d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Ironfister Temat Oficjalny
Prev1234551Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,631
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,820.17
Aug 16 2022 01:50pm
Quote (Kenu_PL @ 16 Aug 2022 18:58)
A obecnie kogoś polecasz bo nie ma na kogo głosować?


Obecnie polecam głosować na Platformę, nie dlatego że jakoś kocham tą partię, ale wg zasady wybierania najlepszej z dostępnych partii.

Quote (arthurro @ 16 Aug 2022 20:32)
Na ukrainie przykladowo teraz 10 sztuk jaj za 3 zlote, podobna cana kilogram cukru.


U nas kury mają lepsze warunki na fermie.
A poza tym skoro Ukraińcy zarabiają mało, to i jajka mają tańsze niż wyhodowane na polskiej wsi. Gospodarka Ukrainy już przed 24ym lutym była kiepska, bo tam wojna tliła się od 2014 roku, ale teraz to jest gospodarcza tragedia.
Nawet większa niż w Rosji.
Ukraińcy jak chcą coś produkować to muszą fabryki stawiać w Polsce, żeby im ruskie nie rozpierdoliły.
Member
Posts: 51,099
Joined: Feb 3 2008
Gold: 820.00
Aug 16 2022 02:26pm
:lol:
Member
Posts: 14,631
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,820.17
Aug 17 2022 03:07am
Zapraszam do wzięcia udziału w zbiórce na doskonałe polskie drony do zabijania ruskich i rozwalania ich sprzętu.
Ja oczywiście też wspieram ale samemu nie dam rady, wojna to są bardzo duże kwoty :(

https://pomagam.pl/p7wfkm

This post was edited by Ironfister on Aug 17 2022 03:15am
Member
Posts: 28,841
Joined: Jun 22 2021
Gold: 86,975.00
Aug 17 2022 03:19am
Quote (Ironfister @ Aug 17 2022 11:07am)
Zapraszam do wzięcia udziału w zbiórce na doskonałe polskie drony do zabijania ruskich i rozwalania ich sprzętu.
Ja oczywiście też wspieram ale samemu nie dam rady, wojna to są bardzo duże kwoty :(

https://pomagam.pl/p7wfkm


Możesz mi pomóc zebrać na audi
Member
Posts: 14,631
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,820.17
Aug 17 2022 04:08am
Quote (Majsterek @ 17 Aug 2022 11:19)
Możesz mi pomóc zebrać na audi


Za PRL-u jak Polacy byli pod ruskim butem, to szczęśliwcy jeździli co najwyżej kaszlakiem tj fiatem 126p.
A teraz Polacy tak się zapędzili w wyścigu po audi i inne dobra luksusowe, że cały 38milionowy naród uzbierał raptem milion na drony do obrony przed ruskimi, bo każdy tylko kurwa goni albo za audi albo za latte na sojowym mleku albo ubraniami Lacoste.
Ja pierdole.
Ruscy tu wejdą jak w masło i zobaczycie wtedy to audi jak świnia niebo.
Member
Posts: 5,916
Joined: Dec 22 2016
Gold: 6.01
Aug 17 2022 05:22am
Quote (Ironfister @ Aug 17 2022 12:08pm)
Za PRL-u jak Polacy byli pod ruskim butem, to szczęśliwcy jeździli co najwyżej kaszlakiem tj fiatem 126p.
A teraz Polacy tak się zapędzili w wyścigu po audi i inne dobra luksusowe, że cały 38milionowy naród uzbierał raptem milion na drony do obrony przed ruskimi, bo każdy tylko kurwa goni albo za audi albo za latte na sojowym mleku albo ubraniami Lacoste.
Ja pierdole.
Ruscy tu wejdą jak w masło i zobaczycie wtedy to audi jak świnia niebo.


Tobie w dupę wjadą prędzej panikarzu. Typowy komuch będzie rozliczał na co ludzie wydają swoje pieniądze.
Member
Posts: 14,631
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,820.17
Aug 17 2022 05:41am
Quote (Niemowmi @ 17 Aug 2022 13:22)
Tobie w dupę wjadą prędzej panikarzu. Typowy komuch będzie rozliczał na co ludzie wydają swoje pieniądze.


Nie rozliczam, zachęcam jedynie do jakiejś podstawowej refleksji nad priorytetami.
Naprawdę można sobie kupić Skodę, Dacie, Opla, nawet Toyotę, Volkswagena zamiast marek premium: Audi, BMW, Mercedes, Porsche, a zaoszczędzony hajs wydać na spranie dupy ruskim.
Ale wiem, że na próżno moje wołanie.
W 18ym wieku Ruscy nas podbili bo żeśmy byli właśnie wszyscy skupieni tylko na "ja" i "dzisiaj", w efekcie weszli tu jak w masło i dusili i męczyli nas przez 200lat.
Teraz widzę zapowiada się powtórka...
Ruskie mongolskie plemię najeźdźców zapijaczone, ledwo się na dwóch nogach trzymają, brudasy zapchlone, strzelają prawie że na oślep bo już półślepe, co chwila paliwa im brakuje bo sprzedają za paczkę fajek, a i tak pokonają nas bo u nas zamiast broni żołnierzom to Polacy tylko kąpią się w luksusach i prześcigają kto lepsze audi sobie kupi i modniej się ubierze :(
Member
Posts: 5,916
Joined: Dec 22 2016
Gold: 6.01
Aug 17 2022 06:26am
Quote (Ironfister @ Aug 17 2022 01:41pm)
Nie rozliczam, zachęcam jedynie do jakiejś podstawowej refleksji nad priorytetami.
Naprawdę można sobie kupić Skodę, Dacie, Opla, nawet Toyotę, Volkswagena zamiast marek premium: Audi, BMW, Mercedes, Porsche, a zaoszczędzony hajs wydać na spranie dupy ruskim.
Ale wiem, że na próżno moje wołanie.
W 18ym wieku Ruscy nas podbili bo żeśmy byli właśnie wszyscy skupieni tylko na "ja" i "dzisiaj", w efekcie weszli tu jak w masło i dusili i męczyli nas przez 200lat.
Teraz widzę zapowiada się powtórka...
Ruskie mongolskie plemię najeźdźców zapijaczone, ledwo się na dwóch nogach trzymają, brudasy zapchlone, strzelają prawie że na oślep bo już półślepe, co chwila paliwa im brakuje bo sprzedają za paczkę fajek, a i tak pokonają nas bo u nas zamiast broni żołnierzom to Polacy tylko kąpią się w luksusach i prześcigają kto lepsze audi sobie kupi i modniej się ubierze :(


Każdy ma w chuju bo rząd wydał na uchodźców ogromne pieniądze, śle im sprzęt i normalny człowiek ma wyjebane jaja jak patrzy na tych partyjniakow co się dorobili milionów. Oni są w stanie na byle gówno wjebac kilka milionów publicznych pieniędzy każdego dnia, a ludzie mają jeszcze obcemu państwu dokładać? Tu w chuj ludzi nie ma co do garnka włożyć, nie ma na opał ale ma dać obcemu bo przecież bronią przed ruskimi. Ale jak ktoś nie wierzy w sojusze typu NATO i przesadnie łyka propagandę to co tu oczekiwać. Strony pokroju JSP czy Wykop to takie kurwa przejaskrawione mitomanstwo, gdzie wszyscy zarabiają po 10-15k i nie widzą co się dzieje w ZDECYDOWANEJ większości polskich domów. Chcesz to sobie możesz i dotować bojowników Al-Kaidy, chuj komu do tego na co ktoś wydaje pieniądze.

A i wypierdalaj.
Member
Posts: 14,631
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,820.17
Aug 17 2022 07:48am
Quote (Niemowmi @ 17 Aug 2022 14:26)
Każdy ma w chuju bo rząd wydał na uchodźców ogromne pieniądze, śle im sprzęt i normalny człowiek ma wyjebane jaja jak patrzy na tych partyjniakow co się dorobili milionów. Oni są w stanie na byle gówno wjebac kilka milionów publicznych pieniędzy każdego dnia, a ludzie mają jeszcze obcemu państwu dokładać? Tu w chuj ludzi nie ma co do garnka włożyć, nie ma na opał ale ma dać obcemu bo przecież bronią przed ruskimi. Ale jak ktoś nie wierzy w sojusze typu NATO i przesadnie łyka propagandę to co tu oczekiwać. Strony pokroju JSP czy Wykop to takie kurwa przejaskrawione mitomanstwo, gdzie wszyscy zarabiają po 10-15k i nie widzą co się dzieje w ZDECYDOWANEJ większości polskich domów. Chcesz to sobie możesz i dotować bojowników Al-Kaidy, chuj komu do tego na co ktoś wydaje pieniądze.

A i wypierdalaj.


Ja tylko przypomnę, że Morawiecki milionów dorobił się zanim wszedł w politykę. Pensja posła to jest gdzieś tak 10k, wiceminister nawet chyba mniej. To wcale nie są kokosy w kraju w którym lekarz za 15 minutową poradę kasuje 200zl.
Jak ktoś nie ma co do garnka włożyć to oczywiście niech nie płaci podatków i nie składa się na wspólne dobro.
Tak zresztą działa każde socjalistyczne państwo, że traktuje ulgowo mniej zaradnych, co niejednokrotnie jest tutaj krytykowane bo niektórym wydaje się, że jak ktoś biedny to znaczy leniwy.
Oczywiście często tak jest, ale nie zawsze, są też ludzie zwyczajnie mało zaradni, mało zdolni.
Partia rządząca nie ma lekko, z jednej strony powinna dbać o wojsko i wysyłać sprzęt wojskowy na Ukrainę żeby mielił ruskich, ale przede wszystkim musi rozdawać hajs obywatelom aby na nich głosowali.
A obywatele chcą coraz to więcej dostawać z roku na rok... Ostatnio duże dopłaty do ogrzewania doszły po stronie wydatków.
Te nowe dopłaty poszły z kasy która miała pójść na rozbudowę wojska :(
Drukować hajs też już niebardzo mogą bo już poprzednim drukowaniem rozpędzili inflację i teraz muszą wciskać hamulec. No niełatwa sytuacja jest naszych rządzących.
Dlatego jeśli ktoś ma jakieś nadwyżki na pomoc przed ruskimi to na pewno byłoby to mocno wskazane.

W NATO trochę wierzę, ale Rosja nie uznaje czlonkowstwa Polski w NATO, więc oni nie powiedzą, że atakują NATO. Powiedzą, że atakują Polske bo tu faszyści, rasiści itp i do NATO nic nie mają. W takiej sytuacji kraje NATO każdy z osobna będzie musiał zdecydować co zrobi w sprawie Polski.
Pamiętajmy, że NATO samo w sobie nie jest gwarancją bezpieczeństwa. NATO nam pomoże chociażby lotnictwem, danymi wywiadowczymi, rakietami i dostawami uzbrojenia i amunicji. Tym niemniej jeśli Ukraina padnie i Putin za kilka lat odbuduje nieco armię i pójdzie dalej, to dużą część ciężaru wojny lądowej Polska będzie musiała wziąć na siebie i na swoich żołnierzy.
Jeśli tych wojsk lądowych nie będziemy mieć swoich to nie możemy liczyć na to, że inne kraje obronią nas same. Raczej stwierdzą, że skoro Polacy sami się nie bronią to chuj z nimi i niech se ruskie biorą.
Dlatego najlepiej by było wybić zęby Putinowi już na Ukrainie, a nie w Polsce.
Member
Posts: 8,567
Joined: Sep 25 2021
Gold: 95.74
Aug 17 2022 08:15am
Quote (Ironfister @ Aug 17 2022 12:08pm)
Za PRL-u jak Polacy byli pod ruskim butem, to szczęśliwcy jeździli co najwyżej kaszlakiem tj fiatem 126p.
A teraz Polacy tak się zapędzili w wyścigu po audi i inne dobra luksusowe, że cały 38milionowy naród uzbierał raptem milion na drony do obrony przed ruskimi, bo każdy tylko kurwa goni albo za audi albo za latte na sojowym mleku albo ubraniami Lacoste.
Ja pierdole.
Ruscy tu wejdą jak w masło i zobaczycie wtedy to audi jak świnia niebo.


Jak chcesz sie zabezpieczyć jesli naprawde mialby ktos zdecydowac ze wejdzie i sobie przejmie polskie tereny? bedziesz napierdalał na froncie czy siedzial w domu, ewentualnie emigracja? nie wazne ktora z opcji wybierzesz, czy jezdzisz w audi czy w hondzie civic 2007, pomoc ukrainie mozna w inny sposob np. zdonejtować na pomoc ukraincom, ktorzy juz weszli do polski, a nie sie angażować w zakup 100 dronów, ktore szczerze chuja tam zmienią.

jak ktos zaatakowalby polske, to ciekawe jakby zareagowali np Niemcy na naplywających emigrantów, zakladam ze chuja bysmy mieli a nie pomoc. Putin moze i jest lekko odjebany na starość, ale konfilkt z ukrainą to nie coś co sobie wymyślił na poczatku roku, tylko oni mieli zadyme miedzy sobą od ponad 10 lat. O jakichs niezgodach na terenie polski miedzy rosją nie slyszalem, nie zakladałbym też ze Putinowi nagle odjebie i za 3 lata stwierdzi, ze to czas bez powodu wpierdolić sie na teren kolejnego panstwa europy.
Go Back To Polska Topic List
Prev1234551Next
Add Reply New Topic New Poll