d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Küzdősport és Harcművészet
1238Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 29 2018 12:19pm
Van itt olyan, aki járatos a harcművészetek és küzdősportok világában?

Úgy döntöttem, hogy a sok negatív energiámat valami ilyesmiben próbálnám meg levezetni, de nem tudok kiigazodni az interneten a sok baromság között.
Minden leírás márketing vagy csőlátású agyhalott írta.

Inkább a küzdősportokra mennék rá, ahol verekedni is lehet.


Valami olyat szeretnék, aminek akár a hétköznapokban is hasznát veszem, de azért nem feltétlen ilyen hardcore önvédelmi cuccot akarok.
Az utcán, főleg, ha többen vannak, az álló technikák dominálnak, de mondjuk mivel a földi technikák dominálják az állókat, ezért valami kevert lenne jó, de meggyőzhető vagyok.

A kempora gondoltam, de még jobban utánajárnék a témának.
Ha később esetleg elmennék pár amatór versenyre, akkor mondjuk az MMA-t preferálnám.

Meg ugye az irányzanál is fontosabb a jó edző, ezért is nyitottam a topicot, hátha valaki tud akár azt is ajánlani.
Member
Posts: 11,431
Joined: May 13 2006
Gold: 0.16
Jan 29 2018 12:24pm
hát sok sikert ahhoz, hogy itt legyen valaki aki tud segíteni tapasztalataival
bár szakértőink jelen vannak
Member
Posts: 49,982
Joined: Sep 10 2006
Gold: 3,857.00
Jan 29 2018 12:24pm
nem értem a topicot
most akkor nem értesz hozzá vagy wat
hogy lehet ez
Member
Posts: 30,171
Joined: Jun 9 2008
Gold: 90.00
Jan 29 2018 12:28pm
menj jiu jitsu-ra. ott lehet feszultseget levezetni
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 29 2018 12:36pm
Quote (AngryBug @ 29 Jan 2018 20:24)
hát sok sikert ahhoz, hogy itt legyen valaki aki tud segíteni tapasztalataival
bár szakértőink jelen vannak


dawe is tolt valamit anno, meg azt hiszem Beni is kempózott.
Csak vannak még itt ilyenek.

Quote (Coolface @ 29 Jan 2018 20:28)
menj jiu jitsu-ra. ott lehet feszultseget levezetni


miért, az milyen?
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Jan 29 2018 12:39pm
cp a gyúrós, küzdősportoló srác akit fogdosnak a csajok


egyébként ha verekedni is akarsz, akkor felejtsd el a birkózást, jiu-jitsut, judot etc
ezekben nincsenek ütések/rúgások

box, muay thai, kempo is teljesen megfelelne
ha több mindent szeretnél tanulni, menj mma/sambo edzésekre, ott minden téren kiélheted magadat és az erősségeid szerint tudod kialakítani a stílust, amiben küzdesz később
(anno csepelre jártam mma edzésekre, volt is 3 amatőr meccsem amiből kettőt megnyertem egy pedig döntetlen lett, viszont ott az edzők kólát szívtak a szünetben és úgy tartották az edzést, elég komolytalan volt így visszagondolva)
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Jan 29 2018 12:41pm
imo a feszültség levezetése "csak hasznos mellékterméke" lesz majd a dolognak- nem pedig a célja.
legalábbis "csak azért" ne menj edzőtársak közé, ha arcon akarsz baszkodni valakit.

egyáltalán merre laksz / mennyit vagy hajlandó utazni, ha valaki egy jó edzőt ajánl neked, egy olyan ágazatban, amit szívesen megismernél?

szerintem küzdősportoknál nem fogsz olyat találni ahol több ember elleni küzdelmet érdembeni tapasztalattal tanítják, amíg nem lesz "team ffa mma"
és a hétköznapokban nehezen lesz használható olyan, ami szabályokra épül - nincs bíró, nincs time limit, többen, sunyin, késsel és vacsővel támadhatnak etc. - ilyet sportokban nem tanítanak.

eszközhasználat érdekel?
Krav maga, ninjutsu.

ha nem érdekel, akkor jiu-jitsu-t javasolnám én is (bár nem tudom, hogy mennyire foglalkoznak eszközzel, vagy nem, de úgy rémlik, nem hangsúlyos a dolog)

*szerintem*

Quote (AngryBug @ 29 Jan 2018 19:24)
hát sok sikert ahhoz, hogy itt legyen valaki aki tud segíteni tapasztalataival
bár szakértőink jelen vannak


késelős szakértőnk mondjuk van..

azt hiszem, Beni tolt valamit komolyabban régen. dno.
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Jan 29 2018 12:42pm
attól jobban fogod magad érezni ha szétvernek rezs-féle izzadt cigányok?
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Jan 29 2018 12:44pm
krav magázz
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Jan 29 2018 12:47pm
Quote (TassassinHc @ Jan 29 2018 07:41pm)
imo a feszültség levezetése "csak hasznos mellékterméke" lesz majd a dolognak- nem pedig a célja.
legalábbis "csak azért" ne menj edzőtársak közé, ha arcon akarsz baszkodni valakit.

egyáltalán merre laksz / mennyit vagy hajlandó utazni, ha valaki egy jó edzőt ajánl neked, egy olyan ágazatban, amit szívesen megismernél?

szerintem küzdősportoknál nem fogsz olyat találni ahol több ember elleni küzdelmet érdembeni tapasztalattal tanítják, amíg nem lesz "team ffa mma"
és a hétköznapokban nehezen lesz használható olyan, ami szabályokra épül - nincs bíró, nincs time limit, többen, sunyin, késsel és vacsővel támadhatnak etc. - ilyet sportokban nem tanítanak.

eszközhasználat érdekel?
Krav maga, ninjutsu.

ha nem érdekel, akkor jiu-jitsu-t javasolnám én is (bár nem tudom, hogy mennyire foglalkoznak eszközzel, vagy nem, de úgy rémlik, nem hangsúlyos a dolog)

*szerintem*



késelős szakértőnk mondjuk van..

azt hiszem, Beni tolt valamit komolyabban régen. dno.


krav maga = betanított támadások kivédése, ergo pont annyira jó hogy 10% esélyed megvan arra expertként is hogy megvédd magad egy késes támadástól (egyik irl barátom ibssa "nagykövet" és edzéseket tart itt kint bécsben, havonta jár hozzá izraelből valami mester és tanít neki új dolgokat, valamint 14 évig volt portafőnök, de ezt ő is ugyanígy megmondja minden új tanítványnak)
javít valamit az esélyeiden de többre mész ha elfutsz késes/pisztolyos/vascsöves faszomtudja milyen támadások esetén, mintha nekiállnál hadonászni a betanított mozdulatokkal

karate, tae kwon do meg a többi bohóckodást felejtse el cp
Go Back To Magyar Topic List
1238Next
Add Reply New Topic New Poll