d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev15425435445455461440Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 964
Joined: Sep 10 2014
Gold: 28.76
Warn: 10%
Sep 19 2014 10:34am
Quote (GRW @ Sep 19 2014 06:19pm)
"Azt se felejtsük el, hogy a jobbiknak van a legnagyobb ellentábora is."

Ez igaz. Minden párt ellen megy a lejáratás, a sárdobálás, de a Jobbik ellen megy ez a legerősebben, pl. nem hívják meg őket politikai beszélgetős műsorokba, így nem tudnak hatni a TV nézőkre, az emberek nem ismerik meg a kampányprogramját, nem adnak lehetősséget nekik kifejteni politikai nézeteiket, problémamegoldásaikat.
Akkor néztem az áprilisi választások előtt ilyen Fókusz műsort, RTL-en vagy TV2-ön, és ott bemutatták a jelentősebb pártokat, adtak egy kis ismertetést a FIDESZ-ről, Baloldali összefogás és LMP-ről, érdekes módon a Jobbikról 1 szó nem esett. Különben elég sokszor kénytelen a Jobbik perre vinni a dolgot, mert nem méltányos a médiumok részéről ez a fajta ignorancia, Általában legtöbb perüket megnyerték és kénytelenek őket meghívni az ilyen különböző Politikai műsorokba, bármennyire is fújnak rájuk a műsor készítői.

"Ha a jobbik hatalomra kerülne, akkor tömegével mennének el az országból zsidók, cigányok, értelmiségiek."

Ne vedd zokon, de szerintem felülsz a médiában gerjesztett sztereotípiáknak. Ami a következő: "a Jobbik szélsőséges párt, ha hatalomra kerül akkor kemény diktatúrát vezet be, levadássza a cigányokat, zsidókat, homoszexuálisokat stb."
Konkrétan a Kúriával mondatta ki a Jobbik hogy nem szélsőséges párt, hanem radikális.

A radikális jelző arra utal hogy a különböző társadalmi, gazdasági, egyéb problémákat gyökeresen változtatnák meg, ergo eltérnének a mára bevett felületi kezelgetéstől.
A szélsőséges jelző olyan politikai tömörülésekre jellemző, amelynek célja a fennálló hatalom erőszakos megdöntése és megtartása, de nem célja a társadalmi problémák megoldása.

A Jobbik számtalanszor kimondta hogy ő 2 ember között tesz csupán különbséget, az építő, tisztességes és a romboló, tisztességtelen ember között. Számára nem számít a vallás, bőrszín, a nemzetiség stb.
Különben voltak olyan tagjai akik támadták a cigányságot, zsidóságot, ezektől a párttagoktól igyekeznek megszabadulni, mert bemocskolják a párt hitelességét.

Említed a kivándorlást is, nos elsősorban azok mennének ki külföldre akiknek "vaj van a füle mögött". FIDESZ állandóan beszél az elszámoltatásról, a korrupt politikusok börtönbe zárásáról, ez konkrétan nem történik meg. Viszont tudják hogy ha a Jobbik kerülne hatalomra akkor az első dolga lenne hogy azokat börtönbe zárassa, vmint elkobozza a teljes vagyonát akik visszaéltek a szavazók bizalmával, nyerészkedtek, korrupt ügyekbe keveredtek, visszaéltek a közpénzzel. Ezt a megoldást szerintem a kínai vezetéstől vette, hallani néha hírekben arról hogy ezt v azt a kínai politikust börtönbe záratták, elkobozták a vagyonát, konkrétan radikális kezeli ezt a fajta problémát, ergo a korrupciót.

