d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Tévés Topiqe
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 26,526
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
May 14 2021 12:17am
Quote (qkatz @ 14 May 2021 07:01)
A 32" kategória annyira nincs jó helyzetben; kevés modell van már csak jelen itt.
Ha a rászánt keretedbe belefér a sony, annál jobbat 32"-ban nem kapsz. nagyon szép szineket hoz ki. Ha élőben megnézed őket, elképszető különbséget fogsz látni a SONY TV között, és a többi 32" között.
Smart éppen van benne, de sokat ettől nem kell várni; a processzor teljesitmenye limitált még.

Ha a smart nem fontos; valamint tényleg csak TV nézésre használod; akkor a fullHD-t is elengedheted; MO-n olyan adás nem nagyon van.
Sima samsung/lg modell akkor már ~80 körül kiszállhatsz belőle

de jah, én is ezt javasolnám konkrétan
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_sony-bravia-kdl32wd757saep-smart-led-telev%C3%ADzi%C3%B3-1199357.html


van boven fullhd adas mar, ha olyan csomagod van hozza. ofc nem dunatvn kell nezni 50eves filmet. ilyen sport, ismeretterjesztok eleg surun hdk. sport1-2, m4, natgeo, spektrum,etc
ha van netfilx, vagy vmi hasonlo lofasz, akkor megtobb.

Quote (rapiddani @ 14 May 2021 07:13)
Szerintem sony már hosszú évek óta nincs a legjobbak között. Lg/samsung mérföldekkel jobb (persze ekkora méretben kb mindegy mit vesz, ha Smart felület érdekli, ami szerintem mai világban netflix/hbogo miatt alap, akkor meg Sony pláne fail, egyébként baszakodhat kabellel [legutobbi lg tvmen netflix asszem már volt, hbogo nem])

A másik amivel nem értek egyet h 32” tvt 110k ert venni, ráadásul nem fhd, nem 4K, ráadásul sony, hat nemtom, kurva drága


sony valoban kicsit overpriced, de nekem nincs veluk rossz tapasztalatom. a regi tvm 12-13eves, azota is hibatlanul mukodik. akkor meg nem volt mas marka, ami akar a kozelebe jott volna hozza.
uj tvm is sony masik szobaban, de neztem lg/samsungot is, azok se voltak rosszak, de ha valami bevallt, miert valtsak.

summazva : mind1 mit veszel a fent emlitett markakbol, orulj ha valamelyik befer az emlitett helyre

This post was edited by bazdmegmarnemtudom on May 14 2021 12:19am
Member
Posts: 49,595
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
May 14 2021 01:34am
Szerintem upgradelt a szekrenyt h beferjen egy rendes tv, vagy 50 centirol nezed?

En 4 meterrol nezem az enyemet ami egy tok atlagos nappali elrendezés eredmenye (egyik falon a tv, vele szemben a falra tolva a kanape) es nekem is kb 85 inchet kene nezzek h jo legyen a viewing angle csakhat nincs hozza $$
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
May 14 2021 01:39am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ May 14 2021 08:17am)
van boven fullhd adas mar, ha olyan csomagod van hozza. ofc nem dunatvn kell nezni 50eves filmet. ilyen sport, ismeretterjesztok eleg surun hdk. sport1-2, m4, natgeo, spektrum,etc
ha van netfilx, vagy vmi hasonlo lofasz, akkor megtobb.



sony valoban kicsit overpriced, de nekem nincs veluk rossz tapasztalatom. a regi tvm 12-13eves, azota is hibatlanul mukodik. akkor meg nem volt mas marka, ami akar a kozelebe jott volna hozza.
uj tvm is sony masik szobaban, de neztem lg/samsungot is, azok se voltak rosszak, de ha valami bevallt, miert valtsak.

summazva : mind1 mit veszel a fent emlitett markakbol, orulj ha valamelyik befer az emlitett helyre



arról nem beszélve, h sony mikor támogat olyanokat mint a screen mirorring, ami sztem elég hasznos.

Feleségem tud occon kihozni tvket, volt már egyébként az elmúlt 2-3evben itt Panasonic, Philips, sony, lg, Samsung, de én már nagyon Samsung párti lettem tv-kben, maga a menü is sokkal jobban felvan építve mint mindegyikbe, plusz mi eléggé használjuk a Smart részét. Viszont azt aláírom h egy oled lg képbe veri
Member
Posts: 26,526
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
May 14 2021 03:44am
Quote (rapiddani @ 14 May 2021 09:39)
arról nem beszélve, h sony mikor támogat olyanokat mint a screen mirorring, ami sztem elég hasznos.

Feleségem tud occon kihozni tvket, volt már egyébként az elmúlt 2-3evben itt Panasonic, Philips, sony, lg, Samsung, de én már nagyon Samsung párti lettem tv-kben, maga a menü is sokkal jobban felvan építve mint mindegyikbe, plusz mi eléggé használjuk a Smart részét. Viszont azt aláírom h egy oled lg képbe veri


nekem sikerult osszeloni 1 samsung telot 1 sony tvvel. a sajat xiomimmal nem all szoba, de nem meglepo + kurvara nem is erdekelt. nekem menu nocare. smart resz se nagyin mozgat, en nekem gepre is van kotve, ha filmezni akarok. nmag +gbites net miatt netflixre sincs szuksegem imo. mukodjon normalisan, aztan jolvan

minoseg nekem megfelel, ofc 3 millas 8k samsung veri

This post was edited by bazdmegmarnemtudom on May 14 2021 03:46am
Member
Posts: 20,959
Joined: Jun 5 2005
Gold: 4,845.50
May 14 2021 06:51am
Ty mindenkinek az eddigieket, de most tovább kavarom a szart.

Úgy néz ki, sikerül 150 (+2-3) cm-re bővíteni a helyet. Nincs szükségem túl nagy tv-re, olyan 2,5-4 m közötti távolságban szoktam nézi. Egy 90 cm-s bútoron fog állni, ha ennél szélesebb a tv, nem lehet olyan kivitelezésű, aminek a lábai a képernyő két szélén vannak.

Egy kérdés, mert full analfabéta vagyok a témában. A HD adások vételéhez mindenképp kell a Digi smart cam cucca, vagy hd boxa, vagy a tv tudja magától?
Member
Posts: 49,595
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
May 14 2021 07:45am
Quote (Genthor @ May 14 2021 02:51pm)
Ty mindenkinek az eddigieket, de most tovább kavarom a szart.

Úgy néz ki, sikerül 150 (+2-3) cm-re bővíteni a helyet. Nincs szükségem túl nagy tv-re, olyan 2,5-4 m közötti távolságban szoktam nézi. Egy 90 cm-s bútoron fog állni, ha ennél szélesebb a tv, nem lehet olyan kivitelezésű, aminek a lábai a képernyő két szélén vannak.

Egy kérdés, mert full analfabéta vagyok a témában. A HD adások vételéhez mindenképp kell a Digi smart cam cucca, vagy hd boxa, vagy a tv tudja magától?


Most 2.5 vagy 4m?

150centire az 55" fer bele. Sokkal jobb, de 4 meterre meg az is keves, ne nezzed 4 meterrol :D mer ha 4 meterrol nezel 55 colt akkor szard le a fhd adast mert az xvidet se fogod onnan latni nagyon olyan kicsik lesznek a pixelek
Member
Posts: 586
Joined: Aug 26 2019
Gold: 1,015.00
May 14 2021 10:01am
Quote (Vismajor @ May 14 2021 03:45pm)
Most 2.5 vagy 4m?

150centire az 55" fer bele. Sokkal jobb, de 4 meterre meg az is keves, ne nezzed 4 meterrol :D mer ha 4 meterrol nezel 55 colt akkor szard le a fhd adast mert az xvidet se fogod onnan latni nagyon olyan kicsik lesznek a pixelek


Ne magyarázzunk már hülyeségeket, egy vak sas és észreveszi a különbséget már xvid és 720p esetében is, főleg ekkora kijelzőn.

Amire te gondolsz és keversz, szerintem, az a FHD és 4k dilemma, oda kell a baszom nagy kijelző, hogy lásd a különbséget. ( pixelsűrűség )
Quote (Genthor @ May 14 2021 02:51pm)


Egy kérdés, mert full analfabéta vagyok a témában. A HD adások vételéhez mindenképp kell a Digi smart cam cucca, vagy hd boxa, vagy a tv tudja magától?


Na ezzel megfogtál, TV-m van, TV adást viszont soha nem néztem rajta.

Googlezás után ezt találtam:

"Beltéri egységre akkor van feltétlen szüksége, amennyiben TV készüléke önállóan NEM alkalmas a digitális és HD adások vételére (nem rendelkezik DVB-C tunerrel, nem HD kompatibilis). Ezek hiányában a TV-je beltéri eszköz nélkül csak az analóg csatornákat fogja elérni. Kérjük ellenőrizze készüléke tulajdonságait, leírását, típusát.+
Member
Posts: 30,298
Joined: May 24 2008
Gold: 39,210.00
May 14 2021 01:32pm
Quote (rapiddani @ 14 May 2021 09:39)
arról nem beszélve, h sony mikor támogat olyanokat mint a screen mirorring, ami sztem elég hasznos.

