d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev15435445455465471439Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 19 2014 10:47am
Quote (Psyclon @ Sep 19 2014 04:43pm)
Apám nem fürdő igazgató baszod xddd
Es nem ettől hányok, hanem attól hogy mennyire megy mar a sár dobálás

Boc félre értettem. Az amugy csak poén ha nem esett volna le.


nem esett le
ebben az országban én már nem lepődnék meg semmin
Member
Posts: 3,166
Joined: May 9 2007
Gold: 1,257.00
Sep 19 2014 11:54am
Quote (GRW @ Sep 19 2014 04:19pm)
A Jobbik számtalanszor kimondta hogy ő 2 ember között tesz csupán különbséget, az építő, tisztességes és a romboló, tisztességtelen ember között. Számára nem számít a vallás, bőrszín, a nemzetiség stb.
Különben voltak olyan tagjai akik támadták a cigányságot, zsidóságot, ezektől a párttagoktól igyekeznek megszabadulni, mert bemocskolják a párt hitelességét.


Ezt a pontodat azért meg tudnám kérdőjelezni.

Kicsit át esel szerintem a ló túlfelére. Természetes hogy számtalanszor kimondták ezt az építő-romboló okosságot, hiszen ez egy makulátlan demagóg duma. Ilyen, és hasonló szövegekre van nyilván valóan szükségük. Viszont az én szememben ez álságossá teszi őket. Mi az hogy igyekeznek megszabadulni a cigányságot meg zsidóságot támadó párttagoktól?? Ne vicceljünk már. Nagyon sok parlament-tv adást néztem vissza jútúbról, mert máshonnan nem tudhattam volna meg a Jobbikról semmit, és esküszöm nagyon szimpatikus hogy náluk mindenki értelmesen tud beszélni és odafigyelnek mások felszólalásaira, nem szokták terelni a témát, NEM ALSZANAK ÜLÉSEZÉS ALATT és még sok egyéb plusz ami csak náluk figyelhető meg. VISZONT: az hogy nem tesznek különbséget fehér és cigány között, és hogy aki így tesz attól elhatárolódnak, ez egy címeres kamu amivel rendszeresen ellentmondásban vannak. Megszabadultak talán a poszt miépes Zagyvától? Aki olyan beszédeket tart ami szöges ellentéte annak amiről te beszélsz? De ott van a Gyöngyösi vagy a Novák, akik a tehetségük ellenére rasszisták a szó szoros értelmében.

Vonával nagyon nagy szerencséjük van, ő tompítja a Jobbik fasizmusát és médiaképessé teszi a párt "üzeneteit".

Amúgy megkockáztatom hogy még csak nem is mocskolná a párt hitelességét ha elfelejtenék ezt a néhány szürreális szállóigét.
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Sep 19 2014 12:17pm
Quote (GRW @ 19 Sep 2014 16:40)
Ez így tévedés. A 2014-es parlamenti választásokon egyedüli pártként tudta növelni a szavazóállományát. kb 1 millióan szavazták rá, ez minden negyedik választót jelenti. a 2010-es választásokhoz képest kb 100.000-150.000 emberrel tudta növelni a szavazótáborát.
A mostani EU-s választásokon a második helyre jött fel a Jobbik, mivel a Baloldali összefogás tagjai külön mérettették meg magukat. Ráadásul a Jobbikos tábor nagy részét hidegen hagyta az EU-s választás, ennek ellenére nem tudta egyik baloldali párt sem megverni voksai számában őket.
Ráadásul hozzá kell tenni azt is hogy a média tudatosan (inkább megrendelésre, utasításra) nem tett említést a Jobbik programjáról, Jobbik rendezvényekről, kampánybeszédeiről és még sorolhatnám. A média nem mutatja be a pártot korrekten, ferdít, ha lehet csak a negatívumokat emeli ki és túlozza el.

Annak a pártnak van jövője.


Majd valaszolok neked holnap ha hazaertem.
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Sep 19 2014 12:24pm
Quote (GRW @ 19 Sep 2014 17:19)
"Azt se felejtsük el, hogy a jobbiknak van a legnagyobb ellentábora is."

Ez igaz. Minden párt ellen megy a lejáratás, a sárdobálás, de a Jobbik ellen megy ez a legerősebben, pl. nem hívják meg őket politikai beszélgetős műsorokba, így nem tudnak hatni a TV nézőkre, az emberek nem ismerik meg a kampányprogramját, nem adnak lehetősséget nekik kifejteni politikai nézeteiket, problémamegoldásaikat.
Akkor néztem az áprilisi választások előtt ilyen Fókusz műsort, RTL-en vagy TV2-ön, és ott bemutatták a jelentősebb pártokat, adtak egy kis ismertetést a FIDESZ-ről, Baloldali összefogás és LMP-ről, érdekes módon a Jobbikról 1 szó nem esett. Különben elég sokszor kénytelen a Jobbik perre vinni a dolgot, mert nem méltányos a médiumok részéről ez a fajta ignorancia, Általában legtöbb perüket megnyerték és kénytelenek őket meghívni az ilyen különböző Politikai műsorokba, bármennyire is fújnak rájuk a műsor készítői.

"Ha a jobbik hatalomra kerülne, akkor tömegével mennének el az országból zsidók, cigányok, értelmiségiek."

Ne vedd zokon, de szerintem felülsz a médiában gerjesztett sztereotípiáknak. Ami a következő: "a Jobbik szélsőséges párt, ha hatalomra kerül akkor kemény diktatúrát vezet be, levadássza a cigányokat, zsidókat, homoszexuálisokat stb."
Konkrétan a Kúriával mondatta ki a Jobbik hogy nem szélsőséges párt, hanem radikális.

A radikális jelző arra utal hogy a különböző társadalmi, gazdasági, egyéb problémákat gyökeresen változtatnák meg, ergo eltérnének a mára bevett felületi kezelgetéstől.
A szélsőséges jelző olyan politikai tömörülésekre jellemző, amelynek célja a fennálló hatalom erőszakos megdöntése és megtartása, de nem célja a társadalmi problémák megoldása.

A Jobbik számtalanszor kimondta hogy ő 2 ember között tesz csupán különbséget, az építő, tisztességes és a romboló, tisztességtelen ember között. Számára nem számít a vallás, bőrszín, a nemzetiség stb.
Különben voltak olyan tagjai akik támadták a cigányságot, zsidóságot, ezektől a párttagoktól igyekeznek megszabadulni, mert bemocskolják a párt hitelességét.

Említed a kivándorlást is, nos elsősorban azok mennének ki külföldre akiknek "vaj van a füle mögött". FIDESZ állandóan beszél az elszámoltatásról, a korrupt politikusok börtönbe zárásáról, ez konkrétan nem történik meg. Viszont tudják hogy ha a Jobbik kerülne hatalomra akkor az első dolga lenne hogy azokat börtönbe zárassa, vmint elkobozza a teljes vagyonát akik visszaéltek a szavazók bizalmával, nyerészkedtek, korrupt ügyekbe keveredtek, visszaéltek a közpénzzel. Ezt a megoldást szerintem a kínai vezetéstől vette, hallani néha hírekben arról hogy ezt v azt a kínai politikust börtönbe záratták, elkobozták a vagyonát, konkrétan radikális kezeli ezt a fajta problémát, ergo a korrupciót.

Az biztos hogy valamennyi pénzt elvonnának Mo-tól, valamennyi tőkét kivinnének külföldre a nagyvállalatok mert rájönnének hogy többé már nem szipolyozhatnák ki a magyar lakosságot, nem tudnának magas profitot elérni.
Ergo lenne GDP visszaesés, ezt  jól látod, de szerintem ezt idővel behozná a termelés mert igazságosabb lenne az elosztási és megbízatási rendszer (a pénzek nem magánzsebekbe kerülnének, ha igen akkor pedig vagyonelkobzás következne, nem a csókosok között osztanák ki a különböző tisztségeket, nem a csókosok nyernék meg állandóan a kiírt pályázatokat etc.

Konkrétan az elképzelhető gazdasági helyzetet a rendszerváltás utáni évekhez hasonlítanám, amikor átálltunk a kapitalista rendszerre , ami eleninte magas szintű GDP csökkenéssel és Forint erejének csökkenésével járt.

"Aztán még jönne a sok iskolázatlan gyökér vezetni az országot... az lenne a másik fele."

Nekem egyik ismerősömet nemrég a Jobbik távol-keleti külpolitikájának koordinátorának iktatták be. Az ürgének van 3 diplomája, 4 nyelvvizsgája, folyékonyan beszéli a kínait, az angolt, évekig kint élt Kínában, pár hónapig Oroszországban. Ilyen kvalitású embereket keres a Jobbik a vezetőségébe. Nem tudok megnevezni olyan, Parlamentben ülő Jobbikost akinek ne lenne diplomája.

Bocs hogy ilyen sokat írok, ez politikai téma, aki ad magára az próbál minden pontot kifejteni.


a jobbik mint muvelt emberek partja istenem....

A kepviseloik negyven szazalekanak nincs diplomaja...
Member
Posts: 38,169
Joined: Jul 24 2005
Gold: 16,758.07
Sep 19 2014 12:25pm
Quote (josheide @ Sep 19 2014 07:24pm)
A kepviseloik negyven szazalekanak nincs diplomaja...


és azt ebben mérik?
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 19 2014 12:26pm
Quote (TuskesVanek @ 19 Sep 2014 17:40)
kezdődik...

ismerős? nem

kössünk bele

rawen/10


abba kötött bele, hogy agyament jobbikos, te félkegyelmű
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 19 2014 12:30pm
Quote (Cpt_Ghost @ Sep 19 2014 06:26pm)
abba kötött bele, hogy agyament jobbikos, te félkegyelmű


ebben a topicban is elakarod kezdeni?! :XD jó lesz
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 19 2014 12:31pm
Quote (Senee @ 19 Sep 2014 19:30)
ebben a topicban is elakarod kezdeni?! :XD jó lesz


nem, de olvasom ezt és kibassza a szemem, hogy ennyire kurvára ostoba
Quote (lacketto @ 19 Sep 2014 19:25)
és azt ebben mérik?

azért diploma nélkül inkább a kurva anyjába menjen ne a parlamentbe
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Sep 19 2014 12:32pm
Quote (lacketto @ 19 Sep 2014 19:25)
és azt ebben mérik?


Fennvan a parlament honlapjan ja lol felreolvastam bocsi nagyon csavar a ketamin

This post was edited by josheide on Sep 19 2014 12:33pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev15435445455465471439Next
Add Reply New Topic New Poll