanítanak progelméletre egy közös nyelven keresztül, mintha bemutató órát tartanának néhány hypeolt technológiából (erre vannak általában a szabadon választható tárgyak)


nem ertek hozza, de erre nem lenne alkalmasabb a .net?
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Sep 11 2015 10:43am
Quote (jarabekg @ Sep 11 2015 05:23pm)
nem ertek hozza, de erre nem lenne alkalmasabb a .net?


A legalkamasabb es a legszebb a MAGYAR!

Szebb jovot!
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Sep 11 2015 11:16am
Quote (kuzdithom @ Sep 11 2015 03:14pm)
what? :D



Szerintem tekints erre úgy, mint a szükséges rosszra. A javan keresztül elég sok mindent be lehet mutatni, ha nem tetszik a nyelv maga, akkor inkább csak a mögötte lévő szemléletet próbáld megérteni és megtanulni.
Jobban jársz azzal, ha alaposan megtanítanak progelméletre egy közös nyelven keresztül, mintha bemutató órát tartanának néhány hypeolt technológiából (erre vannak általában a szabadon választható tárgyak)


Hulyesegeket beszelek mar megint
Objective cre gondoltam
Veled mi ujsag? Egyetem? Merre dolgozol?

This post was edited by llllllllllll on Sep 11 2015 11:22am
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Sep 11 2015 02:11pm
Quote (Karan2_Returned @ Sep 11 2015 04:12pm)
Semmit nem valaszthatunk szabadon, csak utolso evben, mivel nem akarjak hogy tul koran specializalodjunk.

Az meg addig oke hogy megtanitanak az elmeletre, de erre a celra mas nyelv is megfelelne, es esetleg valami ertelmi haszna is lenne.


Akkor tanuld meg otthon magadtól és esetleg kérd ki a véleményét azoknak, akik már profik benne. És ja, egy BSc nem arra van, hogy szakosodj :P
Más nyelv is alkalmas lenne, de a Java is az, és nem mellesleg sokkal elterjedtebb, mint más nyelvek. Ne érts félre, én se szeretem a Javat, de ez egy más kérdés, attól még ugyanúgy megvan a létjogosultsága az oktatásban.
Valamit muszáj kiválasztani fő csapásiránynak, mert senkinek nem tenne jót, ha mindig máshoz kéne hozzászokni. És a java nem egy rossz választás.

Quote (jarabekg @ Sep 11 2015 04:23pm)
nem ertek hozza, de erre nem lenne alkalmasabb a .net?


Tfh. c#-ra gondoltál, és ugyanannyira lenne alkalmas rá, mint a Java. A BME-n például tanulunk mindkettőt erősen, mert a Javas és a .NETes környezet a meghatározó objektumorientált fejlesztés terén. Aztán választhatsz magadnak egy tanszéket, aszerint, hogy melyiket tolják.

Quote (llllllllllll @ Sep 11 2015 05:16pm)
Hulyesegeket beszelek mar megint
Objective cre gondoltam
Veled mi ujsag? Egyetem? Merre dolgozol?


Objective c és SWIFT van natív ios fejlesztésre, ez utóbbi "kicsit" javascriptes és teljes az átjárás a kettő között, úgy tudom.
Megvagyok köszi, másfél hónapja az EPAM-nál dolgozom (anarkinnal :P), sulit otthagytam.
Kész van már a verhetetlen csocsómasina?

This post was edited by kuzdithom on Sep 11 2015 02:21pm
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 11 2015 04:01pm
Karan senee-be megy át. Csak sír, sír és sír, mert csinálni kell valamit.

Ilyen hozzáállással nem lesz diploma. Talán el kellene fogadni, hogy tudják mit csinálnak. Majd kiképzed magad arra, amit utána csinálni akarsz. A lényegre megfelel a java.
Member
Posts: 20,791
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Sep 11 2015 07:23pm
Quote (CyberPunk666 @ Sep 11 2015 11:01pm)
Karan senee-be megy át. Csak sír, sír és sír, mert csinálni kell valamit.

Ilyen hozzáállással nem lesz diploma. Talán el kellene fogadni, hogy tudják mit csinálnak. Majd kiképzed magad arra, amit utána csinálni akarsz. A lényegre megfelel a java.


Hat most pont az merlegelem hogy csinaljam a sulit, vagy menjek dolgozni, mivel lenne egy allas. Csak nem akarok eletem vegeig webfejlesztö lenni.
Member
Posts: 35,524
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Sep 11 2015 07:44pm
Quote (kuzdithom @ Sep 11 2015 09:11pm)
Akkor tanuld meg otthon magadtól és esetleg kérd ki a véleményét azoknak, akik már profik benne. És ja, egy BSc nem arra van, hogy szakosodj :P
Más nyelv is alkalmas lenne, de a Java is az, és nem mellesleg sokkal elterjedtebb, mint más nyelvek. Ne érts félre, én se szeretem a Javat, de ez egy más kérdés, attól még ugyanúgy megvan a létjogosultsága az oktatásban.
Valamit muszáj kiválasztani fő csapásiránynak, mert senkinek nem tenne jót, ha mindig máshoz kéne hozzászokni. És a java nem egy rossz választás.



Tfh. c#-ra gondoltál, és ugyanannyira lenne alkalmas rá, mint a Java. A BME-n például tanulunk mindkettőt erősen, mert a Javas és a .NETes környezet a meghatározó objektumorientált fejlesztés terén. Aztán választhatsz magadnak egy tanszéket, aszerint, hogy melyiket tolják.



Objective c és SWIFT van natív ios fejlesztésre, ez utóbbi "kicsit" javascriptes és teljes az átjárás a kettő között, úgy tudom.
Megvagyok köszi, másfél hónapja az EPAM-nál dolgozom (anarkinnal :P), sulit otthagytam.
Kész van már a verhetetlen csocsómasina?


én végignyomtam c, c++, c#-ot meg egy labviewt, egyreszet viken hogy legyen ertelme, es igy felepultek bnnem a dolgok, br annyira nem merultem el benne, hogy rendesen megtanuljam magamtol akarmelyik nyelvet, csak ezert kerdeztem.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1115116117118119249Next
Add Reply New Topic New Poll