d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
123249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Nov 18 2013 07:26pm
Ide jöhet minden, ami programozás:
  • blogbejegyzések
  • videóanyagok
  • konferenciák
  • bejelentések
  • hobbiprojectek
  • házifeladatok
  • megvalósításra váró tervek
  • etc...
Valamelyest cél, hogy eltereljük az ilyen jellegű (szerintem csekély) forgalmat az informatikai kérdések topicból.
Fontos, hogy futtathatót ne linkeljetek, ebből volt már probléma. Kóddal szerintem nincs gond, persze keylogger, hack, minden ilyent próbáljunk meg csak halkan átbeszélni.
A boldért köszönet ecneB-nek.

Első körben leírhatnátok, hogy mivel foglalkoztok, mi érdekel. Kezdem is én:
Elsősorban .NETtel foglalkozom, szeretek C#-ban fejleszteni, ez a vonal megy a tanszéken is, ahova jelentkeztem, és szoros kapcsolata van a Microsofttal is.
Szeretném azt mondani, hogy otthonosan mozgok webes fejlesztésben, egy évet dolgoztam ASP.NETtel, WebForms és MVC is, egyszerű CMS-ektől kezdve a milliós licenszig használtam párat, de egyéni fejlesztésben is volt munkám.
Kevesebbet foglalkoztam PHP-val, saját framework fejlesztében vettem részt, és egy egyedüli WordPresses oldalt készítettem el.
Az utóbbi időben egyre inkább vonz a kliens oldal is, JavaScriptben kezdek elmélyülni, a szakdolgozatomban is egy TypeScriptes alkalmazás fejlesztésének bonyodalmait mutatom be különböző platformokra: Web, Windows Store és PhoneGap.
Van a levegőben két projectem is:
Nemrég szert tettem egy Raspberry PI-re, ami jelenleg mezei webszerverként üzemel, de rövidtávú céljam között szerpel, hogy valami mókát készítsek vele, első körben valószínűleg egy kisautóhoz lesz köze.
A mai nap pedig vettem egy lumia 520 Windows Phonet, és elhatároztam, hogy készítek rá a saját szórakoztatásomra valami kis játékot. Az első cél egy labirintust billentgető játék, amiben a golyót kell eljuttatni a célba. A fejlesztéséhez Unity-t fogok használni egy barátom javaslatára.


Member
Posts: 29,401
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Nov 18 2013 07:34pm
2 számot ossze tudok adni turbo pascalban
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Nov 18 2013 08:29pm
mfw éppen a szakdogámat írom (hogy minden kedden tudjak jelenteni az MI tanárnak), és tele írtam gondolatokkal 4 db A5-ös lapot mire kisakkoztam hogy implementációs hiba, nem pedig az elgondolással van baj
(meg se fordult a fejemben, ezért nem is debuggoltam xd)

egy darab Contains volt a hibás, mert ugyan Equals-t kötelezően elvárják az extension-jeim XyBase-osztályai hogy legyenek implementálva, de nem volt előírva az XyBase-nél h IEquatable, csak abstractal az Equals..

erről azért igazán jöhetne valami üzenet, mert ez pont az a dolog hogy "ja bocs az én krva anyámat hogy nem vettem észre 140 Kb forráskódban hogy ugyan ottvan a megfelelő Equals<T> fv, de nincs az interface odavágva hozzá"


// buhaha ez lesz az én one true blog topicom

This post was edited by Anarkin on Nov 18 2013 08:39pm
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Nov 20 2013 04:27am
vállal valaki php-s weboldalkészítést? ismerős keres embert webshop készítésére
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Nov 20 2013 04:29am
Quote (kuzdithom @ 19 Nov 2013 03:26)
Ide jöhet minden, ami programozás:
  • blogbejegyzések
  • videóanyagok
  • konferenciák
  • bejelentések
  • hobbiprojectek
  • házifeladatok
  • megvalósításra váró tervek
  • etc...
Valamelyest cél, hogy eltereljük az ilyen jellegű (szerintem csekély) forgalmat az informatikai kérdések topicból.
Fontos, hogy futtathatót ne linkeljetek, ebből volt már probléma. Kóddal szerintem nincs gond, persze keylogger, hack, minden ilyent próbáljunk meg csak halkan átbeszélni.
A boldért köszönet ecneB-nek.

Első körben leírhatnátok, hogy mivel foglalkoztok, mi érdekel. Kezdem is én:
Elsősorban .NETtel foglalkozom, szeretek C#-ban fejleszteni, ez a vonal megy a tanszéken is, ahova jelentkeztem, és szoros kapcsolata van a Microsofttal is.
Szeretném azt mondani, hogy otthonosan mozgok webes fejlesztésben, egy évet dolgoztam ASP.NETtel, WebForms és MVC is, egyszerű CMS-ektől kezdve a milliós licenszig használtam párat, de egyéni fejlesztésben is volt munkám.
Kevesebbet foglalkoztam PHP-val, saját framework fejlesztében vettem részt, és egy egyedüli WordPresses oldalt készítettem el.
Az utóbbi időben egyre inkább vonz a kliens oldal is, JavaScriptben kezdek elmélyülni, a szakdolgozatomban is egy TypeScriptes alkalmazás fejlesztésének bonyodalmait mutatom be különböző platformokra: Web, Windows Store és PhoneGap.
Van a levegőben két projectem is:
Nemrég szert tettem egy Raspberry PI-re, ami jelenleg mezei webszerverként üzemel, de rövidtávú céljam között szerpel, hogy valami mókát készítsek vele, első körben valószínűleg egy kisautóhoz lesz köze.
A mai nap pedig vettem egy lumia 520 Windows Phonet, és elhatároztam, hogy készítek rá a saját szórakoztatásomra valami kis játékot. Az első cél egy labirintust billentgető játék, amiben a golyót kell eljuttatni a célba. A fejlesztéséhez Unity-t fogok használni egy barátom javaslatára.


Osztás szorzas megy
Member
Posts: 8,400
Joined: Jul 31 2013
Gold: 95.00
Nov 20 2013 05:01am
Quote (fahrii @ Nov 19 2013 03:34am)
2 számot ossze tudok adni turbo pascalban


Te se ma kezdted latom
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Nov 20 2013 05:02am
Quote (putincykavodka @ 20 Nov 2013 13:01)
Te se ma kezdted latom


BME-n tanult
Member
Posts: 35,506
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 20 2013 05:50am
ide is beírom még egyszer (nem basztatásként, de tényleg kéne a help)

anarkin plspls írd át a cuccot plspls :D
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 20 2013 10:12am
Quote (jarabekg @ Nov 20 2013 11:50am)
ide is beírom még egyszer (nem basztatásként, de tényleg kéne a help)

anarkin plspls írd át a cuccot plspls :D


most anarkin plspls másik topicban meg nevettél, merthogy jo lenne szétverve látni
miscoda érdekember vagy te
büszke lehetsz magadra

csak akkor jopofizol ha hasznot remélsz



amúgy én tudok html-es kodokat használni phpt meg ugy hogy grafikus feluletu szerkesztövel :XD
Member
Posts: 8,400
Joined: Jul 31 2013
Gold: 95.00
Nov 20 2013 10:15am
Quote (Senee @ Nov 20 2013 06:12pm)
most anarkin plspls másik topicban meg nevettél, merthogy jo lenne szétverve látni
miscoda érdekember vagy te
büszke lehetsz magadra

csak akkor jopofizol ha hasznot remélsz



amúgy én tudok html-es kodokat használni phpt meg ugy hogy grafikus feluletu szerkesztövel :XD


Sokaig tartott kiismerned a gyereket
Go Back To Magyar Topic List
123249Next
Add Reply New Topic New Poll