d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Ez Egy Nagyon Komoly Topic
Prev1456789Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,698
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Jun 15 2023 10:12am
Quote (MarcusD @ 16 Jun 2023 00:11)
neked van egy 7 éves gyereked? wut


Nevelt lanyom*
Ez lemaradt.
Member
Posts: 26,544
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Jun 15 2023 10:18am
don smat
Member
Posts: 31,217
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jun 15 2023 10:57am
Quote (Smat @ Jun 15 2023 06:03pm)
Ja, nekem meg eszembe jutnak dolgok az idokbol amikor iskolas voltam es tanultam, bar igy hogy mar 3 es fel nyelven beszelek, meg lassan 7 eve tanitok idegen nyelvet, rajottem hogy a nyelvtanos dolgok kb szart sem ernek es egyik nyelvet sem ezzel kell kezdeni hanem a beszeddel. Meg mar nem is tanitanak bonyolult nyelvtant sehol, csak az alapokat hogy alany-allitmany ide aztan kesz kalacs.

Felesegemnek az R betus szavak nem mennek mert a kinaiban nincsenek nagyon olyan szavak amiknel kene stresszelni az r betut szoval GL meg HL lesz az R-bol de majd csak rajon hogy hogyan kell azt az r hangot mondani.

A 7 eves meg online tanul egy olasz csajjal napolibol heti 3x1 orat, o mondjuk az abc-vel kezdte, meg a olyan dolgokkal amik hasznosak egy 7 evesnek.

A kisfiuval meg 4 nyelven beszelunk, angol, magyar, kinai, olasz ha esetleg valamelyik szo az eszembe jut. Aki azt mondja hogy az ide oda valtogatas a nyelvek kozott csak osszezavarja majd a gyereket, nem mond butasagot, de majd ha az a gyerek eljut arra a pontra amikor mar tud valtogatni a nyelvek kozott es mind a negyet anyanyelvi szinten beszeli, akkor hatalmas elonyben lesz a tobbi gyerekhez kepest.


nekem a 4 soknak hangzik, a 3-t gondolom maxnak
Volt egy osztálytársam akihez 4 nyelven beszéltek, az lett a vége hogy egyiket se tudta igazán
Member
Posts: 49,597
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Jun 15 2023 11:13am
Quote (MarcusD @ Jun 15 2023 06:11pm)
neked van egy 7 éves gyereked? wut


Gondolom a második hazassagabol a csajnak
Member
Posts: 26,544
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Jun 15 2023 11:36am
Quote (anyd @ 15 Jun 2023 18:57)
nekem a 4 soknak hangzik, a 3-t gondolom maxnak
Volt egy osztálytársam akihez 4 nyelven beszéltek, az lett a vége hogy egyiket se tudta igazán


jo, de ot nem smatnak hivtak...
Member
Posts: 2,902
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Jun 16 2023 05:19am
Quote (Smat @ 15 Jun 2023 17:43)
Olasz/Spanyol, de 99% hogy olaszorszag lesz, szicilia.


es miert pont szicilia?

meleg is van, csorosag is, meg az azzal jarok...
Member
Posts: 20,791
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jun 16 2023 05:47am
Quote (Smat @ Jun 15 2023 06:03pm)
Ja, nekem meg eszembe jutnak dolgok az idokbol amikor iskolas voltam es tanultam, bar igy hogy mar 3 es fel nyelven beszelek, meg lassan 7 eve tanitok idegen nyelvet, rajottem hogy a nyelvtanos dolgok kb szart sem ernek es egyik nyelvet sem ezzel kell kezdeni hanem a beszeddel. Meg mar nem is tanitanak bonyolult nyelvtant sehol, csak az alapokat hogy alany-allitmany ide aztan kesz kalacs.

Felesegemnek az R betus szavak nem mennek mert a kinaiban nincsenek nagyon olyan szavak amiknel kene stresszelni az r betut szoval GL meg HL lesz az R-bol de majd csak rajon hogy hogyan kell azt az r hangot mondani.

A 7 eves meg online tanul egy olasz csajjal napolibol heti 3x1 orat, o mondjuk az abc-vel kezdte, meg a olyan dolgokkal amik hasznosak egy 7 evesnek.

A kisfiuval meg 4 nyelven beszelunk, angol, magyar, kinai, olasz ha esetleg valamelyik szo az eszembe jut. Aki azt mondja hogy az ide oda valtogatas a nyelvek kozott csak osszezavarja majd a gyereket, nem mond butasagot, de majd ha az a gyerek eljut arra a pontra amikor mar tud valtogatni a nyelvek kozott es mind a negyet anyanyelvi szinten beszeli, akkor hatalmas elonyben lesz a tobbi gyerekhez kepest.


En ugy hallottam több csaladtol is hogy az a fontos, hogy ugyan azzal az emberrel mindig egy nyelven beszeljen a gyerek. Igy könnyebben meg tudja különböztetni hogy melyik nyelven beszel.
Member
Posts: 268
Joined: Oct 8 2021
Gold: 2,350.00
Jun 16 2023 07:55am
Az elmult 9 evben annyi tortent hogy meghazasodtam, vettunk egy autot es ugyanabban a svajci faluban elunk, ugyanaz a munkank felesegemmel mint 9 eve volt. Mindketten reszmunkaidoben dolgozunk (3-4 nap hetente), en meg kb full home office covid ota.
ofc nem ertem el a celjaim meg mert nincsenek millios CHF megtakaritasaim

This post was edited by ilyenuserbiztosnincsen on Jun 16 2023 08:00am
Member
Posts: 12,371
Joined: May 26 2005
Gold: 931.79
Jun 16 2023 08:12am
Balatonon élünk feleségemmel, kislányom 3 éves lesz, úton a második gyerek.
Irodai munkát végzek, szabadidőmben laggoltatom a bnetet.
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jun 16 2023 09:40am
Quote
Mi történt veletek általánosságban az elmúlt x évben?
Milyen emberré váltatok, ahhoz képest amit terveztetek elérni?
Sikerült elérni kitűzött céljaitokat?


nekem változott azért több paraméter is

csontvázból 100 kiló: elhíztam a covid alatt (magas vagyok, szóval majdnem belefér, ha behúzom a hasam nem gond, de ÉN nem tudom elfogadni magam így, szóval meh)
antiszocból teljes pálfordulás: nem szeretek igazán egyedül lenni, keresem a társaságot, kimozdulást, munkában is hasonló - emberekkel való dolgokat (lead dev -> engineering manager, ~50 fős csapat)
ennek mentén utólag már most [34] sok mindent bánok az életben, elsősorban a nem melegen tartott kapcsolatokat
sosem akartam vezetni, praktikumból kezdtem el megszerezni a jogsit, h segítsem a családot, erre 1 év alatt totál autóbuzi lettem, vettem egy ST line dízelt
lakást vettünk kpből; kocsira nem akartam 15M-t elbaszni, annak a fele lízing; az income-al nincsenek bajok a job desc. miatt, plusz gf is hasonló szinten keres [ezt a sort csak anyd postja miatt írtam, próbálok lopni h miket írjak ide]
gf kapott gyűrűt, mi már itstentudjahányévesek vagyunk (13, most utánanéztem); eléggé támogató a függőségeim kapcsán - amikor a 99-et csináltam '21-ben, megértette, hogy az 1.5 hónap Adam.Off() lesz; most megérti, hogy D4 miatt hasonló a szitu a kevéske szabadidőmmel (amíg meg nem unom, itt még nem tudjuk h ez jó-e, viszont jókat röhög, amikor munkatárssal discordolok D4 kapcsán)
kevéske szabadidő: sokat dolgozom, cserébe a családban is segítségre szorulnak mások, ezért ott töltöm az időm másik felét
gyerek már ide is jöhetne

érdeklődési kör maradt ugyanaz, sorozatok, ugyanazok a játékok (cs, sc, ..), scifi/sci könyvek

/u: ismét, más postok ihlették, ahogy pörgettem a topicot
utazni én is szeretek (meglepő mód)



covid előtti pár évben főként külföld, covid és jogsi óta viszont belföldön olyan csoda dolgokat találunk, hogy wtf

This post was edited by Anarkin on Jun 16 2023 10:00am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1456789Next
Add Reply New Topic New Poll