d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General >tfw Topic
Prev123419Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,694
Joined: Oct 4 2008
Gold: 160,818.52
Trader: Trusted
Aug 3 2020 01:34am
Quote (jarabekg @ 2 Aug 2020 14:54)
Stockholmba koltozunk, Tundit fevelttek phdzni



Grat! Stockholm jo hely nagyon, tavaly telen voltam latogatni egeszen tetszett a varos.

Sok mindent lehet majd felfedezni, a Gamlastan varosresz nagyon feelinges kis macskakoves utcaival, meg a Skanzen is nagyon kiraly volt ami baromi nagy es televan erdekes allatokkal
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Aug 3 2020 01:57am
Quote (Namechange @ Aug 3 2020 09:27am)
en most mentem at ugyan ezen. a lakas tulajdonosa eladta a fejunk felol szoval koltozni kellett

mar nem is tudom szamon tartani hanyszor koltoztem az eletemben, talan 11-12x osszesen az elmult 6 ev alatt

kezd unalmassa valni viszont lakast meg mindig nem akarok venni mert nem tudom hol akarok elni a vilagban. Otthon magyarorszagon lenne csaladi lakas ahol tudnek elni de persze ahoz haza kene koltozni, arra pedig szerintem lelkilg meg nem vagyok felkeszulve


>tfw kulfoldon elsz mar 6 eve es palyakezdokent (2 ev+ tapasztalat) kurva jol keresel, otthon is elnel szived szerint de nincs kedved ehberert dolgozni hogy havi 100-200 ezret tehess felre


te sulizni mentel anno ki (Daniaba ha jol emlekszem) ? Koppenhaga, vagy masik varos? Mit tanultal es utana mennyire voltnehez elhelyezkedni (ha nem tanulni mentel ki elotte akkor is erdekel)?
Member
Posts: 43,694
Joined: Oct 4 2008
Gold: 160,818.52
Trader: Trusted
Aug 3 2020 02:52am
Quote (jarabekg @ 3 Aug 2020 09:57)
te sulizni mentel anno ki (Daniaba ha jol emlekszem) ? Koppenhaga, vagy masik varos? Mit tanultal es utana mennyire voltnehez elhelyezkedni (ha nem tanulni mentel ki elotte akkor is erdekel)?


Jol emlekszel, egyetemre jottem ki Daniaba 4 eve, eleinte nem Koppenhagaba de mar tobb mint ket eve Koppenhagaban vagyok.

A szakom neve Design & Business ami egy nagyon sok temat atfogo kepzes. Tanultunk market trend analizist, felhasznaloi elmeny kutatast, adat feldolgozast amibol 'insightot' generalunk kommunikacio tervek meg brand strategy keszitesere.
Emellett pedig nagyon sokat tanultunk vizualis tervezesrol, ami graphic design, user interface design meg hasonloak. Applikaciok es weblapok tervezese es fejlesztese is. (Csak alap HTML es CSS, keves Javascript)

En User Experience designra specializalodtam igazabol es a szabad idomben elkezdtem errol a temarol tanulni es nagyon beleastam magam.

A jelenlegi munkam ugy jott hogy csinaltam egy 5 honapos UX internshippet a cegnel ahol most vagyok es az utan felajanlottak egy full time positiont a cegnel, ez volt most mar tobb mint 2 eve.
Nem fogok hazudni es szet dolgoztam magamat hogy bizonyitsak es megprobaltam kitunni a gyakornokok kozul a cegnel hogy kapjak egy munkat. A gyakornoksag nelkul el se tudom kepzelni hogyan tudtam volna semmi tapasztalattal munkat kapni egy olyan orszagban ahol tobbnyire elvarjak a helyi nyelv ismerettseget meg ilyen munkakorben is.

Nem mondom hogy lehetetlen a helyi nyelv ismerettsege nelkul munkat kapni mert nem az, de nagyon sok ismerosom pelda ra hogy nagyon nehez meg ugyis ha esetleg beszeled a nyelvet.


Bocs ha nem ertheto amit magyarazok, de nagyon nehezemre esik kifejteni magamat magyarul ilyen dolgokrol mert sokmindennek csak angolul tanultam meg a nevet.
Member
Posts: 43,694
Joined: Oct 4 2008
Gold: 160,818.52
Trader: Trusted
Aug 3 2020 02:55am
Quote (jarabekg @ 3 Aug 2020 09:57)
te sulizni mentel anno ki (Daniaba ha jol emlekszem) ? Koppenhaga, vagy masik varos? Mit tanultal es utana mennyire voltnehez elhelyezkedni (ha nem tanulni mentel ki elotte akkor is erdekel)?



btw Svedorszagban ugyan ugy tudsz kemeny alkoholt venni csak mint ahogy otthon MOn cigarettat. Vannak kozponti boltok ahol csak azt kapni es mast nem, es altalaban csak este 8ig vannak nyitva. :D
Fura volt
Member
Posts: 1,319
Joined: Oct 6 2008
Gold: 0.00
Aug 3 2020 03:48am
Quote (Namechange @ Aug 3 2020 10:55am)
btw Svedorszagban ugyan ugy tudsz kemeny alkoholt venni csak mint ahogy otthon MOn cigarettat. Vannak kozponti boltok ahol csak azt kapni es mast nem, es altalaban csak este 8ig vannak nyitva. :D
Fura volt


Stockholmból nem tudom mennyire vészes, de Helsinkiből nagyon megérte átkompozni Tallinba és ott bevásárolni. Kisteherrel mentünk 3an, szétdobtuk a komp+benya költséget, és ott vásároltunk be, én főleg sört vettem. 1 euró volt a prima kis sör, Mikkeliben meg 3 euró alatt nem találtál.

Member
Posts: 43,694
Joined: Oct 4 2008
Gold: 160,818.52
Trader: Trusted
Aug 3 2020 04:09am
Quote (Sorvatkutyuska @ 3 Aug 2020 11:48)
Stockholmból nem tudom mennyire vészes, de Helsinkiből nagyon megérte átkompozni Tallinba és ott bevásárolni. Kisteherrel mentünk 3an, szétdobtuk a komp+benya költséget, és ott vásároltunk be, én főleg sört vettem. 1 euró volt a prima kis sör, Mikkeliben meg 3 euró alatt nem találtál.



hat azt en se tudom hogy Stockholmbol mennyire eri meg, de Helsinki Tallin kulonbseg arakban meresz lehetett :D Svedek amugy a legolcsobbak a skandinav orszagok kozul

Itt a Danoknal a nemet hatarra jarnak bevasarolni sokan, foleg alkoholt meg ilyesmiket
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Aug 13 2020 11:37am
Tfw nem teljes egy hét van a kikoltozesig
Member
Posts: 1,319
Joined: Oct 6 2008
Gold: 0.00
Aug 14 2020 01:41am
Posta 10/10

"[blabla] elismerjük, hogy sajnos téves értesítőt állított ki a küldeményről."

"[blabla] Panaszát a téves értesítésre vonatkozóan megalapozatlannak tekintjük,"


Ok
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Aug 14 2020 06:16am
tfw senee eltakarodott a hunsubról amióta megyníltak a wt topicok :D
nem bírta elviselni, hogy nem ő van a figyelem kozeppontjaban
Member
Posts: 22,305
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,542.77
Aug 14 2020 06:39am
Quote (jarabekg @ Aug 14 2020 02:16pm)
tfw senee eltakarodott a hunsubról amióta megyníltak a wt topicok :D
nem bírta elviselni, hogy nem ő van a figyelem kozeppontjaban


Szerintem csak hosszú szabadságot kapott, mint én.
Go Back To Magyar Topic List
Prev123419Next
Add Reply New Topic New Poll