d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Magic: The Gathering Arena
Prev167891014Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 25,702
Joined: May 30 2010
Gold: 191.17
Feb 20 2021 05:23pm
Quote (SimSimSalabim @ Feb 20 2021 04:17pm)
Zrobiłem sobie deck sultai ultimatum, długie rozgrywki, ale fajnie się gra :) Sporo winów wpadło z rzędu, teraz dopiero loss na typa co grał fortele i mi countrował wszystko chuj :c Później jeszcze wrócę do drabinkowania, no i token na draft jeszcze nie wykorzystany :) Jak tam u Ciebie idzie gierczenie?


Ciekawy deck - ten Sultai Ultimatum.

Ten token siadł idealnie. 7/2 się udało zrobić. Potem grałem jeszcze za gemy kolejnego drafta i przegrałem w opór 2/3.

Gram Orzhov Angels dekiem. Fajna opcja. To mój pierwszy deck na Kaldheim zbudowany od zera.

Mam również Boros Cycling. Fajny deck - szybki dość... ale nudzi się równie szybko. Troche lamerski imo :D ale pozwala sie wybić w drabince.
W Mythicu już nim nie gram - jedynie aniołkami
https://mtga.untapped.gg/profile/94c6d355-288f-4dd8-b794-0ab63b260c39/MGNJTZTV6NEMRDGCCA4WRGQLU4

Tworze też Czarno-Czerwoy deck na sacrifice :D fajna zabawa... tylko nie ma wysokiego win rate.

This post was edited by Last_Hope on Feb 20 2021 05:23pm
Member
Posts: 42,470
Joined: Nov 1 2006
Gold: 25.38
Feb 24 2021 03:23pm
Quote (Last_Hope @ 21 Feb 2021 00:23)
Ciekawy deck - ten Sultai Ultimatum.

Ten token siadł idealnie. 7/2 się udało zrobić. Potem grałem jeszcze za gemy kolejnego drafta i przegrałem w opór 2/3.

Gram Orzhov Angels dekiem. Fajna opcja. To mój pierwszy deck na Kaldheim zbudowany od zera.

Mam również Boros Cycling. Fajny deck - szybki dość... ale nudzi się równie szybko. Troche lamerski imo :D ale pozwala sie wybić w drabince.
W Mythicu już nim nie gram - jedynie aniołkami
https://mtga.untapped.gg/profile/94c6d355-288f-4dd8-b794-0ab63b260c39/MGNJTZTV6NEMRDGCCA4WRGQLU4

Tworze też Czarno-Czerwoy deck na sacrifice :D fajna zabawa... tylko nie ma wysokiego win rate.


7-2? Nieźle napierdalasz.
Za tokena skończyłem draft z wynikiem 0-3. Porażka ;D

Sultai Ultimatum pcha mnie nieźle po drabince :) Całkiem długie rozgrywki, ale bardzo skutecznie niszczy przeciwników.

Twój na anioły deck to jakiś mocarz nad mocarze chyba : o

Btw 50g vs 550g dzisiaj.
Member
Posts: 25,702
Joined: May 30 2010
Gold: 191.17
Feb 25 2021 12:33am
Quote (SimSimSalabim @ Feb 24 2021 10:23pm)
7-2? Nieźle napierdalasz.
Za tokena skończyłem draft z wynikiem 0-3. Porażka ;D

Sultai Ultimatum pcha mnie nieźle po drabince :) Całkiem długie rozgrywki, ale bardzo skutecznie niszczy przeciwników.

Twój na anioły deck to jakiś mocarz nad mocarze chyba : o

Btw 50g vs 550g dzisiaj.



Dzieki! Kupilem.

Chwale sie wygranymi, ale tez dostaje mocno czasami.
Mialem tez drafty 0-3.
Od kiedy biore zielone + inny kolor, idzie troche lepiej. Staram sie w deafcie brac jak najwiecej mocnych kreatur + instanty na +4/+4 i inne enhancement. Z randomowych kart ciezko ulozyc jakis ‘deck engine’, wiec stawiam na mocne kreatury - wystawiam 1 na ture najczesciej. Zielony ma takie serpenty 6/6 oraz misie 5/5. Dosc czesto je widze w drafcie.

