d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev15535545555565571439Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Sep 20 2014 05:14am
Quote (CyberPunk666 @ 20 Sep 2014 12:10)
De pontosan erről van szó. Miért jelentkezne hozzád több jó képességű férfi, mint nő, ha amúgy egyformák az átlagos képességeik?
Miért ne tudnál az 50% mellett ugyanolyan minőségű csapatot építeni? Statisztikailag ki kell jönnie.

Amúgy az 50%-os kvóta sem azt jelenti, hogy ha van 49 nő és 50 férfi alkalmazottad, akkor a következő, akit felveszel az kötelezően nő kell legyen. Senki nem fog basztatni, ha van 48 nő és 52 férfi alkalmazottad.


Orulok, hogy mernoknek mentel mert a valosagban ilyen tokeletes statisztikai aranyokat sose kapnal es valoszinuleg beleorulnel.

Es de, az 50%-os kvota azt jelenti hogy ha 48 no es 52 ferfi dolgozik nalatok akkor megbasszak a ceged.

Quote (CyberPunk666 @ 20 Sep 2014 12:10)
De pontosan erről van szó. Miért jelentkezne hozzád több jó képességű férfi, mint nő, ha amúgy egyformák az átlagos képességeik?
Miért ne tudnál az 50% mellett ugyanolyan minőségű csapatot építeni? Statisztikailag ki kell jönnie.

Amúgy az 50%-os kvóta sem azt jelenti, hogy ha van 49 nő és 50 férfi alkalmazottad, akkor a következő, akit felveszel az kötelezően nő kell legyen. Senki nem fog basztatni, ha van 48 nő és 52 férfi alkalmazottad. Ha van 30 nő és 70 férfi, akkor viszont elég nyilvánvaló, hogy ez a valóságban nem igazán jöhet ki. De ha igen, még akkor is a jelentésben megindokolhatod. (mondjuk sokkal több férfi jelentkezett az állásokra, és ezért nagyobb volt a merítés).

Meg fordítsuk meg, a kvóta nem jelent ugyanakkora előnyt és hátrányt egy férfinak? Az az eset miért marad ki a lehetőségek közül, hogy egy férfit vesznek fel, mert sok a nő a cégnél? Ez lehetetlen? Persze erre is igaz a fenti ,csak megfordítva, de ez a lehetőség miért nem merül fel?


Gratulalok a vegen csak kilogikazod mi a baj a kvotaval :DDD

This post was edited by josheide on Sep 20 2014 05:15am
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 20 2014 05:25am
Quote (josheide @ 20 Sep 2014 13:14)
Es de, az 50%-os kvota azt jelenti hogy ha 48 no es 52 ferfi dolgozik nalatok akkor megbasszak a ceged.


Csak ha gyökér módon alkalmazzák. Norvégiában nem megbüntetik a céget, hanem kivizsgálják az okát.
Eleve ilyen rendszerrel az 50% alkalmazhatatlan lenne.

Quote (josheide @ 20 Sep 2014 13:14)
Orulok, hogy mernoknek mentel mert a valosagban ilyen tokeletes statisztikai aranyokat sose kapnal es valoszinuleg beleorulnel..


Minél nagyobb a minta, annál jobban közelíti és annál kevésbé számít 1-2 ember. Nem is kell aúgy a statisztikának tökéletesnek lennie. Nem egy-tíz-száz ember fogja a tízezres létszámnál elvinni a fenébe az arányokat. Tömegesen meg nyilván nagyon kis valószínűséggel fordulna elő, hogy mindig jó kvalitású férfi és rossz nő jön.
az extrém esetekre meg fel kell készíteni a rendszert, ahogy fel is van készítve a normális helyeken. Jelentést írsz az okáról, kivizsgálják, ennyi.
Norvég buszos cégnél írtak egy jelentést, hogy a jelentkezők 80%-a férfi, ezért van kevés nő, megvizsgálták, tényleg, oké. Letudva. Majd jövőre megnézik megint.

Persze nyilván ehhez valami fejlettebb társadalomra van szükség. Itthon ez megvalósíthatatlan lenne a törvényt alkalmazók/betartatók sötétsége miatt.
Itthon el tudom képzelni, hogy megbüntetnének valakit az általad vázolt esetben. De régóta úgy gondolom, hogy magyarország nem reális viszonyítási alapja semmi normálisnak.
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 20 2014 05:27am
Quote (josheide @ 20 Sep 2014 13:14)
Gratulalok a vegen csak kilogikazod mi a baj a kvotaval :DDD


Jah nem sikerült a legjobban a mondat :D

Úgy értettem, hogy ha nincs külső oka (jelentkezők aránya, extrém képzett férfiak tömege, nagyon képzetlen nők tömege...stb), akkor nem alakulhat ki.
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Sep 20 2014 05:34am
Quote (CyberPunk666 @ 20 Sep 2014 12:27)
Jah nem sikerült a legjobban a mondat :D

Úgy értettem, hogy ha nincs külső oka (jelentkezők aránya, extrém képzett férfiak tömege, nagyon képzetlen nők tömege...stb), akkor nem alakulhat ki.


Na ezzel mar egyet tudok erteni.

De ezt meg nem kvotanak hivjak.
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 20 2014 05:36am
Végre volt valami normális fonál a subon.
:)
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Sep 20 2014 05:36am
Quote (CyberPunk666 @ 20 Sep 2014 12:36)
Végre volt valami normális fonál a subon.
:)


Ja ezt en is elveztem. Es ha kedden eljossz (shameless self promotion) sorozni akkor folytathatjuk !! :D
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 20 2014 05:37am
Quote (josheide @ 20 Sep 2014 12:36)
Ja ezt en is elveztem.  Es ha kedden eljossz (shameless self promotion) sorozni akkor folytathatjuk !! :D


++
cp gyere el
Member
Posts: 3,166
Joined: May 9 2007
Gold: 1,257.00
Sep 20 2014 05:50am
Quote (josheide @ Sep 20 2014 11:06am)
De nem erted hogy azert erettsegizik kevesebb ferfi mert a szakkepzesek felszippantjak a ferfiak nagyreszet? A noknek nincs mas valasztasuk ha karriert akarnak mintsem megcelozni a diplomat. A ferfiaknak van alternativajuk, joval tobb.
Es kerlek mutass errol valami tanulmanyt, vagy barmi komolyabb irast ami azt mutatna hogyelettani kulonbsegek a noknek kedveznenek az diploma megszerzesehez vezeto uton!
Sajnos a szociologia minorom megszerzeseig nem botlottam ilyesmibe de talan te ki tudsz segiteni.


Szerintem nem a nagyrészét. Legalább is ahova én jártam középsulikba (fáy, gundel) ott egész érettségiig ugyan azzal a céllal tanult fiú is, lány is, mégis a fiúk között volt csak olyan (azt hiszem 4 vagy 5) akik lusták voltak komolyan venni és megbuktak valamiből. Ettől függetlenül jelentős szerepe lehet annak is amit te mondasz.
Nem tudok tudományos cikkeket linkelni, hiszem én csak tapasztaltam ezeket, ezért hangsúlyoztam nagybetűkkel a legelején hogy szerintem.


Quote (josheide @ Sep 20 2014 11:06am)
Az hogy mikor valik szaporodasra kepesse egy no es egy ferfi (mellesleg a ferfiak elobb azok) az nem all osszefuggesben a szellemi kepessegeik novekedesevel. Nem illett oda az a pelda.

Oda illett. Nem állítottam hogy ez a szellemi képességük gyorsabban történő érésével van összefüggésben. Az ominózus mondat az volt hogy "élettani különbségek vannak mert ügye a lányoknak gyorsabb az érésük szellemileg és testileg is, ügye egy nő 15 évesen már gyereket tud szülni, meg egyáltalán sokkal érettebben viselkedik, ellenben megnézel egy 15 éves fiút, még csak egy kis szaros" hol mondok ilyet hogy a testi érésük miatt érnek gyorsabban szellemileg is? :D amúgy azt te sem gondolod komolyan hogy biológiailag összehasonlítható teljesítmény a testnek egy terhesség lefolyása, majd szülés, vs egy reggeli surprise dzsizz a lepedőn...
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Sep 20 2014 06:15am
Quote (suppa @ 20 Sep 2014 12:50)
Szerintem nem a nagyrészét. Legalább is ahova én jártam középsulikba (fáy, gundel) ott egész érettségiig ugyan azzal a céllal tanult fiú is, lány is, mégis a fiúk között volt csak olyan (azt hiszem 4 vagy 5) akik lusták voltak komolyan venni és megbuktak valamiből. Ettől függetlenül jelentős szerepe lehet annak is amit te mondasz.
Nem tudok tudományos cikkeket linkelni, hiszem én csak tapasztaltam ezeket, ezért hangsúlyoztam nagybetűkkel a legelején hogy szerintem.



Oda illett. Nem állítottam hogy ez a szellemi képességük gyorsabban történő érésével van összefüggésben. Az ominózus mondat az volt hogy "élettani különbségek vannak mert ügye a lányoknak gyorsabb az érésük szellemileg és testileg is, ügye egy nő 15 évesen már gyereket tud szülni, meg egyáltalán sokkal érettebben viselkedik, ellenben megnézel egy 15 éves fiút, még csak egy kis szaros" hol mondok ilyet hogy a testi érésük miatt érnek gyorsabban szellemileg is?  :D amúgy azt te sem gondolod komolyan hogy biológiailag összehasonlítható teljesítmény a testnek egy terhesség lefolyása, majd szülés, vs egy reggeli surprise dzsizz a lepedőn...



Csak Szombathelyen ~8 foleg fiuknak szant szakkozep es szakiskola van mig 2 ami foleg a lanyokkal asszocialt dolgokat tanitanak. Joval tobb fiu lephet ki a tanulasbol 18 eves kora kornyeken, mert van mit csinaljak annyi idosen ami meg nemi tarsadalmi megbecsulessel is jar.

A szemelyes tapasztalataid alapjan pedig ajanlom hogy ne vonj le nagy kovetkezteteseket mert nagyon kis szeletet lattad a vilagnak.

Quote
amúgy azt te sem gondolod komolyan hogy biológiailag összehasonlítható teljesítmény a testnek egy terhesség lefolyása, majd szülés, vs egy reggeli surprise dzsizz a lepedőn...


a funckioja a kettonek ugyanaz es egyiknek sincs koze a szellemi fejlodeshez. Te meg bedobtad, szinte sugallva hogy van. (persze lehet hogy csak belelatom a dolgot mert tul sokat vitatkoztam olyan emberekkel akik nagyon jok ebben a hinting temaban. )
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Sep 20 2014 06:15am
a jobbikos le is lépett :c
Go Back To Magyar Topic List
Prev15535545555565571439Next
Add Reply New Topic New Poll