Feleségem tud occon kihozni tvket, volt már egyébként az elmúlt 2-3evben itt Panasonic, Philips, sony, lg, Samsung, de én már nagyon Samsung párti lettem tv-kben, maga a menü is sokkal jobban felvan építve mint mindegyikbe, plusz mi eléggé használjuk a Smart részét. Viszont azt aláírom h egy oled lg képbe veri


az összes androidos sony-n is megy simán

Quote (ecnebketto @ 14 May 2021 18:01)
Ne magyarázzunk már hülyeségeket, egy vak sas és észreveszi a különbséget már xvid és 720p esetében is, főleg ekkora kijelzőn.

Amire te gondolsz és keversz, szerintem, az a FHD és 4k dilemma, oda kell a baszom nagy kijelző, hogy lásd a különbséget. ( pixelsűrűség )

Na ezzel megfogtál, TV-m van, TV adást viszont soha nem néztem rajta.

Googlezás után ezt találtam:

"Beltéri egységre akkor van feltétlen szüksége, amennyiben TV készüléke önállóan NEM alkalmas a digitális és HD adások vételére (nem rendelkezik DVB-C tunerrel, nem HD kompatibilis). Ezek hiányában a TV-je beltéri eszköz nélkül csak az analóg csatornákat fogja elérni. Kérjük ellenőrizze készüléke tulajdonságait, leírását, típusát.+


az összes most kapható TV-ben (pláne ha már rendes, 32" feletti méretről beszélünk) ez mar alap felszereltség, nem befolyásolja a döntést.
a helyedben 2020-as TVt vennék, azok most futnak ki, ilyenkor van kb a legjobb áruk. + az EB miatt már futnak a promóciók; most hétvégén is van JOY, lehet jót találni.

arról nem mondtál semmit, hogy kb mennyit szánnál rá. Ha elmész egy erős kategóriába, ez kurvajó tv, a hangja szenzációs. Ha van lehetőséged nézd meg élőben, kb az összes budapesti boltban elérhető
400 alatt nem nagyon emlékszem, h volt-e már az ára
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_sony-bravia-ke-55a8baep-4k-hdr-android-smart-oled-telev%C3%ADzi%C3%B3-1348463.html

amennyiben 200 körül gondolkozol
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_sony-bravia-kd-55xh8096baep-4k-hdr-android-led-telev%C3%ADzi%C3%B3-1318882.html
SONY ebben a kategóriában is megoldja, h oldalról is jól néz ki a tv képe
samsung:
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_samsung-qe-55-q60tauxxh-4k-uhd-smart-qled-telev%C3%ADzi%C3%B3-138-cm-1317728.html


budget, belépő alapfelszereltség:
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_samsung-ue-50-tu7022kxxh-crystal-uhd-4k-smart-tv-1338507.html

csak ha sziguróan szemből nézed, LG oldalról ha nem magas kategória, elég hitvány
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_lg-50nano793ne-nanocell-smart-led-telev%C3%ADzi%C3%B3-127-cm-4k-ultra-hd-hdr-webos-thinq-ai-1334024.html

This post was edited by qkatz on May 14 2021 01:34pm
Member
Posts: 49,595
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
May 15 2021 01:08am
Quote (ecnebketto @ May 14 2021 06:01pm)
Ne magyarázzunk már hülyeségeket, egy vak sas és észreveszi a különbséget már xvid és 720p esetében is, főleg ekkora kijelzőn.

Amire te gondolsz és keversz, szerintem, az a FHD és 4k dilemma, oda kell a baszom nagy kijelző, hogy lásd a különbséget. ( pixelsűrűség )

Na ezzel megfogtál, TV-m van, TV adást viszont soha nem néztem rajta.

Googlezás után ezt találtam:

"Beltéri egységre akkor van feltétlen szüksége, amennyiben TV készüléke önállóan NEM alkalmas a digitális és HD adások vételére (nem rendelkezik DVB-C tunerrel, nem HD kompatibilis). Ezek hiányában a TV-je beltéri eszköz nélkül csak az analóg csatornákat fogja elérni. Kérjük ellenőrizze készüléke tulajdonságait, leírását, típusát.+






Ok
Member
Posts: 26,526
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
May 15 2021 01:32am
Quote (Vismajor @ 15 May 2021 09:08)


ezek szerint nekem majd 2 meteres tvt kene vennem. ugy nezne ki a szoba, mint 1 kibaszott mozi
Go Back To Magyar Topic List
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll