d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Tesztoszteron
12314Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 11,431
Joined: May 13 2006
Gold: 0.16
Nov 29 2017 05:53pm
Guys, komolyan nem tudom mitévő legyek.. :(

A tesztoszteron értékem nagyon alacsony lett. A referenciaérték 10–28 nmol/L között van.
Egy 12-13 éves gyereknek általában 4-15nmol közötti értéket mérnek nemi éréstől függően.

Nekem fél éve 3nmol/L lett az tesztoszteron mennyisége. Mérhetően csökkent a nemi vágy, gyakori a depresszív hangulat, sokszor felbaszom magam (azt hittem csak a világ és a környezetem romlott meg rip).
Igaz ez egyszeri mérés, de tanácstalan vagyok h mit tegyek.

Az alacsony érték diabéteszt, szív és érrendszeri problémákat okozhat + a fennálló nemi tüneteket

A tesztoszteronpótlásnak meg minden kezelés variációja szar.. minden nagy kockázattal jár, és körülményesek.
Mivel hererákos voltam ezért a prosztatarák elég valószínű hogy pár évtizeddel előjönne a a pótlás miatt.
Emellett alvási apnoét, idegességet, hangulatváltozást, vízvisszatartást és egyéb szar mellékhatást okoz.

Nem tudom hogy egy alternatív lehetőség eredményes lenne-e, mert a probléma ott van hogy a maradék herém nem tudja ellátni a feladatát.
Member
Posts: 13,286
Joined: Jul 19 2008
Gold: 45,608.00
Nov 29 2017 06:02pm
én megkérdezném d2jsp magyar fórumot, mert az itteni fiúk mindenhez értenek

amúgy miért nem kérdezel meg szakembereket erről? ez nem olyannak tűnik amit csak úgy eldöntesz hogy igen vagy nem

This post was edited by MarcusD on Nov 29 2017 06:05pm
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Nov 29 2017 06:03pm
[X] alternatív

Anno, kemo környékén elég sokat Skype-oltunk, de őszintén szólva és ezt szerintem mondtam akkor is, a legempatikusabb személy sem tud jól dönteni ilyenkor...

Jelenleg a legtöbbünknek itt csak azt a döntést kell meghozni, hogy kiverjük-e vagy valaki más aktuális / ex barátnőjét, vagy anyját dugjuk meg...

A szavaidból úgy tűnik, hogy a pótlással nagyobb probléma és több kockázat jár, mint azzal, ha nem pótolod.

De ha már úgy döntenék, hogy nem pótolom, akkor már alternatív verziót kipróbálnék...

De álló fasszal "nagyon könnyű" nyilatkozni így :(

This post was edited by TassassinHc on Nov 29 2017 06:04pm
Member
Posts: 20,785
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Nov 29 2017 06:07pm
Nem irigyellek. Helyedben megprobalnam a tesztoszteronpotlast, olyan alacsony tesztoszteronszinten nem lehet normalis eletet elni.

De biztos ami biztos megbeszelhetned egy erre specializalt orvossal hogy milyen mas kezelesek leteznek. Hatha megis letezik valami ami segitene, de kevesbe drasztikus beavatkozas.
Member
Posts: 11,431
Joined: May 13 2006
Gold: 0.16
Nov 29 2017 06:10pm
Quote (MarcusD @ Nov 30 2017 12:02am)
én megkérdezném d2jsp magyar fórumot, mert az itteni fiúk mindenhez értenek

amúgy miért nem kérdezel meg szakembereket erről? ez nem olyannak tűnik amit csak úgy eldöntesz hogy igen vagy nem


már itt meg kell hoznom egy döntést, hogy ezzel mit kezdjek. Az biztos hogy Andrológushoz el fogok menni
csak már mérhetetlenül elegem van a kórházakból, a kezelésekből, az orvosokból, és hogy mindent kezelni kell, különben meghalsz kankósagyfaszban

Quote (TassassinHc @ Nov 30 2017 12:03am)
De álló fasszal "nagyon könnyű" nyilatkozni így :(


merevedési zavarom nincs, legalább
és igen, aggódok nagyon a pótlás mellékhatásaitól :c

Quote (Karan2_Returned @ Nov 30 2017 12:07am)
Nem irigyellek. Helyedben megprobalnam a tesztoszteronpotlast, olyan alacsony tesztoszteronszinten nem lehet normalis eletet elni.

De biztos ami biztos megbeszelhetned egy erre specializalt orvossal hogy milyen mas kezelesek leteznek. Hatha megis letezik valami ami segitene, de kevesbe drasztikus beavatkozas.


ty, amugy ebben is reménykedtem hogy hátha lesz itt olyan akinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata, de nem beszélt róla
ha jól emlékszem te is mentél hormontesztre

This post was edited by AngryBug on Nov 29 2017 06:13pm
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 30 2017 12:51am
1. Szerintem erdemes megprobalni
2. Konzultalj erre szakosodott orvosokkal (tobbesszam), hogy szerintuk hogyan lenne erdemes kivitelezni
3. Szerezz 1 orvost a masiktol fuggetlenul aki ~2-3 havonta monitorozza az egeszsegi allapotodat (ekg, verkep, cukor, vernyomas, etc, a standard stuff)
4. Lehet segitene ha egy pszichologus is lat neha, pont a depresszio/idegesseg/agresszio/random mood swingek miatt, illetve ha nem fog jol menni a potlas es le kell allni akkor garantaltan nem lesz jo kedved

En ezt csinalnam kb
Neked meg drukkolok es sok kitartast kivanok :(
Member
Posts: 22,287
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,542.77
Nov 30 2017 12:58am
Én az astral projection-t javasolnám.
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Nov 30 2017 01:17am
ha jól értem egyik verzió sem kecsegtet azért túl sok jóval, úgyhogy én azt választanám amelyik mellett teljesebb életet tudok élni.
Member
Posts: 20,785
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Nov 30 2017 02:02am
Quote (AngryBug @ Nov 30 2017 01:10am)
már itt meg kell hoznom egy döntést, hogy ezzel mit kezdjek. Az biztos hogy Andrológushoz el fogok menni
csak már mérhetetlenül elegem van a kórházakból, a kezelésekből, az orvosokból, és hogy mindent kezelni kell, különben meghalsz kankósagyfaszban



merevedési zavarom nincs, legalább
és igen, aggódok nagyon a pótlás mellékhatásaitól :c



ty, amugy ebben is reménykedtem hogy hátha lesz itt olyan akinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata, de nem beszélt róla
ha jól emlékszem te is mentél hormontesztre


Igen, en is mentem, total az 16.3 nmol/l, free az meg 310.3 pmol/l. Ez ugyan ”atlagos” egy 18-90 eves ferfihoz kepest, de en igy is keveslem.

Utananeztem, Amerikaban ha az atlag alatt vagy, akkor felir az orvos szteroidot es par hetente beszur neked egy adagot amig nem ered el az also atlagot. Magyarorszagon ez nem tudom müködik-e, azt meg föleg nem hogy a biztosito allna-e.

Nem tudom mennyire segit ez neked, de en termeszetes uton probalom növelni a tesztoszteronomat. Napi 9-10 ora alvas, sok testmozgas, nagy sulyok emelese, több zsir az etrendembe (reggeli pl. vajas sajtos szalonnas rantotta), szinte semmi alkohol es nofap.
Member
Posts: 26,514
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Nov 30 2017 02:04am
Quote (MarcusD @ 30 Nov 2017 02:02)
én megkérdezném d2jsp magyar fórumot, mert az itteni fiúk mindenhez értenek

amúgy miért nem kérdezel meg szakembereket erről? ez nem olyannak tűnik amit csak úgy eldöntesz hogy igen vagy nem


elso a legjobb megoldas termeszetesen
Go Back To Magyar Topic List
12314Next
Add Reply New Topic New Poll