d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Ellenzéki Miniszterelnök Jelölt Választás 2. Fordu
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Oct 17 2021 10:45am
Quote (Cpt_Ghost @ 17 Oct 2021 17:58)
tfw actually izgalmas


ez jovore lesz izgalmas!
Member
Posts: 41,463
Joined: Jul 9 2005
Gold: 4,673.69
Oct 17 2021 10:57am
Quote (josheide @ 16 Oct 2021 12:51)
Légyszi gondold át! Még estig szavazhatsz. Tényleg nem tudsz választani a két jelölt közül?


Ez a "Nincs kire szavazni" mentalitás annyira beragadt már itt hogy lehetetlen belőle kirobbantani az embereket. Én is megpróbáltam szavazásra bírni embereket a héten, több kevesebb sikerrel. És vagy féltucatszor ebbe a kifogásba ütköztem. Na meg a fidesz propaganda panelbe miszerint "Ez csak balos színjáték és úgyis dobrev nyer". Olyanoktól hallani ezt akik utálják a fideszt egyszerre volt vicces és elszomorító. :Y
És mindannyiuktól megkérdeztem hogy: "Most komolyan nem tudsz dönteni az előző diktátor, a szemkilövető gyurcsány felesége meg egy hétgyerekes templomba járó keresztény, jobboldali konzervatív ember között aki nem volt része az elmúlt 30 év politikájának, tehát nem lopott, nem mutyizott és emiatt nem is zsarolható? "
Válasz: -"Hát de ő is olyan Izé!"

Személy szerint az első fordulóban nem rá szavaztam, mert tök esélytelennek láttam hogy tovább jut, de megcsinálta. Aztán tök esélytelennek láttam hogy Karácsony lép vissza neki és nem fordítva, de ezt IS megcsinálta! És szívből örülök hogy végül így alakult mert valóban Ő a legjobb és legintegratívabb jelölt az 5 közül, akikre ugyanolyan szívesen szavaznak balosok és jobbosok, liberálisok és konzervatívok annak van a legtöbb esélye hogy megdöntse jövőre orbán rezsimét.

...hacsak nem marad meg a Veszélyhelyzet még 2-3 évig...

This post was edited by Thomas Cross on Oct 17 2021 10:58am
Member
Posts: 11,431
Joined: May 13 2006
Gold: 0.16
Oct 17 2021 11:24am
Quote (Thomas Cross @ Oct 17 2021 06:57pm)
Én is megpróbáltam szavazásra bírni embereket a héten, olyanoktól hallani ezt akik utálják a fideszt egyszerre volt vicces és elszomorító.
És mindannyiuktól megkérdeztem hogy: "Most komolyan nem tudsz dönteni az előző diktátor, a szemkilövető gyurcsány felesége meg egy hétgyerekes templomba járó keresztény, jobboldali konzervatív ember között aki nem volt része az elmúlt 30 év politikájának, tehát nem lopott, nem mutyizott és emiatt nem is zsarolható? "
Válasz: -"Hát de ő is olyan Izé!".


Olyanok mondják hogy "csak a fidesz" akik úgy mentek az előválasztásra úgy hogy azt se tudták kire kell szavazni épp.
Csávó előttem 2 percig nézte a szavazólapot, ott kérdezték tőle, hogy kell-e segíteni.. Tudja-e kire szeretne szavazni.. mondta hogy nem tudja :D visszadta a szavazólapját, és áthúzták, hogy érvénytelen legyen, mert befolyásolni nem akarták.

Nevetséges.. ilyennek van szavazati joga.

Én azt tudom csak mondani, hogy ha az ember elégedetlen, akkor szavazzon, mert ha a Fidesz újra 2/3-ot szerez, itt rohadtul nem lesznek új, és megerősödött politikai ellenzékek.
Szánalmas, hogy a Fidesz szavazók nem fogják fel, hogy mi megy a médiában, a rádiókban, a reklámokban.. milliókat költenek el felesleges reklámokra, és az ellehetetlenítésbe, manipulációba.
és ha még csak ennyivel véget érne a sor..

Alig várom, hogy MZP által újra legyen az embereknek hite a változásban.
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 17 2021 11:35am
Remélem azért sikerül egy kutyás képviselőt bejuttatni.
Nyilván jobb így, mintha Dobrev nyert volna, de szerintem nagyon kellene egy mkkp-s is a parlamentbe.
Member
Posts: 599
Joined: Jul 7 2021
Gold: 0.00
Oct 17 2021 11:36am
Quote (CyberPunk666 @ Oct 17 2021 07:35pm)
Remélem azért sikerül egy kutyás képviselőt bejuttatni.
Nyilván jobb így, mintha Dobrev nyert volna, de szerintem nagyon kellene egy mkkp-s is a parlamentbe.


nagyon, lol
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Oct 17 2021 12:56pm
Quote (CyberPunk666 @ 17 Oct 2021 18:35)
Remélem azért sikerül egy kutyás képviselőt bejuttatni.
Nyilván jobb így, mintha Dobrev nyert volna, de szerintem nagyon kellene egy mkkp-s is a parlamentbe.


OEVKt nem nyer az MKKP, listán kéne 5%ot szerezniük. Azt meg nem fognak.
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 17 2021 02:48pm
Quote (josheide @ 17 Oct 2021 20:56)
OEVKt nem nyer az MKKP, listán kéne 5%ot szerezniük. Azt meg nem fognak.


Nekem az a bajom a mostani felállással, hogy ha megint egy ember irányít, akkor nincsen nagy előrelépés, ha demokrácia lesz, akkor a dk a legerősebb az ellenzékben, ha pedig nem nyernek marad a fidesz.
Egyik opció sem tetszik.
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Oct 17 2021 02:54pm
Quote (CyberPunk666 @ 17 Oct 2021 21:48)
Nekem az a bajom a mostani felállással, hogy ha megint egy ember irányít, akkor nincsen nagy előrelépés, ha demokrácia lesz, akkor a dk a legerősebb az ellenzékben, ha pedig nem nyernek marad a fidesz.
Egyik opció sem tetszik.


6 párt fog irányítani, egy a 6 párton kívüli miniszterelnökkel.

Ez a lehető legjobb felállás, ahol mindenkire szükség van és ha valaki tard, akkor a többi öt megbüntetheti.
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Oct 17 2021 03:31pm
Quote (josheide @ Oct 17 2021 10:54pm)
6 párt fog irányítani, egy a 6 párton kívüli miniszterelnökkel.

Ez a lehető legjobb felállás, ahol mindenkire szükség van és ha valaki tard, akkor a többi öt megbüntetheti.


én az előző választásokon is az ellenzékre szavaztam, és a következő választás során is így lesz, de szinte biztos vagyok benne, hogy a hatalmi harcok és áskálódások szét fogják baszni ezt a hatpári 'együttműködést', amikor beélesedik a helyzet (és itt most nem feltétlen arra gondolok, hogy kormányra kerülnek)
Member
Posts: 41,463
Joined: Jul 9 2005
Gold: 4,673.69
Oct 17 2021 03:33pm
Quote (CyberPunk666 @ 17 Oct 2021 22:48)
Nekem az a bajom a mostani felállással, hogy ha megint egy ember irányít, akkor nincsen nagy előrelépés, ha demokrácia lesz, akkor a dk a legerősebb az ellenzékben, ha pedig nem nyernek marad a fidesz.
Egyik opció sem tetszik.

Quote (CyberPunk666 @ 17 Oct 2021 22:48)
Nekem az a bajom a mostani felállással, hogy ha megint egy ember irányít, akkor nincsen nagy előrelépés, ha demokrácia lesz, akkor a dk a legerősebb az ellenzékben, ha pedig nem nyernek marad a fidesz.
Egyik opció sem tetszik.

Quote (josheide @ 17 Oct 2021 22:54)
6 párt fog irányítani, egy a 6 párton kívüli miniszterelnökkel.

Ez a lehető legjobb felállás, ahol mindenkire szükség van és ha valaki tard, akkor a többi öt megbüntetheti.


Egyetértek!
És mindegyiknek érdeke megtalálni a közös nevezőt mert
1: Nem akarják a civakodó óvodások látszatát kelteni, mert akkor a fidesz azzal fogja ütni őket.
Lehet hogy az M1et kicsavarják a kezükből meg a megyei lapokat stb. De lesz ott még TV2 meg rádióadók meg újságok tömkelege
2: Pláne nem akarnak belefutni egy Határozat Képtelenségbe majd aztán Kormányválságba.
3: 2026ban újra nyerni akarnak majd és ehhez az elszámoltatáson kívül tényleg a legjobb formájukat kell hozniuk. Egyikük se engedheti meg magának hogy hülyeségeken lovagoljon hogyha a másik 5 befeszül rá.

E: És reméljük hogy leszoknak a fidesz által behozott külföldön nagyon divatos salátatörvényekről PL: Szigorítunk a pedofil törvényen ami jó, de ütjük egyúttal a homoszexuálisokat. Vagy: Megnöveljük az alapítványoknak adományozható összeget ami jó, de egyúttal emeljük a képviselők fizetését 2,2 millára. Bárhogy szavazol megszívod. Ha van rajtad sapka azért kapsz ha nincs akkor azért.

This post was edited by Thomas Cross on Oct 17 2021 03:41pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll