d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Gamestop
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,470
Joined: Nov 1 2006
Gold: 25.38
Jan 30 2021 03:26am
Quote (LechWalesa @ 30 Jan 2021 09:39)
Przecież nie spadły(?). To na czym niby zarobili?


Na tym że robinhood zablokował sprzedaż kolejnych akcji.
Mogę być w błędzie, bazuję na wypowiedziach innych/postach reddita i różnych artykułach co krążą w sieci. Jest od zajebania fake newsów na temat obecnej sytuacji, więc może i ja padłem ich ofiarą.
W każdym razie na chłopski niegiełdowy rozum, jeżeli sprzedaż akcji przez największą apkę została zablokowana = profit goes to hedge fund.
Są oczywiście jeszcze inne apki i skupowanie akcji wciąż trwa, jednak ten jeden manewr robinhooda wpłynął na korzyść Melvin Capital (imo).
Wciąż są wchuj na minusie (czytam reddita i padają przeróżne kwoty, wszystko to wciąż spekulacje).

Quote (Majonez @ 30 Jan 2021 01:18)
Masz jakies lewe zrodla, bo patrzac na kurs w ciagu ostatnich trzech dni jest to fizycznie niemozliwe.


Tak jak pisałem wyżej, wydaje mi się (bazując na info z reddita), że dzięki przyblokowaniu robinhooda Melvin Capital przyoszczędził znaczną sumkę.
Member
Posts: 16,691
Joined: Nov 19 2015
Gold: 306.44
Jan 30 2021 04:56am
Quote (SimSimSalabim @ 30 Jan 2021 10:26)
Na tym że robinhood zablokował sprzedaż kolejnych akcji.
Mogę być w błędzie, bazuję na wypowiedziach innych/postach reddita i różnych artykułach co krążą w sieci. Jest od zajebania fake newsów na temat obecnej sytuacji, więc może i ja padłem ich ofiarą.
W każdym razie na chłopski niegiełdowy rozum, jeżeli sprzedaż akcji przez największą apkę została zablokowana = profit goes to hedge fund.
Są oczywiście jeszcze inne apki i skupowanie akcji wciąż trwa, jednak ten jeden manewr robinhooda wpłynął na korzyść Melvin Capital (imo).
Wciąż są wchuj na minusie (czytam reddita i padają przeróżne kwoty, wszystko to wciąż spekulacje).



Tak jak pisałem wyżej, wydaje mi się (bazując na info z reddita), że dzięki przyblokowaniu robinhooda Melvin Capital przyoszczędził znaczną sumkę.


Od kilku dni ceny oscyluja w okolicy 300 dolarow wiec blokada RH nic nie zmienila.
e/ rzekomo sa w dupe 19 miliardow dolarow xd https://www.independent.co.uk/news/world/americas/gamestop-stock-news-live-robinhood-update-b1794639.html

This post was edited by Majonez on Jan 30 2021 04:56am
Member
Posts: 27,298
Joined: Apr 4 2006
Gold: 2,986.38
Jan 30 2021 05:00am
Quote (SimSimSalabim @ 30 Jan 2021 10:26)
Na tym że robinhood zablokował sprzedaż kolejnych akcji.
Mogę być w błędzie, bazuję na wypowiedziach innych/postach reddita i różnych artykułach co krążą w sieci. Jest od zajebania fake newsów na temat obecnej sytuacji, więc może i ja padłem ich ofiarą.
W każdym razie na chłopski niegiełdowy rozum, jeżeli sprzedaż akcji przez największą apkę została zablokowana = profit goes to hedge fund.
Są oczywiście jeszcze inne apki i skupowanie akcji wciąż trwa, jednak ten jeden manewr robinhooda wpłynął na korzyść Melvin Capital (imo).
Wciąż są wchuj na minusie (czytam reddita i padają przeróżne kwoty, wszystko to wciąż spekulacje).



Tak jak pisałem wyżej, wydaje mi się (bazując na info z reddita), że dzięki przyblokowaniu robinhooda Melvin Capital przyoszczędził znaczną sumkę.


