d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1242243244245246249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Sep 27 2020 11:42am
Quote (llllllllllll @ Sep 27 2020 03:23pm)
Engem erdekel


Innen huzom le a csapatok nyari statisztikait season 4-tol season 9-ig:
https://gol.gg/

Ket reszre osztom a predikciot:
Csoportkor, kieseses szakasz

S4-S8 lesz a training minta, S9 a test

Csoportkorben ket dolgot igyekszek majd a csapatok statisztikai alapjan prediktalni: kijut-e a csoportkorbol, valszeg xgboosttal vagy svm-mel binaris klasszifikacioval, illetve a winjeik szamat valamilyen linearis modellel, valszeg elastic net-tel.
Az alapjan, hogy ki jut tovabb, meg kinek hany wint prediktalok, osszeallitom, hogy a csoportbol ki hogy jut tovabb, ez alapjan lehet latni a kieses szakasz meccseit

A kieseses szakasz kicsit komplexebbnek tunik, eddig keves jo megoldast talaltam ra de itt is valszeg ket megoldast fogok "assemblyben" otvozni, egyiknel ugy nez ki az adat, hogy 1 - A csapat statisztikai, 2 - B csapat statisztikai, 3- 1. csapat nyer (1) (erre binaris klasszifikaciot csinalni), aztan megforditva hogy 1- B csapat statisztikai 2 - A csapat statisztikai 3 - 1. csapat nyer (0). A masik emgoldasban ugyan ezzel prediktalni csak 1. csapat winjei a matchupban a nyer/nem nyer helyett egy linearis modellel.

aki nyer megy tovabb a kovi kieses szakaszba, ugyan ez a logikaval egeszen a dontoig.

Ha stabilnak nez ki a modell akkor lehet fogadok is majd vele, ha nem akkor csak irok belole egy cikket, meg kovi allasinterjumon megmutatom, hogy igy dolgozok.

Ha valaki erdekel a webscraper, akkor felteszem githubra, es meg lehet nezni :)
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Sep 29 2020 06:29am
Quote (jarabekg @ Sep 27 2020 07:42pm)
Innen huzom le a csapatok nyari statisztikait season 4-tol season 9-ig:
https://gol.gg/

Ket reszre osztom a predikciot:
Csoportkor, kieseses szakasz

S4-S8 lesz a training minta, S9 a test

Csoportkorben ket dolgot igyekszek majd a csapatok statisztikai alapjan prediktalni: kijut-e a csoportkorbol, valszeg xgboosttal vagy svm-mel binaris klasszifikacioval, illetve a winjeik szamat valamilyen linearis modellel, valszeg elastic net-tel.
Az alapjan, hogy ki jut tovabb, meg kinek hany wint prediktalok, osszeallitom, hogy a csoportbol ki hogy jut tovabb, ez alapjan lehet latni a kieses szakasz meccseit

A kieseses szakasz kicsit komplexebbnek tunik, eddig keves jo megoldast talaltam ra de itt is valszeg ket megoldast fogok "assemblyben" otvozni, egyiknel ugy nez ki az adat, hogy 1 - A csapat statisztikai, 2 - B csapat statisztikai, 3- 1. csapat nyer (1) (erre binaris klasszifikaciot csinalni), aztan megforditva hogy 1- B csapat statisztikai 2 - A csapat statisztikai 3 - 1. csapat nyer (0). A masik emgoldasban ugyan ezzel prediktalni csak 1. csapat winjei a matchupban a nyer/nem nyer helyett egy linearis modellel.

aki nyer megy tovabb a kovi kieses szakaszba, ugyan ez a logikaval egeszen a dontoig.

Ha stabilnak nez ki a modell akkor lehet fogadok is majd vele, ha nem akkor csak irok belole egy cikket, meg kovi allasinterjumon megmutatom, hogy igy dolgozok.

Ha valaki erdekel a webscraper, akkor felteszem githubra, es meg lehet nezni :)


Johet az is, mivel python, talan meg erteni is fogom

En is gondolkoztam ilyesmin regen (csak focira), de aztan arra jutottam, hogy akik az oddsokat hatarozzak meg, azok ugyis valami komolyabb dolgot raknak ossze valszeg es sose fogja azt kidobni, de teljesen nem ertek se ezekhez a mles temakhoz, se a fogadasokhoz, ugyhogy valaki updatelhetne hogy ezek higy mukodnek

Also, csapattag valtozasokat hogy veszed figyelembe? S4 TSMnek gondolom semmi koze a mostani tsmhez

This post was edited by llllllllllll on Sep 29 2020 06:30am
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Sep 29 2020 07:32am
Hat ezt jol leirtam
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Oct 8 2020 08:39am
Member
Posts: 20,790
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Oct 8 2020 08:42am
Quote (jarabekg @ Oct 8 2020 04:39pm)
az elso csoport eddig bejott :blush:

https://i.imgur.com/V7szGV0.png


Ideje betelni a millios megtakaritasokat a következö groupnal.
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Oct 8 2020 08:50am
Quote (Karan2_Returned @ Oct 8 2020 04:42pm)
Ideje betelni a millios megtakaritasokat a következö groupnal.


nem talaltam olyat ahol csoport kimenetelre lehet fogadni, pedig roup b-t es d-t megtennem, szerintem a C-n nem mukodott jol az algoritmus

ha valaki jartas ebben akkor dobon egy pm-et

This post was edited by jarabekg on Oct 8 2020 08:50am
Member
Posts: 21,465
Joined: Feb 8 2007
Gold: 163.75
Oct 15 2020 07:37am
Urak lenne az ELTE programozokhoz egy kerdesem, vagy szimplan azokhoz akik IT-hekkerek.

Lenne 12 excelem amin van lapfulvedelem de 26 fulbol all. Nekem kene benne szerkesztgetnem majd visszarakni a vedelmet. (jelenleg 2 mezobe irhatok de sok sok sorbol all melle kene tennem par kepletet)
Addg eljutottam, hogy ne szopjak annyit, hogy password recoveryt nmagoztam es ad nekem egy kodot amivel fel tudom oldani a lapfulvedelmet es tudok kepletezni ami tokjo, viszont ha vegeztem vissza kene tennem a kodot ra. ( jelenleg ilyesmit kaptam: 3b6b5b4b1b5b1 [nem ezt konkretan])
Viszont ha a kod visszarakashoz ezt igy beirom akkor gondolom nem az eredeti kodot teszem ra, hanem ezt a karaktersorozatot ami meg ertelmetlen es latszik hogy buziztam a fajllal.
Valami konverter letezik hogy ilyen kodbol visszafejtsek valami emberi szoalakot? Sik hulye vagyok ehhez szoval en nem ertem ez milyen kodot takarna hogyan guglizzam milyen converter.


Megoldhato lenne bolcsesz paraszt modon is hogy uj excelbe atmasolok mindent abban szerkesztek majd mikor kesz akkor atpotyogom a vedettbe de ezt 12x26x3 fullel kene eljatszanom azokban sok-sok sorral szoval na.


koszi szepen

This post was edited by vtibor on Oct 15 2020 07:38am
Member
Posts: 8,532
Joined: Sep 16 2006
Gold: 15.00
Oct 21 2020 12:54am
Sziasztok

Bocsi ha nem épp ide tartozik, de nem akartam emiatt nyitni 1 topicot.

Egyre jobban gondolkozom azon hogy jó lenne megtanulni programozni és "szakmát" váltani . Teljesen más irányban dolgozok a programozói tudásom egyenlő a nullával.
Van egy ismerős aki itt tanul most : https://www.greenfoxacademy.com/ a szuper intenzív tanfolyamon . A lehetőségem meg van arra hogy egy teljes fél évet erre szánjak és kiszálljak a munkából viszont cserébe egy elég jól fizető állás kell ott hagynom.

A fő kérdésem az hogy egy egyáltalán egy ilyen fél éves képzésnek van értelme és az elvégzése után tényleg el lehet vele helyezkedni? Vagy ez kb olyan mint egy szar OKJ elvégzem és nulla tudással nézek a nagy világba . :)
(Szívesen megtanulnám és csinálnám a programozást nem a pénz miatt szeretnék váltani , nyilván jó lenne azért legalább 300-at megkeresni de ez már másodlagos)

Ha esetleg van olyan ember aki válaszolna 1-2 kérdésre annak szívesen dobok pm-et.

köszi
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Oct 21 2020 01:40am
Quote (Tommy_hun @ Oct 21 2020 08:54am)
Sziasztok

Bocsi ha nem épp ide tartozik, de nem akartam emiatt nyitni 1 topicot.

Egyre jobban gondolkozom azon hogy jó lenne megtanulni programozni és "szakmát" váltani . Teljesen más irányban dolgozok a programozói tudásom egyenlő a nullával.
Van egy ismerős aki itt tanul most : https://www.greenfoxacademy.com/ a szuper intenzív tanfolyamon . A lehetőségem meg van arra hogy egy teljes fél évet erre szánjak és kiszálljak a munkából viszont cserébe egy elég jól fizető állás kell ott hagynom.

A fő kérdésem az hogy egy egyáltalán egy ilyen fél éves képzésnek van értelme és az elvégzése után tényleg el lehet vele helyezkedni? Vagy ez kb olyan mint egy szar OKJ elvégzem és nulla tudással nézek a nagy világba . :)
(Szívesen megtanulnám és csinálnám a programozást nem a pénz miatt szeretnék váltani , nyilván jó lenne azért legalább 300-at megkeresni de ez már másodlagos)

Ha esetleg van olyan ember aki válaszolna 1-2 kérdésre annak szívesen dobok pm-et.

köszi


Szia, nekem kuldheted
De szerintem jobb, ha ide postolod oket, mert akkor masok is meg tudjak osztani a tapasztalataikat
Biztos vagyok benne, hogy nem csak en talalkoztam greenfoxosokkal a munkahelyen
Go Back To Magyar Topic List
Prev1242243244245246249Next
Add Reply New Topic New Poll