Anioly spoko. Na Mythic dobrze idzie, ale dopiero 5 gier.

Na czym polega Sultai? Widzialem ten deck, ale wole dopytac.
Member
Posts: 42,470
Joined: Nov 1 2006
Gold: 25.38
Feb 25 2021 03:55am
Quote (Last_Hope @ 25 Feb 2021 07:33)
Dzieki! Kupilem.

Chwale sie wygranymi, ale tez dostaje mocno czasami.
Mialem tez drafty 0-3.
Od kiedy biore zielone + inny kolor, idzie troche lepiej. Staram sie w deafcie brac jak najwiecej mocnych kreatur + instanty na +4/+4 i inne enhancement. Z randomowych kart ciezko ulozyc jakis ‘deck engine’, wiec stawiam na mocne kreatury - wystawiam 1 na ture najczesciej. Zielony ma takie serpenty 6/6 oraz misie 5/5. Dosc czesto je widze w drafcie.

Anioly spoko. Na Mythic dobrze idzie, ale dopiero 5 gier.

Na czym polega Sultai? Widzialem ten deck, ale wole dopytac.


Zagrywasz dużo landów w krótkim czasie, enchanty do landów, spelle wyszukujące landów. Po chwili masz dużo many. Deck ma też całkiem spory draw rate. Boarda przeciwnika kontrolujesz sagami usuwającymi creatury i spellami. Czekasz aż dociągniesz Emergent Ultimatum (zdjęcie poniżej) no i wtedy zaczyna się jazda. Wybierasz 3 monocolour karty z talii, jedną Twój przeciwnik wybiera i jest wtasowywana do decku z powrotem, a dwie pozostałe zagrywasz bez płacenia many. Must pick to:
https://mtgdecks.net/img/cards/KHM/Valki,,,P20God,P20of,P20Lies.jpg.pagespeed.ce.M9ktJiKNr1.jpg

Pozostałe dwie są różne, zależy co przeciwnik ma na boardzie. Mogę wybrać coś co wyczyści boarda, albo spell co da mi drugą turę od razu po skończonej mojej, albo wrzucę creaturę 6/6 z hastem (Vorinclex, Monstrous Raider). Możliwości jest parę, każda nie ma wad, a same zalety ;)



Sam planeswalker jest bardzo mocny. Pierwsza umiejętność idzie instant w ruch, jeżeli board przeciwnika mi nie zagraża. Jeżeli jest coś dużego na boardzie - używam drugiej umiejętności.

Wygrywałem też gry, gdy Emergent Ultimatum mi się nie trafiał. Wciąż mogłem zagrać planeswalkera (mam land który daje red manę ;D), albo czyścić boarda przeciwnika, a po swojej stronie mieć 8/8 z sagi, która później jeszcze tapuje wszystko co ma przeciwnik i na koniec zabieram mu jednego permanenta, albo tego 6/6 z hastem, albo Esika's Chariot. Także opcji na wygranie partii jest parę.
Member
Posts: 8,992
Joined: Mar 24 2013
Gold: 18,115.00
Feb 25 2021 08:58am
fajne wprowadzonko do mtg :santa:
jak jeszcze gralem, to na cockatrice testowałem decki i przerozne opcje, nadal tak raz do roku sobie tam pykne modern, pauper czy edh, rzadziej legacy. tez fajna alternatywa, ale Areny nigdy jeszcze nie probowalem, moze kiedys :baby:
Member
Posts: 42,470
Joined: Nov 1 2006
Gold: 25.38
Feb 25 2021 11:01am
Już 2x suspa dostałem za wrzucanie .jpg z kartą do gry, chciałem uzupełnić swój poprzedni wątek. Wygoogluj sobie Tibalta, bo to o tego planeswalkera mi chodziło, a wrzuciłem zdjęcie z innej strony karty :P
Member
Posts: 25,702
Joined: May 30 2010
Gold: 191.17
Feb 25 2021 01:25pm
Quote (pzold @ Feb 25 2021 03:58pm)
fajne wprowadzonko do mtg :santa:
jak jeszcze gralem, to na cockatrice testowałem decki i przerozne opcje, nadal tak raz do roku sobie tam pykne modern, pauper czy edh, rzadziej legacy. tez fajna alternatywa, ale Areny nigdy jeszcze nie probowalem, moze kiedys :baby:


Zapraszamy do MTGA :)

Quote (SimSimSalabim @ Feb 25 2021 06:01pm)
^Last_Hope Już 2x suspa dostałem za wrzucanie .jpg z kartą do gry, chciałem uzupełnić swój poprzedni wątek. Wygoogluj sobie Tibalta, bo to o tego planeswalkera mi chodziło, a wrzuciłem zdjęcie z innej strony karty :P


Suspy za zdjecia kart/10
Nie wiem co za debil raportuje.

Valkiego/Tibalta znam. Mam go w sacrifice decku. Testuje Radkos sacrifice deck, ale jeszcze nie bede gral na ladder.

Dzieki za wyjasnienie mechaniki tego Ultimate decka. Brzmi fajnie.
Co robisz do czasu uzyskania takiej ilosci landow? Np. Vs aggro white albo RDW? Te decki sa dosc popularne i ogolnie decki mid-range czasem maja klopoty vs aggro.

This post was edited by Last_Hope on Feb 25 2021 01:30pm
Member
Posts: 42,470
Joined: Nov 1 2006
Gold: 25.38
Feb 25 2021 01:48pm
Quote (Last_Hope @ 25 Feb 2021 20:25)
Zapraszamy do MTGA :)



Suspy za zdjecia kart/10
Nie wiem co za debil raportuje.

Valkiego/Tibalta znam. Mam go w sacrifice decku. Testuje Radkos sacrifice deck, ale jeszcze nie bede gral na ladder.

Dzieki za wyjasnienie mechaniki tego Ultimate decka. Brzmi fajnie.
Co robisz do czasu uzyskania takiej ilosci landow? Np. Vs aggro white albo RDW? Te decki sa dosc popularne i ogolnie decki mid-range czasem maja klopoty vs aggro.


To nie był report, tylko instantbot susp jakiś :x

Sagami/instatnami/sorcerami kontroluję boarda opponenta. Dlatego właśnie pisałem, że deck jest trochę wolny :P Są gry, kiedy opponent nie ma co już rzucić, a ja nie mam czym go zabić i czekam aż dociągnę Ultimate. Jeżeli już pojawia się problem to nie w ilości landów, tylko w tym, że nie mogę dociągnąć Ultimate.
Member
Posts: 25,702
Joined: May 30 2010
Gold: 191.17
Feb 25 2021 01:52pm
Quote (SimSimSalabim @ Feb 25 2021 08:48pm)
To nie był report, tylko instantbot susp jakiś :x

Sagami/instatnami/sorcerami kontroluję boarda opponenta. Dlatego właśnie pisałem, że deck jest trochę wolny :P Są gry, kiedy opponent nie ma co już rzucić, a ja nie mam czym go zabić i czekam aż dociągnę Ultimate. Jeżeli już pojawia się problem to nie w ilości landów, tylko w tym, że nie mogę dociągnąć Ultimate.



A jakie masz przykladowe instanty / sorce?
Tupu eliminate / heartless act (niszczace kreatury)?
Czy raczej counter spelle?
Member
Posts: 42,470
Joined: Nov 1 2006
Gold: 25.38
Feb 25 2021 01:57pm
Quote (Last_Hope @ 25 Feb 2021 20:52)
A jakie masz przykladowe instanty / sorce?
Tupu eliminate / heartless act (niszczace kreatury)?
Czy raczej counter spelle?


Czeka Pan, zainstaluję w końcu ten pogram to wrzucę linka do talii do wglądu :)
Go Back To Polska Topic List
Prev167891014Next
Add Reply New Topic New Poll