d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Hunsub Hold Misszió > Kriptó Guide
12340Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jan 4 2018 11:30am
Hunsub official meggazdagodás guide



Miről van szó?


Többféle stratégia létezik a kriptovalutákkal való pénzkeresésnél, mindegyiknek az az alapja hogy megveszed olcsón, és eladod drágán. Mivel még nagyon az elején vagyunk ennek az új technológiának (http://ondigitalmarketing.com/wp-content/uploads/2012/01/640px-Diffusionofideas.png, itt kb most léptünk be az early adapter fázisba, de igazából világszinten kevesebb mint 0,2%-a birtokolt bitcoint vagy bármi más kriptovalutát, úgyhogy vannak viták hogy innovációs fázisban vagyunk vagy korai adaptációs fázisban) ezért még nagyon nem lehet melléfogni mivel mindennek nagy sebességgel növekszik az ára. (másnap meg lezuhan, de összességében egyelőre mindig masszívan plusszos) Ez a hatalmas árbeli ugrálás majd az adaptáció növekedésével elméletileg stabilizálódni fog, de most még 2018, esetleg 19-ben hasonlóan fog kinézni ez a piac. Azért azt természetesen hozzátenném, hogy ez egy magas kockázattal járó spekulatív befektetésnek számít a klasszikus irodalom szerint, persze aztán erről sok embernek más a véleménye, de érdemes odafigyelni.

A stratégiák nagyjából:

-Kiválasztasz 1 vagy több kriptovalutát (ezekből majdnem az összes megtalálható itt: https://coinmarketcap.com/ ), aminél úgy látod hogy van a jövőben arra esély, hogy növekedjen az értéke, és azt tartod (HOLD) X hónapon keresztül. Az emberek 95%-nak aki nem ért a tőzsdézéshez ez ajánlott, alacsony stresszel jár és hatalmas hozamokat tud hozni.

-Daytradelsz, ami azt jelenti hogy napi szinten az árváltozásokat kihasználva kereskedsz ugyanolyan buy low-sell high alapon. Szakértelem kell hozzá és a daytradelő emberek kb 5%-a tud folyamatosan profitábilis lenni, szóval ez nem igazán ajánlott.

-A stratégia ami mi minket most érdekel (és ami mostanában menő lett mert egyre kevesebb a jó ICO): beszállsz korán egy ígéretes projektbe még az ICO (initial coin offering, a cég a coinok egy részét vásárlásra bocsájtja még azelőtt, hogy felkerülne egy exchange-re [ahol pl lehet váltani USD-t bitcoinra, vagy bitcoint ethereumra]) fázis előtt, azzal számolva hogy az exchange-re való felkerülésnél nagy lesz rá az igény és emiatt jóval az ICO ár felett lehet majd kereskedni a coinokkal. Ez nagyon jó esetben x70-es növekedést jelenthet (pl. ICX coin 3 hét alatt). Ha átlagosan jó a coin (pl UTK, DBC, BNTY), ami azt jelenti hogy valós problémát old meg, nem másolata egy másik coinnak, jó a teamje, és van iránta várakozás/hype, akkor olyan x5-10-20 jellemző 1-4 hét alatt. A mi coinunk az utóbbi kategóriába esik, valószínűleg nagyobb hype faktorral mint a korábban felsorolt 3. Az ICO-k 75%-a x2-es gain felett van jelenleg, ami jó azt nézve hogy 90%a trash scam szar ami idővel majd eltűnik.

-Továbbá biztosan léteznek még más obskúros stratégiák is, de ez most minket annyira nem érdekel.


A coinunknak az a neve hogy DADI (foggyos névnek tűnik így magyarként kicsit igen, de külföldiként valszleg semmi extra szóval ez nem lesz hatással az árra), decentralizált fog computing website hostingot hoztak létre, ahol DADI coint kapsz azért ha felajánlod a számítási kapacitásodat, illetve DADI coinban fizetsz ha hostolni szeretnél. Működő termékkel rendelkeznek és vannak ügyfeleik ami jó jel, mert sok az olyan coin ami mögött semmi nincs, csak spekuláció és ígéretek. Az early sale-re (ahol 0,5cent helyett 0,4centért vehetsz 1 coint) hatalmas igény volt, január 22-én indult volna de mivel túl sokan akartak beszállni 2000 ember jelentkezhetett és 400-at kisorsoltak aki résztvehet ezen. Ez a 2000 hely pár nap alatt betelt, ami nagyon jó jel tekintve hogy még 1 hónap mire egyáltalán elindul az ICO sale. Az utóbbi időkben eziránt a coin iránt az egyik legnagyobb a hype, ami azt jelenti hogy nagy valószínűséggel hatalmas lesz a kereslet, ami felhajtja majd az árat és ami nekünk elég jó. Miért osztom meg ezt az információt még az ICO sale megnyílása előtt és miért szánok rá 2 órát az életemből hogy ezt a guideot megírjam? Azért mert ha a referral linkemmel regelsz, akkor kapok 5%-nyi coint azután amennyit te vettél. Ha nem azzal regelsz, akkor senki nem kap semmit, arra jó hogyha gecire utálsz akkor ne kapjak lófaszt se de másra nem nagyon.


Első lépés, hogyan szerezzünk ethereumot amit majd elkell küldeni a cég wallet-jére?:

-Mi az az ethereum?
-Az ethereum most a 3. legnagyobb kriptovaluta (sokáig a 2. volt), tartalmaz okosszerződéseket és platformként szolgál más coinok számára, utána lehet olvasni ha valakit jobban érdekel. Míg a bitcoin az nevezhető lufinak mert senki sem használja ténylegesen (csak arra hogy más coinokra váltsd át, vagy megtartsd azért hogy hátha felmegy az értéke), ezt rengeteg cég használja már most is, és valóban értelmes.

-Mi az a wallet?
-A wallet tulajdonképpen egy digitális pénztárca, amiben a saját privát kulcsaid vannak amiket csak te ismersz. A walletedhez csak te férsz hozzá, tudsz kapni rá kompatibilis coinokat és tudsz küldeni is. Létezik mobilos wallet, usb wallet, pc-s wallet, etc. A konkrét technológiába nem mennék bele, akit mélyebben érdekel az legyen szíves utánaolvasni.



Hogy a faszomba szerzek ethereumot?

Ez a legnehezebb része a történetnek, ha ez megvan a többi easiest dolog ever. Mivel most mindenki kriptovaluta lázban kezdett el égni nagyon hirtelen (persze ez még mindig semmi globális szinthez képest), és nagyon új ez az egész, azok az oldalak ahol vásárolni lehet nem igazán bírják a terhelést, és sok helyen jelenleg nem lehet regisztrálni amíg a backlogot nem szüntetik meg.

Azoknak az oldalaknak ahol kriptovalutákkal lehet kereskedni komoly jogi szabályozásoknak kell megfelelniük egy ideje (KYC/AML szabályok - know your customer és anti money-laundering - ha ezeknek nem felelnek meg akkor bezárják őket), ezért a legtöbb helyen szükséges valamilyen identitásodat bizonyító dokumentummal igazolni a kilétedet. Ez általában személyiről fénykép, banki kimutatás (a cím kell róla) vagy lakcímkártya, illetve van ahol szelfi az irataidat tartva).

A probléma az, hogy mire verifikálnak 1-1 helyen az 1 hónap is lehet, tehát ez nem igazán játszik. Szerencsére léteznek alternatívák, illetve van egy-két hely ahol ez a folyamat gyorsabban végbemegy.


Lehetőségek (ha bitcoint veszel, akkor azt utána bármelyik exchangere át tudod váltani ethereumra kb. díjmentesen a pillanatnyi árfolyamon)

localbitcoins.com - irl vehetsz bitcoint valakitől, aki helyben átküldi neked a walletjéről a tiedre a bitcoint. Érdemes megvárni hogy konfirmáljon a tranzakció (ez mostanában kb 5-20 perc), habár nem tudja visszavonni ha már elindította, de ki tudja milyen trükköket tud 1-2 ember. Sajnos nem tudom hogy hogyan szokott ez zajlani pontosan mivel még nem csináltam ilyet.

bitcoin automata - Bp-n pl Ankert-ben van egy bitcoin automata ahol betudod tolni a súlyos papírpénzeket, és elküldi a walletedre a bitcoint. Teljesen megbízható, használtam már, pénzkivételre is lehet használni. A hátránya az hogy magas díjat von le.

Bankkártyával lehet vásárolni Ethereumot is pár helyen ahol azt állítják hogy gyorsan megtörténik a verifikáció, de nem próbáltam. Ehhez had ne írjak külön guideot, itt van hozzá a leírás angolul: https://www.buybitcoinworldwide.com/en/buy-bitcoin-credit-debit-card/

Én úgy szoktam vásárolni, hogy bitstamp.com-ra beutalok SEPA deviza utalással eurót, és akkor azt másnap jóváírják, kiutalás is ugyanígy. Mostanában már sajnos itt is kb. 1 hónap a verifikáció és addig nem tudsz venni semmit, úgyhogy ez az opció most nem él.



Jó exchangek: binance.com (sajnos pont ma zárták le a regisztrációt de hátha feloldják majd), bittrex.com (jelenleg closed az új user reg, de asszem a hónapban megnyitják), poloniex, kucoin, kraken és bitfinex is ok ha nincs más de sok vele a gond de csak ideiglenesen ajánlott. Ami elkerülendő: hitbtc.
Ezekre kriptovalutát belehet utalni, verifikáció nélkül is, csak limitálva lesz hogy mennyit utalhatsz ki 1 nap, és nem lehet igazi pénzt kiutalni, arra vannak más erre szakosodott exchangek. (ez így nem 100%osan true de most ennyi elég)
Vannak olyan exchangek ahol többszáz kriptovaluta megtalálható (pl bittrex), illetve van olyan ahol csak pár a legnagyobbak közül (coinbase, bitstamp pl).
Az ICO ha befejeződött, akkor DADIék lefogják kommunikálni hogy melyike exchangen lehet majd kereskedni a coinnal, oda kell majd regelni és átküldeni de ez még odébb van.

A coinjaidat tárolhatod az exchangen, vagy a walleteden.

Ha az exchangen tárolod akkor nem birtoklod a privát kulcsaidat, ugyanolyan mint hogyha a bankban van a pénzed akkor nem a tied, csak megígéri a bank hogy odaadja ha kéred. Itt is ugyanez a helyzet. Ha az exchangen van a kriptód akkor könnyebben tudod forgatni, ha walleten akkor biztonságosabb (ha csak tartani akarod a coint hosszútávon akkor walleten érdemes tárolni). Ha 2Factor autentikációt használsz az exchangen akkor valószínűleg nem fognak feltörni és biztonságban vannak a coinjaid az exchangen is. DE ha csődbe megy az exchange valamilyen okból kifolyólag akkor baszhatod, habár erre kicsi az esély.


Wallet kreálás: androidon én a mycelium walletet használom Bitcoin tárolásra, az Eidoo-t pedig ethereum és ethereum tokenek tárolására. A kreálásnál kapsz egy 12 szavas SEED WORD-öt, ezt mindenféleképpen ÍRD FEL PAPÍRRA és tedd el biztonságos helyre ahol nem veszíted el, 5 év múlva is meglesz, mert csak ezzel tudsz hozzáférni a walletedhez hogyha mondjuk új telód van. Érdemes 2 darab kópiát is készíteni, és elrakni valahova ahol biztosan meglesz. Pc-n nem érdemes txt fájlban tárolni, mert ha felhekkelnek véletlenül akkor nagyon könnyű ellopni a és azzal együtt a pénzedet is.



Második lépés:

Regisztrálj ide, ezt a linket használva: https://dadi.cloud/r/esp85x3n13

Ha valamennyi hajlandóságot is érzel arra hogy szerencsét próbálj, akkor regisztrálj most, mert így fogod majd kapni az emailt az infókról, és egyébként el fogod felejteni/le fogsz maradni. Ez a reg kb 30 másodpercet vesz igénybe, verifikálni se kell egyelőre.

Január 29-én indul elvileg az ICO sale, azt hogy hány órakor azt még nem tudni, majd küldik az infot. Nagyon gyorsnak kell majd lenni, mert már /biz/-en is 100+ oldalas threadben ment a shillezés (marketingelés), és biztos hogy nagyon gyorsan el fog fogyni az összes coin. Én arra számítok hogy a sale megnyitásakor crashelni fog az oldal, és >2 óra alatt sellout lesz. Aztán remélem hogy nem így fog történni, remélhetőleg sok lusta balfasz lesz aki aztmondja hogy ráér még 1 napot úgyis.

Ethereumot kell majd küldeni a wallet címre amit megkapsz majd, ez egyéni lesz mindenkinek. FONTOS hogy még jan. 29 előtt utald ki az ethereumodat az exchange-ről a walletedre, mert exchangeről NEM TUDSZ ICO-BA UTALNI! (megvan az esélye hogy elveszted a coinjaid ha exchangeről utalnál, de erre a weboldalon is felhívják majd a figyelmed nagybetűkkel)


Ha szerencséd volt és hozzájutottál a coinokhoz (ha elkéstél akkor refundolnak a walletedre), akkor majd kiutalhatod a walletedre és várhatod a bejelentést hogy mikor kerül fel exchangere a DADI. Ha felkerült akkor pedig belépünk az eufória fázisba amikor meglátjuk hogy mennyivel több pénzünk van mint 1 napja. Ha beutaltad az exchangere akkor áttudod majd váltani bitcoinra vagy ethereumra ott amikor jónak látod (majd úgyis mondom hogy mikor érdemes szerintem), és azt pedig készpénzre tudod váltani ugyanúgy ahogy készpénzt bitcoinra váltottál korábban.



Végszó:

Korábbi tapasztalataim , és most így érzésre a következőre számítanék 2-4 hét alatt:
x15 gain: kb 5% esély
x10 gain: kb 30% esély
x5 gain: kb 60% esély
x2-3 gain: kb 4% esély
kevesebb mint x2 gain: 1% esély

-Mennyi pénzt tegyek bele? Mennyit érdemes?
Belehet szállni 1000 forinttal is és 100millióval is, amennyi neked megéri annyival érdemes. DE csak annyival amennyit nem félsz elveszíteni, mert semmilyen felelősséget nem tudok vállalni azért hogyha valami történne ezalatt a 2 hónap alatt a piaccal vagy a céggel vagy bármivel, úgyhogy ha valaki beszáll akkor azt ennek teljes tudatában tegye legyenszíves saját felelősségre. A kriptopiac még mindig szinte teljesen szabályozatlan és vadnyugat feelingjét kelti, szóval elméletben bármi megtörténhet. Ha elbuknánk mindent valahogy (MIVAN HA HOLNAP FELÉBREDSZ ÉS 0-T ÉR AZ ÖSSZES COIN?????????) akkor az a tudat nyugtasson hogy nekem volt benne a legtöbb pénzem.


Egyelőre ennyi, megpróbáltam minél érthetőbben és részletesebben megfogalmazni a dolgokat, de kibaszott nehéz ennyi infot ilyen témában rendesen összefogni, úgyhogy biztosan maradtak szürke foltok úgyhogy ha kérdés van arra megpróbálok minél jobb választ adni. Ilyen marci féle ideológiai/filozófiai fejtegetésekbe, meg hogy van-e értelme a dolognak nem mennék bele úgyhogy ezekre nemis fogok válaszolni sry.

This post was edited by BmA_BeMyAngel on Jan 4 2018 11:41am
Member
Posts: 20,788
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jan 4 2018 11:42am
Egysö
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jan 4 2018 11:45am
Ja és ha valaki szeretne kucoinra regisztrálni akkor ahhoz is tudok referált adni ha megakarna szánni ez az egyén engem némi kriptóval amit utána kapok.
Member
Posts: 5,891
Joined: Feb 3 2012
Gold: 18.51
Jan 4 2018 11:52am
nice
annyit hozzátennék h a daytrade egyáltalán nem nehéz ha van ideje az embernek és olvasgat minimálisan twittert / redditet etc

This post was edited by NerfHydraDPS on Jan 4 2018 11:55am
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jan 4 2018 11:57am
Quote (NerfHydraDPS @ Jan 4 2018 06:52pm)
nice
annyit hozzátennék h a daytrade egyáltalán nem nehéz ha van ideje az embernek és olvasgat minimálisan twittert / redditet etc


irhatnal egy guideot hogy mit kell nézni meg mire kell figyelni twitteren mer én nemtudtam rájönni
Member
Posts: 5,891
Joined: Feb 3 2012
Gold: 18.51
Jan 4 2018 12:04pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ 4 Jan 2018 18:57)
irhatnal egy guideot hogy mit kell nézni meg mire kell figyelni twitteren mer én nemtudtam rájönni


hát amit láttál te is, követek ~50 embert aki szokott gyakran postolgatni és egész nap figyeli a dolgokat
ha épp felnézek időben és elkapok valami normális chartot breakoutról akkor ráugrok a pumpra

de akit érdekel mélyebben pl. itt egy random cikk
https://medium.com/@whatbitcoindid/an-introduction-to-crypto-technical-analysis-using-trend-lines-fcdc3be918db


http://thepatternsite.com/
etc.

This post was edited by NerfHydraDPS on Jan 4 2018 12:04pm
Member
Posts: 38,169
Joined: Jul 24 2005
Gold: 16,758.07
Jan 4 2018 12:04pm
fasza guild sanyi
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Jan 4 2018 12:04pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ 4 Jan 2018 19:57)
irhatnal egy guideot hogy mit kell nézni meg mire kell figyelni twitteren mer én nemtudtam rájönni

soon milliardos lesz az egesz sub
tiz ev mulva jsp talik máté yachtján és a kurvák seggéről szívjuk a kokaint
Member
Posts: 26,526
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Jan 4 2018 12:05pm
vettem mindet, ty

Quote (BmA_BeMyAngel @ 4 Jan 2018 19:45)
Ja és ha valaki szeretne kucoinra regisztrálni akkor ahhoz is tudok referált adni ha megakarna szánni ez az egyén engem némi kriptóval amit utána kapok.


pilotajatek, nice
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jan 4 2018 12:05pm
Quote (Cpt_Ghost @ Jan 4 2018 07:04pm)
soon milliardos lesz az egesz sub
tiz ev mulva jsp talik máté yachtján és a kurvák seggéről szívjuk a kokaint


mindenki jöhet majd kivéve ricit

Quote (bazdmegmarnemtudom @ Jan 4 2018 07:05pm)
vettem mindet, ty



pilotajatek, nice


a tradek után beszednek 0,1% fee-t (ez mindenhol így van, mert különben a botok szétbasznának mindent), és annak egy részét asszem a felét adják vissza nekem. azért van ez mert nagyon új exchange és így próbálnak klienseket szerezni

de egyébként ahhoz képest nagyon korrekt weboldal hogy mennyire új, vannak 100x szarabbak

This post was edited by BmA_BeMyAngel on Jan 4 2018 12:07pm
Go Back To Magyar Topic List
12340Next
Add Reply New Topic New Poll