AMC tez zablokowali, potem pozwolili chyba 1 czy 2 akcje max kupic xd Jakby nie ten manewr to wycena by byla pewnie wchuj wyzsza i na GME i na AMC.
Nasze apki nic nie blokują jak coś, sprawdziłem.

Ciekawe czy znowu to zakopią, czy cokolwiek z tego wyniknie, bo w internecie poruszenie wchuj.

W 2008 uratowali banki i jakos to im uszlo, ale wtedy internet nie byl tak rozkrecony jak dzisiaj.

This post was edited by Damundo on Jan 30 2021 05:01am
Member
Posts: 42,470
Joined: Nov 1 2006
Gold: 25.38
Jan 30 2021 05:15am
Quote (Majonez @ 30 Jan 2021 11:56)
Od kilku dni ceny oscyluja w okolicy 300 dolarow wiec blokada RH nic nie zmienila.
e/ rzekomo sa w dupe 19 miliardow dolarow xd https://www.independent.co.uk/news/world/americas/gamestop-stock-news-live-robinhood-update-b1794639.html


Tak jak napisał Damundo niżej, przyblokowanie RH w jakimś stopniu pomogło MC. Nie sądzę, aby wszyscy korzystający z RH rzucili się na inne appki i dalej wykupowali akcje. Część tak, ludzie wrzucają ss z innych appek, piszą o kolejnych zakupionych akcjach, ale jednak jakiś odsetek odpuści i będzie już się trzymał tego, co udało im się zakupić poprzez RH.

Cena akcji oscyluje na ~równym poziomie, między innymi przez ten manewr = wzięli poprawkę na potencjalne straty MC i okazało się, że udało im się przez to przyoszczędzić parę mld.

CNBC też podaje stratę niespełna 20mld. Redditorzy piszą o znacznie większych kwotach. Wszystko się wyjaśni jak dojdzie do short squeezu.

Quote (Damundo @ 30 Jan 2021 12:00)
AMC tez zablokowali, potem pozwolili chyba 1 czy 2 akcje max kupic xd Jakby nie ten manewr to wycena by byla pewnie wchuj wyzsza i na GME i na AMC.
Nasze apki nic nie blokują jak coś, sprawdziłem.

Ciekawe czy znowu to zakopią, czy cokolwiek z tego wyniknie, bo w internecie poruszenie wchuj.

W 2008 uratowali banki i jakos to im uszlo, ale wtedy internet nie byl tak rozkrecony jak dzisiaj.


Reddit pisze, że dojdzie do regulacji. Taka sytuacja nie będzie mogła się powtórzyć, WallStreet nie może sobie na to pozwolić. Tylko że regulacje będą na korzyść rekinów, a nie płotek rzecz jasna. W każdym razie to co się dzieje teraz nigdy już się nie powtórzy, tworzona jest historia na naszych oczach.

Amerykański sen na chwilę się ziścił.

This post was edited by SimSimSalabim on Jan 30 2021 05:44am
Member
Posts: 42,470
Joined: Nov 1 2006
Gold: 25.38
Jan 30 2021 12:45pm
Google pomaga apce RobinHood zachować twarz ;D (ocena apki spadłą do 1 gwiazdki)

https://www.foxbusiness.com/technology/google-robinhood-reviews
Member
Posts: 27,298
Joined: Apr 4 2006
Gold: 2,986.38
Jan 30 2021 03:20pm
Member
Posts: 25,702
Joined: May 30 2010
Gold: 191.17
Jan 30 2021 03:29pm
eZZZZZZZZ
Member
Posts: 42,470
Joined: Nov 1 2006
Gold: 25.38
Feb 24 2021 03:24pm
Ło kurła, akcje GME podskoczyły w parę h o 100%. Reddit umarł.
Member
Posts: 6,314
Joined: Feb 20 2016
Gold: 3.01
Feb 25 2021 11:31pm
Interesujące. Nie widzę żadnych suspów na Twoim koncie.
Jak chcesz takie sprawy wyjaśniać to na PM zapraszam.
Go Back To Polska Topic List
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll