d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Lesz Kormányváltás Jövőre?
Prev13456Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Dec 3 2021 03:03am
Nekem az a bajom ezzel az egésszel, hogy azt hisszük, hogy minden azon múlik, hogy ki kap 49 és ki 51% szavazatot és közben ignoráljuk, hogy ez a rendszer a szavazók kb felének megfelel.
Az, hogy pár százalékon billegőnek látszik, hogy egyáltalán kinek lesz többsége, szerintem pont azt mutatja, hogy mennyire nincsen elsöprő társadalmi támogatottság a változás mellett, ha egyáltalán a többsége van.
Ráadásul az aktuális fidesz féle választási rendszerre azt mondják, hogy mennyire kis aránnyal lehet 2/3 szintű támogatottságot szerezni, de ez fel sem merül, mint reális alternatíva az ellenzék számára, pedig egy pártként indulnak.

Én abban látnám a megoldást, az elfogadható megoldást, ha nem a +1% lenne a cél, hanem a fidesz bázisának a lebontása. Ameddig 2.5-3M+ ember rájuk szavaz, addig az ő akaratukat és világnézetüket nem lehet ignorálni. Az 1% többlettel szembemenés pedig csak tovább mélyíti a megosztottságot, csak rontja a helyzetet társadalmi szinten. Lehet, hogy európabarát kormányunk lenne egy ideig, de társadalmi szinten még polgárháborúsabb irányba tolódnánk.
Ha az ellenzék meg akarja fordítani a hajót, akkor nem (csak) győznie kell, hanem társadalmi felhatalmazást is kellene szereznie.

Bármikor nyer az ellenzék, akkor a fidesz biztosan teljesen kifosztva fogja átadni az országot, de 12 év világszinten is sosem látott emelkedés után most látszik éppen egy válság kialakulni, pont erre az állapotra jelentkezne be az ellenzék egy szerény többséggel, ez öngyilkosság.
Vagy az embereknek el kell pártolniuk a fidesztől és társadalmi felhatalmazást kell szereznie az ellenzéknek, vagy legalább nem egy meredek emelkedésből katasztrófába forduló időpontban átvenni egy nagyon szűk többséggel.

A fidesz politikája alapján egyébként én nem tudom elképzelni, hogy ők nyerni akarnak most. Én nem tudom elképzelni, hogyan tudnák kimozogni azokat a folyamatokat, amiket a covid, az osztogatás, és ezek miatti infláció okoz.
Én simán feltételezem a fideszről, hogy egy szűk többségű ellenzéki kormányzással kiitatják a bilit lényegében.


Listán biztosan az mkkp-re fogok szavazni, és ha bejutna 5 emberük a parlamentbe, az szerintem hasznosabb, mint egy szűk ellenzéki többség, akire rászakad egy olyan gazdaság, amit éppen kifosztanak, megszaladó (évek óta egyébként!) infláció mellett a jegybankelnök egy fideszbáb.
Ha nyer az ellenzék most, akkor biztosan katasztrófa lesz és szándékosan lesz az.


A jegybank olyan mértékben emeli a kamatot a jelen helyzetben, ami tulajdonképpen továbbra is lazítás (reálértéken), csak a lazítás mértékét csökkenti. Az alapkamatot nem is emeli rendesen, hanem az egyhetes betétekkel szórakozgat. Szerintem azt fogják csinálni, amit anno, hogy választásokig marad alacsonyan, amitől tovább pörög az infláció, aztán meg majd hirtelen emelnek nagyot, a törlesztők mehetnek az egekbe és az államadósság forintban nagyon drága lesz. Mehet majd a devizában eladósodás megint and so on..

Egyáltalán nem látom a katartikus felszabadulás lehetőségét, szerintem az ellenzék most önti a saját fejére a bilit, amit a fidesz szart tele.


Ez 2026-ról szól, és szerintem a fidesznek kell majd egy "elmúlt 4 év" (, hogy leengedje a felgyűlt szennyet), amihez az ellenzék asszisztál.

This post was edited by CyberPunk666 on Dec 3 2021 03:04am
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Dec 3 2021 07:14am
Quote (CyberPunk666 @ 3 Dec 2021 10:03)
Nekem az a bajom ezzel az egésszel, hogy azt hisszük, hogy minden azon múlik, hogy ki kap 49 és ki 51% szavazatot és közben ignoráljuk, hogy ez a rendszer a szavazók kb felének megfelel.
Az, hogy pár százalékon billegőnek látszik, hogy egyáltalán kinek lesz többsége, szerintem pont azt mutatja, hogy mennyire nincsen elsöprő társadalmi támogatottság a változás mellett, ha egyáltalán a többsége van.
Ráadásul az aktuális fidesz féle választási rendszerre azt mondják, hogy mennyire kis aránnyal lehet 2/3 szintű támogatottságot szerezni, de ez fel sem merül, mint reális alternatíva az ellenzék számára, pedig egy pártként indulnak.

Én abban látnám a megoldást, az elfogadható megoldást, ha nem a +1% lenne a cél, hanem a fidesz bázisának a lebontása. Ameddig 2.5-3M+ ember rájuk szavaz, addig az ő akaratukat és világnézetüket nem lehet ignorálni. Az 1% többlettel szembemenés pedig csak tovább mélyíti a megosztottságot, csak rontja a helyzetet társadalmi szinten. Lehet, hogy európabarát kormányunk lenne egy ideig, de társadalmi szinten még polgárháborúsabb irányba tolódnánk.
Ha az ellenzék meg akarja fordítani a hajót, akkor nem (csak) győznie kell, hanem társadalmi felhatalmazást is kellene szereznie.

Bármikor nyer az ellenzék, akkor a fidesz biztosan teljesen kifosztva fogja átadni az országot, de 12 év világszinten is sosem látott emelkedés után most látszik éppen egy válság kialakulni, pont erre az állapotra jelentkezne be az ellenzék egy szerény többséggel, ez öngyilkosság.
Vagy az embereknek el kell pártolniuk a fidesztől és társadalmi felhatalmazást kell szereznie az ellenzéknek, vagy legalább nem egy meredek emelkedésből katasztrófába forduló időpontban átvenni egy nagyon szűk többséggel.

A fidesz politikája alapján egyébként én nem tudom elképzelni, hogy ők nyerni akarnak most. Én nem tudom elképzelni, hogyan tudnák kimozogni azokat a folyamatokat, amiket a covid, az osztogatás, és ezek miatti infláció okoz.
Én simán feltételezem a fideszről, hogy egy szűk többségű ellenzéki kormányzással kiitatják a bilit lényegében.


Listán biztosan az mkkp-re fogok szavazni, és ha bejutna 5 emberük a parlamentbe, az szerintem hasznosabb, mint egy szűk ellenzéki többség, akire rászakad egy olyan gazdaság, amit éppen kifosztanak, megszaladó (évek óta egyébként!) infláció mellett a jegybankelnök egy fideszbáb.
Ha nyer az ellenzék most, akkor biztosan katasztrófa lesz és szándékosan lesz az.


A jegybank olyan mértékben emeli a kamatot a jelen helyzetben, ami tulajdonképpen továbbra is lazítás (reálértéken), csak a lazítás mértékét csökkenti. Az alapkamatot nem is emeli rendesen, hanem az egyhetes betétekkel szórakozgat. Szerintem azt fogják csinálni, amit anno, hogy választásokig marad alacsonyan, amitől tovább pörög az infláció, aztán meg majd hirtelen emelnek nagyot, a törlesztők mehetnek az egekbe és az államadósság forintban nagyon drága lesz. Mehet majd a devizában eladósodás megint and so on..

Egyáltalán nem látom a katartikus felszabadulás lehetőségét, szerintem az ellenzék most önti a saját fejére a bilit, amit a fidesz szart tele.


Ez 2026-ról szól, és szerintem a fidesznek kell majd egy "elmúlt 4 év" (, hogy leengedje a felgyűlt szennyet), amihez az ellenzék asszisztál.


tekintve hogy egy parlamenti szavazáson akinek 51%-a van fog nyerni azzal szemben akinek 49%-a van, igen, ezen dől el
kicsit azért túl van pörögve a kétharmad; nincs kétharmadra szüksége egy kormánypártnak a kormányzáshoz, alkotmányozáshoz és hasonló kaliberű műveletekhez van rá szükség, ami nem nélkülözhetetlen a ner lebontásához
már az egy elég nagy lépés lenne, ha az ügyészség függetlenné válna
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Dec 3 2021 10:00am
Quote (CyberPunk666 @ 3 Dec 2021 09:03)
Nekem az a bajom ezzel az egésszel, hogy azt hisszük, hogy minden azon múlik, hogy ki kap 49 és ki 51% szavazatot és közben ignoráljuk, hogy ez a rendszer a szavazók kb felének megfelel.
Az, hogy pár százalékon billegőnek látszik, hogy egyáltalán kinek lesz többsége, szerintem pont azt mutatja, hogy mennyire nincsen elsöprő társadalmi támogatottság a változás mellett, ha egyáltalán a többsége van.
Ráadásul az aktuális fidesz féle választási rendszerre azt mondják, hogy mennyire kis aránnyal lehet 2/3 szintű támogatottságot szerezni, de ez fel sem merül, mint reális alternatíva az ellenzék számára, pedig egy pártként indulnak.

Én abban látnám a megoldást, az elfogadható megoldást, ha nem a +1% lenne a cél, hanem a fidesz bázisának a lebontása. Ameddig 2.5-3M+ ember rájuk szavaz, addig az ő akaratukat és világnézetüket nem lehet ignorálni. Az 1% többlettel szembemenés pedig csak tovább mélyíti a megosztottságot, csak rontja a helyzetet társadalmi szinten. Lehet, hogy európabarát kormányunk lenne egy ideig, de társadalmi szinten még polgárháborúsabb irányba tolódnánk.
Ha az ellenzék meg akarja fordítani a hajót, akkor nem (csak) győznie kell, hanem társadalmi felhatalmazást is kellene szereznie.

Bármikor nyer az ellenzék, akkor a fidesz biztosan teljesen kifosztva fogja átadni az országot, de 12 év világszinten is sosem látott emelkedés után most látszik éppen egy válság kialakulni, pont erre az állapotra jelentkezne be az ellenzék egy szerény többséggel, ez öngyilkosság.
Vagy az embereknek el kell pártolniuk a fidesztől és társadalmi felhatalmazást kell szereznie az ellenzéknek, vagy legalább nem egy meredek emelkedésből katasztrófába forduló időpontban átvenni egy nagyon szűk többséggel.

A fidesz politikája alapján egyébként én nem tudom elképzelni, hogy ők nyerni akarnak most. Én nem tudom elképzelni, hogyan tudnák kimozogni azokat a folyamatokat, amiket a covid, az osztogatás, és ezek miatti infláció okoz.
Én simán feltételezem a fideszről, hogy egy szűk többségű ellenzéki kormányzással kiitatják a bilit lényegében.


Listán biztosan az mkkp-re fogok szavazni, és ha bejutna 5 emberük a parlamentbe, az szerintem hasznosabb, mint egy szűk ellenzéki többség, akire rászakad egy olyan gazdaság, amit éppen kifosztanak, megszaladó (évek óta egyébként!) infláció mellett a jegybankelnök egy fideszbáb.
Ha nyer az ellenzék most, akkor biztosan katasztrófa lesz és szándékosan lesz az.


A jegybank olyan mértékben emeli a kamatot a jelen helyzetben, ami tulajdonképpen továbbra is lazítás (reálértéken), csak a lazítás mértékét csökkenti. Az alapkamatot nem is emeli rendesen, hanem az egyhetes betétekkel szórakozgat. Szerintem azt fogják csinálni, amit anno, hogy választásokig marad alacsonyan, amitől tovább pörög az infláció, aztán meg majd hirtelen emelnek nagyot, a törlesztők mehetnek az egekbe és az államadósság forintban nagyon drága lesz. Mehet majd a devizában eladósodás megint and so on..

Egyáltalán nem látom a katartikus felszabadulás lehetőségét, szerintem az ellenzék most önti a saját fejére a bilit, amit a fidesz szart tele.


Ez 2026-ról szól, és szerintem a fidesznek kell majd egy "elmúlt 4 év" (, hogy leengedje a felgyűlt szennyet), amihez az ellenzék asszisztál.


Fú nagyon sokmindennel vitatkoznék abból amit írsz és mivel pont megittam egy kávét fogok is.

"ez a rendszer a választók felének megfelel"

A demokrácia így működik. A többség választ egy irányt. Viszont Magyarországon az emberek döntési szabadságát a Fidesz keményen korlátozza.
Korlátozva van, hogy milyen információhoz jutsz hozzá, hogy milyen lehetőségeid vannak, és a leg kiszolgáltatottabnak a megélhetése is a rendszertől függ. (lásd közmunkások)
Egy ilyen kvázi elnyomó rendszerben persze nehezebb lesz társadalmi támogatottságot építeni a kormány elsöprése mellett, hisz a rendszer maga is arra játszik, hogy a társadalom egészének kizsákmányolásával és a zsákmány okos elosztásával maga mellett tartson pont elegendő embert. Érdekből, nem elvből.
És amíg ők kormányoznak, addig nem is lesz változás.

"Ráadásul az aktuális fidesz féle választási rendszerre azt mondják, hogy mennyire kis aránnyal lehet 2/3 szintű támogatottságot szerezni, de ez fel sem merül, mint reális alternatíva az ellenzék számára, pedig egy pártként indulnak."

Ez akkor igaz ha egy nagy tömb sok kisebb párttal versenyez. Jelen felállás és a jelenlegi támogatottságok mellett a Fidesznek se lesz kétharmada. Ahhoz, hogy az ellenzék győzzön, a választási manipulációk miatt minimum 4-5%-os előny kéne. A kétharmadhoz még több.

"Én abban látnám a megoldást, az elfogadható megoldást, ha nem a +1% lenne a cél, hanem a fidesz bázisának a lebontása. Ameddig 2.5-3M+ ember rájuk szavaz, addig az ő akaratukat és világnézetüket nem lehet ignorálni."

Mennyi független akarata és világnézete van a több százezer közmunkásnak? Mennyire számít világnézetnek, hogy emberek millióit hülyíti a köztévé évi 130 milliárdból?

"de társadalmi szinten még polgárháborúsabb irányba tolódnánk."

Én ezt őszintén nem tudom miből számoltad ki. Egy kormányváltás után valószínűleg rengeteg korrupt arc kerülne rács mögé, de ezt nem látom, hogy hogyan vezetne polgárháborús helyzethez.

"Ha az ellenzék meg akarja fordítani a hajót, akkor nem (csak) győznie kell, hanem társadalmi felhatalmazást is kellene szereznie."

Igen, ehhez bizony elég az egyszerű többség.

"Bármikor nyer az ellenzék, akkor a fidesz biztosan teljesen kifosztva fogja átadni az országot"

Ismerem ezt az érvrendszert, hogy most fú nem lenne jó rendszert váltani mert... Még négy alatt viszont hány újabb állami szervet tudnak szétverni, alapítványokba rakni, kizsákmányolni? Szerintem nincs még négy évünk várni. Pláne mert semmi garancia nincs rá, hogy négy év múlva jobb lesz, sőt, minden korábbi tapasztalatunk alapján csak rosszabb lesz.

"Én simán feltételezem a fideszről, hogy egy szűk többségű ellenzéki kormányzással kiitatják a bilit lényegében."

Nem hinném, hogy ezt AKARNÁK de persze erre is készülnek. Azt viszont nehéz megbecsülni, hogy hány kis hal köpne a felette egyel lévőre ha beindulna a korrupciós felelősségre vonás és az elszámoltatás....

"Listán biztosan az mkkp-re fogok szavazni, és ha bejutna 5 emberük a parlamentbe, az szerintem hasznosabb, mint egy szűk ellenzéki többség"

Lelked rajta, én értem az MKKP szimpatizánsokat, mert könnyű abba a társaságba bármit belelátni. Ugyanakkor ha esetleg mégse jön össze nekik az 5%, akkor minden rájuk leadott % egy ellenzéki képviselőt, erőforrást vesz el az ellenzéki pártokról.

Ha nem tetszik a jelenlegi ellenzék így együtt azt megértem. De ha még a Momentumba se látsz bele valami reményt, akkor nagy gáz van, mert pro tip: 4 év alatt nulláról nem fog felnőni egy ellenzéki párt sem a feladathoz, hogy aztán 2026-ban eltakarítsák Orbánt. Ha pedig látsz valamelyik ellenzéki pártban potenciált, akkor megéri az ellenzékre szavazni, mert csak az így megszerzett helyekkel és erőforrásokkal tudunk építkezni a következő időszakban.

"aztán meg majd hirtelen emelnek nagyot, a törlesztők mehetnek az egekbe és az államadósság forintban nagyon drága lesz"

Egész jó vagyok makroból de ezt nem értem. Az államadósság forintban van, ha magas az infláció akkor az állam pont, hogy olcsóbban tudja visszafizetni a felvett hiteleit.





Member
Posts: 31,213
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Dec 3 2021 04:56pm
Quote (CyberPunk666 @ Dec 3 2021 10:03am)
Nekem az a bajom ezzel az egésszel, hogy azt hisszük, hogy minden azon múlik, hogy ki kap 49 és ki 51% szavazatot és közben ignoráljuk, hogy ez a rendszer a szavazók kb felének megfelel.
Az, hogy pár százalékon billegőnek látszik, hogy egyáltalán kinek lesz többsége, szerintem pont azt mutatja, hogy mennyire nincsen elsöprő társadalmi támogatottság a változás mellett, ha egyáltalán a többsége van.
Ráadásul az aktuális fidesz féle választási rendszerre azt mondják, hogy mennyire kis aránnyal lehet 2/3 szintű támogatottságot szerezni, de ez fel sem merül, mint reális alternatíva az ellenzék számára, pedig egy pártként indulnak.

Én abban látnám a megoldást, az elfogadható megoldást, ha nem a +1% lenne a cél, hanem a fidesz bázisának a lebontása. Ameddig 2.5-3M+ ember rájuk szavaz, addig az ő akaratukat és világnézetüket nem lehet ignorálni. Az 1% többlettel szembemenés pedig csak tovább mélyíti a megosztottságot, csak rontja a helyzetet társadalmi szinten. Lehet, hogy európabarát kormányunk lenne egy ideig, de társadalmi szinten még polgárháborúsabb irányba tolódnánk.
Ha az ellenzék meg akarja fordítani a hajót, akkor nem (csak) győznie kell, hanem társadalmi felhatalmazást is kellene szereznie.

Bármikor nyer az ellenzék, akkor a fidesz biztosan teljesen kifosztva fogja átadni az országot, de 12 év világszinten is sosem látott emelkedés után most látszik éppen egy válság kialakulni, pont erre az állapotra jelentkezne be az ellenzék egy szerény többséggel, ez öngyilkosság.
Vagy az embereknek el kell pártolniuk a fidesztől és társadalmi felhatalmazást kell szereznie az ellenzéknek, vagy legalább nem egy meredek emelkedésből katasztrófába forduló időpontban átvenni egy nagyon szűk többséggel.

A fidesz politikája alapján egyébként én nem tudom elképzelni, hogy ők nyerni akarnak most. Én nem tudom elképzelni, hogyan tudnák kimozogni azokat a folyamatokat, amiket a covid, az osztogatás, és ezek miatti infláció okoz.
Én simán feltételezem a fideszről, hogy egy szűk többségű ellenzéki kormányzással kiitatják a bilit lényegében.


Listán biztosan az mkkp-re fogok szavazni, és ha bejutna 5 emberük a parlamentbe, az szerintem hasznosabb, mint egy szűk ellenzéki többség, akire rászakad egy olyan gazdaság, amit éppen kifosztanak, megszaladó (évek óta egyébként!) infláció mellett a jegybankelnök egy fideszbáb.
Ha nyer az ellenzék most, akkor biztosan katasztrófa lesz és szándékosan lesz az.


A jegybank olyan mértékben emeli a kamatot a jelen helyzetben, ami tulajdonképpen továbbra is lazítás (reálértéken), csak a lazítás mértékét csökkenti. Az alapkamatot nem is emeli rendesen, hanem az egyhetes betétekkel szórakozgat. Szerintem azt fogják csinálni, amit anno, hogy választásokig marad alacsonyan, amitől tovább pörög az infláció, aztán meg majd hirtelen emelnek nagyot, a törlesztők mehetnek az egekbe és az államadósság forintban nagyon drága lesz. Mehet majd a devizában eladósodás megint and so on..

Egyáltalán nem látom a katartikus felszabadulás lehetőségét, szerintem az ellenzék most önti a saját fejére a bilit, amit a fidesz szart tele.


Ez 2026-ról szól, és szerintem a fidesznek kell majd egy "elmúlt 4 év" (, hogy leengedje a felgyűlt szennyet), amihez az ellenzék asszisztál.



Az Európában valaha finanszírozott legnagyobb ösztönző csomag két alkotóeleme a EU hosszú távú költségvetése és a helyreállításra irányuló ideiglenes Next Generation EU eszköz. A csomagnak köszönhetően a Covid19-járvány utáni Európa újjáépítését összesen 2,018 billió euró* (folyó árakon számolva) fogja segíteni. A tervbe vett intézkedések eredményeképpen Európa zöldebb, digitálisabb és ellenállóbb lesz.

Mondjuk ebből lehetne alkotni
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Dec 6 2021 04:19am
Quote (josheide @ 3 Dec 2021 17:00)
"aztán meg majd hirtelen emelnek nagyot, a törlesztők mehetnek az egekbe és az államadósság forintban nagyon drága lesz"

Egész jó vagyok makroból de ezt nem értem. Az államadósság forintban van, ha magas az infláció akkor az állam pont, hogy olcsóbban tudja visszafizetni a felvett hiteleit.


Kicsit pongyolán fogalmaztam meg talán, de arra gondoltam, hogy miután megemelik, ott szándékosan túllőnek+hirtelen teszik, és a forintadóssága magyarországnak rövid lejáratú, elég sokat kell megújítani 22-24-es időszakban, és a hirtelen nagyon magasra emelt alapkamat miatt pedig drága lenne forintból újrafinanszírozni.
Az irreálisan magasra emelt alapkamat fogja azt okozni, hogy devizában kell majd államadósságot csinálni (lényegtelen annak valódi gazdasági hatása, de politikailag a devizahitel óta eretnekség) (az imf egyenesen öngyilkosság lenne), a magas alapkamat miatt visszaesik a hitelezés és nő a munkanélküliség, a törlesztőrészletek megemelkednek, hirtelen (a fixált kamatú is, csak nem azonnal).

Ezek nem feltétlenül csak gazdasági szempontból lényegesek, hanem politikailag, a devizahiteles korszak miatt, mert: növekvő munkanélküliség, növekvő lakáshiteltörlesztők, devizában adósodik az ország, sőt ha magas a forint alapkamat, akkor újra devizában veszik majd fel a lakáshiteleket, mert másként nem kapnak majd... Ez van ráégetve az ellenzékre és pont ezt tudja okozni a jegybank, ha akarja.

Azért (is) szar az egész gazdaság, mert a totális hülyék hiedelmeit ki kell szolgálni, különben nem jutsz sehova a politikában. Ha pedig kiszolgálod, akkor a gazdaságban.

De én nem vagyok jó makróból (csak ha programozás :D)


Quote (Cpt_Ghost @ 3 Dec 2021 14:14)
tekintve hogy egy parlamenti szavazáson akinek 51%-a van fog nyerni azzal szemben akinek 49%-a van, igen, ezen dől el
kicsit azért túl van pörögve a kétharmad; nincs kétharmadra szüksége egy kormánypártnak a kormányzáshoz, alkotmányozáshoz és hasonló kaliberű műveletekhez van rá szükség, ami nem nélkülözhetetlen a ner lebontásához
már az egy elég nagy lépés lenne, ha az ügyészség függetlenné válna


Quote (josheide @ 3 Dec 2021 17:00)
Lelked rajta, én értem az MKKP szimpatizánsokat, mert könnyű abba a társaságba bármit belelátni. Ugyanakkor ha esetleg mégse jön össze nekik az 5%, akkor minden rájuk leadott % egy ellenzéki képviselőt, erőforrást vesz el az ellenzéki pártokról.


Nekem nagy csalódás, hogy az ellenzéki önkormányzatok nem tudtak szinte semmit felmutatni az elvileg mindent átszövő korrupcióval szemben. Én azt vártam, hogy az ellenzéki vezetést megszavazó városokban majd tömegével pattannak ki az ügyek. Ebből a szempontból például Kovács Gergő 12. kerületi teljesítménye meggyőző számomra (ott laktam a pandémia előtt). Kicsit félek attól, hogy csak átülni akarnak a fidesz helyére sok helyen, és nem a módszert akarják leváltani, csak az embereket benne.
Óriási csalódás volt, hogy Karácsony megemelte Tarlós végkielégítését és kitüntette. Ez maximum akkor lett volna elfogadható, ha Tarlós nem indul és úgy vonul vissza, de ha őt le kellett győzni, akkor miért?


Quote (josheide @ 3 Dec 2021 17:00)
A demokrácia így működik. A többség választ egy irányt...
...a társadalom egészének kizsákmányolásával és a zsákmány okos elosztásával maga mellett tartson pont elegendő embert. Érdekből, nem elvből.


Ez egy klasszikus oszd meg és uralkodj, nem is kell hosszabban ecsetelni, több ezer éves technika. Nincs is vita közöttünk abban, hogy ez így működik.
A véleménykülönbségünk forrása az, hogy szerintem az emberek nem azért szavaznak erre, mert nincsenek információik, hanem nekik az a demokrácia, hogy az van, amit ő személy szerint akar, és az a diktatúra, amikor nem az van, amit ő akar. Emiatt nem is ugrik senki már ezekre a szavakra, mert elhasználták erre. Elvesztette figyelemfelkeltő jellegét.

Amikor egy diktatúrában beindul az agymosás, akkor a gyerekeken működik nyilván a legjobban (a korai szocializáció, olyan dolog, amit leginkább komoly egyéni terápiával lehet hajlítani, de ott is csak mértékkel).
A rendszer akkor éri el a legstabilabb állapotát, amikor a már így felnőtt gyerekek kerülnek a társadalom irányítói állapotába.
Magyarországon az 50-es években született generációk irányítják az országot. Mind a mennyiségük, mind az aktivitásuk és betöltött pozíciójuk alapján.
Ők az a generáció, aki az előző rendszerbeli agymosásba született bele és szerintem Orbán nem egyszerűen onnan tanulta el a hatalomgyakorlás sok eszközét, hanem egyenesen az akkori szocializációt használja fel ma. A hanyatló nyugat és társai pontosan azért működik, mert ebben nőttek fel. Az azonos módszer, más témával szerintem nem működne ennyire jól. Ez pontosan az akkori rendszerben elhintett magvaknak a learatása.

Én nem gondolom, hogy a megfelelő tájékoztatás és a jogállami keretek változtatnának ezeknek az embereknek a hozzáállásán, én ezt naivnak gondolom.
A demokrácia megszilárdítását én csak úgy tudom elképzelni, hogy átveszik az abban felnövő emberek az irányítást.

Amihez pozíciókban, aktivitásban és mennyiségben is föléjük kellene nőni.
Szerintem nagyon sokan tudják, hogy mi történik, de ennél durvábban szocializálódtak és az Orbán rendszer pontosan tudja, hogy mire figyelnek és mire nem, és ezt kiszolgálja, ők pedig ebben jól érzik magukat.

Nem hiszek abban, hogy ők csak áldozatok.
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Dec 6 2021 05:31am
Olvasgatva a kommenteket; pont úgy lenne bármelyik fideszes nagyhal elszámoltatva ahogy Gyurcsányt elszámoltatta a fidesz. Sehogy.
Túl sok ponton érnek össze a korrupciós szálak. Egy-két balfaszt lehet elővennének de a nagyhalak ugyanúgy yachtoznának tovább ellenzékben a lopott csilliárdokból.

Toroczkain gondolkodtam mert az legalább felakasztana pár szar szemét szutykot, de a trianonos szövegei nem tetszenek meg, hogy támadná a román tündérkéimet.
Member
Posts: 2,901
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Dec 6 2021 06:49am
gondoltam megjegyzem h sok itt a tldr
Member
Posts: 26,533
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Dec 6 2021 08:44am
Quote (Senee @ 6 Dec 2021 12:31)
Olvasgatva a kommenteket; pont úgy lenne bármelyik fideszes nagyhal elszámoltatva ahogy Gyurcsányt elszámoltatta a fidesz. Sehogy.
Túl sok ponton érnek össze a korrupciós szálak. Egy-két balfaszt lehet elővennének de a nagyhalak ugyanúgy yachtoznának tovább ellenzékben a lopott csilliárdokból.

Toroczkain gondolkodtam mert az legalább felakasztana pár szar szemét szutykot, de a trianonos szövegei nem tetszenek meg, hogy támadná a román tündérkéimet.


:mad:
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Dec 6 2021 12:25pm
Quote (SteelMeetsSteel @ 6 Dec 2021 13:49)
gondoltam megjegyzem h sok itt a tldr


tldr: Csak a fidesz
Member
Posts: 18,364
Joined: May 17 2008
Gold: 1,690.00
Dec 9 2021 08:38am
Készült valami interjú Joshival, elolvastam és csalódtam, sehol egy ehol gyec ezkla
Go Back To Magyar Topic List
Prev13456Next
Add Reply New Topic New Poll