Az biztos hogy valamennyi pénzt elvonnának Mo-tól, valamennyi tőkét kivinnének külföldre a nagyvállalatok mert rájönnének hogy többé már nem szipolyozhatnák ki a magyar lakosságot, nem tudnának magas profitot elérni.
Ergo lenne GDP visszaesés, ezt  jól látod, de szerintem ezt idővel behozná a termelés mert igazságosabb lenne az elosztási és megbízatási rendszer (a pénzek nem magánzsebekbe kerülnének, ha igen akkor pedig vagyonelkobzás következne, nem a csókosok között osztanák ki a különböző tisztségeket, nem a csókosok nyernék meg állandóan a kiírt pályázatokat etc.

Konkrétan az elképzelhető gazdasági helyzetet a rendszerváltás utáni évekhez hasonlítanám, amikor átálltunk a kapitalista rendszerre , ami eleninte magas szintű GDP csökkenéssel és Forint erejének csökkenésével járt.

"Aztán még jönne a sok iskolázatlan gyökér vezetni az országot... az lenne a másik fele."

Nekem egyik ismerősömet nemrég a Jobbik távol-keleti külpolitikájának koordinátorának iktatták be. Az ürgének van 3 diplomája, 4 nyelvvizsgája, folyékonyan beszéli a kínait, az angolt, évekig kint élt Kínában, pár hónapig Oroszországban. Ilyen kvalitású embereket keres a Jobbik a vezetőségébe. Nem tudok megnevezni olyan, Parlamentben ülő Jobbikost akinek ne lenne diplomája.

Bocs hogy ilyen sokat írok, ez politikai téma, aki ad magára az próbál minden pontot kifejteni.


szebb jovot testverem
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 19 2014 10:36am
Quote (Psyclon @ Sep 19 2014 04:33pm)
Undorító ez a politika.
Meg itt falu szinten is.

Lehetne mar október 13


miért mi lesz akkor
külföldön folytatod úszómesteri pályafutásod?! :XD
Member
Posts: 38,927
Joined: Oct 30 2006
Gold: 6,729.34
Sep 19 2014 10:37am
Quote (Senee @ 19 Sep 2014 17:36)
miért mi lesz akkor
külföldön folytatod úszómesteri pályafutásod?! :XD


Polgármester választások. Es nem. Akkor leszek fürdő igazgató.
Member
Posts: 1,206
Joined: Oct 25 2007
Gold: 1,196.75
Sep 19 2014 10:38am
Quote (Senee @ Sep 19 2014 05:28pm)
oh dehogynem


de azért én szurkolok nektek Marci :o)
nekem úgyis mindegy, annak örülnék a legjobban ha meteor csapódna ebbe a szarba


Nem vagyok pártaktivista egyik szervezetnél sem Karesz, habár gondolkodtam azon hogy csatlakozok vmelyik ifjúsági tagozathoz, hogy "könnyebbé tegyem" az előrehaladásomat, de aztán elvetettem ezt az ötletet, nem tudnék együtt élni a sok szarral.

Quote (Rawen @ Sep 19 2014 05:21pm)
dat propaganda


Nem vagyok politológus hogy értékmentes ítéleteket fogalmazzak meg az elfogult politika világában, így jogos a kritika.
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 19 2014 10:40am
Quote (Psyclon @ Sep 19 2014 04:37pm)
Polgármester választások. Es nem. Akkor leszek fürdő igazgató.


:DDD
faterod összeveszett a jelenlegivel igy ha ujra megvalasztjak; meneszti
helyette beülteti a fiát akinek van egy érettségie

mondod, hogy undorító ez a politika, de azért te is ebből a mintából építed majd fel az életed

mondjuk ok, ahol én vagyok oda is anyu miatt kerülhettem.. az egész országban ez megy, szóval nem pofázok
de ja nekem is hánynom kell tőle
meg magamtól is
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Sep 19 2014 10:40am
Quote (Rawen @ Sep 19 2014 05:21pm)
dat propaganda


kezdődik...

ismerős? nem

kössünk bele

rawen/10
Member
Posts: 38,927
Joined: Oct 30 2006
Gold: 6,729.34
Sep 19 2014 10:43am
Quote (Senee @ 19 Sep 2014 17:40)
:DDD
faterod összeveszett a jelenlegivel igy ha ujra megvalasztjak; meneszti
helyette beülteti a fiát akinek van egy érettségie

mondod, hogy undorító ez a politika, de azért te is ebből a mintából építed majd fel az életed

mondjuk ok, ahol én vagyok oda is anyu miatt kerülhettem.. az egész országban ez megy, szóval nem pofázok
de ja nekem is hánynom kell tőle
meg magamtól is


Apám nem fürdő igazgató baszod xddd
Es nem ettől hányok, hanem attól hogy mennyire megy mar a sár dobálás

Boc félre értettem. Az amugy csak poén ha nem esett volna le.

This post was edited by Psyclon on Sep 19 2014 10:44am
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Sep 19 2014 10:43am
Quote (GRW @ 19 Sep 2014 18:19)
"Azt se felejtsük el, hogy a jobbiknak van a legnagyobb ellentábora is."

Ez igaz. Minden párt ellen megy a lejáratás, a sárdobálás, de a Jobbik ellen megy ez a legerősebben, pl. nem hívják meg őket politikai beszélgetős műsorokba, így nem tudnak hatni a TV nézőkre, az emberek nem ismerik meg a kampányprogramját, nem adnak lehetősséget nekik kifejteni politikai nézeteiket, problémamegoldásaikat.
Akkor néztem az áprilisi választások előtt ilyen Fókusz műsort, RTL-en vagy TV2-ön, és ott bemutatták a jelentősebb pártokat, adtak egy kis ismertetést a FIDESZ-ről, Baloldali összefogás és LMP-ről, érdekes módon a Jobbikról 1 szó nem esett. Különben elég sokszor kénytelen a Jobbik perre vinni a dolgot, mert nem méltányos a médiumok részéről ez a fajta ignorancia, Általában legtöbb perüket megnyerték és kénytelenek őket meghívni az ilyen különböző Politikai műsorokba, bármennyire is fújnak rájuk a műsor készítői.

"Ha a jobbik hatalomra kerülne, akkor tömegével mennének el az országból zsidók, cigányok, értelmiségiek."

Ne vedd zokon, de szerintem felülsz a médiában gerjesztett sztereotípiáknak. Ami a következő: "a Jobbik szélsőséges párt, ha hatalomra kerül akkor kemény diktatúrát vezet be, levadássza a cigányokat, zsidókat, homoszexuálisokat stb."
Konkrétan a Kúriával mondatta ki a Jobbik hogy nem szélsőséges párt, hanem radikális.

A radikális jelző arra utal hogy a különböző társadalmi, gazdasági, egyéb problémákat gyökeresen változtatnák meg, ergo eltérnének a mára bevett felületi kezelgetéstől.
A szélsőséges jelző olyan politikai tömörülésekre jellemző, amelynek célja a fennálló hatalom erőszakos megdöntése és megtartása, de nem célja a társadalmi problémák megoldása.

A Jobbik számtalanszor kimondta hogy ő 2 ember között tesz csupán különbséget, az építő, tisztességes és a romboló, tisztességtelen ember között. Számára nem számít a vallás, bőrszín, a nemzetiség stb.
Különben voltak olyan tagjai akik támadták a cigányságot, zsidóságot, ezektől a párttagoktól igyekeznek megszabadulni, mert bemocskolják a párt hitelességét.

Említed a kivándorlást is, nos elsősorban azok mennének ki külföldre akiknek "vaj van a füle mögött". FIDESZ állandóan beszél az elszámoltatásról, a korrupt politikusok börtönbe zárásáról, ez konkrétan nem történik meg. Viszont tudják hogy ha a Jobbik kerülne hatalomra akkor az első dolga lenne hogy azokat börtönbe zárassa, vmint elkobozza a teljes vagyonát akik visszaéltek a szavazók bizalmával, nyerészkedtek, korrupt ügyekbe keveredtek, visszaéltek a közpénzzel. Ezt a megoldást szerintem a kínai vezetéstől vette, hallani néha hírekben arról hogy ezt v azt a kínai politikust börtönbe záratták, elkobozták a vagyonát, konkrétan radikális kezeli ezt a fajta problémát, ergo a korrupciót.

Az biztos hogy valamennyi pénzt elvonnának Mo-tól, valamennyi tőkét kivinnének külföldre a nagyvállalatok mert rájönnének hogy többé már nem szipolyozhatnák ki a magyar lakosságot, nem tudnának magas profitot elérni.
Ergo lenne GDP visszaesés, ezt  jól látod, de szerintem ezt idővel behozná a termelés mert igazságosabb lenne az elosztási és megbízatási rendszer (a pénzek nem magánzsebekbe kerülnének, ha igen akkor pedig vagyonelkobzás következne, nem a csókosok között osztanák ki a különböző tisztségeket, nem a csókosok nyernék meg állandóan a kiírt pályázatokat etc.

Konkrétan az elképzelhető gazdasági helyzetet a rendszerváltás utáni évekhez hasonlítanám, amikor átálltunk a kapitalista rendszerre , ami eleninte magas szintű GDP csökkenéssel és Forint erejének csökkenésével járt.

"Aztán még jönne a sok iskolázatlan gyökér vezetni az országot... az lenne a másik fele."

Nekem egyik ismerősömet nemrég a Jobbik távol-keleti külpolitikájának koordinátorának iktatták be. Az ürgének van 3 diplomája, 4 nyelvvizsgája, folyékonyan beszéli a kínait, az angolt, évekig kint élt Kínában, pár hónapig Oroszországban. Ilyen kvalitású embereket keres a Jobbik a vezetőségébe. Nem tudok megnevezni olyan, Parlamentben ülő Jobbikost akinek ne lenne diplomája.

Bocs hogy ilyen sokat írok, ez politikai téma, aki ad magára az próbál minden pontot kifejteni.


:hail: Szebb jövőt! :hail:
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 19 2014 10:45am
Quote (GRW @ 19 Sep 2014 18:19)
Ez igaz. Minden párt ellen megy a lejáratás, a sárdobálás, de a Jobbik ellen megy ez a legerősebben, pl. nem hívják meg őket politikai beszélgetős műsorokba, így nem tudnak hatni a TV nézőkre, az emberek nem ismerik meg a kampányprogramját, nem adnak lehetősséget nekik kifejteni politikai nézeteiket, problémamegoldásaikat.
Akkor néztem az áprilisi választások előtt ilyen Fókusz műsort, RTL-en vagy TV2-ön, és ott bemutatták a jelentősebb pártokat, adtak egy kis ismertetést a FIDESZ-ről, Baloldali összefogás és LMP-ről, érdekes módon a Jobbikról 1 szó nem esett. Különben elég sokszor kénytelen a Jobbik perre vinni a dolgot, mert nem méltányos a médiumok részéről ez a fajta ignorancia, Általában legtöbb perüket megnyerték és kénytelenek őket meghívni az ilyen különböző Politikai műsorokba, bármennyire is fújnak rájuk a műsor készítői.


A jog és a valóság nem mindig jár kéz a kézben. Néha asszociációra van szükség, amire a jog nem képes és ezt kihasználják.

Quote (GRW @ 19 Sep 2014 18:19)
Ne vedd zokon, de szerintem felülsz a médiában gerjesztett sztereotípiáknak. Ami a következő: "a Jobbik szélsőséges párt, ha hatalomra kerül akkor kemény diktatúrát vezet be, levadássza a cigányokat, zsidókat, homoszexuálisokat stb."
Konkrétan a Kúriával mondatta ki a Jobbik hogy nem szélsőséges párt, hanem radikális.


Egyrészt szerintem a jobbik próbálja csak csavargatni a dolgokat, másrészt néha nem a valóság a fontos, hanem a sztereotípiák.
Mert bizony a szavazó tábor nagy része azért van velük, hogy cigányokat vadásszanak le, akkor is ha a jobbik maga mégsem ezt akarja. A külföldi vélemények ezek, még ha a jobbik nem is ilyen.
Innentől pedig úgy fognak bánni velük és velünk, mintha azt csinálnák, és innentől fogva szembe kell nézni azokkal a következményekkel, mintha azt csinálnák.

Quote (GRW @ 19 Sep 2014 18:19)
A Jobbik számtalanszor kimondta hogy ő 2 ember között tesz csupán különbséget, az építő, tisztességes és a romboló, tisztességtelen ember között. Számára nem számít a vallás, bőrszín, a nemzetiség stb.
Különben voltak olyan tagjai akik támadták a cigányságot, zsidóságot, ezektől a párttagoktól igyekeznek megszabadulni, mert bemocskolják a párt hitelességét.


A jobbik csak a szüksége minimumot teszi meg ennek érdekében, ha levonjuk a nem cigány és zsidógyűlölőket, akkor valahol a bejutás határán küzdenek.
Tudod a jobbik miért kapott ennyi szavazatot? A vidéki cigányhelyzet miatt.
Ha nincs vélt vagy valós cigányüldözés a jobbiktól, akkor nincs szavazat sem.

Nem csak az a rasszizmus, ha válogatás nélkül cigányokat ölsz. az is rasszizmus, ha egy cigány felszáll melléd és ezért erősebben fogod a táskádat. Persze ez utóbbiért nem lehet senkit számonkérni, de valójában ez is az. Na a jobbik is egyfajta közvetett cigányüldözést folytat.
Szerintem van cigányprobléma, és nagyon nagy a baj. A mostani kormány nem tesz semmit. De a jobbiknak sincs erre normális programja.
Erről lehetne oldalakat írni, ezért inkább nem fejtegetem tovább.

Quote (GRW @ 19 Sep 2014 18:19)
Említed a kivándorlást is, nos elsősorban azok mennének ki külföldre akiknek "vaj van a füle mögött". FIDESZ állandóan beszél az elszámoltatásról, a korrupt politikusok börtönbe zárásáról, ez konkrétan nem történik meg. Viszont tudják hogy ha a Jobbik kerülne hatalomra akkor az első dolga lenne hogy azokat börtönbe zárassa, vmint elkobozza a teljes vagyonát akik visszaéltek a szavazók bizalmával, nyerészkedtek, korrupt ügyekbe keveredtek, visszaéltek a közpénzzel. Ezt a megoldást szerintem a kínai vezetéstől vette, hallani néha hírekben arról hogy ezt v azt a kínai politikust börtönbe záratták, elkobozták a vagyonát, konkrétan radikális kezeli ezt a fajta problémát, ergo a korrupciót.


Nem az menne ki, hanem kimennének a liberális emberek, a zsidó vallásúak, a cigányság és így tovább. Maradna itt egy rakás idegbeteg ember és hirtelen ellenség nélkül maradnának. Hirtelen kellene valaki, akit lehet hibáztatni a szar életükért.
Ha a jobbik nyerne a választásokon én 1 hónapon belül elhagynám az országot a családommal együtt, és még rengeteg másik ismerősöm tenne így.
Az elszámoltatást meg minden kormány megígérte, de nem tudom a jobbik mitől lenne megbízhatóbb és nem lenne-e politikai tisztogatás, koncepciós perekkel. Amúgy a jobbik is kapja valakitől a pénzét, márpedig általában pont a pártok mögött állók nem nagyon akarják azokat az elszámoltatásokat. Sajnos itt érdekütközés van az elszámoltatás és a pártok között.

Kínát meg ne hozzuk már fel, mint pozitív példát. Élne kínában önszántából, akinek két anyja van. Hát normális ember tutira nem megy oda lakni. Nagyon gyönyörű ahol korlátozzák az alapvető emberi jogokat, minden szabályra szarik a vezetés, kiszipolyozza az embereket. A politikájuk Észak-korea, tibet és hong-kong ügyében... egyik példa gyomorforgatóbb a másiknál. Visszatoloncolják az Északkoreából megszökötteket. Kb kínhalálra ítélném az ottani állam vezetőit.

Quote (GRW @ 19 Sep 2014 18:19)
Az biztos hogy valamennyi pénzt elvonnának Mo-tól, valamennyi tőkét kivinnének külföldre a nagyvállalatok mert rájönnének hogy többé már nem szipolyozhatnák ki a magyar lakosságot, nem tudnának magas profitot elérni.
Ergo lenne GDP visszaesés, ezt  jól látod, de szerintem ezt idővel behozná a termelés mert igazságosabb lenne az elosztási és megbízatási rendszer (a pénzek nem magánzsebekbe kerülnének, ha igen akkor pedig vagyonelkobzás következne, nem a csókosok között osztanák ki a különböző tisztségeket, nem a csókosok nyernék meg állandóan a kiírt pályázatokat etc.

Konkrétan az elképzelhető gazdasági helyzetet a rendszerváltás utáni évekhez hasonlítanám, amikor átálltunk a kapitalista rendszerre , ami eleninte magas szintű GDP csökkenéssel és Forint erejének csökkenésével járt.


Konkrétan minket az az ördögi kiszívott külföldi tőke tart életben. Most komolyan, áruld el, ha az elmegy innen, akkor mégis miből élne meg a magyar? Mezőgazdaságból? A mezőgazdaságból élő országok híresen gazdagok,... jah nem, nyomorognak. Nincs nyersanyagunk, nincsenek nagy vállalataink. Nem lenne pénze a gazdáknak sem amúgy, ha nem lenne a külföldi tőke. Oké elvesznek mindenkitől mindent és minden szabályosan történik, de a külföldi tőkét kivesszük.
A forint összeomlik, vásárolni nem tudunk semmit külföldről, csak azunk lesz, amit mi összehozunk. Akkor nyersanyag híján termelünk élelmiszert és kb letudtuk a lehetőségeinket. Kurvanagy kilátások.
Még annyival is rosszabb a helyzet, hogy ha a magyar gazdaság kicsit is visszaesik, akkor az államadósság gyorsabban fog nőni, mint ahogy ki tudjuk fizetni. Gyakorlatilag ez egy államcsődöt jelentene.

Nagy életszinvonal esés lenne, még akkor is ha igazságosan osztanák szét a dolgokat. Sokkal rosszabbul élnénk, és szó sem lenne itt európai bérekről...

Teljesen megvalósíthatatlan ez ebben a formában.

This post was edited by CyberPunk666 on Sep 19 2014 10:47am
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 19 2014 10:46am
Quote (GRW @ Sep 19 2014 04:38pm)
Nem vagyok pártaktivista egyik szervezetnél sem Karesz, habár gondolkodtam azon hogy csatlakozok vmelyik ifjúsági tagozathoz, hogy "könnyebbé tegyem" az előrehaladásomat, de aztán elvetettem ezt az ötletet, nem tudnék együtt élni a sok szarral.


hát ja
abban biztos lehetsz lenne ott is elég szar

hogy pirosat mondunk de kéket csinálunk, meg ok, hogy vannak értelmes egyének is mint az emlitett ismerösöd de lesz egy csomó olyan magyarkodó alak is aki már most is ott ül és tard módon érettségivel okoskodik mint az az állandóan díszmagyarba lévő polgármester

azt kéne amúgy megváltoztatni, hogy legyen szakmai feltétele annak, hogy valaki politikus
min szociologiai vagy vmien tarsadalomtudomanyi meg gazdasagi diploma
hát sokan azért ülnek még mindig ott mert annak idején együtt vadásztak kádárral vagy az apjuk vadászott együtt kádárral
Go Back To Magyar Topic List
Prev15425435445455461440Next
Add Reply New Topic New Poll